Listopad 2010

Nebezpečné nástrahy

30. listopadu 2010 v 16:40 Kočka na každý den
Zas další náročný den.. ach jo. Psali jsme test ze švédštiny a už to asi nebude tak dobrý, jak minule. Překvapilo mě, že tady v Brně není skoro vůbec žádný sníh. Pravý opak Prahy. Škoda, bílá je lepší. Třeba ale ještě napadne. Právě jsem dostala poněkud ohromující, zároveň srandovní a taky obviňující mail od L. Až budu mít  čas, já mu to vytmavím! :) Takovou odpověď si za rámeček nedá..   Né, blafuju, já vím, že to myslí jen z legrace :))


Róza skáče přes překážky.. :)

Dae Men

29. listopadu 2010 v 16:07 Co mě kdy zaujalo
Včerejší Česko Slovensko má Talent vyhráli Dae Men. Tak přeci!!! Snad poprvé v životě se mi vyplnilo to, že vyhrál někdo, komu jsem fandila..že ho nevyhodili. Moje dvě smsky jim teda pomohly :) Ten nápad s tím andělem, hudba.. celá choreografie a cviky, při kterých se tají dech.. Klobouk dolů..!


Vůbec tu nesněží..

29. listopadu 2010 v 13:01 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Takhle to tu u nás teď vypadá.. Příroda by asi byla romantičtější, ale tak musím říct, že ta sněhová pokrývka našemu sídlišti celkem taky sluší..


výhled z okna mého pokoje

A tohle je na balkóně :)


Kruhový objezd č.1


parkoviště a kruháč č. 2


síť..

Kočka ledu

29. listopadu 2010 v 12:45 Kočka na každý den
zzzima , taková, že ani kočky nevylezou ven na sníh.. a když jo, tak jen na chvilinku..a hned šupky dupky zpátky do tepla.. Aby z nich náhodou nebyla kostka ledu..
Die Vergleiche (pro zajímavost i ponaučení)

29. listopadu 2010 v 11:14 Verschiedene Sachen
wie die Katze um heißen Brei herumgehen - chodit kolem horké kaše
die Katze im Sack kaufen- kupovat zajíce v pytli
wie ein Elefant im Porzellanladen benehmen -  chovat se jak slon v porcelánu
aus einer Mücke einen Elefanten machen - dělat z komára velblouda
wie ein begossener Pudel da stehen - stát jako zmoklý pudl( u nás spš asi jak zmoklá slepice)
mit den Wölfen heulen - výt jako vlk (s vlky)
mit Kanonen nach Spatzen schießen -chodit s kanonem na špačky
die Schäfchen ins trockene bringen - vodit si ovečky do sucha (něco si pojistit)
der Hahn im Korbe sein - doslova kouhout v kleci (als einziger Mann in einer Damengesellschaft  
                                        sein)-jediný muž ve společnosti mnoha žen
Hecht im karpfen Teiche sein- být štikou v kapřím rybníce ( Unruhe bringen/ přinášet neklid)
jemandem einen Bären aufbinden - věšet někomu bulíky na nos

Trochu jiná Vltava

28. listopadu 2010 v 21:45 Co mě kdy zaujalo
 DeaMen .... z nich se mi tají dech... Sexy týpci, za jejichž vystoupením stojí spousta dřiny. Posílám hlasy a držím pěsti! A pak jsem objevila tohle video na fb u jednoho kamaráda a nemůžu z něho spustit oči. Pardon uši.. Dnešek je plný překvapení..
Koťátko z Jizerek

28. listopadu 2010 v 16:30 Kočičí obrázky
S Příběháři jsme potkali na Kátiné chatičce roztmilé koťátko. Akorát se vešlo do dlaně, nemohli jsme se od něj odtrhnout. Fotografové Tom a Zdeněk mi povolili zveřejnit svá díla na můj blog. Tak se s vámi o ty fotky ráda podělím. Hned bych si to kotě vzala k sobě domů..nebo na kolej :)

xdgds


sfds

dgdsgsd
hdhgd
gfhg
kk

Nezapomenutelná sobota

28. listopadu 2010 v 13:32 Kočka na každý den
   Odzbrojující! Včerejšek stál za to! Sice jsem spala v noci na dnešek na třikrát a jsem pěkně ohnípaná.. v Brně hodinu, v buse dvě hodiny a v Praze šest hodin.. Koncert byl ale perfektní!!!! Já ty kluky prostě žeru! První kapela, která hrála, neměla takový úspěch jako oni. Všichni se najednou nahrnuli k pódiu a chtěli, aby Eagleheart hráli ještě a ještě nějakou... No a na skupinu Kreyson jsem byla jen chvilku, páč jsem musela letět na bus. To hlavní, proč jsem tam ale byla, jsem zažila! Hráli i mně dobře známe The Moment of Life!!!
      Včerejšek ale nebyl jen o koncertě, ale také o výstavě fotek J. Kolbaby a čajovně, kam jsme s kamarádem vyrazili. Naše setkání jsme zakončili partičkou šachů. Bohužel jsme to ale nedohráli, už jsem musela běžet na koncert. A na zbrklé tahy nejsem. Škoda, byla to zajmavá partie.
      Mamka prorokuje, že bude sněhová kalamita, její jazyk jí to prý říká. Tak jsem zvědavá, jestli se to vyplní. Teď se jdu vykoupat, pak bude oběd a učení. A večer finále Česko Slovensko má Talent. Rozárka mě ráno přišla přivítat :)


z deviantart.com od colony26
          

Všude je bílo..

