Listopad 2010

Co se to děje?

20. listopadu 2010 v 12:38 Kočka na každý den
    Ráno měla Róza akční náladu, ale teď tu leží jak pecka a říká :"Neruš mě!" Co se dá dělat, kočce neporučíte.
         Včera mě mamka přemluvila, abych šla na sraz mé bývalé třídy ze základky. Moc se mi tam nechtělo,s těmi lidmi jsem si nerozuměla. Ale teď zpětně jsem ráda, že jsem setkání zúčastnila. Nejvíc jsem si povídla s Martinou, přitom ta odešla už v sedmičce. Zvláštní, že každá jsem úplně jiná, přitom si přesto rozumíme. Hlavní téma samozřejmě byla škola. Erika, Kristýna, Terka , s těmi byla fajnová řeč. Někoho jsem prostě zas ignorovala. Sešlo se nás asi skoro třicet, fíha. A co se nestalo? Byli jsme svědky tanečního vystoupení jednoho našeho bývalého spolužáka, který zbožňuje Jacksona. Teda né že bych byla fanynka Jaksona, naopak, ale J. má fakt talent. Mohl by jít do té souteže..Také Martin mě překvapil jednou informací, svět je malý a o náhody tu není nouze.
      Tenhle rok normálně začínáme péct cukroví už teď na konci listopadu. Co se to děje? Že bychom to nenechali na poslední chvíli jako vždycky?


z deviantart.com od bouddha3

The Nutcracker

19. listopadu 2010 v 19:32 Co mě kdy zaujalo
Ta nejhezčí pasáž z Louskáčka! A umím ji i na flétnu. Dala bych si to klidně v divadle ještě jednou..


Oh mein Gott..

19. listopadu 2010 v 19:17 Mein Tagebuch
   Und wieder ist es da. Ich weiss nicht, wie ich beginnen kann.. Egal. Ich werde es schreiben, wie es mir auf der Zunge kommt. Am letzten Mal ist dieser Zeit für mich der Zeit Verfalls und Traurigkeit. Vielleicht hatte ich zu viel Zeit für mich selbst und ich kann nachdenken. Ich habe festgestellt, dass es viele Wirklichkeite geben, mit denen ich nicht zufrieden bin.
       Warum herrst auf der Welt Ungerechtigkeit? Warum müssen die Armen noch armer und die Reichen  noch reicher sein? Worum ist der Welt besser als vor 21 Jahre ? Reisen? Das können wir auch nicht, viele Menschen können es auch heute nicht leisten!! Die Löhne der Beschäftigten sind nicht anständig (wenn ich Politiker auslasse)! Andererseits bin ich froh, dass ich in den Entwicklungsländern lebe nicht. Aber vielleicht.. haben sie zufriedenes Leben als in Tschechien.. veilleicht können sie sich aus den Kleinigkeiten freuen,weiss ich nicht.. Aber das ist nicht Schluss mit den Fragen. Warum sind hier Kranke, die nicht sich gesunden können? Ein Freund,mit dem ich manchmal schreibe, muss im Krankenhaus liegen. Er quält sich, aber noch kämpft. Es ist schrecklich, wenn ihr wisst nicht ,wie ihm helfen könnt.. Jetzt aus anderem Thema.. Ich wollte mich Facebook verlöschen. Zehner Freunde sind in der Wirklichkeit keine Freunde. Die kenne ich nur leichthin. Ich mochte versuchen, wo wird dann mich kontaktieren würde und mit mir anders schreiben würde... Und wie viele Leute würden es übergehen. Aber ich habe es nicht gemacht..
        Manchmal entlade ich so meine Laune.. grobe Musik, sonderbare Bücher,Tanz.. Wichtig für mich ist, dass es hilft..

Co si asi myslí?

