Září 2010

Umělecké foto :)

28. září 2010 v 13:14 | Já |  Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Než se zas přibudou články na blog,můžete zatím přemýšlet,co přesně je na této fotografii :)Pojď už od toho!

28. září 2010 v 12:31 Kočka na každý den
Za pět hodin budu už sedět v autobuse.Nedokážu si to představit.Ještě musím roztřídit fotky k vyvolání,sbalit se,napsat zprávu,vykoupat se..Doteď jsem luštila svůj rozvrh.Když je to všechno německy,dá mi větší práci se v těch mailech a vůbec ve všem orientovat.Ale to časem půjde.Musí.Dopisu od Míši jsem dnes rozuměla úplně bez problémů.. :-)z deviantart.com od Purple-Legion

Ohne Probleme geht es nicht

28. září 2010 v 12:09 Mein Tagebuch
Endlich habe ich es erfasst.Das System der Schule ist sehr sehr schwer.Ich bin ein bisschen sauer.Sie haben alle Leute aus dem Seminar Schwedisch abgemeldet.Hier war ein Problem,eine Gruppe musste eingehen.Meine Gruppe war es nicht.Trotzdem muss ich mich wieder melden.Ich war nicht so schnell und die Zeit,wenn ich nicht auf dem Program habe,ist voll.Die Andere Möglichkeit kann ich nicht wählen.Ich habe anderen Unterricht.Ich hoffe sie geben mir die Ausnahme..Oder....
Gestern habe ich Tanzen sehr genossen.Fortgeschrittene haben schwerere Figur gelernt.Ich hatte Probleme,trotzdem war es Prima.Schade,dass ich nicht regelmäßig hier gehen kann.Dann ist das Lernen für mich anspruchsvoll.Es ist nett,wenn ich die bekannte Gesichts sehen kann,Mája..Evelyn,David..Tomáš und andere Leute :-)

Hladová kočka

27. září 2010 v 16:51 Kočka na každý den
V Praze jsem jen do zítřka a přitom nevím,kde mi hlava stojí.Tolik starostí,tolik vyřizování..Musím se ale přiznat,že celý víkend jsem pročetla!Ano,ležela jsem v knížce Za Heydrichem stín.Až jsem ji včera před půlnocí dočetla.Ten příběh,ačkoliv ho znám už jak své boty,mě pokaždé dostane,překvapí..je úžasný!
U dědy bylo fajn,škoda,že pořád lilo.Dneska jsem se procházela po Berouně,vsadila sportku a objevila jeden moc pěkný obchůdek.Rozšířila jsem si tak svoji kočičí sbírku :-)
Teď se jdu vykoupat,a pak hurá na swing!
Děkuji vám moc za komentáře!Vždy mě potěší!
Kočku na obrázku jsem našla s komentářem..Hladová kočka..zřejmě by si měla co říct s mým bráchou..ten také strašně pořád jí..z Deviantart.com od MferuM

Die Nachrichten

25. září 2010 v 16:02 Mein Tagebuch
Dieser Tag ist im Zeichen der Nachrichten.Ich schaffe nicht antworten.Einige Nachrichten sind lustig und positiv,aber ich habe auch traurige und schlechte Nachricht bekommen.Meine Freunde möchten mit mir treffen,einige schreiben über die neue Schule.Meine Freundin hat mir etwas über die Urlaub in Ägypten geschrieben.Sie hat mir gerade mit traurige Sache anvertraut.Ein Mensch,den ich auch gut kegannt habe,ist gestorben.Es ist Katastroph.Er sieht als gesunder Mann und er war so gebildet..
Dieser Tag ist auch im Zeichen der Einkäufe.Ich bin mit meiner Mutter in Ikea und Tesco gefahren.Wir haben die Geschenke für Wenzeln und das Pennal für mich gekauft.

Doučování a sv.Václav

25. září 2010 v 12:04 Kočka na každý den
Doučování.. :-) Docela mě to baví.Ale učit celou třídu bych asi nemohla..Jen jednotlivce..nanejvýš menší skupinku.Nabízela jsem bráchovi,že mi pomůžu s matikou.Ano,já matematický génius... :) No a co,látku devátý třídy snad zvládnu!Jenže brácha se stáhnul a nechce o matice ani slyšet.Včera řeči,že prý v pátek večer nebude nic pro školu dělat..a dnes zas,že je víkend..Já mít staršího sourozence,tak ho pořádně využiju..a problémy s matikou a fyzikou by byly vyřešeny..On to má lehčí než já..nemusí si shánět doučování..a přesto nechce.Dobré je,že kašel mě už trochu přechází.Těším se k dědovi,budem slavit Václavy.Když se tak zamyslím..David se mě na to taky dnes ptal..docela věcná otázka,co ten sv.Václav vlastně tak velkého udělal?Prý nic moc významného,kdyby nebyl zavražděn,nikdo si něho moc dnes asi nevzpomene..(to jsou slova mé mamky) Mnohem líp vládnul ten Boleslav..
z deviantart.com od Semep

