Květen 2010

Smutné

7. května 2010 v 17:16 Kočka na každý den
Ani jsem se neměla na ty scio testy dívat.Úplně mi ty výsledky zkazily náladu.Teď se musím věnovat testům Tsp.
Je mi smutno,poslední zvonění se náramně vydařilo,ráno byla sice zima,ale pak začalo hezky svítit sluníčko.Ke všemu okolo nás procházeli hezcí kluci v uniformách,vojáci,civilisti.U naší školy a u základky se totiž konala velká akce Barikáda.Rekonstrukce bojů o Prahu.Takové sentimentální dopoledne i odpoledne.Naše třídní se s námi hezky rozloučila,i ostatní profesoři.Vysvědčení také není zas tak hrozné.Prý mám zas stejné výsledky jako v druháku.
Chce se mi strašně spát,noc na dnešek jsem skoro vůbec nespala.Nos ucpanej jak beton,pořád kýchám a pálí mě krk i oči.
Zítra ráno jedu s Májou a jejím tátou do Brna na přijímačky.A pak už jen svaťák..Nechci!Nemáte nějaké dobré rady jak to přežít?


Potěšení

6. května 2010 v 21:10 Kočka na každý den
O angličtině jsem dostala moc hezké přání od svých spolužáků.Udělalo mi to velkou radost.Nejvíc se mi asi líbilo:"I wish you to make your "German" dreams come true"   :*)
Jednička ze slohovky je fakt realitou,ježkovy voči!Zítra poslední zvonění,ani nevím,jak se na to mám připravit.Někdo něco peče,ale já na to fakt nemám čas..

Ta debilní alergie mě fakt štve,nevím,co mám dělat.Léky mě oblbují a jsem ospalá,když je ale neberu,je mi ještě hůř a hůř :(

Rakušané dneska odjeli.Na ten pobyt nikdy nezapomenu.Doufám,že s nimi kontakt nadále udržíme.Byli moc milí,mamka za mě vyřídila pozdrav.Učila se ho včera nazpaměť 8-)


Der Austausch

6. května 2010 v 21:02 Mein Tagebuch
Ich habe die schöne Wünsche von meinen Mitschüller bekommen.Die haben mir große Freude gemacht.In der Schule waren heute nur über 15 Leute.Es hatte keinen Preis,nur Geographie hat mir gefallen.Der Lehrer Holec macht mir immer gute Laune :-) Ich musste zum Alergolog fahren.Das war so weit..Aber ich brauche die Medikamente sehr.Meine Alergie ist jetzt schrecklich.Die Kinder und die Erwachsene sind auch weggefahren.Es tut mir leid,dass ich mit ihnen nicht Auf wiedersehen sagen konnte.Aber meine Mutter hat es erledigt.Sie hat mir gesagt,dass sie sehr nett waren.Die Kinder haben die Vorstellung für Tscheche vorbereitet.Sie sind ihre traditionelle Tänze getanzt.Joachim hat Harmonika gespielt.Das musste perfekt sein.Schade,dass ich hier nicht war.Aber mien Bruder hat gesagt,dass er die Videos hat.Ich hoffe,wir einen Kontakt mit diesen Leuten in der  Zukunft halten werden.

Viel Deutsch

5. května 2010 v 16:49 Mein Tagebuch
Die Überraschung ohne Grenzen :-) Ich denke,heute war Deutsch viel und viel.Und es wird noch.Ich hatte schöne Koversation mit Michaela,dem Vater von Peter und der Lehrerin.Schön.Sie kommen aus Graz.Wir haben über Österreich,Tschechien,meine Hobbys und meine Schule gesprochen.


To jsem ale blázen :-P

5. května 2010 v 16:29 Kočka na každý den
Asi mě klepne pepka!A jako fakt že jo!Začínám z toho všeho už cvokařit.Na prodavače v Mekáči mluvím německy,když si jdu lehnout,tak dvanáctiletejm holkám říkám na shledanou,jako by se nechumelilo mluvím s jedním pánem o Goethe Institutu a ukazuju mu, kde  je a vůbec mě nenapadane,že je poslední den,kdy tam můžu odevzdat CD.Až v noci,když se mi celý den rozloží v hlavě.Dnes jsem si vyzkoušela na půl hodiny,jaké to je provázet čtyřicet lidí po Praze.Můj okruh byla Kampa.Není to žádná sranda.Poučení pro příště:Předem si projít místo,kam chci ty lidi zavést.Trochu jsme bloudili.Ale jinak Deutsch ist super :-) Miluju mluvení v němčině!
A ke všemu se teď dozvím takovou novinu!Dokud to zítra neuvidím,tak tomu úplně neuvěřím!
Raději si sedněte,ať vás to taky neporazí.Mája mi psala,že z té maturitní slohové práce mám za 1 !
Ano,zázraky se dějí!Myslím,že velkou zásluhu na tom má tento blog.Nebýt něho,nikdy bych si psaní článků nenatrénovala.Díky,že jsi,můj bločku♥!Že jsem tě se smazáním všech dat na svém noťasovi taky neztratila.Jsi můj kus života O :-)