27. listopadu 2010 v 12:11 Kočka na každý den
Tak jsem viděla včera na rozsvícení vánočního stromku na Svoboďáku. Tam bylo lidí... Ale v Praze jich je taky vždycky při této události děsně moc. Připadalo mi, že snad celé Brno vyrazilo se na to místo podívat.. Trhy už byly v plném provozu, k betlému jsem se ani neprodrala. Zkusím to dnes, jestli zbyde čas.. Ráno to podtrhl výhled z okna, byla jsem překvapená, kolik je tam sněhu... Konečně jsem si mohla přispat.. uvařila jsem si čaj, vlezla do postele a četla Sekáče od Pratchetta. Už se těším na koncert.. a taky na Rozárku :) Teď jsem v MZK, bohužel tu nemaj ani jednu knížku, kterou sháním...ani švédský slovník.. :( Alespoň, že tu je ten internet..


z deviantart.com od RackelMack

Mamma Mia, det är allt jag vet..

26. listopadu 2010 v 14:19 Co mě kdy zaujalo
 Konečně se mi podařilo najít švédskou verzi Mamma Mia! Ta holka, co to zpívá, mi není úplně sympatická, ale což. Zas je to takové spontánní.. Našla jsem i text, až si zítra půjčím slovník, celý si to přeložím :)


ppp..pojď!

26. listopadu 2010 v 14:05 Kočka na každý den
Zjistila jsem, že občas v myšlenkách skáču do němčiny. Ach jo..  Až na prodavačku spustím německy, bude se asi divit..  Dneska jsme hodně cvičili poslech. Bavila mě i přednáška. Dokonce jsem si půjčila speciální papír o němčině v Rakousku a v Německu. Škoda, že zrovna tomuhle se v hodinách moc nevěnujem. Porovnávání slov a hledání rozdílů mezi nimi..to bych chtěla. Přednáška včera o Bajkale byla celkem nudná. Mě zajímají spíš zážitky těch cestovatelů , než detailní popis konstrukce baráků, dlouhý výklad o šamanismu.. a tak. Ale jsem ráda, že jsem tam byla. Zjistila jsem zas, co mi nevyhovuje. Když jsem na netu, strávím také spoustu času psaním zpráv a mailů, včera jsem psala snad pěti lidem. Určitě je lepší se s lidmi vidět naživo, ale když to jinak nejde.. Odpoledne mám schůzku, tak jsem zvědavá, jak si budeme rozumět. Zítra si nenařídím budík a budu spát, až do kdy budu chtít. Pak se sejdu s H. a večer mě čeká metalový koncert!!!! Supér!!!! Ani nebudu psát, v kolik pojedu domů...domů..do opravdického domova  :-)


z deviantart.com od narabia

Mňau

25. listopadu 2010 v 11:27 Kočka na každý den
Večer přednáška o Bajkalu, jsem zvědavá, jaké to bude :)  Doufám, že budu zdravá, leze na mě kašel..Jako vždycky, když se blíží nějaký stres.. :( Včera, když jsem šla z doučování, jsem viděla na ulici bílo-mourovatou kočku, byla zbarvená asi jako tahle. Raději jsem si ji ale nehladila, zřejmě se o ni někdo staral, ale asi ne moc často. Mňoukala, asi měla hlad.. Rozárka by si měla vážit toho, že má svoji misku vždycky plnou a vyhřátý pelíšek..


