Březen 2010

Ach jo..

31. března 2010 v 18:00 Kočka na každý den
Ráno mě něco úplně vykolejilo.Připadala jsem si tak maličká.....
Teď se musím jít připravit,jdu se Zdeňkem do divadla na Mnoho povyku pro nic.Třeba mi to prospěje k maturitní otázce o Shakespearovi..Třeba také přijdu na jiné myšlenky..z Deviantart.com

Schlechter Morgen,guter Abend

31. března 2010 v 17:56 Mein Tagebuch
Am Morgen war ich sehr geärgert.Nur vier Leute haben die Arbeit für Tschechisch abgegeben.Und diese Leute waren begutachtet.Es war so peinlich für mich.Ich war so klein..Und vielleicht für andere Leute konnte es auch so sein.Ich habe gerade die Postkarte von meiner Freundin bekommen.Von Alča.Wow!Das muss ich gleich lesen!Ich freue mich sehr auf die Theatervorstellung.Ich gehe mit meinem Freund aus Geschichte.

"Povzbuzující" začátek dne

30. března 2010 v 18:13 Kočka na každý den
Dnešek je jako na kolotoči.Nestíhám v tak krátkém čase všechny stránky na internetu obcházet.Musím jít,rozhodla jsem se po dlouhé době ,že se podívám na angličtinu-konverzaci s mou bývalou angličtinářkou ze základky.Ale přeci jen jedna informace,která mě hned ráno šokovala.V Metru jsem četla zprávu o útoku na moskevské metro.38 mrtvých!Po ránu vidět ty otřesné fotografie a číst o tom,jak někoho bomba roztrhala na kusy..opravdu hrozný start dne..!


z Deviantart.com

Eilen,Eilen..

30. března 2010 v 18:08 Mein Tagebuch
Schnell,schnell.Ich kann nichts schaffen.Heute möchte ich Konversation in Englisch haben.Aber ich muss sehr eilen.Meine Mutter öffnet die Tür.Sie kommt vielleicht von der Schule.
In der Schule war es sehr lang.Vor allem die Mathe.Morgen werde ich auch keine Zeit.

V rytmu swingu

29. března 2010 v 21:00 Kočka na každý den
To je strašný.Mít doma něco,co se nazývá bratr, je opravdu na dlouhý lokte.Čím déle je doma,tím víc je to s ním horší.Jednou můj pohár trpělivosti přeteče a bude tóčo!
Swing dneska naprosto suprovej.Mája tam nebyla,ale měnili jsme se,takže to nevadilo .Naučili jsme se jednu dóst dobrou figuru.Baví mě jí dělat pořád dokola :-) Sestava,kterou tančíme sami,mi moc nejde.Je to na mě moc rychlé,když jednou chybím,už se nechytám..Dokonce jsem tančila jednou s lektorem,s ním to jde úplně samo.
Má řeč na rétoriku dopadla vcelku dobře.Mám dvě až tři.Písemné maturity se už blíží.Čím víc se o tom mluví,tím víc mi to nahání strach.
P.S.Už dlouho jsem si tak dobře nepopovídala s nějakým klukem o knížkách.Možná ten server,na který mě naverbovala moje kamarádka,přeci není úplně na nic :-)


z Deviantart.com

Das Nachdenken

29. března 2010 v 17:19
Österreich.Wir sprechen heute nur über Österreich.Das ist auch schönes Land.Meine Rede war gut.Nicht schön,nicht schlecht.Ich bin sehr glücklich,dass es vorbei ist.Jetz muss ich mich ganz auf die Abitur konzentrieren.Und der Test aus TSchechisch war heute auch nicht schlecht.Ich muss viel viel arbeiten.Dann werde ich das Gefühl haben,dass ich meine Austrengung ausreichend gewidmet habe.

Afgánské ženy za volantem

28. března 2010 v 20:12 Co mě kdy zaujalo
Až mě z toho mrazí po zádech..Buďme rádi,že žijeme v Evropě!

Svědectví jednoho muže má u afghánského soudu stejnou váhu jako výpověď dvou žen. Když se narodí syn, oslavují se i jeho první zuby, zatímco narození dívky je nezřídka vnímáno jako zklamání. Společnost, kde nerovnost mezi oběma pohlavími vyplývá z manipulativní interpretace koránu, vymezuje ženám velmi malý prostor. Najít proto afghánskou řidičku je nesnadný úkol, který podstoupila slovenská režisérka afghánského původu Sahraa Karimiová. Její dokument sleduje osudy čtyř žen mezi třicítkou a čtyřicítkou - všechny jsou vdané a mají děti. Tři z nich touží po řidičském průkazu, zatímco jedna se už živí jako řidička soukromého minibusu. O svých hrdinkách se ovšem dozvídáme mnohem více, když kamera, za níž stojí žena, vstupuje do privátních prostor obývacích pokojů Afghánek a jejich rodin. Získáváme tak informace o roli genderu v uspořádání afghánské společnosti i o nesnadné cestě tamních žen za emancipací. Kolik z nich autoškolu dokončí? Mají být silnice, stejně jako vše ostatní veřejné, hájemstvím mužů?

Cituji jeden komentář(Jirka),se kterým naprosto souhlasím:Příběh oné ženy samoživitelky je zcela jasný důkaz o tom, že pokud se nenaplní "ten správný svazek", nemá žena témeř šanci žít štastně, postarat se o rodinu apod. Této ženě, matce a řidičce se musím jen hluboce uklonit, snad svůj boj o život nevzdá a třeba si i najde vhodného partnera.


Co bude v létě?

