Červen 2010

Terry Pratchett a jeho knížky

30. června 2010 v 12:38 Dóóóst dobrý knížky
       Momentálně ležím na svém měkounkém obláčku a nemůžu se od toho světa jménem Úžasná Zeměplocha odtrhnout.Je pravda,že když víc jak den na Pratchettovu knížku nesáhnu,začínám být už mírně v mlze.A tak mi vlastně nic jiného nezbývá,než se do toho dlouhodobě položit.
         Jako první jsem četla Johnny a bomba.Pravda,zezačátku mi dělalo menší problémy orientovat se v čase,ale ten nápad vrátit se do minulosti a změnit ji mě velmi oslovil.A tak jsem si půjčila první díl z velmi známé a spousty lidmi opěvované série Úžasná Zeměplocha.
         Ten člověk musel mít opravdu bohatou fantazii,aby něco takového vymyslel.Hltám každou stránku,abych se dozvěděla,jak to s tím Mrakoplašem a Dvoukvítkem zas dopadne.Také bych chtěla vidět Okraj Zeměplochy.V Barvě kouzel se mi zvláště líbila část,kdy oba dva spadli do moře a dostali se k podivnému vodnímu muži.A palác nebo draci,kteří chvíli existují a chvíli ne..
         Teď čtu Lehké fantastično a naši přátelé teď často padají někam do velkého neznáma,vždycky se ale nějakým zvláštním způsoběm zachrání.Připadám si jako by to bylo ve snu..
        Musím říct,že můj velký obdiv má Jan Kantůrek,který Zeměplochu překládal.Přeložit fantasy,to musí být fuška,já bych to teda dělat nemohla.Asi to musí mít hodně rád :-)
         A co vy?Patří Zeměplocha také mezi vaše oblíbené knížky?

Jedno velké zjištění

30. června 2010 v 12:05 Kočka na každý den
Právě jsem objevila jedno velké pozitivum facebooku.Není jednodušší cesty, jak zkontaktovat lidi,kteří by mi mohli pomoci při mém rozhodování..Mám na mysli součásné a bývalé studenty..Několik jsem jich oslovila,tak uvidíme..


z deviantart.com od vampir

Podrbat!

29. června 2010 v 11:08 Kočičí obrázky
Ćlánek poněkud neautorský,ale chtěla bych se pochlubit :-) Ono se mi moc často nestává,že bych od někoho dostávala diplomy.A ta kočička na obrázku je fakt k úžasná :-)


Když se vrátím trochu zpátky..

29. června 2010 v 10:59 Kočka na každý den
Dneska mám trošku leháro,musím se trochu vzpamatovat a nabrat nové síly.
Včera jsem zjistila báječnou věc,dostala jsem se na univerzitu v Hradci Králové.Teď si budu muset pečlivě promyslet,pro co se rozhodnu.Brno,nebo Hradec?To bude oříšek..
Mohla bych napsat také něco o Kolonádě.Náramně jsem si to užila,i práce mě bavila.Připravovali jsme prostor pro tábor,který zde bude za 14 dní.Sekali,vytrhávali plevel a stromky.První den zařadili orgové práci jako součást jedné hry.No,popravdě ten další pracovní den to bylo o hodně příjemnější..Chodili jsme na procházky po kraji a já se kochala přírodou.A komu jinému by se poštěstilo zalyžovat si na svahu v létě?Naskytla se nám možnost chytit si plísňáka,ochutnat exotické ovoce,udělat si alkoholový test...aj.V rámci našeho pobytu jsme mohli využít různých terapií a masáží.Nejvíce se mi líbila čokoládová terapie,všem doporučuju!!!Solná jeskyně a cvičení bylo taky fajn :-)  Program byl pestrý a líbilo se mi,jak byl perfektně promyšlený(rozložení práce a her..) Nejkrásnější zážitek pro mě byl pozorovat východ Slunce nad horami a snídaně ve výšce- na rozhledně Śtěpánka!


z deviantart.com od cynop

Mňam,jahody..!

28. června 2010 v 19:32 Kočka na každý den
Dnešek byl ve znamení zařizování brigády,pohodičky u Terky,Gymplu,jahod a tureckého medu.Teď si ještě budu číst Pratchetta a podívám se po 100 letech na zprávy :-)

http://goodlifezen.com/wp-content/uploads/2008/05/cat-with-strawberry.jpg

Spinkat!

