Říjen 2010

In the rain/Im Regen/V dešti

18. října 2010 v 10:49 Kočka na každý den
První,co jsem dnes ráno udělala,poté co jsem se probudila,bylo to,že jsem čapla do ruky mobil a volala svého operátora.Ten paušál si musím zrušit..to byla doba,než jsem se probojovala mluvícím automatem..Stejně mě zas přemluvili na jinej tarif,prý výhodnější..to chci vidět.Přijde další děsivý účet a rušim!Je to všechno vůbec nějaký divný,jsem naštvaná,protože nemůžu najít německý frazeologický slovník na netu..proč já si nenapsala tu adresu,když nám to ukazovali?Tiskárna je error..Navíc nemám žádný nápad na téma Feste feiern.Pak bych si měla ještě dojet do Říčan nechat si předepsat léky,sakra,nemám už ale na to čas..už teď cítím,že je to s alergií horší..co teprve za týden?
Ale konec bědování,teď musim něco dělat..
Večer se těšim na swing,stihnu alespoň začátečníky,a pak hurá do Brna..Snad už nebude moje spolubydlící spát..měla bych přijet před 23.hod.


z deviantart.com od jin-rikkun

Má sbírka

17. října 2010 v 15:54 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Protože to u mě na koleji potřebuju trochu zútulnit,rozhodla jsem se zkrášlit si svoji nástěnku nějakými kočičími plakáty.Otevřela jsem skříňku,kde mám schované všechny své poklady a nestačila jsem se divit..dopisy,noty,můj starý modrý mobil,fotky,korálky,karty,papíry, německé a anglické časopisy,různé zápisky,co mě kdy napdalo..a taky spousta plakátů,kočičích kalenářů,obrázků,časopisů,a krabice pohledů..Tak jsem si zavzpomínala..a pár koček nakonec vybrala..
Toto je výběr některých mých kočičích plakátů..pohledy snad ukážu někdy příště :)
Malá uličnice

17. října 2010 v 15:21 Kočka na každý den
Venku je hezky a já vyrazila na Zličín.Ani jsem neměla tušení,že zde také prodává lístky Studentagency.Mám radost,že nemusím na Florenc.Na druhou stranu bych klidně ráda někam vyrazila,uvědomila jsem si,že je to přesně týden,co jsem se naposledy pořádně hýbala..(nepočítám ten tělocvik v autě).. Rozárka je každou minutou legračnější a zábavnější..Právě zalezla do skříňky na papíry a tužky a nechce odtamtud ven..Je to naše malá průzkumnice :-)

P.S.Té orvané tapety si nevšímejte,to je Rózárčina práce..


Trochu se obětovat (A.Sapkowski)

16. října 2010 v 19:17 Dóóóst dobrý knížky
Nedalo mi to,alespoň malou ukázku ze Zaklínače sem dám..snad to není proti pravidlům.Vybrala jsem tu část podle mě nejpeprnější,ironií se zde nešetří ,-) I když v ní nevystupuje zrovna Geralt-zaklínač. Celou povídku si pak můžete přečíst tu.