19. listopadu 2010 v 18:29 Kočka na každý den

z deviantart.com od JustynaKinga

Kočka v báglu

18. listopadu 2010 v 15:12 Kočka na každý den
       Už je to několik dnů, co jsem naposledy psala na blog,tak doufám,že se na mě nezlobíte. V pondělí jsem měla i čas,ale jakmile jsem si zas přečetla Sikarův komentář o tom kanálu,rozesmála jsem se zas tak,že to nešlo zastavit. Pak už jsem neměla sílu na nic dalšího myslet.
      Ale co se za tu dobu událo? V pondělí jsme šla na tančírnu. Byla jsem ráda, že jsem viděla Máju, Evelyn a spol. Škoda,že David odešel nesmírně brzo a ani neřekl proč. Tancovala jsem s Martinama. Jeden mě učil pár nových figur. Normálně jsem si musela říkat v hlavě swingouty, abych to nepletla! Ach jo, ne, že bych to zapomněla, ale jak to člověk netancuje, hned z toho vypadne.
     V úterý jsem absolvovala dvě přednášky, jednu zábavnou a zajímavou o německé literatuře v Brně a jednu nudnější..většinou předčítání textů. Večer jsem se vydala hrát volejbal. Jak jsem čekala, mé volejbalové (ne)schopnosti se bohužel od střední nezměnily. Překvapilo mě, že jsem tam kromě Vaška potkala další dvě známé tváře. Dokonce jednu z našeho gymplu! Můj největší problém je, že neumím odpinknout míč zespoda a také se bojím míče.Když nemíří přímo na mě, tak ho raději nechám spadnout na zem. Snad to moje hraní všichni nějak přenesli přes srdce. Dokonce se mi povedlo něco nečekaného, odpinkla jsem míč zezdola a přitom jsem byla zády k síti. A ten míč spadl protivníkům do pole. Asi to nečekali, protože nikdo z nich nezareagoval, a tak jsem dala bod. Volejbalové klání nakonec náš tým prohrál,ale důležité je,že prsty zůstaly celé.
     Včerejšek jsem byla víceméně celý den v posteli. Po hodině jsem zjistila, že židle není nejpohodlnější místo pro učení, páč je pěkně tvrdá. Strávila jsem den nad německou literaturou,fonetikou a švédštinou.Na koleji bylo trošičku mrtvo, kdybych si měla vybrat den, kdy jsem řekla nejméně slov, byl by to včerejšek.Dalo by se to spočítat na prstech jedné ruky. Naštěstí jsem si mohla večer pustit úžasné hlasy Van Canta a také přečíst Dary.Ta knížka mě fakt baví. Zas a znova se mi potvrzuje,že Le Guinová je výborná spisovatelka. Všem lidem holdujícím fantasy doporučuju!
     Teď se chystám na doučování,pak do čajovny a možná i do kina.Takže oproti včerejšku velká změna.Ještě se mrknu po nějaké švédské literatuře. Mějte se :)


z deviantart.com od B-Man100

Kočka kanální

15. listopadu 2010 v 17:23 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Ano, i to se někdy stává..Stačí chvilka nepozornosti a.. Rozárko,ty dostaneš!Hej då !

15. listopadu 2010 v 16:44 Kočka na každý den
         Nevím, čím to je, ale  shodla jsem se s více lidmi,že romantismus je období,které bychom si přáli mít u maturity.Ne každému se to ale splnilo. Německý romantismus si pamatuji doteď docela přesně. Teď se to učím trochu do hloubky, ale stále mi je látka povědomá. Alespoň v nějakém předmětu vím trochu, o co "gou". Přečetla jsem si úryvky z novely Ze života darmošlapa. Tak jsem si říkala, kdo to ten darmošlap může být. A je to něco jako povaleč, lenoch..člověk, který zahálí. Prosté a jednoduché. Dílo je fakt typickou ukázkou  romantismu.
   Konec hodiny literatury, včera jsem se po dlouhé době dívala na Česko Slovensko má talent. Je to čím dál tím delší a čím dál tím nudnější. Alespoň, že posoupili Dae Men, jsou fakt dobří, je vidět, jak na sobě tvrdě pracují, poslala jsem jim hlas :-)
    Dneska jsem byla u švadleny, zjistila jsem totiž, že na šití jsem už neschopná a všechno,co si doma zašiju je značně neprofesionální. Pak jsem jela na radnici vyzvednout si knihu o Praze 13 a taky jsem navštívila jeden prima obchod s oblečením. To proto, abych nemusela čekat, na radnici jsem byla dost brzo. No a odpoledne nám přivezli pohovku. Měla jsem strach, že nám ji nechají dole u schránek, jak bych to sama vláčela? Naštěstí mám výbornou mamku, která vše dokáže perfektně vyjednat. Večer jdu na tančírnu, ale na lekci bohužel ne.Postupně by mě to přivedlo na mizinu a holt si to musím odpustit.. Škoda, neuvidím Tomáše, na tančírně bohužel nebude. Ale snad tam potkám další známé tváře.
   Nevím, jak tenhle týden budu často na netu,zítra a pozítří určitě ne.Tak se zatím mějte..líp než já!


