Srpen 2010

*Yippie*

31. srpna 2010 v 18:20 Kočka na každý den
Yupi jouuuuu.Máme doma počítač!A dokonce funkční!Mé bolavé nožičky se zase dneska něco naběhaly,ale co bych neudělala pro to,abych byla zas ve spojení s celým světem .-)
Dneska už mi padla,ale zítra zas chození a domlouvání..Práce to není úplně špatná,alespoň se naučím orientaci v terénu,plánování tras podle mapy a komunikaci s lidmi.A navíc budu mít kondičku jako už jsem dlouho neměla..Ono se to zas za chvíli vykompenzuje,nástup do školy se blíží pomalu,ale jistě..
obr. z www.megatallic.blogspot.com

Na cestě

30. srpna 2010 v 20:36 Kočka na každý den
Jsem unavená,jsem unavená,jsem stáááášně unavená!Ale přemůžu se a za chvilku půjdu na swing!Nechci si ho nechat ujít,je rozlučka s Mílou.Jede totiž do USA..Celý den jsem roznášela a přišla jsem domů docela pozdě,nechci ani tipovat,kolik kilometrů jsem dneska nachodila..Doma jsem si dala asi v pět oběd,a pak jsem zalehla a spala až doteď..Nebýt Vény,asi bych v tom pokračovala dál..Budíku,zlobíš mě,proč nezvoníš?z devaintart.com od  DropOfTime

Usínání a probouzení s kočkou

29. srpna 2010 v 16:37 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
   S kočkou krásně začíná i končí každý den.Názory na téma "kočka v posteli" jsou různé,ale pro mnoho lidí je nádherný pocit ,když je ráno jemně budí měkké tlapky nebo šimrající vousky a pak se moho pomazlit s předoucím zvířátkem,které má tak teplé,měkké a příjemné tělíčko.Pak je i vstávání příjemné,protože "baterie štěstí" jsou nabité na celý den..
    Rozárka je typ kočky,která si hupsne ke mně do postele jen proto,že už má velký hlad a odmítá dál čekat..Někdy pěkně hlasitě zamňouká a jsem vzbuzená hned..Jen občas si lehne k páníčkovi do postele..a to ještě pouze do té,která je v obýváku.U mě má zas ležení na knihovně,je jako v oblacích,určitě se jí tam líbí proto,že má rozhled po pokoji a i ven z okna.A že je to pěkná výška,když bydlíme v posledním(sedmém )patře :-) V mé posteli ale neposedí ani chvíli,jen když ji tam držím násilím.Ale to bohužel stejně moc dlouho nejde,zapojí do obrany své drápy a nám nezbývá nic jiného, než se vzdálit..Zato když jsme doma samy a mně se Rozárky zželí a jdu si lehnout k ní do obýváku,netrvá dlouho a když zhasnu,hupsne si ke mně nahoru a usadí se mi v nohách.Róza je ale někdy dost neklidná.Není nic příjemnějšího,než když se po vás ve dvě v noci prochází vaše kočka ,-)
A že není peříčko.. Když se vzbudím poprvé,ještě tiše trpím a zároveň se v duchu směju,jaktože tu kočku nenapadne,že ta plocha,po které se pohybuje,je živá?!? Pokud její přesouvání do jisté doby nepřestane(naprosto přesně vím,kdy taková doba je!),nemilosrdně kočky z postele vyženu "hušššš!" ,ona se většinou urazí a víckrát tu noc ke mně už nevleze.Ráno už ale zase slyším její "Mňááááůůůů,vstávej,člověče,dej mi snídani,mám  hlad!"


 obrázek z deviantart.com od twistedelegance
  

Lord Neděle

29. srpna 2010 v 15:39 Kočka na každý den
Podivný to dneska den..
Ležím,poslouchám,čtu,sleduju,utírám kopy nádobí, hraju na kytaru..Po dlouhé době jsem ji vzala zas do ruky a dala si za cíl naučit se galánečku..Jeden akordy mi tam furt nepasuje....tak ho zatím trochu šidim..Od září,či října se ale zařídim nějakou odbornější výuku.Slibuju! To nádobí mě ale štve,včera jsem to dělala až skoro do půlnoci..Jsem tak pomalá,jestli budu mít nějakého manžela,tak se s tímhle bude muset smířit :)
Zítra mi začíná brigáda,pak si jdu taky pro opravený notebook.Hurá!Budou fotky!A taky články v němčině!Teď si alespoň prohlídnout obrázky z Kolonády,včera jsem viděla prvních deset a všechno se mi tak vybavilo..jako by to bylo včera..z deviantart.com od judenlucy

Mich wundert

29. srpna 2010 v 11:45 Mein Tagebuch
Ich bin gewiß weiß nicht wer.
Ich komm' und weiß nicht woher.
Ich geh', ich weiß nicht wohin.
Mich wundert, dass ich so fröhlich bin!

