Červen 2010

Ve spěchu

13. června 2010 v 16:30 Kočka na každý den
Nestíhám,nestačím..ale nebojte,zítra vám to snad vynahradím..

http://wsa.wesleyan.edu/wp-content/uploads/run.jpg

z wsa.wesleyan.edu

Beauty and the beast

11. června 2010 v 10:59 Co mě kdy zaujalo
A teď mám náladu na tohle.Nejvíc zbožňuju to kytarové sólo :-)


Díky!

11. června 2010 v 10:30 Kočka na každý den
Super,tak mi včera moje matka zajistila noční můry na čtrnáct dní dopředu.Díky!Poté,co jsem vyslechla to,co se stalo jedné naší známé(máminé bývalé spolužačce),se mi fakt zatmělo před očima.Raději to sem nebudu přesně psát,protože by se někomu mohl zvednout kýbl.Dal by se podle toho krásně napsat horor.Ty hezké i ty hrůzné příběhy neumí napsat nikdo lépe než sám život!Dala jsem si velkýho panáka,abych trochu otupěla své vnímání.Bohužel to ale moc nepomohlo.Máma pokračovala v dalším hororovém vyprávění,co slyšela ve zprávách,to mi fakt náladu nezlepšilo.A pak to dovršila ta povídka Hodiny jako větrný mlýn od Arnošta Lustiga,kterou jsem četla až do jedný do noci.A pak jak má člověk v klidu usnout?

P.S.Někdy je fakt lepší  nevědět.z deviantart.com od nobody-cares

Nein..

11. června 2010 v 10:08 Mein Tagebuch
Warum müssen so große Hitze sein?Es ist so heiß,dass man nicht schlafen kann.Meine Katze ist der Arme.Ihres Haare warmen sie mehr und mehr.Sie vorstrickt und ich denke,dass ich bald das selbe machen werde.Man kann nicht gut atmen.Die Luft ist viel dumpf und schwer :-/ Ich weiss nicht,wie ich die Feiern überleben werde.

A přece to není tak dávno...

10. června 2010 v 20:32 2. světová válka
"Bázně není v lásce,ale láska dokonalá ven vyhání bázeň,neboť bázeň trápení má,kdo se bojí,není dokonalý v lásce."(I.Janova 4,18.)

Dnes je to přesně 68 let,co byly vyhlazeny Lidice..
Kdo si dnes vzpomněl??

http://cache.virtualtourist.com/2457741-Cross_to_the_victims-Lidice.jpg

Unseres Treffen

10. června 2010 v 14:17 Mein Tagebuch
     Endlich habe ich Englisch beendet.Jetzt werde ich kleine Pause haben und dann mit Deutsch die Zeit verbringen.Also dieser Arikel ist die gute Vorbereitung für Nachmittag.Das Mittagessen ist auch ganz vorbereiet,meine Mutter hat es gestern aus der Schule gebracht.Die Knödel mit Fleisch.
     Gestern war komischer Tag.Ich habe mich ungwöhnlich bald geweckt.Aber die Zeit ist sehr schnell vergangen.Um vier Uhr hat mir mein Freund geschrieben,dass er das Geschenk für anderen Freund kaufen möchte.Er mochte raten.Ich hatte aber keine Idee,weil mein Bruder zu nervös war(er mochte Computer spielen),ich konnte nicht nachdenken.Zum Glück hat er eine wunderbare Sache gefunden.Um halb sieben bin ich zu Zdeněk gekommen.Das Treffen der Leute aus Sommerlager hat wieder stattgefunden.Hier war sechs Leute.
      Der Hermelinaufstrich hat geschmeckt :) Wir haben das Geschenk übergeben.Es war viele kleine Kugeln,die magnetisch sind.Wir hatten Spaß für ganzer Abend.Alle haben mit es gespielt.Wir haben  über Ferien gesprochen.Aber die Rede hat immer auf eine andere Thema abgedreht.Wir haben diskutieren über die Leute,mit denen wir möchten und nicht möchten fahren.Das war aber Problem ,-) Die Junge haben die Witze erzählt.Auch rauhbauzig..mir gefallen sie nicht viel.
    Ich habe nicht viel geredet.Die Jungen haben auch über schrecklische Definitionen in Mathe gesprochen.Ihnen habe ich nicht viel verstanden.Honzas Gedanken gefällt mir sehr.Es gefällt mir,wie er über alles denken und reden kann.Am Ende unseres Treffungs hat er mir schönes Lied gezogen.Um halb zwölf hat mir mein Freund,der Geburtstag gefeiert hat, nach Hause mitgenommen.
      Am Diesntag haben wir anderes Treffen.Ich habe leider(spät) festgestellt,dass ich in Hradec sein werde .Leider werde ich nicht mit Katka P.treffen.Schade.Vielleicht in den Ferien.
   