27. června 2010 v 20:23 Kočka na každý den
Reise,Reise...
   
Přijela jsem domů a jdu hezky pinky-linky.Jsem úžasně unavená!(Možná) zítra se dozvíte,jaké to bylo.A že to stálo za to!


z deviantart.com od Lady-Mystica

Tak to prostě chodí..

24. června 2010 v 10:18 Kočka na každý den
    "A co máte?" "Střední s maturitou." "Takže nic,jo?"     To mě fakt dostalo.Ucházím se o místo pokladní v jedné prodejně a zjišťuju,že maturita mi je úplně k ničemu..No musím to brát s humorem,jinak to nejde.
     Včera jsem měla jít do kina,ale nešla.Moc mi to ale nevadilo.Musím říct,že pražští Příběháři mě už trochu štvou.Ta domluva je fakt hrozná!Ale co,nak Kukyho půjdu s mamkou.Zase jsem strávila pěkný večer s Martinem,který už s námi strašně dlouho nikde nebyl.Byli jsme ve dvou hospodách a dali si Budvar a Staropramen.Čekali jsme na to,až jim to kino skončí.Martin je fajn :-)
      Dneska cestuju v čase,takže tu do neděle nebudu.Přesouvám se do doby první republiky do Tanvaldu.Tak mi držte palce,abych ten přesun zvládla!

z deviantart.co od biotexnikII
  

Je to těžké..

23. června 2010 v 11:30 Kočka na každý den
     Přesně tak..Někdo by řekl,že po maturitě už má člověk jen havaj,ale pravda je jiná.Pořád je někde problém..
   Včerejší dopoledne jsem strávila v autoškole,kde jsem si procvičovala jízdu městem.Ach ty zatáčky..Ale ke konci už mi to prý docela šlo.Příště už půjdu do auta.Odpoledne jsem byla na úžasné masáži.Krásně se mi uvolnily záda.A nohy.Hrála mi k tomu příjemná hudba a šumění moře.Moře,moje milované,kdypak tě zase uvidím..?

z deviantart.com od Thawflight
  

Co vy a Matrix?

22. června 2010 v 23:08
       Ani nevím,do jaké rubriky bych tenhle článek měla přidat.Tento film mě totiž moc nezaujal.Ale píši o něm proto,že spousta lidí Matrix "žere".A tak jsem chtěla vědět,proč je tak oblíbený.A víte,že jsem na to nepřišla?
        Nebýt bráchy-coby příručky k Matrixu-asi bych těžko něčemu v tom filmu porozuměla.Ten nad námi jen kroutil hlavou a zuřil,jak jsme s mámou nechápavý.Asi až posledních dvacet minut jsem si začala film trochu užívat.Mamka totiž byla skoro pořád potichu a nic neříkala,kdežto já pořád na bráchu,jak je možné tohle,proč dělají tamto..
       Nelíbilo se mi,jak se tam pořád mlátili,to by fakt stálo za to to zkrátit.Myšlenku to mělo dobrou,ale pro laika je to dost dost težké to pochopit.Ty světy mi byly nejasný.Chtělo by to nějaké popisky jako:Tohle je skutečnost,Tohle ne.. Jó,scifi,to není nic pro mě!
       Na konci: "A on umí chodit po zdech?"    "Ne,on už umí lítat!"


A co si myslíte o Matrixu vy?Jak moc jste mu rozuměli?

Tančírna

22. června 2010 v 14:23 Kočka na každý den
     Jů,já jsem včera zažila nejlepší tančírnu ve svým životě!Náramně jsem si zatančila a popovídala s René.Ještě po půlnoci,kdy jsem chtěla už jít na metro,mě swigová hudba zlákala,že jsem si ještě dala s Jirkou dva tance.Lidí bylo v kavárně jak narváno,takže jsme se občas pokopávali.Nejdříve měl Míla na začátku mini lekci.Přimejšlel si k tomu různý kravinky :-D
Pak dlouho hrála hudba a tančilo se.Kolem deváté jsme shlédli vystoupení dalších účastníků kurzu.Fakt profesionálové,obdivuju,jak to některým jde!Pak jsme tančili společně shim sham.S tolika lidmi na parketě,to fakt moc nešlo.Ale bylo přítmí,tak se to snad ztratilo.. :)  A pak už byl parket náš..Hodně jsem tančila s Honzou.Dokonce jsem se odhodlala vyzvat Májinýho tatínka.Vede fakt dobře.Zjistila jsem,že každý partner vede trochu jinak a má své oblíbené kroky,které často opakuje.Ale věřím,že je to pro ně težké vést.
     Domů jsem jela zase posledním metrem.Ještě nikdy jsem neslyšela to hlášení:"Opusťte tento prostor,provoz metra byl ukončen." :D Škoda,že táta s Editou nezůstali déle.A škoda,že Terka nemohla taky tančit :(
      Když se nad tím tak zamyslím,až půjdu do toho Brna/Hradce,bude mi swing moc moc chybět.Čím víc ho tančím,tím víc se mi líbí.A v Hradci/Brně žádná taneční swingová škola není.Dobře,že v létě budou alespoň tančírny.Ale stejně se mi bude stejskat :,-(
    