z deviantart.com


Prohlídka města

4. května 2010 v 18:04 Kočka na každý den
Den plný němčiny :-) Domů jsem přišla kolem druhé a nohy bolely jak čert.Procházka to byla opravdu pěkně dlouhá.Na Petříně jsem už dlouho nebyla.Na věž ani do bludiště jsem ale nešla,neb vstup byl fakt drahý a už jsem tam byla.A tak jsem se procházela,prohlížela si přírodu a listovala v německém slovníku.Došli jsme až na Pražský Hrad.Cestou jsem se docela bavila s tatínkem Petra a s jednou paní učitelkou.Docela jsme si rozuměli,přišli mi sympatičtí.Děti z bráchový třídy učily ty rakouské česká slova.A jazykolamy.A nevadilo,že neuměli ti naši moc německy.Báječně si rozuměly.Mně ale připadají docela dost malí,ještě se tak pokouší navzájem..Ale jsou fajn.
Teď musím pro ně připravit večeřu,pak se vrhnu na zeměpis.Zítra říkám info přede všemi o Kampě.No potěš.Jsem zvědavá,jak to zvládnu.Má premiéra :-)  Stejně si ale myslím,že Praha je nejkrásnější v zimě,když je pokrytá sněhem,nejlépe tak od 22 hodin v noci až do svítání.


z deviantart.com

Das Sprechen

4. května 2010 v 17:52 Mein Tagebuch
Weg!Ich habe auf Facebook geguckt und ich muss es ausschalten.Hier sind abscheuliche Sachen :S
Na ja,mein Bruder ist gerade für die Kinder aus Österreich gefahren.Morgen wird es auf mich.Ich muss heute lernen.Geographie.Und ich muss noch die Präsentation über Kampa auf Heute vorbereiten.Ich bin müde.Die Kinder müssen auch müde sein,weil sie ganzer Tag durch Prag spazieren gegangen sind.Heute habe ich mit einem Mann-Vater von Peter und vielleicht mit Lehrerin gesprochen.Deutsch ist wirklich schöne Sprache.

Lumík

4. května 2010 v 14:12 Co mě kdy zaujalo
K napsání toho článku mě inspirovala jedna básnička od Josefa Kainara Kam táhnou lumíci.Pod pojmem lumík jsem si těžko jen dokázala  nějaké zvíře představit.A tak přišel na řadu net.
Na fotce vypadá tak hezky,podobně chlupaté zvířátko jako naše Róza.

Lumík (někdytribus Lemmini) je obecné označení pro několik rodů hlodavců.Jsou malí, obvykle žijí na Arktidě nebo v její blízkosti, v tundře.
Lumíci váží od 30 do 112 g a jsou asi 7-15 cm dlouzí. Obvykle mají dlouhou, hebkou srst a velmi krátké ocasy. Jsou to býložravci, většinou se živí listy a výhonky, trávou a především rákosím ale také kořínky a hlízami. Stejně jako u ostatních hlodavců rostou jejich řezáky postupně a umožňují jim přežít na mnohem drsnější potravě než by jinak bylo možné.
Lumíci nepřezimovávají přes krutou severskou zimu. Zůstávají aktivní, hledají potravu tím, že hrabou ve sněhu a využívají trávy, kterou si předtím uštípli a uskladnili. Jsou od přírody samotáři, scházejí se pouze k páření a poté si jdou opět svoji cestou, ale stejně jako všichni hlodavci i oni mají vysokou míru reprodukce a v dobrých sezónách se mohou rapidně rozmnožovat.

Zatímco mnoho lidí se domnívá, že lumíci se při migraci dopouštějí masových sebevražd, není to pravda. Hnáni silnými biologickými touhami, budou migrovat ve velkých skupinách, pokud hustota populace bude příliš vysoká. Lumíci umí plavat a mohou se tedy ve snaze najít nové působiště rozhodnout přeplout řeku či rybník. Příležitostně, a především je to případ
norských lumíků ve Skandinávii, se velká migrující skupina zastaví na útesu nad oceánem. Nepřestanou, dokud je touha nedonutí skočit z útesu a plavat - někdy zemřou vyčerpáním. Lumíci jsou také často nahnáni do moře a tím pádem se více a více lumíků objevuje na pobřežích.