V ledničce

10. června 2010 v 10:04 Kočka na každý den
    Dneska to nebudu moc protahovat.Koukla jsem se na kalendář a zhrozila jsem se.To je strašný,když jsou prázdniny,úplně se vám vykouří z hlavy,kolikátýho je.Budu sedět na zadku a učit se.Škoda,že to nejde na nějakým chladnějším místě,tam by mi to lezlo do hlavy určitě víc ,třeba v ledničce :-D Ty testy z matiky na Vše jsou děs a hrůza..Asi tam nic nespočítám.
   Večer mi začíná autoškola.Zítra odpo má moje kamarádka oslavu narozenin.A pozítří můj taťka.Ještě jsme pro něj s bráchou nevymysleli,co bychom mu dali.Je to dost těžké něco vymyslet..Bratr má pořád samé ztřeštěné nápady..

z deviantart.com od countryboy7

Pohoda s kočkou na chalupě

9. června 2010 v 15:28 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Róza v džungli


Tahle fotka se mi moc líbí :)Ich koche

9. června 2010 v 13:58 Mein Tagebuch
Der Aufstrich ist fertig.Es war nicht leicht etwas zum Essen vorbereiten.Ich musste einkaufen gehen.Der Hausgemachte Aufstrich schmeckt schön.Ich muss mich bemühen,um es nicht allein zu essen .Der Hermelin schmeckt mir sehr.Ich denke,ich bin nicht so heikel wie mei Bruder.Er möchte nur warmes Essen konzumieren.Er mag nicht Zwiebel,Salami,Lauch,Petersilie,Grießbrei usw.Ich mag nicht Linse,Milchreis und (ich weiss nicht,wie ist es in Deutsch ...Wörterbücher hilft mir nicht)"Cizrna".

Učím se jazyky

9. června 2010 v 11:15 Kočka na každý den
Většinu času trávím s učebnicí angličtiny,či němčiny,s testy do Hradce a na Vše.Ta anglická gramatika mě jednou zabije.V těch časech mám pěkný zmatek..Ale baví mě to :-)
Miluju,když musím přecházet plynule z jednoho jazyka do druhého.Jako včera,brácha najednou přišel,že potřebuje napsat čtyřem brieffreundům.A tak jsem sedla a za čtyři hoďky dopisy byly na světě.To si Rakušané počtou =)
Dneska budu kuchtit nějakou pomazánku,prý domací výroba je nejcennější.Aby to bylo pak vůbec jedlé.

z deviantart.com od avallaunius

Co o vlasech možná nevíte..

8. června 2010 v 17:18 Co mě kdy zaujalo
Teda..nad něčím takovým jsem fakt nikdy nepřemýšlela...Zajímal by mě váš názor,myslíte si,že to tak opravdu platí?

I když podle dlouhodobého průzkumu jednoho amerického kadeřnického institutu vedou na světě stále u žen delší a polodlouhé délky vlasů, stále více a více se vlasy začínají zkracovat. Pro ženy je to sice výhoda z hlediska pracnosti a praktických činností - lépe se udržují a barví. Z tohoto hlediska je to jasné, ale málo z nás si uvědomuje, že delší vlasy vytvářejí okolo hlavy ženy jakési ochranné pásmo. Dlouhovlasým lidem totiž automaticky necháváme delší čas na rozmyšlenou. Úsloví o dlouhých vlasech a krátkém rozumu neplatí ovšem doslovně: nemyslíme si, že ten člověk je hloupý, ale podvědomě si uvědomujeme, že si potřebuje vše důkladně rozmyslet. Ženy s krátkými vlasy vlastně přejímají mužský (rychlý) pohled na věc. A také jejich blízké i vzdálenější okolí od nich očekává rychlejší reakce. Ne vždy je tedy zkrácení vlasů tím pravým ořechovým - obzvláště, když nevíte, že místo očekávaného posunu v práci, té práce vlastně nyní dostáváte 3x více.