Ich leb' und weiß nicht wie lang.
Ich stirb ' und weiß nicht wann.
Ich fahr' und weiß nicht wohin.
Mich wundert,dass ich fröhlich bin.

Wenn ich wüsste, wer ich bin.
Wenn ich ging und wüsste wohin.
Wenn ich käm und wüsste woher.
Ob ich dann wohl traurig wär?

Dieses Lied singt Wolf Biermann,ich habe gestern seine CDs gehört..Er ist ein bekannter Liedermacher..Seine Lieder mag ich sehr..

A dáme si do těla!

28. srpna 2010 v 14:40 Kočka na každý den
    Právě ležím na bráchově gauči,pařím na jeho netbooku a jsem hodně,ale příjemně unavená..
Včerejší jízdu v autoškole nebudu ani popisovat,zjistila jsem,že za volantem se člověk nesmí ani na vteřinu zamyslet..jinak jede do .. prostě tam,kam by správně jet neměl..Pak se taky může stát,že jedete místo doleva doprava..Po jízdě mě ujistil učitel,že to jistojistě do 20. nestihnu dodělat..
    Pakjsem se vydala do centra hledat nějakou internetovou kavárnu,ale kde nic,tu nic..Jednu,o které jsem věděla,už zrušili a hledat nějakou další je oříšek,když nevíte vůbec kam jít..A pak že v Praze je všechno.Houby všechno!Zřejmě asi všichni počítaj,že doma net každý v tomhle městě má..Ale ouha! Nejsem hrdá na svoje město!Ať si modrý ptáci říkaj co chtěj..!
    Brácha se nade mnou slitoval a řekl mi svoje heslo..Potřebovala jsem se totiž nutně domluvit s Němcema,kteří dnes přijedou do Prahy a já je budu zřejmě večer provázet..Je ale hnusně,tak z toho asi sejde..
    Díky netu jsem si taky mohla najít v Praze spinning,na kterém jsem dnes byla.Na Poříčí měli přijatelnou cenu,za sto deset korun na devadesát minut mi to přijde dobrý..Tak dlouho jsem ještě nešlapala,taky že jsem byla propocená až za ušima.Ještě jsem se pak prošla na Staromák pro nějaké info pro ty Němce a zpátky domů..V metru mě pořád mátla paní,která hlásila samé nesmysly,úplně jiné stanice,než kterými jsme projížděli.. (:
   Teď už si asi budu jen číst..Je to příjemné být takhle fyzicky unavená..Dokonce i všechny starosti ze mě na chvilku opadly..Jenže bohužel ne na dlouho.Připadá mi,že jsem celou dobu pořád doma,ale na druhou stranu nic nestíhám....včera večer mi to dlouho nedalo spát a musela jsem na to myslet..
   Už mě naverbovali.Ano,je to tak,Přihlásila jsem se ke švédské armádě :-) Ještě si vyrobit štít a koule,nacvičit správnou techniku hodu a hurá do boje!z deviantart.com od koloversha
   

The Lord of the Rings

27. srpna 2010 v 22:17 Co mě kdy zaujalo
    Pravdou je,že filmová hudba patří mezi to nejlepší,co znám..Většinou je to tak,že když slyším ve filmu pěknou skladbu,líbí se mi celý film.Naopak když je hudba hrozná,často to celé nestojí za nic.
Fakt je ale bohužel takový,že hudba z filmů jde často špatně sehnat..Nebo alespoň já s tím mám takové zkušenosti :(
    Jedním z filmů,kde mě hudba uchvátila,je Pán Prstenů..I když tady zrovna moc neplatí to,co jsem napsala výše....totiž tento film nepatří úplně mezi ty nej..Je mi líto,že skladby nemůžu doteď nikde sehnat..Malá ukázka.. Zde


Existuje jistá německá hudební skupina,která se při své tvorbě opírá o literaturu a právě také o J.R.R.Tolkiena.Její skladby jsou naštěstí -alespoň pro mě...naleznutelné,a tak si je mohu v klídku poslouchat i na své MP3.Někdy i před usnutím..I tak na dálku cítím,že zpívají velmi procítěně..