z deviantart.com od gskk

Podám ti ruku,když jsi v nesnázích

14. listopadu 2010 v 21:59 Co mě kdy zaujalo
Zajímavé téma týdne, ale dlouho jsem přemýšlela,jak ho zpracovat. Nebudu psát o svých přátelích, protože by to bylo na dlouho,ale při slově přítel,přátelství se mi vybaví často jedna básnička. Bohužel neznám její autorku, snad mi odpustí, když její díl(k)o dám na svůj blog. Školačka, která ho před patnácti lety napsala,chodila tehdy do osmé třídy. Kampak ji asi osud zavál?

Podám ti ruku,když jsi v nesnázích

Jsi-li v nesnázích,
chci Ti radu dát.
Nejlepšího přítele
pro sebe vyhledat.

On možná už zažil
takovéhle trampoty
a jistě Ti věnuje
trochu své dobroty.

Ty cítíš od něj více lásky,
víc něhy a víc ochoty,
když chvíli hladí Tvoje vlásky
a hledá více dobroty.

Vždyť on ví dobře co je žal
a vždy Tě těší do noci
a s každým malým trápením
se snaží Tobě pomoci.

A pomáhej mu také Ty
jak on pomáhá Tobě,
věnuj mu trochu dobroty
i v nejhorší té době.

Podej mu ruku,jdi mu vstříc
v každém jeho zmatku
a klidně si s ním pohovoř
o svém nedostatku.

Podej mu ruku,měj ho rád,
snaž se ho dobrem zahrnout,
buď také dobrý kamarád,
dej,ať se může spolehnout.

A proto vás vyzývám:
činťe takto všichni.
Když se ti něco nelíbí,
do ohně dobra dmýchni.

Ať rozhoří se vysoko,
vysoko až k nebi,
vždyť dobroty je lidu
velmi zapotřebí.

Rorýsek

14. listopadu 2010 v 17:30 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Rorýsek,snad ten nejmazlivější kocour z naší smečky :) Šla jsem se projít na zahradu a on se právě vracel se svých dobrodružných výprav.Radostně mňoukal a otíral se mi o nohy.


Naruby

14. listopadu 2010 v 17:00 Kočka na každý den
           Teda!To byl ale děsnej den.A ještě neskončil.Doufam,že se už dnes nic fakt hroznýho nestane.Mě už vlastně ani nic nepřekvapí.Proč,to sem raději nebudu ani psát,můžete se mě na to někdy zeptat osobně,ale nejsem si jistá,jestli vám to i tak povím.Potkáváme samý takový divný pomalý týpky,počasí se navíc ještě zbláznilo.Můžu klidně pobíhat po zahradě v krátkém tričku a děda nadává,že nastydnu.Přitom je vedro jak v létě,kočky se vyvalují na sluníčku a já můžu očesávat poslední jabka ze stromů aniž by mi mrzly ruce.
              Mamka s dědou mi mluví do duše,abych se pořádně začala učit,že mám stále hlavu v oblacích.Ten příští týden budeme mít spoustu volna,takže to vidím tak,že z kolejí nevytáhnu moc paty a budu sedět nad knihami a šrotit se.Když ono se mi tam stejská a za den tam zřídka s kým promluvím.Je to pravda,už si ani raděj neprohlížím žádné časopisy s cestovatelskou tematikou,neb nad tím jen slintám a sním o něčem,co je momentálně pro mě nereálné.
           Rozárka s právě strašně vyblinkala na koberec,dost na to chudinka trpí..Máme tu právě nečekanou návštěvu,tak se snažím,aby to kočičí dílo hm nespatřili.Raději to jdu rychle uklidit :-DČiperka na okně..těsně než jsme odjížděli..

