Prosinec 2010

Zátiší

20. prosince 2010 v 12:34 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Po sto letech jsem zas vzala do ruky kytaru, po sto padesáti flétnu. Když jsem přišla z tanečního vystoupení Belly Habiby, které bylo moc krásné, sedla jsem si a hrála. Až do půl dvanáctý, mamka vtrhla do pokoje a zeptala se, jestli to myslím vážně.. Pode mnou mají ložnici sousedi.. No a co? Kytaru není přece moc slyšet, ale podle mamky je. Tak budu pokračovat dneska. Mrzí mě, že už na flétnu a kytaru nemám vůbec čas.. Přitom hraní mě velice těší. Možná že by má dřívější učitelka spílala, že nehraju všechny noty správně dlouhé, ale což.. Nejdřív musím ale napect cukroví. A dárky pro holky? Ty ještě taky nemám..!
dvě konkurentky..  :-)

Možná by to tak bylo lepší..

20. prosince 2010 v 12:24 Kočka na každý den
Někdy si přeju být kočkou.. respektive Rozárkou.. Ne někdy.. vlastně skoro každý den. Vyspávat si od rána do večera, občas se projít po bytě jako královna, vyskočit paničce na klín a nechat se hladit.. Mít stále svou misku plnou.. A kdyby náhodou nebyla, udělat všechno pro to, aby to majitelce došlo. Neřešit člověčí problémy jako je škola, práce, peníze, vztahy, čas,.. Čas..zajímalo by mě, jak kočky vnímají čas.. Vlastně vůbec.. co se jim honí v jejich hlavičkách.. na co tak myslí....? Ono to jde i někdy poznat..co vám vaše kočka právě říká. Stačí být pozorný, všímat si. Ale tak jako člověk člověku nemůže číst myšlenky, ani tajemství koček nemůže být odhaleno.. Doufám, že nikdy nebude.. Nedavno jsem slyšela jedno přirovnání falešná kočka...ne, to není pravda. Nevěřím tomu. Vím, že moje přání být kočkou ( alespoň chvíli) se nevyplní, kdo ví, možná v příštím životě :-) Třeba jim není ani co závidět..


Můj poklad na balkoně :-)

Jedna taková animace

19. prosince 2010 v 22:40 Co mě kdy zaujalo
Kamarád na ni dával odkaz na fb. Každému se asi v hlavě přehrává trochu jiný příběh, když si to pouští..
O čem je to podle vás?


Nepracovat nedělat..! (jó kdyby tak..)

19. prosince 2010 v 13:35 Kočka na každý den
Číst mé články je uklidňující.. to potěší.. Někdy bych to ale ani neřekla. Mě spíš uklidňuje toto.
Být tak tam..na Větrově.. Kdepak jsou naše pobyty ve Vysokym? Místo toho musim sedět doma a číst už poněkolikátý tu pitomou povídku. Nesnášim Elizabeth, ani Matreie... nemá to hlavu ani patu..je to porod!!! Včerejší párty byla taková hm.. nevím, jak bych to řekla.... Kloudná řeč byla jen s Verčou, Vojtou a Katkou.. na Verču jsem se nejvíc těšila. Doufám, že až se sejdem na besídce, bude tam babinec -Vojtu jako chlapa už nepočítám XD Ten k nám samozřejmě nerozlučně patří.. Ale jinak bych nebyla ráda, kdyby tam byly zas jistí lidé "navíc". Odešla jsem po jedenáctý, domů jsem dorazila v pořádku.. Mimochodem, víte, že v Praze je každých deset minut někdo přepaden? Od svítání do stmívání to dělá celkem sto lidí!!! Raději na to nemyslet.. Večer mě čeká ve Mlejně taneční představení, Šárka mě pozvala..
P.S. Všechny dopisy a pohledy jsem včera poslala, byl to pěkný pocit...že tam někde daleko je někdo, kdo si váš dopis otevře :-) I Ježíškovi jsem už napsala. Copak si přejete k Vánocům?


z deviantart.com od anioleczek

Uši, Podrbat. Hned.

18. prosince 2010 v 15:48 Citáty a básničky o kočkách
Jestli něco opravdu chcete, prostě vlezte dovnitř a vezměte si to.

Když se myš vysmívá kočce, vždy je nablízku nějaká díra. - Nigerijské přísloví

Jediná věc,, která je lepší než se pořádně protáhnout? Pořádně se protáhnout ve spánku.

 Najdětě si své místo na slunci, a pak si zdřímněte.

Nepřestává mě udivovat její naprostý nedostatek zábran.

Není hanba něco neznat, hanba je nesnažit se to poznat. Ruské přísloví

Nezálěží na tom, jaký máte rytmus, vždycky se najde čas naladit se na tu správnou vlnu.