A  ještě jedna od nich..(tu,kdyby se vám to nezobrazilo..)


..it´s time to leave..


     

Knížky,které si chci přečíst

27. srpna 2010 v 12:25 Dóóóst dobrý knížky
Vím,prázdniny se už chýlí ke konci,ale doma mi ještě leží kupy knih,které ne a ne zmizet..Že by mi neubývaly proto,že si půjčuju stále nové a nové?

1)Atentát,Operace Athropoid(Burian,Knížek,Rajchl,Stehlík)
2)Sto tajných dvířek(N.D.Wilson)
3)Pohyblivé obrázky
4)Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci
5)Zaslaná pošta
6)Svobodnej národ
7)Otec prasátek      (vše Terry Pratchett)
8)Kočičí noci I,II  (Blanka Jiroušková)
9)Kronika Západního pobřeží (Le Guin)
10)Ohnivá hvězda (Chris d' Lacey)
11)Za Heydrichem stín (Jan Drejs)
12)Der rote Hahn (Franz Spech)
13)Clařina válka (Clara Krameová)
14)Dewer (Vicki Myronová ,Bret Witter)
15 )Volný pád do podzemí
16) Alice im Wunderland (Lewis Caroll)-už to mám pěkně dlouho rozečtené a né a né to dočíst..
17)O lásce a přátelství(Plútarchos)

...síla okamžiku..O :-)

27. srpna 2010 v 12:03 Kočka na každý den
      Po dlouhé době jsem zavítala zas do čajovny..Tetnokrát jsme šli ke Džoudymu..Mají to tam moc pěkné,moje babička byla u vytržení.Dýmku míru si ale nedala :) Objednali jsme si Šípkovou Růženku a já nějaké ehm Obočí..Tak se ten čaj vážně jmenoval..Příště si dám určitě maté.Trochu jsem váhala,jestli si ho nedat,podivný název Obočí ale tentokrát vyhrál.
     V noci jsem si četla jednu knížku,zapálila jsem si jednu vonno tyčinku z čajovny a můj pokoj pak krásně voněl po kokosech.Když přišla mamka,vyprávěla mi,jaký byl první den ve škole..Nějaké její hlášky mě fakt dost rozesmály,ale radši je nebudu asi tady ventilovat..Dneska,když jsem si je totiž přečetla,už mi nepřipadaly tak ftipné.No a těsně před půlnocí jsme gratulovali Rozárce,podávali jsme si packy a přály jí spoustu věcí.Ta kočka má určitě rozum,nechala se v klidu držet,uši jí šmidraly sem a tam,dárek,který dostala,jsme jí hned rozložily.A představte si,že v té postýlce připevněné k topení zůstala jakou dobu..hladily jsme ji a ona se nám odměnila svým hlasitým vrněním.Jindy k sobě jen tak někoho nepustí,ale teď..zíraly jsme..Rozárko,ani nevíš,jak tě mám ráda..Ten večer s Tebou byl moc fajn a určitě na něj nikdy nezapomenu..