Všichni moji blízcí- trailer

24. září 2010 v 22:43 2. světová válka
Smutný,silný,velmi kvalitní herecké výkony a božská hudba.Další komentáře netřeba..
Jen snad..pokud byste chtěli film shlédnout celý,nedoporučuju se dívat na trailer až do konce....prozrazuje toho až moc..


In der Autoschule

24. září 2010 v 19:36 Mein Tagebuch
Wir müssen im Auto funkzionieren.Doch!Ja,das sind die Wörter meines Lehrer.Es ist schwer.Man muss sehr aufmerksam sein.Man muss voraussehen.Die Fußgänger sind auch gefährlich.Der Radfahrer ist am schlimmsten!Die Prüfungen werden ein Nüsschen für mich.

Taková je situace..

24. září 2010 v 15:14 Kočka na každý den
Neumím vařit.Dneska se to potvrdilo.Připálila jsem si oběd.Tak dobrou chuť!Právě jdu něco pojíst,myslela jsem,že mi něco přinese mamka ze školy,ale ouha..Prý připálené je na krásu..tak s chutí do toho :)
Podívala jsem se dnes na stav k.......o a šla jsem do kolen..Hajzlové!Buď mi napíšou nějaký rozumný důvod,nebo půjdu bydlet pod most jako můj kamarád Hugo ,)
Peníze,všude chtějí jen peníze.Platit,platit,platit.Bez peněz by už dnešní společnost neexistovala.Všechno se točí jen kolem peněz.Lidi se kvůli nim berou,hádají,vraždí..Stejně jako v tom filmu Karamazovi!
Dneska mám autoškolu.Po čtrnácti dnech.Netěším se.Už aby to bylo za mnou....


z deviantart.com od soneryaman

Nach langer Zeit

23. září 2010 v 19:35 Mein Tagebuch
Ja,die Nachrichten..wie lange habe ich sie nicht gesehen?Ohne Informationen aus ganzer Welt..Schrecklich!

Vstříc novým zítřkům

23. září 2010 v 19:12 Kočka na každý den
Vyměním bratra.Zn.spěchá

Vážně.Z jeho pokoje se line tuc!tuc! tuc!A mně to zvedá mandle.

Už vím,kdy bude den D.14.října..Ano,to budu dělat závěrečné zkoušky v autoškole.Pak ze mě bude slečna řidička.. ha ha.Mám strach.První testy jsem dnes vůbec nezvládla,druhý bych dala.Tak nevím,je to se mnou jako na houpačce.Zítra si snad konečně KONEČNĚ pustím ten film..Karamazovi.Teď čtu báječnou knížku..byla vydaná roku 1947 a jmenuje se za Heydrichem stín.Ani vám nemusím říkat,o čem je.Trochu jiná než ty ostatní,co jsem o parašutistech a Heydrichovi dosud četla,cítím z ní to,že byla napsána dost brzo po atentátu a po válce..Zaměřuje se spíš na emoce,prožitky,úvahy..některé faktické věci zas vynechává.


z deviantart.com od seraphRo

Štěpánka a Příchovice

23. září 2010 v 14:18 Moje cesty
Patří to sice k naší letošní dovolené,ale myslím si,že si toto místo zaslouží svůj vlastní článek. S mamkou a bráchou jsme šli po stopách mého tábora-Kolonády, kterého jsem se zúčastnila letos v létě. Bylo to blízko našeho ubytování, a tak jsem si chtěla zavzpomínat..Pohádkový domeček :-) Na téhle louce jsme závodili o to,kdo se víc nasvačí..v miskách bylo po louce rozmístěno müsli a my jsme běhali se lžícema a nesměli se dát chytit..

Pravda,tato budova není moc malebná,ale uvnitř to nebylo tak strašně jak zvenku..
vchod do našeho "hotelu"naše hromada,kterou jsme za ty dva dny vytvořili..

Odtud jsme pozorovali východ Slunce
mít v tomto kraji nějakou tu chatičku..cililink..