Dopis

18. prosince 2010 v 13:22 Kočka na každý den
Poslouchám soundtrack All my Loved Ones a nemůžu z něho spusti uši. Nic tak krásného jsem v životě neslyšela. Ten tesklivý tón houslí.. je to božská hudba.
Už mám napsaný dva pohledy a jeden dopis do Německa :-) Ještě  mě čeká napsat jeden český dopis a jedno přání v němčině. A korespondence bude zas na chvíli hotová.


z deviantart.com od JulietHana

Poprvé

17. prosince 2010 v 20:17 Kočka na každý den
            Je to zvláštní psát takhle na koleně, ale svým způsobem je to príma. Vždycky jsem toužila takhle cestovat a mít net u sebe. Právě jedu do Prahy a na Florenc to bude trvat ještě necelou hodinku. Po očku pozoruju, kolik je za oknem sněhu.. Ono teda není skoro nic vidět, ale podle fotek, které jsem viděla na netu, je kalamita. D1 je pořád ochromená nějakými nehodami, tak doufám, že dojedem v pořádku. Poslouchám mp3 soundtracky z Všichni moji blízcí. A domů mi má dorazit brzy taky CD :-) Na blogu mě totiž oslovil jeden člověk, který ten soundtrack má.. Vidíte, k čemu je také blog dobrý :) Až přijedu domů,  musím napsat Anně.. Poslala mi Brief z Německa. Je to radost dostávat od někoho takhle dopis v němčině. Trotzdem macht mir Deutsch Spaß!
Kočku dodám později, vypadává tu internet. Už takhle jsem toho napsala dvakrát tolik, ale najednou to zmizlo...
    O 2 hodiny později: domů jsem šťastně dorazila. Brodila jsem se závějemi, což pro mě byl trochu nezvyk. Alespoň to vypadá vánočně. Rozárka pobíhá z pokoje do pokoje, těším se, až si pohrajem. Mamka mě teď taky škádlí heh :-D Zítra mě čeká celkem volný den, odpoledne jdu na výstavu a večer na oslavu Katčiných narozek.


spokojená Rozárka

Ještě chvíli zůstaň....

16. prosince 2010 v 21:07 Kočka na každý den
Prožila jsem pěkný večer s Martinem, zašli jsme do restaurace, kde měli právě jeden stůl volný..akorát pro nás. Jsem stále nervózní, protože nevím, jak mi dopadly ty zápočty a bojím se tam podívat. Jsem divná, ale prostě to tak je. Ani nevím proč, ale klepu se i teď, i když už jsem v teple. Jak jsme si tak povídali, zjistila jsem, že mám vlastně štěstí. Na Štědrý den budu se svými nejbližšími, na další svátky taky, Silvestr budu slavit s Příběháři.... ale jsou tu i lidé, kteří budou sami.. Dneska jsem nakupovala odpoledne vánoční dárky. Už jen pro dědu a pro bráchu a budu mít snad všechny. Nevím ale, jak to bude s holkama z gymplu, sejdem se? Budem si něco dávat? Chtěla bych..Viděla jsem jeden úžasný krámek , kde prodávali elfy, skřítky a takové ty fantasy postavičky. ŠKoda, že to bylo tak drahé. Mája by z toho byla určitě nadšená. Na Vánoce se netěším, protože do 24. budu sedět nad jednou debilní povídkou, fakt nevím, jak ji zpracuju.....5000-6000 znaků odborných plků. Pak možná budu mít chvilku oddech, hlavně na Silvestra se těším, ale hned zezačátku ledna mi to učení a stresy začnou nanovo. Proč ještě nemůže být ještě chvíli ten starý rok? Já nechci, aby bylo 2011!


z deviantart.com od 0615110

Phrases

15. prosince 2010 v 22:08 Co mě kdy zaujalo
Tak jsem odhalila svůj citát pro dnešní den.. Moc hezký O :-)
Něco mi pověz a já možná zapomenu co....něco mi ukaž a já si to možná nebudu pamatovat....obejmi mě a já na to nikdy nezapomenu...

Pohled do nepřítomna

15. prosince 2010 v 17:12 Kočka na každý den
Nikdy není tak špatně, aby mohlo být ještě hůř.... Přemýšlím, do kdy to může asi tak platit....
 No nic, můj milý blogu, moc se omlouvám, ale jsem strašně unavená. V bazénu jsem dneska málem usnula, tak jsem musela pořád plavat, abych mě nemuseli lovit někde na dně. že jsem ale dneska pár litrů té nechutné chlorové vody vypila.... S ucpaným nosem se plave pěkně špatně. Tak si jdu na chvilku zdřímnout, pak se učit slovíčka a nakonec se pobavím s bráchou.. A ty Vánoce. Vůbec se na ně netěším..


z deviantart.com od Ted-Drakness

Simon's cat jsou naprosto úžasný!

14. prosince 2010 v 15:27 Co mě kdy zaujalo
Možná jsem to sem už dávala, ale stále jsem tím fascinovaná. Ten člověk musí mít doma nejmíň pět koček :D A pořádně zlobivých!


Sláva!