midwinter sunbathing 1

ze stránek http://sewliberated.typepad.comNarozeniny

26. srpna 2010 v 13:27 Kočka na každý den
     Rozárka má narozeniny!Je z ní pěkně velká kočka!Dneska jej jí pět let!To to letí..Ještě jsem ji dneska neviděla..od rána je skrčená v tom nejzadnějším koutku pod potelí a svítí jí jen oči..Hamba,místo aby čekala gratulanty,zaleze si a ani se neukáže!Snad jí ještě dneska uvidím..Máme pro ni dárek..vlastně dva..Návštěva psího salonu,kde jí ustřihnou dredy na zadku a na břichu(bude mít krásnou nezacuchanou srst)..a dále ještě postýlku,která se připevní na topení a bude krásně hřát.Ale pssst!Nesmí se to ještě dovědět!Až večer!
     Co se mě ohledně týče,nichts neues unter der Sonne..Teda vlastně jó,včera večer jsem se dívala na pohádku Lotrando a Zubejda  a moc se mi to líbilo.Myslím,že čím víckrát ji shlédnu,tím víc se mi líbí..Pořád si zpívám ..pod dubem,za dubem,tam si na ně počíháme,pod dubem,za dubem,tam je oškubem!Ráno jsem si v posteli četla kamarádčin cestovní deník....Mmmmm,hned bych cestovala,příští rok se určitě na workcamp přihlásím taky.Anglie je země,kam bych se strašně ráda podívala..ještě nikdy jsem tam nebyla a všechno znám jen z učebnic ze školy :-/
     Bohužel s Berlínem,kam bych se ještě letos podívala,to vypadá bledě.Má spolucestovatelka nemůže... A sama se mi jet nechce.Neměl byste náhodou někdo zájem jet se mnou? :-)z deviantart.com od chop-stix

Vzpomínám :-)

25. srpna 2010 v 16:54 Kočka na každý den
   Hm,sedím v knihovně a momentálně přemýšlím,ke komu se přidat do armády.V říjnu se totiž zas konají Moravské Hvozdy a mně teď zamotal hlavu Tomáš,který říká,že Švédů už je dost..Za koho mám tedy bojovat,za Švédy, nebo za Moravany?V obou skupinách jsou mí známí,jen v té švédské bychom se museli asi už střídat..Původně jsem chtěla jít ke Švédům,ale teď vážně nevím..Ještě si to musím rozmyslet a někoho se poptat..
  Do knihovny jsem šla hlavně proto,abych napsala něco smysluplného na blog,podívala se na něco ohledně školy a abych napsala Lukášovi.Pochybuju,že to všechno stihnu,naše zprávy se totiž rozrostly do rozměrů slohové práce XD
    Dneska byl fajn den,přišla ke mně Terka a vyprávěly jsme si zážitky z prázdnin.Příští rok bych to ráda na workcamp určitě taky zkusila..Už se těším,až si přečtu její deník :-) Všechny ty zážitky..hlavně z tábora... ve mně znovu ožily..
Zítra jdu do čajovny..s babičkou!Ano,je to trochu divné,ale je to tak.Zajímá jí totiž,jak to tam chodí a moc ráda bz se tam prý podívala.To jsem zvědavá,jak se jí to bude líbit...A snad tu čajovnu najdem,minule,když jsem tam šla,jako by se do země propadla..Ne a ne ji najít..To jsou mi ale čáry ,)

z deviantart.com od d4rkangel92
   

Love me or leave me

24. srpna 2010 v 15:52 Co mě kdy zaujalo
Tak nějak si užívám toho,že už nejsem v autorském klubu a nemusím dodržovat jistá pravidla..Tahle skvělá písnička nesmí na mém blogu chybět,nedám na ni dopustit a poslouchala bych ji od rána do večera.Náramně svádí k tanci.....poslechnětě si,no nemám pravdu?


Sympathique

24. srpna 2010 v 13:02 Co mě kdy zaujalo
Hádanka pro francouzštináře?O čem se zpívá v téhle písničce?Často ji hrajou na swingu,dobře se na ni tancuje..zajímalo by mě alespoň,co znamená to "ž" "n"... :-)


Ó jéé!