         


http://static.open.salon.com/files/cats1249008323.jpg
    
    
         

Přijali mne!

21. června 2010 v 13:05 Kočka na každý den
Jóóóóóó,je to tak!Mamka byla netrpělivá a už ráno na mně vyloudila heslo na přihlašovací systém Masarykovy univerzity.A výsledky už tam opravdu byly!!!! Jsem přijata!Spadl mi velký kámen ze srdce.Konečně mám jistotu,že budu dál studovat.Mám velkou radost!Postupně si to teprve začínám uvědomovat :-)
     Autoškola dnes taky dobrá,byl tam takový milý starší učitel.Jezdila jsem po rovince a učila se řadit.Pak jsem ho ale poprosila o nějaké hory a klikatou silnici.Jezdit v jednom kuse po rovině mě už oblbuje.Večer mám představení shim sham,tak mi držte palce,ať to moc nezvořu :-)z deviantart.com od LittlePeople

Přemýšlím..

20. června 2010 v 21:27 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Na jednom blogu mě tenhle "kvíz"("vyplňovačka" )zaujala(Odkaz),tak jsem si ji zkusila taky.Pár věcí jsem si tam trošku změnila.I když se mi to jistojistě nevyplní,proč si o tom alespoň v klídku nesnít O :-)

Kdybych byla ovoce, byla bych jablko
Kdybych byla sýr,byla bych hermelín
Kdybych byla pokrm,byla bych bramborák
Kdybych byla nápoj,byla bych Šušukaně
Kdybych byla barva, byla bych žlutá     
Kdybych byla zvíře, byla bych kočka...kdo by to byl řekl.. :D
Kdybych byla domácí spotřebič, byla bych mrazák
Kdybych byla kniha, byla bych Ptolemaiova Brána
Kdybych byla oblečení, byla bych klobouček
Kdybych byla šperk, byla bych stříbrný náramek
Kdybych byla věc, byla bych kniha
Kdybych byla auto, byla bych žluté auto
Kdybych byla element, byla bych voda  
Kdybych byla nota,byla bych nota půlová
Kdybych byla strom, byla bych platan
Kdybych byla příchuť zmrzliny, byla bych žvejkačková
Kdybych byla planeta, byla bych Neptun
Kdybych byla hmyz, byla bych beruška
Kdybych byla veřejný dopravní prostředek, byla bych letadlo
Kdybych byla písnička, byla bych Aria erbarme dich
Kdybych byla film, byla bych Všichni moji blízcí
Kdybych byla roční období, byla bych zima
Kdybych byla květina, byla bych kopretina
Kdybych byla postavou z knížky,byla bych Bartimaeus
Kdybych byla povolání, byla bych delegátka
Kdybych byla kreslený seriál, byla bych Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy
Kdybych byla místo, byla bych mořské dno
Kdybych byla dárek, byla bych maličkatá,tak abych se vešla do dlaně
Kdybych byla vzpomínkou, byla bych strašně silnou a ošklivou vzpomínkou
Kdybych byla město, byla bych Platamon
Kdybych byla smysl, byla bych sluch
Kdybych byla hudební nástroj, byla bych kytara
Kdybych byla sladkost, byla bych čokoláda
Kdybych byla denní doba, byla bych odpoledne
kdybych byla číslo,byla bych dvojka
Kdybych byla část těla, byla bych oko
Kdybych byla země, byla bych Řecko
Kdybych byla chuť, byla bych hořká
Kdybych byla sport, byla bych lyžování
Kdybych byla vůně, byla bych květinová
Kdybych byla znamení, byla bych křížek
Kdybych byla jazyk,byla bych němčina
Kdybych byla budova, byla bych Rudolfinum
Kdybych byla měsíc, byla bych v zatmění
Kdybych byla hračka, byla bych plyšový medvídek
Kdybych byla látka, byla bych  hebká  
Kdybych byla vlastnost,byla bych nevýpravnost
Kdybych byla emoce,byla bych důvěra
Kdybych byla tvar, byla bych osmistěn
Kdybych byla otázka, byla bych A ty?
Kdybych byla odpověď, byla bych...co já vím?
Kdybych byla slovo, byla bych děkuji