14. prosince 2010 v 13:34 Kočka na každý den
Hurrá! Internet mi funguje už i na koleji! Mám radost, že jsem ve spojení se světem! Akorát se ještě musím učit, takže za chvíli ho zavírám... Dneska jsme měli dva zápočty, jsem zvědavá, jak jsem to napsala..... Chce se mi spát, ale přitom mám ještě horu práce.. Dneska jsme měli na švédštině trochu vánoční hodinu, vánočně to tu v Brně ale vůbec nevypadá.. Po sněhu ani památky...


z deviantart.com od HalfDeadBitch

Harry Potter a Relikvie Smrti

13. prosince 2010 v 17:38 Co mě kdy zaujalo
           Tož včera jsme zašly s mamkou na film Harry potter a Relikvie Smrti. Ať si říká kdo chce co chce, nám se to líbilo. Od začátku až do konce. Někdo říká, že prostředek je nudný, ale není to pravda. Líbilo se mi, jak se Hermiona, Harry a Ron dostanou tajně na ministersvo. Maj to tam zajímavě zařízeno, jak mohlo něco takového jako splachování se do záchodu Rowlingovou napadnout? Stanování na různých místech bylo trochu zvláštní, zaujal mě tu motiv talismanu, který  byl zároveň jedním z viteálů. Uvědomila jsem si, že něco podobného přeci znám.. Ano, v Pánovi prstenů je to taktéž, prsten ovládá toho, kdo ho má u sebe. A stejně tak tomu bylo v Harrym. Ron s Harrym a Hermionou se díky němu pohádají. Scéna, kde Harry loví meč z jezírka a následně Ron ničí viteál, je celkem efektní.. Také za diskriminací mudlů se skrývá mnoho...Chudák Dobby, s ním to teda smutně dopadlo.. Co kdyby ale nůž netrefil Dobbyho, ale třeba Harryho? Co by se stalo potom? Proč to zrovna padlo na skřítka?
             Myslím, že film se hodně drží knížky, což je dobře. Akorát že je to pak dlouhé, tak se ani nedivím, že to rozdělili na dva díly. Škoda, že ten druhý bude až příští rok. Teď budu celá natěšená, jak to dopadne, muset čekat. Já už to vlastně vím.. ten konec, ale moc si to nepamatuju. Asi si tu knížku přečtu ještě jednou. Co jsem si na filmu zvlášť užila, byla hudba. Nebýt Filmánie, asi bych na to ale nešla. Těch 50 korun jsem ale za to ještě schopná obětovat.


Sehr aktiv

13. prosince 2010 v 14:48 Kočka na každý den
Super den. Miluju, když můžu zůstat v pyžamu až do jedný :) Učím se, píšu, piju energy drinky a
teď jdu na oběd..
Ještě napíšu report ze včerejšího kina, bylo to totiž prima. Večer jedu do jámy lvové, zítra mě čeká první várka testů.. Ne, že bych se těšila.. :-/


z deviantart.com od poivre

Mitt lilla fejs och jag

13. prosince 2010 v 11:37 Co mě kdy zaujalo
Jeden z "testů", které musíme splnit.. Pouštila jsem si to asi padesátkrát, než jsem skoro všechny slovíčka do textu doplnila. Líbí se mi tam melodie, taková chytlavá.. :)


Složitější než se zdá..

12. prosince 2010 v 11:55 Kočka na každý den
Proč se cejtim jak po velkym flámu, když jsem včera nikde nepařila? Mareš by možná řekl.. jako když ti lítaj letadla v břiše...To zas alergie na mě dolehla, zas musim chodit s plachtou u nosu, ale není to jen tím........... Dnes jsme jeli nakoupit do Globusu, to bylo povyražení. Ke konci mě to začalo děsně nebavit. Prodavačka se navíc sekla a naúčtovla nám místo osm housek osm rumů. Stává se, mně se něco takového taky v létě přihodilo. Mamka má dneska narozeniny. Večer jdeme do kina...


z deviantart.com od AnaCB

Pepin se zase prchuje

11. prosince 2010 v 17:30 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Víte, že se u mě na koleji konaly minulou sobotu sýrové hody? Ne? Zde je to fotodokumentace :)Nemohla jsem si pomoci..dám to sem... Tyhle sýry prostě miluju!


Slavíme

11. prosince 2010 v 16:36 Kočka na každý den
Venku je obleva a já sedím před kompem a nahrávám fotky. Měla bych se učit, ale těch pár minut mě nevytrhne. Máme výročí, před pěti lety k nám přišla Rozárka... Už si bez ní nedokážu život vůbec představit... :-) To bylo koťátko před tolika lety... A teď je to takový zvíře obří....


I walk alone..

11. prosince 2010 v 0:45 Co mě kdy zaujalo
Taková smutná, ale prostě mám takovou nostalgickou přemýšlecí náladu..Všude dobře, doma nejlíp :)

10. prosince 2010 v 23:14 Kočka na každý den
Právě se mi načetla první stránka na svém novém notebooku. Nemohla jsem odolat.. Je to úplně jiné, ale krásné. Na jiný shift si budu zvykat. V půl desátý jsem dorazila domů. Už dlouho jsem nebyla tak šťastná. Dostala jsem spoustu přáníček a taky dva pohledy- od Terky a Martina. Mám z nich radost. Zítra se sejdu s tátou, budu učit Davida a ještě se musím hooooodně učit. Jsem zvědavá, jak to všechno stihnu. Nakonec ten můj dnešní narozeninový den byl moc pěkný :)


z deviantart.com od f muller