24. srpna 2010 v 13:01 Kočka na každý den
              Vše je úplně jinak než jsem čekala.Co jsme si včera řekla,že splním,jsem samozřejmě nedodržela...Celé odpoledne jsem lítala po Alze, aby nám konečně spravili noťas.Nakonec mi ho vzali,tak snad do týdne ho opraví.Nevím tedy,jak často budu teď na netu,brácha je děsnej a na svůj netbook mě pouští jen na krátko..Hned potom,co jsem odevzdala notebook,jsme se sešly s mamkou a vyrazily jsme plavat do Radlic.Jen ty plavecké brýle mi dost chyběly..musely jsme si je půjčovat.Svou tradiční devatenáctku jsme samozřejmě ale úspěšně zvládla.I venkovní bazének měli otevřený,takže jsme mohli pozorovat,jak se stmívá a ženou se mraky.A pak asi tak v půl devátý jsem rovnou běžela do Jamu na tančírnu.Ó jéé,to bylo tak super,škoda,že se to tam rozjíždí vždycky docela pozdě.Hlavně ke konci jsem tančila i s kluky,který jsem tam ještě nikdy nezahlídla..Jelikož je dost lidí na prázdninách,na parketu bylo dost místa.Dali jsme spoustu písniček s Davidem,smál se, a když jsem se ho zeptala,proč,tak říkal,že jsem se dost zlepšila.To mě těší.Ale myslím,že také záleží na partnerovi,jak vede.Je pravda,že když nemyslím na kroky a nechám se ponořit do rytmu,jde to o moc líp.Jen ty otočky někdy nevyberem a někdy se pěkně srazíme :-D Škoda,že jsem musela brzo odejít,Mája tam taky byla,aly byla nějaká nachcípaná,hodně jsem si povídala s René..nevěděla jsem,že je z Frýdku-Místku..chudák,tlačily ji boty,a tak tančila i bosa..
        Dneska jsem byla na školení v práci,budu roznášet letáčky do škol od jedné tenisové školy..ale je to bohužel jen na 10 dní..Odpoledne máme návštěvu a teď musím ještě uklízet.Zase v tom lítám až po uši..Mrakoplaš a jeho Zavazadlo ,-)


z deviantart.com od wiebkefesch

Beltine-Burning Pipers Hul

23. srpna 2010 v 14:25 Co mě kdy zaujalo
Zpočátku melodie velmi chytlavá a líbezná,ke konci už mi připadá,že ta skladba nemá konec.Po opakovaném pouštění se mi trošku motá hlava,ale jinak se mi moc líbí.. :-)


Psaní

23. srpna 2010 v 13:52 Kočka na každý den
Man kann nicht überall seine Ruhe finden,aber gelegentlich hat man Glück und wird in Ruhe gelassen.

  Po dlouhé době jsem otevřela krabici s kočičími pohledy a do ruky se mi dostal pohled právě s tímto citátem.Zjistila jsem,že se moje sbírka čím dál tím víc rozrůstá,a tak brzy budu muset sehnat nějaké další místo,kam obrázky uskladnit.Nejzvláštnější a nejcennější jsou pro mě řecké kočky,vždy si vzpomenu na Koníka..nebyl krám,kde bych nekoupila alespoň jeden pohled..I když jsem se pak většinou ke konci pobytu musela dost krotit,i pohledy postupě začínají dost lézt do peněz :-)
   Snažím se teď pořádně uklidit pokoj,také hledám kabel do foťáku..byl by ale zázrak,kdybych ho našla..Škoda,snad sem někdy fotky z dovolené dám..Psala jsem dopis Alče.Snad jí dojde do středy.Je to snad můj rekordní čas,kdy jsem ho v sobotu večer našla ve schránce a dnes už odpovídám.Vždycky mi to docela dlouho trvá.Zjistila jsem,že psaní dopisů je mnohem lepší než emaily a nebo zprávy po ICQ nebo po facebooku.Teda pokud se člověk nepotřebuje na něčem rychle domluvit.Ráda ty dopisy píšu a ještě raěji je čtu :-) Ještě si musím dopsat čtyři knížky do čtenářskýho deníku,zjistila jsem,že si už některé moc nepamatuji.To bude..Už se moc těším na večer do Jamu :-)
A na závěr,myslím,že ještě nikdo nepsal článek na blog chladíce svůj notebook koprovkou a mraženou zeleninou.. ,-)


z deviantart.com od brokenangel
   

To je dost,že si pro mě jdete..!