Dívka v modrých šatech se prodrala davem, který se jako příboj vrhl na jídlem se prohýbající stoly.
"Buď zdráv, Marigolde," řekla.
Výraz "oči jako hvězdy" považoval Geralt za banální a ohraný, zvláště pak od té doby, co začal putovat s Marigoldem, neboť trubadúr měl ve zvyku rozdávat tento kompliment nalevo, napravo, obyčejně ale nezaslouženě. Jenže v případě Essi Daven musel i člověk tak málo poetický, jakým byl zaklínač, uznat případnost jejího přízviska. V milém a sympatickém, ale ničím zvláštním se nevyznačujícím obličeji, totiž planulo obrovské, krásné, zářící, tmavě modré oko, od něhož nešlo odtrhnout zrak. Druhé oko bylo většinou skryto pod zlatavou loknou, padající na tvář. Essi loknu čas od času odhazovala pohozením hlavy nebo odfouknutím, pak bylo vidět, že její druhé oko za prvním v ničem nezaostává.
"Vítej, Očko," zašklebil se Marigold. "Hezkou baladu jsi to před chvílí zpívala. Velice sis vylepšila repertoár. Vždycky jsem říkal. Že když někdo neumí psát verše, musí si půjčit cizí. Vypůjčila sis jich hodně?"
"Několik," odrazila jeho útok Essi Daven okamžitě a usmála se, předvádějíc bílé zoubky. "Dvě nebo tři balady. Chtěla jsem víc, ale nešlo to. Příšerné bláboly a melodie, ačkoli milé a ve své prostotě, ne-li primitivitě, bezprostřední, nebyly takové, jaké očekávají moji posluchači. Nenapsals něco nového, Marigolde? Nějak jsem nic neslyšela."
"Není divu," povzdechl si bard. "Já své balady zpívám na místech, kam jsou zváni jen ti nejlepší a nejslavnější. A tam ty přece nechodíš."
Essi maličko zrudla a odfoukla loknu z oka.
"To je pravda," odpověděl. "Do bordelů nechodím, jejich atmosféra na mě působí dost tísnivě. Cítím s tebou, že musíš zpívat na takových místech. Co se s tím ale dá dělat. Když někomu chybí talent, nemůže si diváky moc vybírat."
Teď se zase zrudl Marigold. Očko se ale vesele rozesmála, hodila mu ruce kolem krku a hlasitě jej políbila na tvář. Zaklínače to udivilo, ne však moc. Marigoldova kolegyně se od něj, co se týče nevypočitatelnosti, nemohla nějak zvlášť lišit.
"Marigolde, ty stará páko," prohlásila Essi, pořád jej ještě objímajíc kolem krku.
"Jsem tak ráda, že tě zase vidím při zdraví a v plné duševní síle."
"Ach, Pacinko," Marigold chytil dívku kolem pasu a roztočil ji, až jí šaty zavířily. "Byla jsi nádherná, u všech bohů, dávno jsem už neslyšel tak krásnou zlomyslnost. Hádáš se ještě líp než zpíváš! A vypadáš prostě nádherně!"

Lehrer zu sein

16. října 2010 v 19:02 Mein Tagebuch
Man arbeitet viel als meine Mutter.Ich verstehe ihr nicht,warum sie arbeitet so viel.Ich sage mich,dass ich nie Kinder lehren werde.Ja,niemals soll nicht der Mensch NIEMALS sagen.Aber die Arbeit der Lehrer ist nicht abgeschätzt.Jemand sagt sich,dass sie viel Frei haben,Sommer Ferien und Unterricht nur 45 Minuten.Das ist kein Recht,der Mensch,der es so denkt nach,ist dumm.Er hat über diesen Beruf keine Ahnung.Die Lehrer habe viel Arbeit nch zu Hause.. und auch die arbeit,die nicht bezahlt ist..Und kaum jemand wird es bewusst.
Ich mus jetzt noch lernen.Ich habe Probleme mit dem Wörterbuch der Phraseologie.Ich kann es nicht finden.Immer habe ich die Probleme.Jetzt muss ich mich auf Lernen konzentrieren.

Všude listí,vítr fouká,do světnice kočka kouká..

16. října 2010 v 18:32 Kočka na každý den
Brácha mi zase rozladil kytaru.Ach jo,teď se marně snažím najít ten web,kde se to dá naladit podle tónů..Ten dostane! Hraju nějaké písničky,ale zatím mi jde asi tak nejlíp Máš má ovečko dávno spát..Strašně moc ráda bych se chtěla naučit Sbohem galánečko,jenže tam je H moll a to mi nejde zahrát.Ale já to jen tak nevzdám!Teď už vím,jak na to.Akorát ještě nějak doladit tu kytaru..Před někým bych se asi stejně styděla hrát..ale jen tak pro radost..to mě baví :)
Dnešek byl fajnový den,ráno jsem šla k Davidovi,počasí je venku sice děsné,ale když tam nemusím být,tak mi to ani nevadí.Právě jsem dočetla povídku Trochu se obětovat.Je nádherná.Co je ale příšerné,je jeden článek,na který jsem narazila na jednom blogu..naprosto otřesný..jak to mohl někdo napsat?

P.S.To se mi povedl vymyslet hezkej název článku,že ? Asi mě chytla nějaká básnická múza ,)


z deviantart.com od Punky-me

Nein!

15. října 2010 v 19:33 Mein Tagebuch
Trotzdem gehe ich nicht wählen.Meine Mutter hat mich überredet.Aber ich möchte nicht.Ich weiß total nicht wen..Jeder verspricht etwas und ich denke ,sie werden ihre Versprecherungen kaum einhalten..Man sagt,dass der Wahlen sollte jeder teilnehmen,aber ich fühle es so nicht.Es ist meine Entscheidung.
Diese Zeit höre ich Kabat.Die alte Musikgruppe,die auch mein Bruder gern hatte.Jetzt hört er sie leider nicht.Schade,mir gefällt sehr Vojteks Gekrächze.
Diese Zeit muss ich E-mail für Mischa und meinen Freund schreiben.Tschau ;-)

Habermannův mlýn

15. října 2010 v 15:31 Co mě kdy zaujalo
Mamka mě láká na tento film.7.října měl premiéru.Fakt bych na něj zašla,protože se týká druhé světové války,konkrétně tématu,které je dosud velmi ožehavé..totiž poválený odsun Němců..Na stránkách csfd.cz si můžete přečíst celý obsah i reakce diváků.Reakce jsou různé,zaujal mě druhý kometář člověka,který píše o tom,jak mu někdo celý film znepříjemnil.Tož vyrazila bych,abych si mohla udělat taky svůj vlastní obrázek..Podle traileru to vypadá na vemi krutý film..ale skutečnost byla asi právě taková..


Podzim

15. října 2010 v 15:12 Kočka na každý den
Právě se mi hřeje oběd.Už se na něj těším,ta omáčka chutná moc dobře.Teď budu odpočívat,dopoledne jsem měla tu čest jít na procházku s Pavlem,tvůrcem jednoho mého spřáteleného blogu.Ještě nikdy jsem se s nikým přes blog osobně neviděla..Moc ráda bych v tom chtěla pokračovat a sejít se s dalšími blogaři..Śkoda,že se nekonají třeba nějaké blogařské srazy..mohlo by to být zajímavé :-) Mrzelo mě,že jsem si nevzala foťák,narazili jsme totiž na krásný park..jehož jméno jsem si ,sakra, zapomněla přečíst..mezi Smíchovem a Petřínem..Nejvíc se mi asi líbila jezírka ..se soškou a s delfínem.A také tajemné lebky vytesané do skály..úúúú..
Ještě mám za úkol nakoupit,taky jsem si chtěla zajít ke kadeřnici,ale nevím,jestli mě vezme,když nejsem objednaná..A pak už mě čeká postel,Zaklínač a kytara :-)z deviantart.com od =rosaarvensis

Ganz erschöpft

14. října 2010 v 23:53 Mein Tagebuch
Napsala bych pár vět v němčině..ale teď ne..teď ne..
Nach zwei Stunden,wenn ich meine Hausaufgabe schreibe,bin ich total kaputt %-)
Gute Nacht!

A pak že černé kočky nepřinášejí štěstí..!

14. října 2010 v 16:47 Kočka na každý den
Mám to!Je to z mnou!Supér!!!Vstávala jsem dnes ve třičtvtě na šest..Od sedmi jsme seděli na učebně ve Slivenci a čekali a čekali.Nejdřív přišly na řadu testy na počítači,pak jízdy a teorie.Jenže mezi tím bylo děsné stresující čekání.Klepala jsem se zzzimou..Majitel autoškoly na nás byl moc milý,uklidňoval nás,dával nám napít a ještě s námi jednou probral všechny otázky z teorie..
Na jízdy nás volali postupně po dvou a já jsem byla mezi posledními..Překvapil mě můj učitel,byl hodný a při jízdě mě podržel..Asi to tak má správně být..na jízdách hodně přísný,a pak u zkoušek nezradit..Přesně takhle jsem to měla letos i u maturity..Díky Bohu!
Určitě mi přinesla štěstí Rozárka,kterou jsem si ráno pohladila..a taky černá kočka,která se potulovala po místnosti,kde jsme čekali,než přijdeme na řadu..tu jsem si taky pro jistotu pohladila :)


