Leden 2011

Znáte ten pocit?

31. ledna 2011 v 15:37 Verschiedene Sachen
Také se vám občas stane, že dostanete zprávu, která vás tak jaksi pěkně zahřeje na duši? Já jsem teď jednu takovou obdržela :-) Je to krásný pocit, který nechci, aby hned vyprchal..


Kam si ta kočka všude nevleze..

31. ledna 2011 v 14:51 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)


naprosto spokojená :-)


takový nepořádek doma nemáte, co? :)
Ty nohy, co tam jsou vidět, patří mému bratrovi XD


a už je venku..

Mně se neschováš :)

31. ledna 2011 v 14:12 Kočka na každý den
           To mi ten týden pěkně začal. Dopoledne jsem se učila hrát squash, nikdy jsem nic takového nehrála, takže jsem byla asi mizerný hráč, ale bavilo mě to. Takovej ping-pong ve velkém s běháním. Teď už cítím nohy a záda, něco takového by chtělo dělat ve zkouškovém třeba. Člověk se u toho dost unaví. Ale byla jsem pochválena, na začátečníka to prý nebylo špatný. Doma jsem uvařila oběd, každý z nás měl něco jiného.., teď budu číst Malku, dost mě to chytlo. A večer hurá na swing!
         Rozárka má dneska hrací náladu. Podařilo se mi jí párkrát vyfotit, teď běhá po bytě a drápama ničí koberec, ale ty pohyby.. přesně takhle se chová OPRAVDOVÁ kočka :-)


Malka Mai, Katzenabschnitt

30. ledna 2011 v 18:09 Verschiedene Sachen
Ganz hinten, im Schatten zwischen Wand und Tür, bewegte sich etwas. Malka ging ein paar Schritte auf die Stelle zu. Es war eine Katze, schwarz und weiß gefleckt. Der Kopf war schwarz, das Gesicht weiß bis zu den Augen und eine weiße Spitze zog sich bis hoch in die Stirn. Malka setzte sich neben sie auf die Bank. Die Katze stand auf, streckte sich, machte einen Buckel und hob vorsichtig eine  schwarze Vorderpfote mit weißen Zehen. Lange hing die Pfote in der Luft, krümmte sich wieder. Die Augen der Katze, grünlich und weit offen, waren auf Malka gerichtet. Endlich stieß sie einen sanften Ton aus, senkte die Pfote, kam auf Malka zu,stieg auf ihren Schoß und rollte sich zusammen. Malka streichelte den schwarzen Katzenrücken und den weißen Katzenbauch und fühlte das Vibrieren des Körpers, noch bevor sie das Schnurren hörte.

                                                 Malka Mai, Mirjam Pressler

Čtení - nad to prostě není

30. ledna 2011 v 17:52 Kočka na každý den
Tak jsem objevila náramně pěkný úryvek z jedné knížky, který sem napíšu. Moc se mi líbí, škoda jen, že mu všichni nebudete rozumět, protože je v němčině. Překládat to ale nebudu, v češtině to tak nevyzní. Jinak noc na dnešek jsem nemohla moc usnout, asi ten čaj včera, který jsme si objednali, byl moc povzbuzující. Teď jsem přečetla rozhovor s Nicolasem Wintonem. Zaujaly mě ještě další články, zajímavé, že v poslední dobu čtu více časopisy než knihy. To se musí změnit.


z deviantart.com od DeeBree

Už jdu spát

29. ledna 2011 v 23:56 Kočka na každý den
Ani jsem si dnes na blog nevzpomněla..a nic sem nenapsala. Tak to teď napravím :) Co ale napsat, když mi zbývá jen osm minut? Snad jen, že dnešek byl moc krásný den :) Celý den mi taky zní v uších jedna písnička od Tommyho.. Škoda, že ke konci jsem byla ospalá. Jsem prostě jako kočka, když nemám svých třináct hodin spánku, začnu během dne zívat. Tož dobrou noc :)


