V Hradci

16. června 2010 v 20:42 |  Kočka na každý den
    Tož jsem doma :-) To byla ale výprava.Vstávání ve třičtvrtě na tři ráno mi fakt dalo zabrat.Ale vlak jsem stihla a do Hradce jsem přijela včas.Jaké to bylo pro mě překvapení,když jsem ukázala maturitní vysvědčení a občanku,něco podepsala a řekli mi,že přijímačky nemusím dělat.2 z maturity z němčiny stačila.Celý den jsem strávila chozením po Hradci,objevováním tamějších památek,parků,obchodů a restaurací.Zvláště se mi líbil park Jiráskovy sady.Na jeho konci můžeme vidět soutok Orlice a Labe.Sedla jsem si tam na lavičku a učila se angličtinu na příští den.Sice ty růže a další květiny hrozně pronikavě "smrděly",ale byly krásné.Taky jsem fotila.Zašla jsem do čajovny U poutníka a tam pokračovala v prohlížení testů do Hradce.Byl tam klid,skoro nikdo tam se mnou neseděl.V Intersparu jsem si koupila k večeři šunku a housky a šla na kolej.Pokojík jsem měla sama pro sebe,což bylo fajn.Akorát tam bylo dost horko.Do deseti jsem si četla Užasnou Zeměplochu a pak už hurá do hajan.
    Dnešní den byl napínavější.Bála jsem se,abych nezaspala.Probudila jsem se už v 5.Naštěstí jsem zas usnula.Krásně jsem to stíhala,přijímačky jsem dělala ve stejný budově,co byla kolej.V učebně,kde jsem je dělala,bylo asi 12 lidí.Nad námi ve druhém patře jich ale sedělo o hodně víc.Testy mě ani moc nepřekvapily.Některý otázky mi byly povědomý z loňských testů.Gramatika byla ale dost težká.Jako vždy.A měli jsme na to tak málo času...jen 40 minut.Pak nám řekli,že ve 12 se dozvíme výsledky.A co teď dělat 3 hodiny v Hradci?Sedla jsem si do jedné restaurace v tom Intersparu,koupila si kofolu a asi dvě a půl hodiny si četla mého oblíbeného Pratchetta.Ke konci už jsem toho měla ale dost.A tak jsem se zbytek nadbytěčného času strávila ve zverimexu.Tam bych vydržela klidně celý den.Baví mě se dívat na zvířata.Měli jich tam fakt požehnaně...krajta,chameleon,rybičky..
    Ve 12 jsme byli pozváni do třídy(sedělo nás tam asi 40).Četli nám pouze jména těch,kdo prospěli.Už jsem si myslela,že jsem to neudělala.Byla jsem v poslední skupině,kterou četli.Ihned po tom jsme šli na ústní.V mé komisy byli dva muži,jeden,který nám zadával ty ranní testy a další,který byl Angličan.Teda..to byl ale rozhovor.Vytáhla jsem si jeden obrázek,měla jsem ho posat,vymyslet příběh,cokoliv k tomu doplnit..Na tom papíře byli dva lidi,kteří balili kufr.Hm.Tan nějak jsem to řekla,pak se mě ještě ptali na různý otázky.Nevím,jestli jsem zvolila správnou taktiku,ale mluvila jsem i o němčině.Ptali se,jaký mám druhý jazyk...a už to bylo.Ptali se na četbu :-) Vymstilo se mi slovo pedofil,má hroznou,dost odlišnou výslovnost,a proto jsem mu neporozuměla.Ale nakonec jsem pochopila.
   Dvě minutky jsem čekala za dveřmi,pak mi řekli výsledek.Udělala jsem to.Teď nezbývá než čekat,čekat,čekat..Hlavně ta angličtina,je tam velká konkurence a berou jen prvních 40.Až do tří neděl se to mám dozvědět!
   Oi..zas nefunguje počítač..to je hrůza,každý komp,který se k nám dostane,se rozbije!Takže zase nebudou články v němčině :,-(z deviantart.com od Quazar-Photography

     
   
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rychlé Packy Rychlé Packy | Web | 16. června 2010 v 21:29 | Reagovat

Máš rád(a) kočky? Nechtěl bys zažít spoustu internetové zábavi a seznámit se s lidmi jako si ty?? přihlaš se do kočičího internetového klubu. ZDARMA! Více informací a přihláška zde: http://black-cats-crazy.blog.cz/1006/zakladame-kocici-klub#pridat-komentar přihlásit se může každý v jakémkoli věku!! Určitě nebudeš litovat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama