Říjen 2010

Verlängertes Wochenede

31. října 2010 v 23:13 Mein Tagebuch
Angst.Jetzt habe ich die Weile des der schrecklischen Angst erlebt.Vor fünf Minuten habe ich mich sehr augerastet.Jetzt ist alles in Ordnung.Man kann sich nicht vorstellen ohne Handy zu existieren.Heute Abend hatten sie einen Kollaps..man konnte nicht anrufen.Der Hörer war still.
Ich höre Tschechien-Slowakei hat ein Talent.Dieser Teil ist heute nicht interessant.Die Mitwirkenden,die hier steigen aus,gefallen mir nicht.
Der Aufenthalt bei meiner Freundin habe ich viel genossen.Wir haben die Ausflüge unternommen.Die Umgebung erkunden(im Wald)..auch nach Polen haben wir gegangen.Die Sonne hat gescheint.Ich habe die Energie genutzt.Am ersten Tag  haben wir za.15 Kilometer gelaufen.Meine Füße haben mir weh getan.Am Abend waren wir erschöpft.Am Samstag sind wir zu einem Aussichsturm ausgegangen.Am Abend haben wir verschiedene Spiele gespielt,auch gesungen und Gitarre gespielt.Gestern haben ein selbsterkenntnises Spiel versucht.Das war komisch,aber ich habe es überlebt.Wir haben einen Glühwein gekocht..mmmm.Wir haben unterwegs verschiedene Tiere getroffen.Ein Kätzchen,eine große Katze..weißen Hund,kleinen Hund..usw. :)

Co bude dál?

31. října 2010 v 21:09 Kočka na každý den
Všechno se to ve mně mele,je to hrozný pocit.Vrátila jsem se domů a už na mě dolehly velké starosti.A přitom mě ještě neopustily myšlenky na Jizerky,na ty čtyři dny,co jsme tam společně strávili.Ještě jsem se úplně duší nepřesunula sem..do reality.z deviantart.com od YuriPanda

Zase mi něco uniklo..

27. října 2010 v 20:32 Kočka na každý den
Fuj!Myslela jsem,že všechny starosti ohledně školy už mám za sebou.Ale bohužel ne!Dala jsem si jednoho panáka..a pak sedla k počítači a psala  a vyřizovala..Doufám,že ještě není pozdě.Zítra jedu s kamarádama na chatu do Krkonoš,prý tam bylo před týdnem spoustu sněhu,hurá!Asi budu muset vytahnout nějaké teplejší oblečení.Už se těším..na Příběháře :-)


z deviantart.com od TiaraMia

Divoká

26. října 2010 v 16:23 Kočka na každý den
To to letí,koupila jsem si na zítřek jízdenku do Prahy,takže s pátkem už mám jasno.Dneska jsem měla to potěšení setkat se s jednou kamarádkou z tábora,vyprávěly jsme si toho spoustu..hlavně o Skandinávii a ona mi říkala o svém pobytu v Norsku.Jé,tam bych se taky tak ráda podívala..Už jsem se mrkla i na stránku workcampů,ale zatím ještě na příští prázdniny nic naplánováno nemají..musím počkat.Se švédštinou budu muset pěkně pohnout,budeme už psát test.K obědu jsem si koupila langoše,takže teď jsem cejtit česnekem na sto metrů daleko.. :D Stihla jsem se podívat i na akci Česko-německý den,který dnes naše škola pořádá.Večer mám taky ještě program-text o Musilovi,je toho čím dál tím víc.Akorát Rozárka mi chybí,už včera jsem ji moc neviděla..Přesto byl včerejšek moc pěkný den .-) Dnešní kočka bude divoká..jako na té výstavě..tam bylo divokých koček hodně..nejvíce se mi ale líbila fotka kočky s liškou..liška se opovážila ke kočce přiblížit,ta jí to ale nedaruje,prská,tasí drápky a liška nasazuje ustrašený kukuč a krčí se..


z deviantart.com od chriskaula

Sbohem

25. října 2010 v 15:39 Kočka na každý den
Zase musím spěchat..spěchat.Může za to výlet do Říčan.Tak strašně se mi tam nechtělo,ale když jde o zdraví,jdou všechny řeči stranou..Teď musím být fit.Nejhorší je,že ta cesta tam trvá dvě hodiny..jen než se dostanu na Háje..a autobusy tam jezdí každou půl hodinu..někdy ještě hůř.Dala jsem si běh do lékárny,abych alespoň měla pak doma čas na sbalení.Teď mám sraz s L.,půjde na výstavu o přírodě.Těším se,pak jedu rovnou na kolej.Ve středu jsem zpátky.


z deviantart.com od MisiekWhiskersKP

My chceme čudliky!