z deviantart.com od MissLoungegirl

Tralala

28. ledna 2011 v 23:14 Kočka na každý den
     Včerejšek mě pěkně naštval, teda ten večer, jak nás tam nepustili. Taky mohli dopředu napsat, že na promítání se musí člověk dopředu zarezervovat.. Čajovna byla pak jen malou náplastí na naše rozhořčení.
      Úspěšně jsem přežila dnešní německý maraton, kamarád nás do Prahy převezl také bezpečně. Ještě jsem si stačila popovídat s Marťulkou, která jela s námi. Doma jsme pořádně zapili ten můj konec semestru, čekaly mě tu dvě novinky v podobě kytek. Jednu mám v pokoji, Rozárka ji už stihla okousat.. Doufám, že se jí po tom nic nestane.
     Zítra si budu číst a jsem pozvaná na bowling. Ať žije Freiheit =)
Tahle písnička je naprosto příšerná, diskantní, ale prostě jsem si na ní před chvílí vzpomněla.. připomíná mi dětská léta http://www.youtube.com/watch?v=EkFLhIAlPIg


z deviantart.com od asphyxiate-Stock

Je to 66 let..

27. ledna 2011 v 17:41 Verschiedene Sachen
Dnešek je dnem Památky obětí holocaustu. 27. ledna 1945 osvobodila sovětská armáda největší nacistický koncentrační tábor Osvětim. Výpovědi přeživších, fotky, videa, staré baráky, zbylé předměty.. to vše ukazuje, jaké hrůznosti je člověk schopný..


ta fotka je z předloňska, kdy jsme byli se třídou v Osvětimi, autorkou je má kamarádka Mája

V parku a na hradě

27. ledna 2011 v 17:22 Kočka na každý den
                  Pěkné pozdní odpoledne.. Tak co, jak jste prožili dnešek? Já ho dneska půlku prospala XD Ano, probudila jsem se až v poledne. Nebyla jsem zrovna nadšená z toho, že musím jisté známé z Prahy pro sluchátka. Ale stačila jsem si aspoň dojít do menzy na oběd. Tak jsem se nějak přejedla.. asi to bylo tím, že jsem byla ani ne tři  hodiny po snídani, šla jsem se tedy projít. Cestou mě uhodil do očí takový park, tak jsem se jím vydala a za chvíli koukám, vždyť jsem skoro na Špilberku. Škoda, že jsem s sebou neměla foťák, moc se mi tam líbilo. A ať si říká kdo chce co chce, jsem odvážná holka ,-) Sama jsem se vydala na prohlídku kasemat. Na začátku mi dal nějaký chlap do ruky plánek a doporučil mi, kde začít. Pak jsem osaměla. Nejdříve jsem se vydala do zadní části, zpočátku tam byla úplná tma, ale jak jsem udělala pár kroků, světlo se automaticky rozsvítilo. Viděla jsem všemožné cely různých rozměrů, starý vodní příkop, kanál, a hlavně..figuríny v životních velikostech na mučících nástrojích!!! Neměla jsem úplně dobrý pocit, jak jsem se tam tam procházela, chodby byly úzké, tmavé a strašně dlouhé.. Nikdo jiný tam se mnou nebyl. Na druhou stranu to bylo více napínavé....mám se podívat za támhleten roh, nebo ne? Co tam asi je? Ke konci mi už začala být zima, stálo to za to, až s někým budu prozkoumávávat Brno, určitě Špilberk navštívíme. Také jsem se prošla po velkém nádvoří, prohlédla si zvonkohru a studnu, která je nejhlubší hradební studnou v České republice. Byly v ní nalezeny různé zajímavé předměty, co vzbudilo největší zájem, byla kostra vojáka pocházející z konce 19.století. Nikdo neví, jak se tam dostal a nikdo nezná jeho totožnost.
           Procházka se mi moc líbila, ač hlavní důvod, proč jsem vůbec z koleje vyrazila, byla sluchátka, která jsem nakonec stejně nesehnala, jsem za to ráda, že jsem poznala další kousek Brna.
      Teď večer mám na programu ještě přednášku o Norsku. Zítra německý kurz, a pak hurá domů. Tentokrát netradičně autem..