Básnička

8. června 2010 v 13:24 Citáty a básničky o kočkách
Básnička od jedné nejmenované osoby :-)

Odbila půlnoc,
město usíná,
a okno za oknem
do tmy zhasíná.

Poslední autobus
odněkud jede,
cestou si potichu
jak kocour přede

a hvězda za hvězdou
do okna shlíží,
čekají až spánek
oči ti sklíží.

Hudba se táhne mým světem

8. června 2010 v 12:10 Kočka na každý den
     Hmmm,včerejšek byl ale dlouhý den.Tak rychle to ale ubíhalo,že jsem zapomněla na jeden velmi důležitý telefonát.
      Z domova jsem vycházela po třetí.Nejdřív má cesta směřovala na Českomoravskou do jednoho obchůdku jménem Nosferatu.Málem jsem si tu koupila tričko s Cradle of filth.Babička by mě asi nepustila přes práh sednice :) Ale ten nápis,který byl vzadu,se mi stejně nelíbil.Ale vpředu ten obrázek neměl chybu!Měli tam ještě spoustu dalších skvělých věcí,mít tak v kapse o pár tisícovek navíc..Pak jsem jela busem do Letňan,kde jsem chtěla navštívit obchod První republika.Paní prodavačka se mě hned ujala,ukazovala mi různé kousky.Móda to je opravdu překrásná.To oblečení vypadá tak žensky.Koupila jsem si takový zvláštní svetřík na zavazování.Hodit se mi bude nejen na Kolonádu,ale i na swing a na všední nošení.Dostala jsem k tomu takovou zvláštní tašku se všemi ženskými jmény z kalendáře.
     Z Letňan jsem rovnou jela do JamCafé,krásně jsem stihla dorazit včas.Lekci jsem si jako vždy náramně užila,zpočátku to vypadalo s partnery bídně,ale pak je se jejich počet rozrostl.Lekce měla pomalejší ražení a na hlavním programu bylo točení,točení a zase točení.Různými způsoby,podvlékání rukou,točení partnerky,točení partnera..
      Následovala lekce pokročilých,to jsme šly s Májou na chvilku k ní domů.Učily jsme se.A po půl devátý začala Blues night.Zase ve volném tempu.A zase se mi potvrdilo pravidlo,že čím později je,tím větší počet partnerů vás vyzývá k tanci.Zpočátku jsem se bavila s René a Jitkou,dostala jsem perfektní rady,jak si vytvořit originální prvorepublikový účes.Dále jsem se seznámila s Janou,která se byla na swing jen podívat.Další člověk,který studuje Vše.Dlouho jsme se bavily,mezitím nás sem tam někdo vyzval k tanci.Popíjela jsem malinovku a docela se mi klížily oči.Ta pomalá bluesová hudba tomu ještě napomáhala.Už jsem chtěla pomalu jít domů,ale vyzval mě Míla,pak druhý učitel taneční školy,pak ještě ten chlápek z Konga a já nakonec vyzvala ještě Davida.Každý tančil úplně jinak,někdy jsem se musela soustředit na kroky,někdy to byla totální improvizace.Hlavně ke konci mě to fakt chytlo,je to všechno o tom,jak prožíváte tu hudbu!V nejlepším jsem ale musela pryč,abych stihla poslední metro :( Dorazila jsem před půl jednou domů a máma mě vítala se slovy:"Dneska tě vidím poprvé."To opravdu ano,když dneska je teprve půl hodiny :D Do půl druhý jsme si vyprávěly,co jsme prožily a já večeřela.
z deviantart.com od maiarcita

Viel Arbeit

8. června 2010 v 11:30 Mein Tagebuch
Ich weiß nicht,welche Aufgabe ich zuerst machen soll.Gestern(eigentlich heute) bin ich um halb eins gekommen.Der Swing hat mir verlängt.Aber ich denke,es war toll.
Heute muss ich das Geschirr spülen,mit dem Mühl gehen,die Fotos usw.in diesen Computer geben,Englisch und Deutsch lernen,sich baden..Mittagessen kochen.Ich weiß,wie ich es schaffen kann.Um halb drei muss ich in die Grundschule fahren.Meine ehemalige Lehrerin wird mir die Englisch Grammatik erzählen.