A konečně Štepánka :)

Tady jsme kolem šesté hodiny ranní tehdy popíjeli kako a jedli vánočku a pozorovali okolí

Erledigt

22. září 2010 v 20:08 Mein Tagebuch
Ich muss schon baden.Mein Bruder mich wieder provokaziert.Zum Glück habe ich schon etwas erledigt.Mein Tagebuch aus Mähren.Die Erlebnisse,die wir zusammen mit  meiner Freundin erlebt haben. :-) Misch hat mir heute die Atwort geschrieben.Wie eine Überraschung.Es ist nett.

Doma je doma

22. září 2010 v 18:58 Kočka na každý den
Zdarec!Tak jsem zase zpátky..Až do úterý..možná i do středy.Ani nevím,jak mám začít.Cestou mi hlavou šrotovalo,co všechno sem napíšu,ale teď nevím,jak to sem poskládat.
S Rozárkou jsem se krásně přivítala,chyběla mi .( Na koleji jsem měla už spolubydlící..ale jen částečně.Osobně jsem se s ní nesetkala..asi jsme se míjely,přes noc tam taky nebyla.Záhadou na koleji mi doteď jsou záchody,na jejichž dveří je panáček :) Jiné se v tom našem patře nenalézaly..přišlo mi ale docela trapné tam vlézt.Až dnes jsem poprvé zahlédla odtamtud vycházet nějakou dívku..stejně je to ale divný pocit tam chodit,když ještě vidíte tu značku "zákaz vjezdu všem holkám ".
Dnes jsme měli jen takovou informační schůzku,to byste nevěřili,kolik lidí studuje germanistiku..Snažila jsem se nekašlat,ale bohužel neúspěšně.Zrovna mě to muselo chytnout během toho,co mluvili německy..to se pak špatně vnímá :/ Už mě to štve!Ráno,večer..pořád mě chytají záchvaty kašle a v nose mám beton.Už nevím,co by mohlo pomoci,zabírá jen na chvíli jeden silný prášek.Včera jsem navštívila Österreich Institut a taky místní knihovnu.Dnes se mi stala taková jedna hrozná věc,když si na ni vzpomenu,nejraději bych se zahrabala kilometry pod zem!?!Ani vám jí neřeknu..vlastně jsem zjistila,že si ještě spoustu věcí musím nechávat pro sebe,kdokoliv si může vyhledat tenhle blog..což je dobře..ale na druhou stranu ty zbylé nezveřejnitelné si musím uložit do své paměti a doufat,že se tam neztratí.. :-)
Jsem ráda,že jsem doma.Teď se teším na pořádnou koupel,uspořádám si všechny věci a papíry a doufám,že ještě dnes odpovím Lukášovi(minule jsem to nedodržela) a že do úterka nastane chvíle klidu,kdy si budu konečně moci pustit jeden film!


z deviantart.com od Nazareanu

Versprecherungen=Fehler

20. září 2010 v 18:07 Mein Tagebuch
Es ist super,dass Brünn kleine Stadt als Prag ist.Ich habe hier viele meine Freunde getroffen.Jemanden kenne ich nur wenig,trotzdem ist es nett.Nach langer Zeit habe ich die Freundin aus MK gesehen.Schade,dass sie  bald eilen musste.Ich hoffe,wir werden bald zusammen treffen.Jetzt wird es leichter.Dingen,die ich letztenmal hier versprochen habe (die ich schaffen muss),habe ich nicht alle wirklich gemacht.Ja ja,das bin ich..Heute werde ich lieber nichts solches schreiben..

Všude s kapesníkem

20. září 2010 v 17:33 Kočka na každý den
Je to za mnou.Teda skoro za mnou..Ještě mám nějaké problémy s angličtinou,body z testu se pořád ne a ne načíst do ISu..Jak dlouho to může trvat?Imatrikulace se mi velmi líbila.Připadala jsem si trochu jako v Bradavicích..a přede mnou že stojí Brumbál..A nebo Mrakoplaš?Ano,Neviditelná univerzita na to pasuje ještě líp :-) Každopádně to byl velký obřad.Nebýt věčné rýmy,bylo by to ještě lepší.Už nikdy,opravdu nikdy nebudu spát v péřových peřinách!!!Je to zlo!Ještě,že nemám na pokoji zatím žádnou spolubydlící,asi bych ji trochu rušila..Jinak  jsem včera objevila v Brně swing,tančí ho pár nadšenců,dosti jiné než v prazském Zig-Zagu,ale přesto to má určitě něco do sebe.Ani učitel tam není,učí se navzájem.Mám velkým úkolem bude zopakovat si shim-sham,chtějí,abych je to naučila :-) Budu mít  před nimi trému :)obrázek je z deviantart.com od seaside08