z deviantart.com od Nojike

Etwas über meinem Bruder

13. října 2010 v 20:54 Mein Tagebuch
Mein Bruder möchte Mathe erzählen.Endlich haben sie mein lieblings Thema lernen begonnen.Mit meiner Mutter wundern uns,dass er die Hausaufgaben nicht hat.Und weißt ihr,was er uns geantwortet hat?Er verarbeitet seine Hausafgaben in der Schule.Das ist aber Neuigkeit.Das konnten wir vor Jahren nicht gestatten.Ich erinnere mich an die Zeit,wenn ich viel Hausaufgaben hatte.Manchmal musste ich Stunden sitzen und lernen.Das sieht man bei meinem Bruder nicht oft.Jetzt muss er sich über die Schule entscheiden.Er ist jetzt in letzten Klasse der Grundschule.Die Zeit an der Mittelschule ist das schönste :)

Přeju si,aby bylo zítra odpoledne..

13. října 2010 v 20:35 Kočka na každý den
..uvolnit stisknutím pojistku na vlečném zařízené přívěsu a zvednutím odjistit závěsnou páku,která se nasadí na závěs na vozidle a zpětným pohybem uzamkne..
..v hlavním světlometu sejmeme kryt,tím se dostaneme na svorkovnici,svorkovnici stáhneme z konektoru,odjistíme pružiny,které zajišťují hlavní žárovku světlometu  a žárovky vyměníme..
Tohle nemůžu dostat do hlavy..a nejde to a nejde..!Jestli budu mít smůlu na otázku,tak..
Dneska jsem měla poslední jízdu,následovala hned údržba a ještě jsem si dala testík.Tam jsem neudělala ani jednu chybu..ale jak to dopadne zítra?To je ve hvězdách.. :-/
Tak si přeju,ať to dobře dopadne..z deviantart.com od LegioInferi

Nový jazyk

12. října 2010 v 14:49 Kočka na každý den
Švédština je fakt zvláštní jazyk,dnes jsem měla první hodinu.A vůbec jsem si nepřipadala jako na univerzitě,spíš jako někde mezi zvířátky:) Učili jsme se totiž abecedu a výslovnost.Prý je lepší to přehánět,když nás bolí po hodině pusa,je děláme to dobře..Je to takový melodický jazyk..některá písmena se ale vyslovují velmi podobně..Musíme to prý samostatně poslouchat.To se snadno řekne,když se nemůžu vůbec dostat do Elfu..
Ráno jsem to měla dost nabité,teď odpoledne mám ještě jeden předmět.Pak ještě zítra ráno.. a hajdy do Prahy.

File:Cat-pink tongue.jpg


z http://commons.wikimedia.org

Náš školní kocourek :)

11. října 2010 v 14:06 Co mě kdy zaujalo
Tohle  je náš školní kocour,tvor tisíce jmen,někdo mu říká Vašek,někdo Filda..každopádně je to nejhlezenější kocour v širokém okolí :-) Je už dost starý,ale ze všech koček,co na fildě kdy byly,zůstal jenom on.. U vchodu má svůj pelíšek a spokojeně si v něm hoví,odpočívá,nebo pozoruje,kde se co děje..
Pokud se chete dozvědět o kocourkovi víc,mrkněte na sem 8-)
The Wicker Man

11. října 2010 v 12:27 Co mě kdy zaujalo
Ještě jedna pecka na povzbuzení :)
Vím,že to je značně neautorské,ale v klubu už nejsem a jak jinak vám předat to,co se mi líbí a co mi dobíjí baterky,než že sem nějaké to video dám ,)Deutsch in der Schule

11. října 2010 v 12:15 Mein Tagebuch
Vielleicht denkt ihr,dass ich nicht neue Beisteuren in Deutsch schreibe.Ja,das ist Recht.Jetzt habe ich Deutsch genug,wir haben im Gymnasium nicht so intensiv Deutsch ganzen Monat geübt als letzte Woche an der Hohschule. Das ist toll,Deutsch höre ich um mich überall.In Filmen,in Bücher,in  Gesprächen..Die Vernissage am Dienstag,die ich besucht habe,hat mir gefallen.Hier habe ich die Leute ,die vor allem Autoren waren-ältere Studente,getroffen.Und auch die Lehrer.Ich habe fast alles gelesen.Schade,dass hier Dunkel war,auch meine Beine haben mir weh getan,weil alles an der Wand gehangen hat .Interessante Geschichte,viele Fotos..ja ich kann es ihnen empfehlen.Aber manche Texte waren deutsch geschrieben.Ich weiß,dass sie sicher die Übersetzung haben.Also geh!

Víno na kuráž..

11. října 2010 v 11:23 Co mě kdy zaujalo
a pomilovat markytánku,dlouhá noc se prohýří,
víno máš a chvilku spánku, díky, díky, ver-bí-ři.

Myslím,že tento víkend se ubíral přesně podle této písničky.
I když..nevím,jak to bylo s tou markytánkou   ;-)
Zmožená

11. října 2010 v 10:51 Kočka na každý den
Proč se cejtím jak po deseti pivech?? Těžký to život bojovníka..
Vážně se mi nechtělo vstávat dnes v půl sedmý a ještě rozespalá jít ven..Zima byla veliká..Kupodivu mi to ale dnes v autoškole celkem šlo.I parkování nebyla taková hrůza..Sice při parkování musím jezdit pomaloučku a při jízdě zas rychleji..Ale neměla jsem dnes z toho špatný pocit :)
Když jsem přišla domů,poprvé po dlouhé době jsem objala v náručí Rozárku.Včera se mě nějak bála,asi si na mě trochu odvykla :( Teď se ale nechá už krásně hladit..
Večer jedu pro změnu do Brna,ale ne na dlouho,tož ale nevím,jak to tenhle bude s psaním článků na blog.Před zkouškama ještě ale jistojistě napíšu.


Róza-asi před půlrokem- na své oblíbené taburetce :)

Boj

10. října 2010 v 22:52 Kočka na každý den
Yagi,yagi,hoj,hoj,hoj!!!Švédsko!!!!Byly to parádní bitky,jen co je pravda.Zvláště také proto,že Švédi s Moravany bojovali dost vyrovnaně.Celkově za celé dva dny vyhráli bohužel Moravani,jen ale o 2 body.Naštěstí ale nevyhráli hlavní bitvu o město Brno.Ta skončila překvapivě remízou.Je to neobvyklé,ale je to tak..Během boje se vytvořila linie,kterou nebyla schopna ani jedna armáda prorazit.Občas nepřátelé dobyli naše město,ale my jsme jim ho dlouho nenechali.Také Brno jsme obsadili,bohužel body se počítaly za každých pět minut.A nám vydržela hlavní část Brna pod naší armádou jen čtyři minuty a čtyřicet sekund.Smůla..bylo to fakt o fous.Klíč k městu byl tedy předán zeleným-orgům.V jeden moment jsem si fakt připadala jako ve filmu..jak to tam bývá často,že na vás útočí ze všech stran,vy se snažíte necouvat,ale přesto jdete furt dozadu,snažíte se krýt štítem a koule na vás rány ze všech stran.Štít naštěstí mi poskytl celkem dobrou ochranu,akorát nohy bylo těžké skrýt..a taky hlavu.Dneska jsem taky dostala takovou perdu do zubů,že jsem myslela,že mi jich pár vypadne.Ale naštěstí ne.. :) Byli tam jedinci,kteří dopadli hůř..chudák jedna Švédka našťastně spadla na ruku a možná ji má i zlomenou.Ten terén byl dost drsný,hlavně když jste stáli zády a nevěděli,kam se pohybujete..V lese se mi ale bojovalo líp,mohli jste se skrýt a nemuseli jste běhat na tak dlouhé vzdálenosti.Také volně letící koule mi přirostla k srdcí víc..než ta na gumičce.Líbil se mi velmi konec.Snad nikdy v životě jsem si s tolika lidmi během jednoho dne nepodala ruku jako dnes..Kolik nás tam mohlo být..Sto třicet?Sto padesát?
Jsem ráda,že jsem bojovala za Švédy :)
Zítra mě čeká v sedm ráno au au autoškola,pak si musím udělat úkoly a zase musím jet do Brna..

P.S.Vůbec mě nebolí celé tělo..a málo se šoupu jak raněnej pták..uff a co teprve sednout si a zase vstát?Nějaká doba na rekonvalescenci by se mi teda šikla..

photo

z flickr.com