Parádní víkend

20. června 2010 v 19:19 Kočka na každý den
     Sobota ve znamenení zelňačky,otravných letajích mravenců,trampolíny,přeplněné schránky na dopisy,Zeměplochy,pěti párů na mě hledících kočičích očí a dopisování čtenářského deníku.U dědy je super!V neděli jsme zas společně podřezávali tuje,které měly hřbitovní vůni.Prý se tomu tak říká.Jenže já to cítila trochu jinak..Nechtějte vědět,jak..Dále jsem svážela posekanou trávu a plevel kolečkem nahoru za plot.Děda měl radost,že jsem mu pomohla :-) Sám už by to neudělal.Ty tuje mizerný vůbec nešly seříznout,má to větví jak něco.Prý nějaké z nich pokácí,kdo se má s tím pořád dělat..když se to nezastřihne včas,může  to vyrůst do ohromné výšky.V rámci možností se mi náš oběd docela povedl.Ve tři jsem jela do Prahy.Tenhle víkend se konaly oslavy-je 700 let od založení Vysokého Újezda a 725 od založení Kozolup.Z okýnka jsem viděla kolotočáře,stánky..kdybych měla už řidičák a auto,zajela bych se s dědou podívat.Potkala jsem dvě naše známé firmy,dva človíčky,kteří s námi jezdili autobusem už odnepaměti.Ha ha :D
     Všem svým kamarádům,kteří příští týden dělají nějaké zkoušky,držím palce!z deviantart.com od winter-angel

Princezna ze mlejna

18. června 2010 v 22:28 Co mě kdy zaujalo
    Po dlouhé době jsem dnes shlédla v televizi tuto pohádku.Patří mezi mé nejmilejší.Už od čtyř nebo pěti let,kdy jsem ji viděla poprvé.Zjistila jsem,že ji dnes vnímám tak trochu jinak.Ne jen jako pouhý příběh..To mi ale nebrání v tom,abych se dobře bavila.Naopak!Smála jsem se každou chvíli!Některé dialogy už znám zpaměti.
    Čertík se mi odjakživa moc líbil.Malý,chlupatý,hubatý..a hlavně jak se umí krásně proměnit v drobné jiskřičky a někam uletět.To mě vždycky hrozně fascinovalo.Chtěla bych něco takového taky umět :-) U vodníka mě fascinuje,jak umí chodit po vodě.To bych si taky chtěla někdy zkusit.
Žán je srandovní.Nejvíc se mi líbí jeho mluva.Jak pořád prokládá věty francouzskými a německými slovy.Když spadne do rybníka,jak křičí :"Hilfe!" :D
     Ěliška je moc hodná,prostá,hezká.A chytrá.Zato Jindřich!Tak naivního kluka jsem fakt ještě neviděla.Pořád vyhlíží nějakou princeznu,zatímco má Ělišku přímo před očima.Snad skoro do konce věří,že v tom rybníku vážně nějaká princezna je a že za úplňku bude zpívat jí.Možná,že ho i překvapilo,že se na hladině rybníka zjevila Ěliška a né ta jeho vysněná princezna..Naštěstí si to uvědomí včas,dokud ještě není pozdě..Opravdu jim to spolu moc sluší,jak jsou oba kudrnatí :)
    Písničky z této pohádky si často zpívám.A nějaké umím i na flétnu.Líbí se mi,jak to celé hezky dopadne.

http://www.midistars.cz/files/products/PrinceznaZeMlejna.jpg


   
    