Brněnské metro

18. září 2010 v 17:44 Co mě kdy zaujalo
Brno má metro.Nevěříte?
Tak se mrkněte SEM

V jiných končinách

18. září 2010 v 13:03 Kočka na každý den
Ahóóój,tak jsem zase doma.Po dlouhém cestování  a na východě pobývání jsem se jela podívat domů :-) Na otočku.. Prvákoviny se mi líbily,škoda,že to bylo tak krátké..za tak krátkou dobu se bohužel tak moc s nikým nepoznám,nejsem ten typ člověka,co se snadno seznamuje..chce to čas.No ale zase jsem se trochu víc seznámila s ISem a taky s městem Brnem.Pár lidí jsem ale přesto trochu víc poznala,když jsme spolu byli na koleji.Doufám,že ty mé koleje,kde budu bydlet,jsou blíž šalině,tyhle,kde jsme byli ubytovaní,byly tak daleko..bála bych se tam jít sama večer.Samozřejmě,že jsme zašli také do hospůdky,první noc v Brně a už jsme se vraceli ehm v jednu ráno :-)
Cestou na Valašsko jsem zažila maraton na autobus,který nám jel do Zlína.Ještě s jednou holkou jsme se jaksi trošku opozdili s loučením..jako na potvoru dlouho nic nejelo..nikdy jsem navíc na tom nádraží nebyla..no jelo to v 17.30,my tam dorazily v 33 a on tam ten autobus ještě stál!To bylo štěstí!Nevím,co bych dělala..Pak už jel jen jeden někdy v noci.Jazyky jsme měly vyplazený jako psi,ale byly jsme rády ,že jsme to stihly.Ve Zlíně jsem počkala na další spoj,který mě dovezl až ke kamarádce do vesnice.Už jsem nevěřila,že tam dorazíme,jeli jsme temnotou,nikde nic,žádná světla..jen sem tam vesnice.U Alči se mi moc líbilo,už jsme se neviděly několik let,měly jsme si toho tolik co vyprávět.Společně jsme podnikly výlet do Luhačovic,na Ploštinu,Drnovic,rozhlednu Královec a na Slovensko na Červený Kameň.Poznala jsem nejenom krásu těchto končin,ale také to,že tam je velká bída co se týče zaměstnání.Určité zvyky jsou tam taky jiné,ale myslím,že to přežívá i tady v Čechách na vesnicích.Roztomilé je to jejich nářečí..pár slov jsem si napsala :-) Díky za ten čas,který jsem tam strávila,držim Alče palce,ať jí vyjde to volné místo na škole a nebo ať najde alespoň nějakou doboru práci.!Teď se chystám psát deníky(jak čtenářský,tak cestovní)třídit fotky,napsat kamarádovi a složit prádlo.... 8-)

Jako fotku na každý den dávám koťátko,které nás někdy provázelo po vesnici..chtělo hladit,a pak bylo trošku neodbytné a šlo za námi jak pejsek..Anderswo

18. září 2010 v 12:26 Mein Tagebuch
Toll!Ich liebe das Reisen wie gestern!Echt!
Jetzt wirklich wahrheitsgemäß..die Reise war nicht so bequem..sieben Stunden im Bus sitzen ist kein Honig .) Trotzdem bin ich sehr zufrieden,dass ich mit meiner Freundin treffen konnte.Wir haben uns schon vier Jahre nicht gesehen.Die letzte Zeit war es in Prag während MK.Meine Freundin wohnt in einem kleinen Dorf bei Klobouky.Sie hat sehr nette Eltern.Ich habe nicht ihren Bruder gesehen,er ist hoch wie mein Bruder.Mein Bruder geht in keinen Fitnessraum,aber Alcas ja.Ich denke,mein Bruder ist "Ein SchampooJunge ".Ja..er hat das Bügelleisen für seine Haare gekauft.Das trumft niemand nicht :D
Ich habe auch festgestellt,dass das Leben in Mähren schwer ist.Die Leute können keine Arbeit finden.Meine Freundin auch.Sie verdienen weniger Geld als hier in Prag.Ich möchte nicht hier leben.Trotzdem sind sie glücklich und sie lachen viel.Mit meiner Freundin und mit ihren Eltern ist Spaß!

eilen..eilen

12. září 2010 v 22:04 Mein Tagebuch
Am Ende dieses Tages muss ich viele Sachen erledigen.Ich muss bald schlafen gehen,aber ich denke,ich schaffe es nicht.Das Essen muss ich auch mitbringen.Das Geschenk für Alča habe ich gekauft.Ich freue mich sehr.Meine Mutter und mein Bruder werden allein ohne mich zu Hause.Also Tschau!