Prosinec 2010

Co mi zbývá?

9. prosince 2010 v 11:32 Kočka na každý den
Nemám čas, ani na blog  :-( Včera jsem dvě hodiny zjišťovala, kolik neumím slovíček. Nově mi totiž bylo sděleno, že v testu budou i slovíčka.. Z 650 jich asi 340 neumím. Ne , nebudu sprostá.  Do úterka ale nemám nejmenší šanci se to naučit.. To bych nemusela dělat taky nic jinýho.. a mám ještě další předměty.. To budu teda hezké narozky.. Nad skripty :-(( Už se moc těším domů, duší už jsem tam.. Už aby to bylo za námi..


z deviantart.com od Ruby125

Vzít nohy na ramena

7. prosince 2010 v 13:28 Verschiedene Sachen
 Vzít nohy na ramena, nebo také
auf die Beine machen
to show a clean pair of heels
brosiťsja so vsech nog
largarse con viento fresco
 a také tomar las de Villadiego.

To všechno odpovídá českému vzít nohy na ramena. Kdybychom ale tuto českou konstrukci chtěli přeložit doslova do jiného jazyka, sotva by jí někdo rozuměl. Je velmi těžké vysvětlit její původ..rozhodně postrádá jakoukoliv logiku. Je obtížné si vůbec představit, jak je možné vzít (zřejmě své vlastní) nohy na ramena a tím spíše se v této pozici rychle vzdálit . Jediné snad trochu přijatelné vysvětlení : utíkat je možno tak, že se patami přibližujeme k zádům.
                                           (podle Úvod do studia jazyka, J Černý, str. 30)

Prosím, už né!

7. prosince 2010 v 13:14 Kočka na každý den
    Hmm..cesta do Vídně nabírá na realizaci.. jestli se to teda dá tak říci.. Prosím, prosím, ať to vyjde...
    Včerejší ehm pařba byla teda fakt děsná. Tak příšernou hudbu jsem už dlouho neslyšela....  Nějaký týpek hrál na kytaru jak kdyby mu byly čtyři roky, děsně do toho řval.. ale samý kraviny XD Na druhym podiu byl zas "zpěvák" jinšího rázu.. očividně ne všem se to líbilo, všichni se drželi u baru a v publiku stály jen dvě přiopilé fanynky. Pak přišel hlavní bod večera, nějaká skupina(fakt netušim, jak se jmenovala), ale co vim, tam mi ta holka, co tam zpívala byla velmi nesympatická. Dobrovolně bych si to určitě nikdy nepustila.. Nechápu, jak se to mohlo H líbit. Co bylo zas pozitivní, poznala jsem tam pár zajímavejch lidí, ajťáků. Zvláštní individua.. Ale to je asi každej.. tak trochu cáklej tim svym oborem. Už jsem pochopila, jak tu fungují rozjezdy heč! Občas je ale težké najít tu správnou zastávku %-)
  


z deviantart.com od fzag

Hop a skok..!

6. prosince 2010 v 16:52 Kočka na každý den
  Nakonec jsem se rozhodla jít. Jedná se o Fičák, respektive FFFIčák. Akce pro informatiky a filozofy :)
         V sobotu jsem viděla Míšu, provedla jsem jí trošku po Brně a daly jsme si na Moraváku svařák. Škoda, že to bylo tak krátké :( Celý víkend a půlku pondělí se jinak učím, takže nic zajímavýho se  u mě neděje. Vlastně jsem zjistila, že mě to učení dost baví.. ale je to strašný zjištění, páč bych v tom musela ležet celý roky a nevnímat okolní svět. A to zas ne.. Když jsem procházela náměstím, mrkla jsem se do obchodu Vánoce za 9,- Fakt boží! Ta cena tomu odpovídala. Taky jsem si vyslechla jednou v šalině, jak že to je s tím Harrym Pottrem je. Miluju to, když musím poslouchat cizí rozhovory. Včera jsem se zašla podívat na swing, ten brněnský. Ale moc jsem si to neužila, holek víc než kluků.. žádný lektor, zima jak na Sibiři..ale tak.. pořád jsem neseděla no.. a lepší než nic.
       Tu fotku jsme objevila náhodou a připadá mi báječná :)


z deviantart.com od Vlue

Mňam!.. nebo fuj?