Přijímačky

18. června 2010 v 18:00 Kočka na každý den
    5 hodin jsem dneska stávila na Vše a pokoušela se něco ze svých vědomostí obtisknout na papír.Výsledky už vím.Dopadlo to tak,jak jsem čekala.V matice jsem spočítala asi 7 příkladů z 15,ostatní jsem musela tipnout.No a mám 25 bodů ze 100.Ale, Terko,musím tě potěšit,posloupnosti jsem určitě měla dobře :) Na to jsem si krásně vzpomněla.Jazyky dopadly o dost líp,což jsem taky čekala.Ale myslí,že toho ztraceného půldne nelituju.Jsem ráda,že jsem tam šla.Mám zas o zkušenost navíc.
    Počet škol,kam se ještě můžu dostat se tak zúžil na dvě.Pokud se dostanu na jednu,bude to jednoduché,pokud na obě,bude to krásné,pokud na žádnou,bude to smutné :,(

z deviantart.com od teaphotography

Muž na cestách

17. června 2010 v 17:37 Dóóóst dobrý knížky
    Poprvé jsem se odhodlala napsat článek k tématu týdne.Snad to nebude úplný "propadák".

     Co to je smrt,nikdo z nás dosud přesně neví.Můžeme si sice tento pojem vyhledat v učebnici biologie nebo na internetu,kde se píše,že smrt je stav organismu po ukončení života,úplná a trvalá ztráta vědomí.Osobně si ale myslím,že dokud smrt člověk nepozná na vlastní kůži,nemůže o sobě říci,že ví,co to je.Škoda,že většinou nemáme možnost dotyčného oživit,aby nám řekl,jaké to bylo.Nebo si daný člověk ze své smrti nic nepamatuje.
     Velmi se mi líbí pohled na smrt v jedné knížce,kterou jsem četla už před čtyřmi lety.Patří mezi mé nejoblíbenější a člověk se při jejím čtení nad spoustou věcí zamýšlí.Jmenuje se Muž na cestách a napsal ji Javier Requero.Hlavní postavou tu je třináctiletý kluk Carlos,který se po hádce s rodiči rozhodne utéci z domova.Opuští rodné město,na silnici mu zastaví luxusní černý vůz.Carlos si do něj nasedne.A tak začíná podivný příběh chlapce a tajuplného muže sedícím  za volantem.Když elegantní řidič nabídne chlapci,aby se mu stal společníkem,Carlos to přijímá.Náplní jejich společně tráveného času je neustálé cestování,jehož smysl chlapci zpočátku uniká.V přítomnosti muže se Carlos stává svědkem podivných záhad.Několikahodinovou trasu urazí za pár chvil a všude,kde se objeví,dochází k neštěstím a pohromám s oběťmi na životech.Také mužova vševědoucnost a vlastní,rychle se střídající pocity důvěry,klidu a vyrovnanosti a na druhé straně strachu a obav,rozněcují chlapcovu zvědavost.Kdo je ten muž?
    Když Carlos odhalí mužovu pravou totožnost,dostane od něj zvláštní úkol.Po jeho splnění mu muž poskytne výjimečnou příležitost..Carlos se navrací domů.Je jako vyměněný,poslušný,ohleduplný,pilný,ochotný pomoci.Rodiče,učitelé i kamarádi jsou touto náhlou změnou překvapeni.Ještě více je však udivuje Carlosova podivná vyrovnanost ve chvílích,kdy zbytek rodiny zažívá strach,když je postupně zasáhne několik neštěstí.Carlos zůstává klidný,protože ví,že vše dobře dopadne.Ale jen do chvíle,než se znovu objeví Muž na cestách...

  

Kde to mám sehnat?

17. června 2010 v 16:55 Kočka na každý den
     Peru,vařím,luxuju,uklízím,meju nádobí..Já chci taky mít vlastního sluhu!A taky si ležet v posteli a pařit na noťasu.
     První hodina autoškoly se mi líbila.Docela fuška,než jsem na to trochu přišla.Hlavně řazení.Ale byli na mě milí.
    Pak jsem šla na Vše,kde se potulovalo spousta a spousta lidí.Potkala jsem  Katku B.Angličtina prý byla těžká.Přijímačky mě čekají až zítra,tentokrát jsem se tu sešla s Terkou.Chvíli mi vysvětlovala matiku.Ale asi jsem ztracenej případ .-/
     Prosím,prosím,potřebovala bych poradit?Nevíte náhodou někdo,kde by se daly sehnat nějaké věci(oblečení) z  první republiky?Kolonáda se blíží a já jsem zjistila,že počet kusů prvorepublikového vybavení se u mě blíží nule :-/ Potřebovala bych nějaký klobouček,nebo ozdobu do vlasů..Pak asi nějakou sukni/šaty.A prý si máme s sebou vzít kufr.A ne žádný baťoh.Kde to mam asi splašit?