Popeláři

12. listopadu 2010 v 21:06 Co mě kdy zaujalo
Taky už k vám přijeli?A zaklepali(resp.zabušili) na váš byt?Docela jsem se lekla,měla jsem strach,že je poplach,či co.Chtěli využít momentu překvapení.Otevřeli jsme a poté už jsme jim nemohli nedat nějaký ten peníz.Věnovali nám jako malou pozornost přáníčko-viz níže :-D Prý:My špindíry popelářský.. Paradoxem nakonec bylo,že když asi o hodinu později šla mamka koupit bráchovi polívku,stáli tihle mužíci před obchodem s flaškou v ruce-alkoholem již zcela ovíněni.Asi moc od lidí nedostali."Se můžem na takovouhle práci taky pěkně vys*at,"bylo slyšet zpovzdálí.Všimněte si detailu-vlevo dole kočičí chlup!

Je tam sníh!!!

12. listopadu 2010 v 19:46 Co mě kdy zaujalo
Na Světlance je sníh!!!!!Ve zprávách jsem viděla záběry podzimně-zimního počasí,a tak jsem se koukla hned na stránky v Rokytnici.Asi před pěti lety jsem na Světlance byla.Vzpomínám doteď,jak jsem se vezla na skútru :) Světlanka je takový můj měřák počasí...jak blízko je už zima :)

Trochu divná kočka

12. listopadu 2010 v 18:14 Kočka na každý den
Je neuvěřitelné, jak dokáže v různých částech Prahy být různé počasí. Přijela jsem na Florenc a tam krásně slunečno, dojedu do Butovic a skoro tma a deštivo.
Jsem ráda, že jsem doma,je pěkný pocit vrátit se k Rozárce a do svého pokojíčku.
Dozvěděla jsem se o jednom kamarádovi,bývalém spolužákovi ze základky,že taky studuje v Brně a že z něj bude vojenský pilot. Pro mě překvápko, napíšu mu, abych se dozvěděla víc.
Dneska jsem potkala mnicha a ten mě přemluvil, abych si od něj vzala knížku.Zjistila jsem,že v poslední době mě zastavuje spousta lidí a já jim jako vždycky nezdrhnu,ale nechám je povídat.. Včera mě zas chytli nějací misionáři z Ameriky..zaujalo mě,že mluvili fakt docela dobře česky.Obdivuju všechny,co se učí češtinu,musí to být dost těžké.
Včerejší Lange Nacht se nám vcelku povedla,zůstala jsem tam až do třetí pauzy.Né že bych všemu rozuměla, ale docela mě to pobavilo. Nejvíce se mi líbila asi divadelní skupina a malý kluk, který žongloval s míčky.z deviantart.com od 7-Lone-wolf-7

Pohled do světa .......

11. listopadu 2010 v 16:47 Kočka na každý den
Báječné,napsal mi jeden Němec z Berlína,pojede do Prahy a mamka mi dovolila ho u nás ubytovat. Jé ,jsem na něj zvědavá :) Teď odpoledne jsme si trénovali čtení textů a večer jedeme naostro! Snad se to povede. Včera jsem byla na suprové přednášce o  Gruzii, Arménii a Náhorním Karabachu. To nemělo chybu,před dvě a půl hodiny jsem ani nedutala. Jak ráda bych si taky tak s někým vyzkoušela cestování po cizích zemích "nadivoko". Kolik zážitků si z toho pak člověk přinese....Zatím si o tom musím nechat jen zdát..z deviantart.com od Zantetsuken89

Smolař..no prostě já..

10. listopadu 2010 v 13:31 Kočka na každý den
Takže..dneska se asi na počítač už nedostanu,takže jen krátký článek o ... o čem vlastně?O tom,jak jsem se včera úspěšně ztratila v Brně?O tom,jak jsem promokla až na kost,ale tělocvičnu jsem přeci jen našla,i když poněkud pozdě?Jo,je to tak,ale apoň už budu vědět,kam příště jít.Třeba to ten další tejden vyjde :) Připadala jsem si jako v těch vtipech o Pražácích,jaké si vyprávějí tady v Brně.Zajímavé,že jsem se ptala tolika lidí,ale ani jeden mi nedokázal moc poradit.. Vašek a spol. už odcházeli ze školy,když jsem je potkala..Alespoň šel se mnou na tramvaj,udělali jsme si pěknou procházku průtrží mračen :)
A dnes?Z test z gramatiky mam déčko,takže zas tak blbě to nedopadlo.Absurdní,že jsem dnes o hodině pokaždý,co jsem byla vyvolaná, zvolila tu druhou-nesprávnou variantu..Kdo je větší smolař než já?Na závěrečný test se budu šrotit,abych měla alespoň B,ale kdo ví,jak to dopadne..


z deviantart.com od predicttheday

Plác plác plácaná!