3. prosince 2010 v 18:20 Kočka na každý den
První nalejvárnu mám úspěšně za sebou. Čtyři hodiny výuky němčiny v jednom kuse je fakt dost. Nedokážu si představit, že v lednu tam budu sedět šest hodin :-/ Sněží tu už od rána a myslím, že za chvíli nebudou vidět ani auta. Místo šalin tu jezdí autobusy, taková novinka. Alespoň že něco. V Praze prý nejezdí nic. Těším se na kolej, až si dám sprchu, zalezu do postele, sním večeři a něco si přečtu. Možná v češtině, možná v němčině. Uvidím, jestli ještě budu mít náladu. V dnešním kurzu jsme četli jeden takový příběh, mně se velmi líbil. Přidávám odkaz : Anekdote von der Senkung der Arbeitsmoral
Stýská se mi po domově, ale tenhle víkend tam nejedu. Zítra se sejdu s Míšou, známe se z Koníka. Těším se, až někam zalezem a popovídáme si. Pak mě čeká už jen učení. Nevím, jestli se přes víkend na net dostanu. Užijte si sníh a nikde nezapadněte!
P.S. Ten název článku jsem dala schválně takový, spousta lidí má sníh rádo, ale teď na něj nadává..já se ale pořád držím stejného názoru a nikdo (ani Lukáš) mě nepřesvědčí ten názor změnit  :)


z deviantart.com od Fishermang

Meine Liebe

2. prosince 2010 v 17:58 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Na té igelitce to vypadá divně, ale i tam si Rozárka dokáže zdřímnout..
To vidět nemusim..

2. prosince 2010 v 16:59 Kočka na každý den
Teď bych si dala pauzu. Dneska jsme vymýšleli totiž netradičně básničky. V němčině je to stokrát těžší než v češtině. Ale jde to.. Samozřejmě jsem musela zakomponovat do svého díla taky kočku. Ale bylo mi pak trapný číst to přede všemi.. :P Jinak sněhu je tu moc a moc. Prošla jsem se Tyšovým sadem a nafotila spoustu pěkných míst. Večer se musím učit, je toho čím dál tím víc.. Znechutila mě moje kamarádka, ale nemůže za to..našla doma u sebe holuba. Živýho, skřehlýho.. a samozřejmě, že ji nenapadlo nic rozumějšího, než ho vyfotit.. Fůůůůůůj!


z deviantart.com od Skhasia

I počítač někdy uspává

1. prosince 2010 v 18:47 Kočka na každý den
Právě jsem dořešila tropy a teď se můžu vrhnout na Zusammenfassung. Už bych ráda opustila komp, ale bohužel nemůžu.. Tak si alespoň dám pauzičku a trošku se odreaguju. Taky tu na mě fičí a vůbec nevím odkud. Tady totiž sněží, oproti včerejšku je to obrat o 360 stupňů. Vánice jak Brno. Je zvláštní dívat se na zasněženou krajinu a vločky z bazénu :) Plavání jsem si užila, ale teď jak sedím, tak mi přijde, že jsem zas zatuhla. Poslouchám Novosvětskou a bojím se pustit Vltavu, abych se  u toho náhodou nezasekla. Těším se na kolej. Jestli tu neusnu, tak tam dojdu. Chybí mi tu Rozárka.... moc. S Martinou jsme se dneska byly podívat ve Vaňkovce, něco jako Nový Smíchov v Praze. Ukázala mi jeden obchod, kde maj supr dárky. Ještě se tam určitě před Vánoci podívám..


z deviantart.com od Purple-Legion