z deviantart.com od dreikelvin

V Hradci

16. června 2010 v 20:42 Kočka na každý den
    Tož jsem doma :-) To byla ale výprava.Vstávání ve třičtvrtě na tři ráno mi fakt dalo zabrat.Ale vlak jsem stihla a do Hradce jsem přijela včas.Jaké to bylo pro mě překvapení,když jsem ukázala maturitní vysvědčení a občanku,něco podepsala a řekli mi,že přijímačky nemusím dělat.2 z maturity z němčiny stačila.Celý den jsem strávila chozením po Hradci,objevováním tamějších památek,parků,obchodů a restaurací.Zvláště se mi líbil park Jiráskovy sady.Na jeho konci můžeme vidět soutok Orlice a Labe.Sedla jsem si tam na lavičku a učila se angličtinu na příští den.Sice ty růže a další květiny hrozně pronikavě "smrděly",ale byly krásné.Taky jsem fotila.Zašla jsem do čajovny U poutníka a tam pokračovala v prohlížení testů do Hradce.Byl tam klid,skoro nikdo tam se mnou neseděl.V Intersparu jsem si koupila k večeři šunku a housky a šla na kolej.Pokojík jsem měla sama pro sebe,což bylo fajn.Akorát tam bylo dost horko.Do deseti jsem si četla Užasnou Zeměplochu a pak už hurá do hajan.
    Dnešní den byl napínavější.Bála jsem se,abych nezaspala.Probudila jsem se už v 5.Naštěstí jsem zas usnula.Krásně jsem to stíhala,přijímačky jsem dělala ve stejný budově,co byla kolej.V učebně,kde jsem je dělala,bylo asi 12 lidí.Nad námi ve druhém patře jich ale sedělo o hodně víc.Testy mě ani moc nepřekvapily.Některý otázky mi byly povědomý z loňských testů.Gramatika byla ale dost težká.Jako vždy.A měli jsme na to tak málo času...jen 40 minut.Pak nám řekli,že ve 12 se dozvíme výsledky.A co teď dělat 3 hodiny v Hradci?Sedla jsem si do jedné restaurace v tom Intersparu,koupila si kofolu a asi dvě a půl hodiny si četla mého oblíbeného Pratchetta.Ke konci už jsem toho měla ale dost.A tak jsem se zbytek nadbytěčného času strávila ve zverimexu.Tam bych vydržela klidně celý den.Baví mě se dívat na zvířata.Měli jich tam fakt požehnaně...krajta,chameleon,rybičky..
    Ve 12 jsme byli pozváni do třídy(sedělo nás tam asi 40).Četli nám pouze jména těch,kdo prospěli.Už jsem si myslela,že jsem to neudělala.Byla jsem v poslední skupině,kterou četli.Ihned po tom jsme šli na ústní.V mé komisy byli dva muži,jeden,který nám zadával ty ranní testy a další,který byl Angličan.Teda..to byl ale rozhovor.Vytáhla jsem si jeden obrázek,měla jsem ho posat,vymyslet příběh,cokoliv k tomu doplnit..Na tom papíře byli dva lidi,kteří balili kufr.Hm.Tan nějak jsem to řekla,pak se mě ještě ptali na různý otázky.Nevím,jestli jsem zvolila správnou taktiku,ale mluvila jsem i o němčině.Ptali se,jaký mám druhý jazyk...a už to bylo.Ptali se na četbu :-) Vymstilo se mi slovo pedofil,má hroznou,dost odlišnou výslovnost,a proto jsem mu neporozuměla.Ale nakonec jsem pochopila.
   Dvě minutky jsem čekala za dveřmi,pak mi řekli výsledek.Udělala jsem to.Teď nezbývá než čekat,čekat,čekat..Hlavně ta angličtina,je tam velká konkurence a berou jen prvních 40.Až do tří neděl se to mám dozvědět!
   Oi..zas nefunguje počítač..to je hrůza,každý komp,který se k nám dostane,se rozbije!Takže zase nebudou články v němčině :,-(z deviantart.com od Quazar-Photography