Hrníčky s kočkama

7. června 2010 v 14:02 Kočičí všehochuť
Asi by se jich doma našlo ještě víc..


Můj nejoblíbenější,skoro každé ráno z něj piju :-)


.

ručně malovaný,dostala jsem ho od Příběhářů,vždycky,když z něj piju,tak si vzpomenu na prázdniny..
bílá kočkaa hnědá kočka .)obrovský hrnek,do kterého mi mamka vždycky vaří čaj do školyvětšinou z něj piju,když už jsou ty první dva kočičí hrnky špinavé..


mámin hrneček na kafíčkotohle není hrneček,ale spíše konévka,koupila jsem ji v Řecku na Mořským Koníku,není moc praktická,protože čaj z ní věšinou po okrajích teče,zato je ale velmi originální :-)

Elizabeth

7. června 2010 v 12:45 Co mě kdy zaujalo
Uáááá,nemohla jsem to sem nedat XD
Ten chlápek má fakt krásný hlas.Zvuk varhan se mi líbil už odpradávna.Škoda jen,že to nemá trochu pestřejší text..


Černá je dobrá

7. června 2010 v 12:25 Kočka na každý den
         Elizabeth,tvá krvavá cesta Bohu hříchem se zdá...Elizabeth......
..kolik zvláštních kapel ještě existuje a já o nich nevím..O XIII.století jsem už párkrát slyšela,ale dosud mě nenapadlo si od nich cokoliv pustit.Až dnes.Pravda,kapela je to trochu vampírská,ale nemůžu si pomoci, líbí se mi :-)
        Dneska se chystám mrknout do Nosferatu.A i když si nejspíš nic nekoupím,alespoň zjistím,co nového tam maj.Pak se taky chystám do Letňan,tam je zas obchod úplně z jiného soudku.Potřebuju sehnat nějaké oblečení,které se nosilo za doby první republiky.Nemáte nějaký tip,kde by se to sehnat?
         Večer mě čeká lekcička swingu a na ni navazuje Blues night II.Tak zdar ,-)

z deviantart.com od kursad

Probleme mit Geschenke

7. června 2010 v 12:24 Mein Tagebuch
Ich habe Problem.Ich weiss nicht,welches Geschenk für meinen Vater kaufen kann.Am Samstag hat er Geburtstag.Er wird fünfzig Jahre alt!Ich denke,es ist für Männer sehr schwer etwas zu kaufen.Mein Vater mag Natur,Essen und Schwimmen.Also was?Ich habe nicht viel Geld :(
Das selbe ist es mit meiner Freundin.Sie hatte Geburtstag vor einem Monat.Wegen das Abi mochte sie es verschieben.Ich glaube,dass es kleineres Problem ist.Ich muss etwas ausdenken..

Blogy,na které chodím ráda

6. června 2010 v 21:41 Co mě kdy zaujalo
Tak nějak mě štve pořád vyhledávat na googlu blogy,na které občas chodím(zajímá mě,co tam přibylo zas nového a prostě se mi líbí :-))Bohužel si nepamatuju jejich adresu.A tak si je přidávám do svých oblíbených stránek,abych to měla jednodušší.Možná další ještě přibudou :-) 

Aselhazův blog http://aselhaz.blog.cz/

Ich suche spezielles Kleidung

6. června 2010 v 21:09 Mein Tagebuch
Die Kolonade ist näher und näher.Ich muss nach neue  Kleidung rennen.Ich habe festgestellt,dass ich nichts habe.Die Mode der ersten Republik gefällt mir sehr.Wir müssen diese Kleidung mitnehmen.Morgen werde ich in speziales Geschäft gehen.Es ist in Letňany.Ich hoffe,dass die Kleidung nicht zu teuer wird.Sonst muss ich noch jemanden fragen.
Morgen wird Blues Night zwei.Nach Swing Lektion wird man noch Blues lernen.Ich weiss nicht,ob ich hier gehen werde.Ja,oder nein?Manchmal macht mir Tanzen Spaß,manchmal,wenn niemand mit mir tanzen geht,ist es lanweilig..