24. října 2010 v 19:41 Co mě kdy zaujalo
Upřímně..vůbec se mi nelíbí svět dnešních dotykových displejů.Brácha se mi pořád směje,že mám mobil na čudliky,dotykáč je prostě teď všude IN.Za pět let prý už všechno bude jen dotykové,čudliky budou mít jen mobily pro seniory.A já jsem bráchu setřela,že budu mít raději mobil pro seniory,než abych se přizpůsobila módě.Prostě se mi tak líp s tím telefonem zachází,je to rychlejší a vůbec.Možná jde jen o zvyk,možná ne..Co myslíte?

Research suggests mobile phone addiction could be the new psychological disorder of the 21st century.

Neue Erfindung .. bei Míša

24. října 2010 v 19:38 Mein Tagebuch
Es wurde neue Staubsauger für Katzenhaaren erfunden.Das hat mir heute unterhalten :D Würde es gut für unsere Haushalt?Vielleicht ja..Ich muss noch im Internet gucken..
Am Abend bin ich zu Míša gefahren.Sie wohnt in eigenem Haus.Wir werden mit den Modalverben arbeitet.Das war Anstrengung.Wir haben auch über unsere Schulen gesprochen..Ich war forh,dass ich mit ihr wieder sprechen kann.Meine Freundin hat mir auch den Text korrigiert.Und dann hat sie mir mit dem Auto nach Hause zugeführt.Sie hat ein schönes Auto,solches möchte ich auch einmal haben :-)
Was schreckt mir ist..dass ich keine Fahrkarte nach Brünn habe.Vielleicht werden morgen nicht ausverkauft.

Zděšení

24. října 2010 v 11:15 Kočka na každý den
Svenska,čtenářský deník,Zaklínač a šálek zelého čaje..Odpoledne jdu za Míšou,ještě později odpoledne na výstavu Od jeskyně k modernímu městu.Včerejší film,který jsem shlédla s mamkou v kině,mi ještě dosud leží v hlavě..Habermannův mlýn..ukázka toho jak svět byl,je a bude vždycky strašně nespravedlivej..plnej paradoxů a situací,kdy si člověk prostě nemůže vybírat..viz scéna se dvěma vojáky.Hrozné je také to,co zmůže dav..dav lidí,co dokáže všechny strhnout na jednu stranu..Končí to smutně,chudák August Habermann..a já si uvědomuju,že něco takového se ke konci války opravdu dělo..Je mi z toho špatně..
Ten film ale určitě všem doporučuju,je to síla..!


z deviantart.com od maddieX

Pocit

23. října 2010 v 18:02 | mnauuu.blog.cz |  Citáty a básničky o kočkách
Stmívá se a šero je,
slunce už se chystá k spánku,
vlčák někdy zavyje,
den už má jen na kahánku.

Dveře zprudka otevírá,
na mě se tak divně dívá,
obrátím na další stránku,
kdo má teďka na kahánku?

Pero v ruce pevně svírám,
avšak marně slova hledám,
raději běž rychle pryč,
zítra najdu správný klíč.

Někdy je to všechno k smíchu,
někdy zase bohužel k pláči,
divím se,jak támhle v tichu
kočka kráčí po pavlači.

Za oknem už světla zhasla,
jen ta kočka darebná,
do temnoty si tak mnňoukla,
činnost je to nezbedná.

Zavřu knihu,všech 100 stránek,
do říše snů procitám,
nechám proudit vlahý vánek,
kočku kočkou nechávám.