     
   

Můj "maraton"

14. června 2010 v 10:24 Kočka na každý den
Jelikož nemám moc času,rozhodla jsem se pro kratší variantu.Proč se rozepisovat?V jednoduchosti je krása :)

Den č. 1-pátek
němčina aneb není nad konjunktiv préterita
výběr "vůně" pod přísným dohledem mého bratra
knihovna a Hobit aneb cesta tam a zase zpátky
další výběr dárku
piknik v trávě,jezení dortu
štípance od komárů,smrad z kytek a děsný vedro :-/
Nebe a 3 nefunkční bankomaty
raspberry mojito a volný pokec,pak gratulace
nemožná muzika a její první oběti(kdo jiný,hádejte..)
"Umíš kolena?"(Já:"Ne.")"To nevadí,já tě to naučim."
nedýchatelno,moře upocených lidí
jako sardinky v konzervě(ehm co to je za tanec? :D )
poslední metro a cesta Lužinami

Den č. 2-sobota
ach to brzké vstávání..
Proč zrovna já musím stát?
zase vedro..a už jsme tam,gratulace
cesta"nahoru",Fous a setkání s jejich páníčky
jedeme do Broum,Lucka řídí a Petr raději bere další auto(ach ta sourozenecká láska..)
STOP 5O
Kam si mám sakra sednout,abych byla ke všem blízko?
předkrm,hlavní chod,zákusek..a další pokračování..znáte to..
povídání s Martinem o Vš
teta a její sestřičkovské povolání(fakt ji obdivuju)
muzikanti přijeli
procházka po vesnici a pokec s Luckou
Kdyby ty muziky nebyly,tak už jsem dneska měl tři vily..brácha se "strašně"bavil
"školka a kadeřnický účes" :D
tanec s dědou,tátou a s dalšími..
Podařilo se mi přemluvit Petra,supér..Ať žije šlapání zelí a kolíbání se :D
Ale aspoń,že šel..můj bratr odmítá Lucku :(
tančím s Luckou
procházka č.2 s Luckou(tentokrát na opačný konec vesnice)
Kolik může být asi tak hodin?
Jsem nějaká malátná..
"Necheš ještě chlebíček?? "Ne,děkuju"
Počítám,kolik jsem toho vypila.Je toho dost-cinzano,4 půllitrové kofoly,2 půllitry džusu,slivku,2 další džusy,víno,jednu třetinku kofoly,pivo..co asi ještě?
s Petrem odvoz autem..ať žijí sardinky :D
tiché království "nahoře"(podruhé v životě spím u tety a strejdy..)

den č.3-neděle
cca 11.hod crrrrrrrrrr!
kdo by si nedal k snídani dort?
Lucka jede do Plzně,mě veze dolů
snažím se o Vše testy z nj
vůně řízků a podivný stroj na výrobu toniku a koly
utírání nádobí a ukázka swingu
cesta novým autíčkem na Butovice
třičtvrtě hodinka (počítač,sprcha,telefonát a už letim..)
nemocnice a neskutečné bludiště v Motole
připomíná mi dědu..
Jak se dostat do Bohnic,kdo to ví?
šťastné setkání s Terkou,stihla jsem to!
cinkání penízků,poletování hůlek a  závojíčků a zvuk exotické hudby(líbilo =))
chvilkový pokec s Terkou a zase pádím domů
hurááá,všechny testy z němčiny na Vše jsou hotovy!
strašné ticho
chat aneb přeju hezké a výživné spaní a rychle utíkající a do hlavy lezoucí učení :-)
že bych už konečně šla spát?
ne!mažu rohlíky pro Vénu
 Nightwish ..a teď už doopravdy spát!


Ehm,moc stručné to není,že? :)

z deviantart.com od Ultima-MemoriaDeutsch und Aufnahmeprüfung

14. června 2010 v 10:13 Mein Tagebuch
Deutsch habe ich verarbeitet.Ich muss noch ein Test korrigiert.Dann werde ich meine Fehler wieder lesen.Am Nachmittag gehe ich noch einmal zur Lehrerin aus Grundschule.Sie wird mir Englisch erzählen.Morgen um 4 fahre ich nach Hradec.Die Aufnahmeprüfungen möchte ich schon fertig haben.Drück mir Daumen,bitte!Ich freue mich auf die Zeit,wenn ich keine Pflichten haben werde.