22. srpna 2010 v 21:04 Kočka na každý den
    Oj to bylo dneska vstávání..na druhou stranu jsem byla vděčná,že mi neuteče jako vždycky skoro půlka dne..Jeli jsme na chalupu k dědovi,všechny kočky,které prý celý týden nebyly nikde k nalezení,nás přišli přišly přivítat.A Rozárka koukala jako vyjevená,váhavě ke mně přišla,očichala si mě,zřejmě usoudila,že jsem to opravdu já,nechala se chvíli pomazlit v náručí a hned zas skočila pryč.Prý se celý týden skoro ani neukázala..Štve mě Berta,ořád útočí na Rorýse..ten chudák nemůže moc na špatně zahojenou packu a brácha toho hnusně využívá.Říkali jsme si,že by měl mít Rorýs nějaké označení jako že je postižený,aby ho ostatní kočky nepraly.
     Vedro bylo takové,že se nedalo nic moc dělat,s dědou jsme zalévali kytky,Rozárka po dlouhé době vyšla ven.Pozorovali jsmejak honí motýli :-) Myslím,že byla spokojená.Dočítala jsem V moci proudu.Dost zvláštní knížka,české fantasy mně úplně nesedne.Pletlo se mi také pořád jméno Dibrok a Dernak.A teď se chystám na Pratchettovu Zeměplochu a také na knížku Volný pád.Véna už mě předběhnul a má přečtený včechny tři díly.Musím ještě využít každičké chvíle,kdy mám prázdniny.Zítra je tančírna,už se náramně těším..
     Chystám se napsat další tematický článek,jen si to musím pořádně promyslet,na to,že jsou prázdniny sem nic moc nepřibývá..

Jako kočku dnešního dne sem dám Rorýska..to byl ještě menší koťátko :-)Rhapsody..Dawn Of Victory

22. srpna 2010 v 20:45 Co mě kdy zaujalo
                                          Ta melodie..ten text..pořád mi to zní v uších.. O :-)


Krásnou dobrou noc!

22. srpna 2010 v 0:21 Co mě kdy zaujalo
Poslouchám Strausse a je mi hej.Na usínání i pro tanec je jako stvořený.. O :-)


Mňau,tak vás tu vítám...aneb zase doma (:

21. srpna 2010 v 22:07 Kočka na každý den
     Ahóooj!Už jsem zpátky v Praze a nikdo by se nedivil,že se mi sem vůbec...ale vůbec nechtělo!(Teda krom mámy a Vény asi).Blog mi ale chyběl..sice ne moc,ale často jsem narazila na něco,co by stálo za zveřejnění....Snad to nějak dohoním.
     Dnešní den byl ve znamení návratu na mně již známá místa.Mámě a bráchovi jsem chtěla ukázat,kde jsem v červnu byla na jedné instruktorsko-brontosauří akci..sama jsem si taky chtěla zavzpomínat..Podívala jsem se na chatu Esperato(náš pětihvězdičkový hotel .D),dále na místo,které jsme zbavovali stromů a kopřiv..ne moc úspěšně..jak tak koukám.A hlavně jsme vylezli nahoru na louku,odkud byl úžasný výhled do krajiny,tak ráda bych tam chtěla mít nějakou tu chatičku..a jezdit tam.Bylo to děsně romantické místo.Když jsem si zavzpomínala na to,jak jsme zde sledovali východ slunce nad horami...přála bych si to zažít znovu..
     Rozhodli jsme se vyjet také na rozhlednu Štěpánka,kde jsme onoho dne  nahoře v těch výšinách snídali vánočku a kakao.Teď už tam byla trochu jiná atmosféra..Krámky otevřené,udilo se poblíž maso...holt je to jiné,když tam jste v pět hodin ráno, nebo  v jednu odpoledne..
    Cesta do Prahy byla v tom vedru náročná..Jaktože takhle hezky nebylo celý týden?Až ve čtvrtek se nám vybralo počasí,jinak dost pršelo.. :-/ Podnikli jsme ale výlet na Sněžku..a to už bylo hezky a svítilo sluníčko.Pro mě to byl snad největší zážitek.Nikdy jsem na nejvyšší hoře Čr nebyla.
     Vše mám pečlivě zaznamenané v cestovním deníku,takže kdybyste chtěli,můžu vám ho na objednávku půjčit .-)
     Doma mě čekal dopis.Dlouhý dopis.Měla jsem z něj radost,byl od mé kamarádky Alčy.To,co psala, už bohužel tak radostné úplně nebylo..Alčo,Alčo,kdybychom se tak letos někdy setkaly......Proč jen bydlíš tak daleko?Možná,že ano,možná to vyjde..Ale jen možná..
      Rozárka doma bohužel není,zítra ji ale uvidím,už se mi po ní nesmírně stejská...Co asi dělá,rošťanda naše?Prý vůbec nechtěla jíst ani chodit na záchod...trucovala..

z deviantart.com od docskalski