Tuhle básničku jsem složila za dnešní odpoledne..Přemýšlela jsem,jak mám napsat ten vtipný článek o jednom zapadlém spisovateli,který musím udělat do školy a nakonec jsem skončila s tímhle na papíře :D

Tak jak?

23. října 2010 v 16:30 Ankety
Takže..vytvořila jsem novou anketu, abych trochu ulevila svému dilematu. Zatáhnout/nezatáhnout?
Tak prosím hlasujte. I když konečné rozhodnutí bude stejně jen a jen na mně :-) Anketa je i vlevo v položkách menu..To abyste to měli jednodušší.
Právě se tu mořím s němčinou, Wie sag ich´s mit Modalwerb? Wie sag ich´s ohne Modalverb? Zní to primitivně, dokud si nepřečtete ty věty.Ty, co jsou jaksi bez modálního slovesa ..ty teda podle mě nejdou nijak moc přetransformovat,aby se tam něco takového vyskytovalo..a u toho ohne..to je přesně naopak.. Dále mě čeká napsat jedno shrnutí, což bude už doufám brnkačka. Jenže mi ještě zbývá frazeologie plus to naše slavné přestavení. Volám Míšu, to bude jistější. Víc hlav víc ví!

Asi má radost..

23. října 2010 v 12:20 Kočka na každý den
Téma týdne je fantasy,tož měla bych asi něco napsat..Jenže momentálně nemám ten správný nápad.Třeba se ještě dostaví..Doma jsem sice jen několik hodin,ale i to stačilo Rozárce,aby mi stihla rozpárat drápkem šátek..Potvůrka jedna..Chytla jí nějaká veselá nálada,pořád běhá sem a tam,skáče na co přijde a hraje si se mnou na schovávanou.Ona dobře ví,že jí všechno stejně nakonec odpustím..i ten můj nový,teda teď už ne nový..před týdnem poblinkaný koberec.Co se dá dělat,s tím se musí holt počítat.Dopoledne jsem byla u Davida,teď tu budeme mít dědu..a večer půjdu do kina na Habermannův mlýn.Ještě se musím pokusit něco vyplodit na představení,které budeme v listopadu předvádět..


z deviantart.co od KathaaaX3girlyyy

Na usínání..

22. října 2010 v 22:43 Co mě kdy zaujalo
jako stvořené..


Kočka=teplo domova :-)

22. října 2010 v 21:32 Kočka na každý den
Jídlo,vana,postel.Tři věci,na které jsem se dnes tak těšila.A pozor,samozřejmě Rozárka,kočka moje milovaná..!   A taky mamka..na bratra už podstatně méně ehm..Tři dny zase v české společnosti.Čeká mě spoustu úkolů a plánování..Ale budou i radostnější věci.Přihlásila jsem se na lyžařský kurz od školy..Už se těším :-)


Genau!

21. října 2010 v 14:28 Mein Tagebuch
Der Schrifsteller,der František Halas heißt,kann für mich gute Wahl sein.Ich hoffe,dass ich diesmal verstehen werde.Es ist für mich sehr anstrengend jemanden so lang zu hören.Ich muss mich gewöhnen.Viel Studenten,die hier mit mir sitzen,sind alter und sie sprechen und verstehen mehr als ich..Na ja,vielleicht werde ich mich auch verbessern.

Je tam krásně..

21. října 2010 v 11:25 Kočka na každý den
Včerejší večer jsem strávila v Klubu cestovatelů na přednášce o Západní Papui.Moc se mi to líbilo,konalo se to v čajovně,v ceně jsme dostali i čaj.. Cítila jsem se tam příjemně..útulně.Předtím jsem absolvovala přednášku a dva semináře..Jeden je teda děsná otrava..mluví se tam o odbornějších věcech..probíráme různé grafy..a já jsem ráda,že vůbec rozumím tomu,co je tam napsáno..Teď jsem měla plavání,ráno se mi vůbec..ale vůbec nechtělo vstávat..Taky že jsem málem přijela pozdě..Nechápu,jak je to možné,ale i když je v centru Brna a v okolí kolejí hnusně,na Kraví hoře vždy svítí sluníčko :-) Mám to tam ráda,ještě to tam musím pořádně prozkoumat..Teď už musím běžet,začíná mi angličtina..Málem bych zapomněla na Píseň o Nibelunzích..včera jsem si ji půjčila v knihovně a přečetla asi 30 stránek,docela se mi to líbilo,jsou to hezké verše,knížku jsem ale vrátila,je to děsná bichle.Taky jsem objevila jeden úžasný fantasy obchod hned vedle mé školy.Už vím,kam budu často chodit :)

z deviantart.com od wild-poppy

So war das..