z deviantart.com od Aconitum-Napalleus

Nápad mě napad

24. listopadu 2010 v 17:08 Kočka na každý den
  Au au, pěkně jsem si spálila prsty, když jsem přenášela kelímek s čokoládou. Taky musí ten automat vyprodukovat tolik vody na tak malý kelímek...? Dneska až na Sprachwissenschaft ve škole dobrý, celkem to i rychle uteklo :) Ale čím dál víc se děsím zkoušek :(
   Jej, promiňte, jättebra znamená ve švédštině výborně. Když se vás někdo zeptá Hur är det? (jak se máš?), můžete odpovědět jättebra. Teď bych sice jättebra neřekla, teď se cítím maximálně na sådär (ujde to), ale když někdo řekne jättebra, zní to fakt moc krásně. Tak mě napadá, že bych místo v němčině mohla psát ve švédštině. Sice toho ještě tolik neumím, ale je to výzva.  Když si stěžuju, že mi něco ve škole nejde, děda říká, že proto je to škola, aby nás to tam teprve všechno postupně naučili. Vždycky si na to vzpomenu.Mohla bych začít úplně jednoduše.
       Už vím, na čem rozjedu svoji kariéru.  Samozřejmě vám to neřeknu, protože co kdyby mi to někdo náhodou vyfoukl? :) Vlastně už ji rozjíždím ,) ,ale dosud na trošku něčem jiném. Zítra mám prezentaci na angličtinu, tak mi držte palce. Téma mé prezentace má setsakra hodně společného s tím,co jsem napsala v tomhle odstavci. Letos už je to podruhé, co "to" někde využívám. A že mi " to" "někde" zachránilo kejhák :)z deviantart.com od symbolique91

Jättebra!

23. listopadu 2010 v 16:38
Zbývá mi deset minut do začátku hodiny. Ale co napsat? Ze švédštiny z testu mám plný počet bodů, udělalo mi to velkou radost. Příští týden zas budeme psát, tak se musím pořádně učit. Alespoň něco.. Jinak budu asi dnes číst učebnici jazykovědy a asi už nikam nepůjdu. Ani na volejbal. ALe koupila jsem si lístek na čtvrtek na cestovatelské vyprávění o Bajkalu :)
P.S: Jättebra je zatím moje nejoblíbenější švédské slovíčko :)


z deviantart.com od Photosnap

Tommy Emanuel a libozvučné melodie

22. listopadu 2010 v 17:11 Co mě kdy zaujalo
Taky máte spojené některé lidi s konkrétní písničkou, zpěvákem, skupinou?A když ji uslyšíte, hned si na toho člověka vzpomenete? Nebo obráceně..když chcete o někom přemýšlet a pustíte si tu písničku, jde to hned líp?  Já určitě, stává se mi to dost často..jako například Tommyho... Pak je to ještě The Last Night of the Kings od Van Canta, Vzpomínka, Beautiful and Beast od Nigtwish, The Unknown Man od Van Gelis a Medvídek od Lucie..


Citát dnešního dne

22. listopadu 2010 v 12:32 Co mě kdy zaujalo
Nikdy jsem tu knihu nečetla, ale chtěla bych. Od té doby, co jsem slyšela tento citát, nemůžu se zbavit jisté fascinace.

Žádný člověk není ostrov sám pro sebe; každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj: smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy neptej, komu zvoní hrana. Tobě zvoní.
                                                   (Ernest Hemingway, Komu zvoní hrana)

Spánek

22. listopadu 2010 v 12:26 Kočka na každý den
Ve čtvrt na dvě. Nevím, jak to, ale v poslední době vůbec nevnímám čas. Taky bych si nemusela jít lehnout vůbec. A třeba bych na to nepřišla, že mi "něco" chybí. Teď bych spala a spala, zachumlala se do postýlky a zavřela oči, abych neviděla ten nečas, co je venku. Jenže to už nejde :-(


z deviantart.com od inextermo

Příroda kolem nás

21. listopadu 2010 v 20:08 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Vybrala jsem ještě pár fotek z chalupy z minulého týdne..To bylo ještě hezky..


Můj stín..


Louka za plotem, koně se už zřejmě napásli a všechnu trávu vyžrali, tak šli asi hledat jinam..


Och..jak romantické... ,-)


Pokus o uměleckou fotografii..A jde se spát.

Jídlo? ..ne,děkuji.

21. listopadu 2010 v 19:47 Kočka na každý den
Návštěva u babičky a dědy, tuna jídla, spoustu povídání, památník a setkání se Z., spousta práce do školy a pečení perníčků. Tak proběhl dnešek, škoda, že už zítra jedu pryč :-/
Jsem přejedená, je to děsný, měla bych sportovat,ale volejbal nesnášim a sama se mi nikam chodit nechce. A přitom Vánoce jsou teprve před námi..


z deviantart.co od Herineca

Versologie

20. listopadu 2010 v 22:00 Mein Tagebuch
Der Abend der Poesie..nicht leicht, nicht schnell die Hausaufgabe zu lösen.. Hier ist das erste Gedicht.

Eduard Mörike,Verborgenheit

Laß, o Welt, o laß mich sein!
Locket nicht mit Liebesgaben,
Laßt dies Herz alleine haben
Seine Wonne, seine Pein!

Was ich traure, weiß ich nicht,
Es ist unbekanntes Wehe;
Immerdar durch Tränen sehe
Ich der Sonne liebes Licht.

Oft bin ich mir kaum bewußt,
Und die helle Freude zücket
Durch die Schwere, so mich drücket
Wonninglich in meiner Brust.

Laß, o Welt, o laß mich sein!
Locket micht mit Liebesgaben,
Laßt dies Herz alleine haben
Seine Wonne,seine Pein!