z deviantart.com od Quazar-Photography

Úleva

26. ledna 2011 v 21:27 Kočka na každý den
             Dnešek začal dost brzy, už v půl sedmý..ještě jsem se mrkla na učení, abych nebyla úplně dutá. Až do 9.17 jsem žila v neklidu. Když jsem vyslechla ortel: máte za bé, měla jsem chuť vyskočit do stropu :) Mám volno, mám volno, mám volno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jupíjéj!
        A dokonce i Amálii se mi podařilo nahrát..na kamarádově noťasi to šlo. Takže snad jsem udělala pro zápočet ze švédštiny všechno, co jsem měla, ostatní už mám..ostatní políčka už se všechna zelenají!!!
           Také jsem dneska byla lézt, pravda, zdaleka jsem nevyšplhala do půlky, ale nejsem zvyklá no, ruce mě začaly docela brzo bolet.. Ta stěna je stejně výš na některý místech zkosená a to fakt nedávám, vždycky obdivuju ty borce, co se přes to pustí a vylezou až nahoru. Ale do půlky jsem určitě vylezla.. nejméně dvakrát..v určité chvíli mi prostě buď dojdou síly v rukách, nebo absolutně nevím, čeho se zachytit, některé ty úchyty jsou pěkně blbé-malé a nebo se za ně jde špatně chytit.
         Měla jsem ještě chvíli čas, tak jsem zašla do čajovny, přečetla jsem tam spoustu článků z jednoho zajímavého časopisu, vypila jsem tam kýbl čaje, což se za chvíli ehm projevilo.. Jela jsem za Klárou a nádherně jsme si spolu pošprechtily. Nejméně měsíc jsem s nikým takhle německy nemluvila, uvědomovala jsem si, že mi občas strašně dlouho trvá vybavit si třeba nějaké slovíčko..ale tak co....tohle mě prostě na němčině náramně baví...mluvit, mluvit, mluvit!
        Pak už na mě čekala kolej, sprcha a postel, z které jsem se doteď nehnula. Měla bych si ale udělat něco k večeři. Pavel sice bude mít zase řeči, že píšu o jídle, ale já mám teď prostě hlad, tak ho jdu zahnat :)
        Přečtu si ještě Malku Mai a zítra? Zítra budu spát, žádný budík mě nebude rušit..prostě až se probudím, tak se probudím!!!!!! A moc se na to těším :-)

z deviantart.com od criticalstateofmind

Teräsbetoni

25. ledna 2011 v 20:19 Co mě kdy zaujalo
Objevila jsem novou hudební skupinu..jmenuje se Teräsbetoni. Pocházejí z Finska a jsou aktivní od roku 2002. Chtěla bych umět finsky....abych věděla, o čem zpívají.. Kdybyste náhodou někdo měli jejich album, tak mi řekněte..


To je zase den.

25. ledna 2011 v 15:15 Kočka na každý den
Zkouška ze švédštiny. Samozřejmě trapas nesměl chybět. Na úplně banální otázku Hur gammal är du jsem koukala jak blázen. Bylo to první, na co přišla řeč a já jsem asi ještě spala, nebo co. V hlavě jsem si opakovala, jak se řekne pastva a podobné hovadiny, ale otázku kolik je ti let jsem nerozlouskla :D Ještě potřebuju od někoho poradit, jak nainstalovat Javu, abych mohla nahrát Amálii a snad to budu mít. Také frazeologie mě zítra čeká, uvidím se s Martinou. Pak také půjdu s H. na horostěnu, přesně před rokem jsme byli.. Pamatuji, že taky bylo tak hnusně, ale pršelo. Teď tady v Brně sněží! Ano, i tady, je to div. Jdu si zdřímnout, jsem unavená, a pak ta frazeologie :-/


z deviantart.com od panferov

Možná je to osud, možná náhoda, že se člověk octne tam, kde by neměl..