9. listopadu 2010 v 16:17 Kočka na každý den
To je ale náročný den.A ještě zdaleka nekončí..Z testu ze švédštiny mám naštěstí dobrý pocit,zato na zítřejší výsledek způsobových sloves se vůbec netěším.To nedopadne dobře..V menze jsem potkala Káťu :-) ,měla jsem dneska poprvé doučování z němčiny.Konverzaci i gramatiku.Jé,to mě moc bavilo..Míšu už bohužel nemám....Ale snad tohle bude taky fajn pančelka..Teď ještě nějak přečkat jede seminář,a pak se jdu podívat a kdyžtak zkusit hrát ten volejbal..Uff,jsem na to zvědavá,kydž pomyslim,jak mi to na střední vůbec nešlo.. :-/ Snad to nebude velkej trapas..
Jak se vám líbí tahle fotka?Mně připadá,že ta kočka musí mít snad dva metry dlouhou pracku..


z deviantart.com od shtrumf

Kam ta kočka zase leze?

8. listopadu 2010 v 13:22 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Ano,šuplík je jedno z jejích nejoblíbenějších míst :)
Pokušení

8. listopadu 2010 v 13:07 Kočka na každý den
Byla jsem si dnes vyzvednout řidičák a teď si užívám ten pocit :-) Před chvilkou jsem snědla oběd,prohlídla katalog Oriflame a jsem načuchaná spoustu vůní.Některé jsou fakt moc příjemné..Kudy chodím,tudy se učím švédštinu.Mám strach,zítra píšeme test.První dvě stránky frází umím,ale Så sager man mi teda dělá ještě velké problémy..Stále nemůžu najít nikoho,kdo by se mnou šel 27.listopadu na koncert.Ach jo,ale lístek si koupím a i kdyby se nikdo nenašel,půjdu tam sama!


z devinatart.com od drcrzy

Já,jen já!

7. listopadu 2010 v 17:37 Kočičí všehochuť
Možná, že to znáte. Chcete se konečně začít učit, vypracovat všechny úkoly a nebýt ničím ani nikým rušeni.Prvních deset minut to vypadá velmi nadějně,do té chvíle,než na váš stůl hupsne kočka.Prochází se po vašem notebooku,sešitech,knihách a všem,co tu leží.A dožaduje se hlazení,drbání..a podobně. Chce,abyste jí prostě věnovali veškerou svoji pozornost. Chvíli ji hladit vydržíte,ale stále myslíte na to,že byste se měli vrátit ke své práci. Snažíte se kočku odehnat,ale marně.Ani nevíte jak,ale kočka se rozvalí uprostřed vašeho díla.Marně si si pak lámete hlavu, jestli kočku násilně vyhnat pryč,či opatrně vytahovat potřebné dokumenty z pod kočky.U mě většinou vyhraje ta druhá varianta. Rozárka se mi před více než hodinou rozvalila na frazeologii. Zřejmě je to pro ni dobrá podložka na spaní, papír nechávám papírem, nechce se mi ho dolovat, když Rozárka tak krásně spinká. Raději se jdu učit švédštinu.


Gladiátor

7. listopadu 2010 v 14:53 Co mě kdy zaujalo
Gladiátor-jeden z nejlepších filmů,který jsem kdy viděla.Úžasný příběh s nádherným hudebním doprovodem.Poprvé jsem ten film shlédla asi ve dvanácti,gladiátoři,Řím,povstání,parlament,Commodus a Maximus..příběh je smyšlený,ale tím rozhodně neztrácí svoje kouzlo..Maximus,člověk si získá svůj lid jako pouhý gladiátor..