20. října 2010 v 16:50 Mein Tagebuch
Das Tod den Kater kam so plötzlich..Ich kann mich noch nicht zusammenehmen..Er hat unter dem großen Baum sein Grab.Vielleicht har er jetzt Ruhe..Ich glaube,dass er vielen Studenten Glück gebracht hat.Schade,dass ich ihn noch viel genossen habe..
Nach der Zeit,wenn ich diese schlechte Nachricht erfahren habe,bin ich mit meiner Freund ins Gasthaus gegangen.Das Gasthaus war mittelalterlich.Das war für mich ein neues Erlebnis.Hier  hatte zwei Männer Vorstellung.Ein als Fakir,der andere als Dudelsackspieler.Ich bin froh,dass ich mit meinem Freund sprechen konnte,es war für mich ein bisschen Abreagieren.Heute Abend gehe ich vielleicht am Vortrag über Guinea..

To ne..

20. října 2010 v 16:38 Kočka na každý den
On umřell! :(

z deviantart.com od TheTork

Tak to prostě běží..

19. října 2010 v 18:46 Kočka na každý den
Právě mi skončil poslední předmět a trošičku se mi z toho sledování obrazovky točí hlava.Dívali jsme se na jeden smutný film,kde hrál malý chlapeček,který pracoval jako otrok na farmě.Né,že bych tomu rozuměla..filmy s rakouskym přízvukem fakt nedávám.. Ještě,že jsme si předtím řekli,o čem to pojednává..Stejně tak i o knížce nám vyprávěli..Bylo to dost depresivní..příště nás čeká druhá půlka.Dneska mě zas velmi pobavila švédština,ale zkoušela jsem si na koleji sama něco říct a už si to skoro vůbec nepamatuju..Zajímalo by mě,jak by Švédové zvládali číst naše texty :D
Teď se sejdu na Svoboďáku s kamarádem,a zbytek dne se ještě musím učit slovíčka.Čao!
Podezřelé je,že zmizel Vaškův pelíšek..Doufám,že se mu nic nestalo.. :-/z deviantart.com od Makeroua-Stock

Das Suchen

18. října 2010 v 14:28 Mein Tagebuch
Der Schrifsteller oder die bekannte Persone aus Brünn.Man sagt es leicht,aber ganz schwer ist etwas finden.Zum Glück haben wir im Wochenedehaus das Buch über mährischen Schriftsteller.Hier lese ich Nahme wie Mrštík,Mahen,Bezruč,Halas und Neumann.Mir gefällt am meisten Mahen und Halas.Das Problem wird aber etwas über den Schriftsteller schreieben.Es muss witzig sein und nicht langweilig.Icht tippe,das ich noch viel Zeit mit dieser Arbeit verbringen werde..Ich muss noch die Hausaufgabe ohne Wörterbuch machen..Alles geht so langsam..

Kapela Eagleheart

18. října 2010 v 11:02 Co mě kdy zaujalo
Objevila jsem jednu super kapelu..teda vlastně má kamarádka z Valašska mi ji doporučila.Její kamarád v ní totiž hraje.Metalová kapela z Brna :) Zvláštní,žádné Čechy hrající metal jinak neznám..
Kapela vznikla roku 2003,nejsou to sice úplní profesionálové,ale v Čr i ve světě se už docela proslavili..Docela ráda bych na ně zašla,koukám,že 27.11.mají v Brně koncert.Líbí se mi i jejich webovky.Tak vám přeju, kluci ,hodně štěstí a úspěchu :-) Třeba se uvidíme :-)