24. ledna 2011 v 23:07 Verschiedene Sachen
Je mi zle, když píšu tento článek. To se musí lidi pořád navzájem vraždit.? Jaká prapodivná shoda náhod, že téma týdne je zrovna Sebevražda.. Člověk to čte dnes a denně. Dobrá, když se chce někdo zabít, proč ne, je to jeho rozhodnutí.. Ať si vleze pod vlak, skočí z Nuseláku, ať se zastřelí..ale proč do toho tahat ostatní? Nerozumím tomu, proč musí zemřít civilisti, nevinní lidé, kteří se k tomu jen náhodou přichomýtnout.. Ten, kdo říká, že zabíjí ve jménu islámu, přitom porušuje islámská práva. Stačí si o tom něco víc přečíst. Život za život, ano to si dokážu v jistých situacích představit, ale přijít někam a tam se přede všemi odpálit? Vždyť takoví lidé si jistě neuvědomují, jakou má lidský život hodnotu. Během vteřiny je všechno pryč..sny a naděje, plány a vzpomínky, ale také věci, které  zemřou..odejdou s tím člověkem. A co pak? Nebuďme naivní, kolik z nás ví, co se s námi stane po smrti? Nikdo! A proto si myslím, že bychom měli se svými životy jinak nakládat.. člověk je tvor schopný logicky myslet, a proto bychom měli nejprve uvažovat, než se vůbec k něčemu takovému odvážíme. Ti, kdo myslet neumí, by se v naší společnosti neměli svobodně pohybovat.
Toť můj názor.
K napsání článku mě "inspirovala" tahle reportáž.

Pár mých kočičích záložek

24. ledna 2011 v 11:22 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)

obrázek se mění podle toho, jak se záložkou hýbete, nešlo to moc dobře vyfotit


celkem opotřebovaná, vyrobená podle knížky Divoké kočky


tu tedy moc nepoužívám, ale je krásná

Doma mám spoustu kočičích záložek, ale holt tu první, kterou jsem kdy dostala, nemůžu odložit. Je už tak příšerně roztrhaná, oblepovaná, spravovaná, že jsem ji raději ani nevyfotila, možná někdy jindy.. Ještě mám dvě takové magnetické kočeny, na ty jsem taky zapomněla, většinou je mám někde v učebnicích, tak zas příště :)

A zase mizím.

24. ledna 2011 v 11:15 Kočka na každý den
Ano, ano, ráda jím, ale na tom není přece nic špatnýho, když jsem živá bytost :) Pravda..snažím se trochu krotit, ale když je teď zkouškové, moc to nejde..
        Víte, že se včera v pražské zoo narodilo žirafátko ?

Min kompisar har långt brunt hår. Hon har blå ögon. Hon är lång.Hon är smal. Hon är 20.

Že nevíte, jakou kamarádku jsem to popsala? XD Akorát s těma očima si nejsem teď vůbec jistá..
Jdu si sbalit, pak učit, hledat kabel, před odjezdem se ještě sejdu s Lukym..a pak Brno těš se na mě! Doufám, že je zasněžené stejně jako Praha. Mám radost, že sníh se přeci jen vrátil!


z deviantart.com od MsDonutDamsel

Objevy

23. ledna 2011 v 14:28 Kočka na každý den
        Když země je rozrytá polibky děl a hvízdání protíná vzduch, píše ti kacíř, co do pekla chtěl, to mámení barevnejch stuh..
Když zatroubí nám v boji, tak to za to stojí, nenávist je láska, oheň, země praská..

           Tuhle písničku miluju, jak jsem si jí mohla tak dlouho nevšimnout?
Pustila bych si nějakej pěknej film, ale bohužel nemám dobrej výběr. Alespoň na chvíli si odpočinout od těch sloves. Stejně je to na houby, je tam hafo nepravidelností. Mamina si oblíbila skupinu Xindl X, objevila konečně taje Youtube.. netušila prý, co to všechno dovede :D
Další poznatek nejen z dneška: nesnáším drby! Drb většinou znamená nepravdu, nebo velmi zkreslenou informaci! Stejně co sem napíšu, si každý vyloží jinak, někdo víc, někdo míň se přiblíží pravdě, asi podle toho, jak dobře mě zná. Ale skutečnost zná většinou jen pár vyvolených :-)
         Švédskou knížku o krávě mám přečtenou!!! Včera asi v jedenáct večer! Tack!
Už by mohl být oběd.. Nebo že je to dneska na mně? Asi jo.. :-/


z deviantart.com od S-A-W-Y-E-R

Tanec pištců

22. ledna 2011 v 18:15 Co mě kdy zaujalo
Výborné k učení, výborné k přemýšlení.. ten neklid.. to napětí.... Na Louskáčka bych šla klidně znova!