článek je upraven z wikipedia.cz

http://www.vtm.cz/files/imagecache/dust_filerenderer_big/upload/story_press/101/011_000_jpg_4986ecc745.jpg

Ani minuta nazmar..

3. května 2010 v 21:06 Kočka na každý den
Nemám čas,nemám chvíli k zastavení.Rakušané jsou už u nás v bytě a já se musím teď jít podívat na zeměpis.Snažíme se bavit,jak to jde.Ne úplně ve všem je němčina v Rakousku stejná jako v Německu.Mají trochu jiné nářečí,něco jinak protahují..a tak.Ale pořád je to naštěstí stejná řeč.Můj brůdr už samozřejmě přešel na angličtinu.Jsem zvědavá na zítřek.Už v osm před školou,a pak celý den po Praze.Swing dneska byl zábavný,ale i náročný.Zase hodně točení..Díky všem partnerům,že se mnou měli trpělivost :)z deviantart.com

Kein...

3. května 2010 v 21:00 Mein Tagebuch
Keine Zeit,kein Raum,keine Schule,kein Sprachschatz... und große Müdigkeit :)

Endlich!

2. května 2010 v 20:48 Mein Tagebuch
Hallo,ich bin glücklich,dass die deutsche Tastatur mir hier geben gelingen hat.Mein Bruder ist total unfähig.Er konnte mir nicht raten.Die Frau muss sich immer allein helfen.
Aber ich habe keine Idee,was hier ich in Deutsch jetzt schreiben soll.Mein Kopf tut mir weh und ich bin so müde.Im Fernsehen spielt man nichts gut.Ich muss mich noch auf die Kinder aus Österreich vorbereiten.Sie werden morgen am Nachmittag komen.Ich muss um halb drei vor der Schule sein.Ich habe ein bisschen Angst,aber ich freue mich sehr auf die Kommunikation in Deutsch.


Číča na neděli,kdy se fakt maká a ne nic nedělá

2. května 2010 v 20:26 Kočka na každý den
Co takhle vyzkoušet si na chvíli být poustevníkem?Ten musí mít zvláštní život..Napadá mě to v souvislosti s maturitní otázkou č.2 -z literatury.
Už jsem se sem dobývala dneska jednou,bohužel si pořád pletu na klávesnici z a y,a tak mě sem bezpečnostní systém nepustil.To už víte,že máme doma náš noťas?Je ale úplně znovuzrozenej,něco z maturitních otázek se mi přeci jen zachovalo.Ale jinak všechny písničky,obrázky..jsou fuč :( A komp není taky úplně v pořádku..Ještě si tu musím nastavit tu německou klávesnici..Což už jsem taky zapomněla.Dneska jsem strávila den nad zeměpisem-vesmírem a kartografií,pak k večeru jsem se šrotila tu literaturu.A před zprávami hrála na kytaru.Už umím docela i akord C.Obojí(literatura i hraní) fakt dost bolí :,-( Joma také jsem uklízela.Jako už dlouho ne :D


foto z deviantart.com

Haggard

1. května 2010 v 16:50 Co mě kdy zaujalo

Black

1. května 2010 v 13:55 Kočka na každý den
Konečně,konečně se mi podařilo se sem přihlásit!Chtěla jsem jít nejdříve na svůj blog,ale nešlo to :-( No..alespoň jsem se trochu odreagovala u Pet society.Dneska jsem zažila vymejvání mozku.Nic horšího a nespravedlivějšího než scio testy nejni.Cestou tam jsem potkala Aničku H.,cestou zpátky Veroniku K.
Nedalo se to vůbec stihnout,úplně příšerné rozložení na tři části,jak u blbečků milionkrát říkali,že nemáme mít nic na lavici,nesmíme chodit na záchod,abychom se podívali,že to je zapečetěné,podepsali,že to je zapečetěné..Hrozné prodlužování..Stejně se mi chtělo v té třetí části už strašně čůrat.Soustředit se bylo také docela těžké,zvláště,když každý příklad je o psychologii,police,filozofii..Tak si říkám,že můj úspěch bude,jestli vůbec někoho předeženu a můj percentil bude větší než 0.Jdu se odragovat,pustit si hudbu a možná i nějaký film.

foto je z deviantart.com