Co to děláte?

22. ledna 2011 v 14:03 Kočka na každý den
Vánoční stromeček odzdobuju v pokoji a Rozárka se na mě vyčítavě dívá. Vždycky, když se k ní přiblížím, poposedne si pod vzdálenější větev a zas na mě upře ten svůj kukuč. Mně se taky ten stromeček nechce dávat pryč, jenže máma zavelela. Podařilo se mi párkrát Rozárku chytnout, čím to, že její srst voní po polívce ? :-)
Chápu, že strom byl pro Rozárku jakási srkývačka, útočiště, kde se mohla natáhnout, aniž by ji kdokoliv rušil.. Jestlipak si to bude pamatovat? Přístí Vánoce, až budeme zas zdobit stromeček..jestlipak si řekne: Jó, tohle tu už někdy bylo..


z deviantart.com od QueenAviata

Překladač

21. ledna 2011 v 16:12 Co mě kdy zaujalo
Že by nebyl ten google překladač tak blbý, jak ho doteď znám? Příjemně mě překvapil.. Aspoň jeho německá varianta se mi nezdá tak špatná. Ze švédštiny do němčiny překládá solidně. Nebýt mé kamarádky, která mi tuhle fintu poradila, asi bych s tou knížkou fakt nepohla.

Trochu blíž

21. ledna 2011 v 15:15 Kočka na každý den
      Den tak rychle uteče, ani jsem se pořádně neprobrala a už je odpoledne.. Nejraději bych celý dnešek prospala, jenže mě máma nutí do učení. Teď, když jsem nemocná, na to nemám vůbec náladu. Přemoct se stojí tedy ještě větší úsilí než kdy jindy. Matinka mi teď připomíná Holubovou, v těch řečích, vohozu, vlasech..prostě ve všem! Už jen pět dní a budu mít po všem! Doufám...... Ten tlak je čím dál tím větší a já už si říkám, kdy bude konec.. Pak budu konečně dělat to, co chci, na co mi jinak nezbývá čas.
     Zápis ze včerejška je trochu víc realistický, prostě pár chvil po zkoušce, kdy jsem se chystala na koleji domů. Musím říct, že to nebyl jen pěkný pocit ze zvládnuté zkoušky, ale také celkově ta atmosféra mi přišla na jedné straně dost stresující, ale i příjemná. Když jsem za dveřmi, poté co jsem vyšla z kabinetu, spatřila Petru, sedla jsem si k ní, a na malou chvíli úplně vypla.. Je to fakt realita? Je pravda, že jsem to udělala? Chvíli mi trvalo, než jsem si to naplno uvědomila. Pak mě začala Petra zpovídat, co jsem si vytahla, jak to probíhalo.. a já jsem se jí snažila uklidnit, že to určitě udělá, když se to podařilo i mně.. ,-) Pak jsem ji musela opustit, vedle jsem spatřila skupinku lidí, co měli jít po mně. Otázky na mě padaly jedna za druhou. Překvapil mě Honza, v kvádru mu to moc slušelo, ptal se, jaké období jsem měla, pak také, jak mi je.. Prostě jsem si najednou uvědomila, že tu germanistiku studuju moc ráda a že Brno, je to nejlepší místo, které jsem si mohla vybrat. Přeci jen mi postupně přirůstá k srdci.. :-)
      Večer jsem jela na oslavu. Kamarádka měla narozky a kamarád svátek. Veřím, že z dárků měli oba radost. Hráli jsme Carcassone. Zdeněk udělala nármaně dobré tiramisu. Povídali jsme, a tak jsem se dozvěděla různé (ne)milé věci.
       Lehnout jsem si šla až asi ve čtvrt na dvě. Chtěla jsem si ještě přečíst mejl od jednoho svého profesora. Včera mě potěšily dvě věci: jedna supermegapovzbuzující esemeska, kterou jsem dostala ráno před zkouškou, a pak taky ten mejl, co jsem si přečetla v noci.
         Teď musím na nádobí, pak na švédštinu. Hlavně se nějak dostat z té rýmy, kašle a celkového vyčerpání..!


z deviantart.com od billyunderscorebwa