28. března 2010 v 13:42 Kočka na každý den
Holky už plánují akce na prázdniny.Tak jsem se dívala na akce Instruktorů a mají bohatý výběr :-)
Mám zálusk na Zemi Iocari a Kolonádu.Líbí se mi,že Země Iocari je zase v Rychlebách a v Jeseníkách.A i to téma mě dost láká..Sny.A Kolonádu pořádají i Brontíci,takže bychom i trochu pracovali.Proč ne,ráda pomůžu přírodě.A atmosféru první republiky bych si chtěla strašně moc vyzkoušet.Líbí se mi tehdejší móda,hudba.Prostě buď na obě,nebo alespoň na jednu akci určitě pojedu a basta!z Deviantart.com

Die Verirrung

28. března 2010 v 13:34 Mein Tagebuch
Ohne Rubel geht die Olga,
mit dem Iwan in die Wolga..
Für Karl-Otto gilt dasselbe,
ohne Deutsch-Mark in die Elbe!

Ich habe mich in dieses Lied ganz verliebt ♥.

Finsko

27. března 2010 v 21:17 Kam bych se chtěla podívat
Finsko.Právě se o něm učím,v úterý píšem z celé Skandinávie.Čím víc o něm slyším,tím víc bych tam chtěla jet.Země tisíců jezer,země lesů,krásné přírody..Náš pan profesor nám vyprávěl,že když tam byl,nemohl uvěřit,že je v Helsinkách.Domy tam staví přesně mezi stromy,lesy témeř vůbec nekácí.Musí to být zvláštní bydlet v lese..možná tam mají trochu tmu..Ale třeba jim to nevadí,když musí stejně většinu dne svítit.fotky z Deviantart.com

Geld,Geld,oder Leben ..

27. března 2010 v 16:55 Co mě kdy zaujalo
Fakt jedinečné..
Nejlepší hračka

27. března 2010 v 13:23 Kočka na každý den
Na Rózu jde jaro.Je neklidná,pořád běhá sem a tam,skáče na parapet,schová se a vzápětí na nás vybafne..Po dlouhé době jsme dolovali zpod skříňky na televizi poklady,které si zde schovávala.14 propisek,háček na háčkování,gumu,ořezávátko a pět korun.To je ale zlobivka.A ještě se  k tomu pohodlně rozvalí a sleduje,jak se plazíme po koberci..Jako by se nám smála :-)


Unmöglich

27. března 2010 v 13:12 Mein Tagebuch
Mein Bruder ist ein leerer Kopf.Er sitzt ganze Zeit vor dem Computer,aber wenn meine Mutter etwas helfen möchte,weiß er nicht.DvD musste ich selbst brennen.
Draußsen ist das Aprilwetter.Ich muss lernen und nicht raus gehen.Mein Bruder braucht von mir die Mathe erzählen.Meine Mutter wird zum Opa fahren.Er liegt jetzt im Krankenhaus.
Ich habe mich verliebt im einen Liedes.Ich werde es hier veröffentlichen.Das Lied ist ein bisschen komish,vor allem der Anfang.

Swingin safari

26. března 2010 v 18:38 Co mě kdy zaujalo
Naprosto dokonalé video.Moje oblíbená písnička ze swingu plus zvířata z Afriky.Pro mě fakt aktuální!


Včerejšek

26. března 2010 v 18:31 Kočka na každý den
Včerejší den byl tak hezký..Hlavně večer.Koupila jsem si pěkný tričko s kočkou a mám z něho radost.Jenže mamka je z něho taky úplně unešená a chce si ho půjčovat.Pak jsem se zúčastnila s Terkou úžasné přednášky o Keni.Dva mladí kluci,bráchové,nám vyprávěli úžasné zážitky z cest.Přitom nám promítali fotky,posílali po třídě předměty.Keňu navštívili loni v září.Líbilo se mi,jak byli vtipní.Nejsilnější zážitek pro ně prý byl,když vystoupili na druhou nejvyšší horu v Africe.Chudák jeden,měl teplotu,odřené nohy..Ale překonal se.Musí to hřát u srdce ,když člověk zdolá něco takového.Chtěla bych to taky zažít.Po přednášce jsem ještě jela do čajky,kde jsme měli sraz s lidmi z tábora.Celkem se nás sešlo pět.Čajovna v Nuslích je moc hezká,nejlepší je,že tam mají dvě kočičky.Ano,Terka mi říkala,že prý nějaká taková existuje.A ona to byla zrovna ta,ve které jsme měli srázek.Musím tam někdy vzít další milovníky koček,které znám.Ráda jsem se zase s Příběháři setkala.Už se těším na další sraz.Domů jsem dojela posledním metrem.Z Lužin jsem šla pěšky.Nikde nikdo,takový zvláštní pocit jít domů úplně sama..


Die Besorgnisse

26. března 2010 v 18:14 Mein Tagebuch
Schön Gespräch mit Míša.Deutsch ist nicht leicht,wie es scheinen kann.Die Grammatik ist anspruchsvoll.Aber ich muss es meistern!Das ganze Wochenende ist vor mir.Gestern war super,ich bin um halb eins gekommen.Das Studentleben ist einfach gut.
Mein Opa ist im Krankenhaus.Ich habe über ihn Sorgen.Seine Beine sind sehr eingefließt.Er braucht ausruhen.Aber die Katze und die Henne sind allein.Wir müssen hier fahren und über sie sorgen.

VÝSTAVA PRO KOČKU

25. března 2010 v 15:21 Kočičí všehochuť
V neděli 18.dubna 2010 se koná výstava Pro kočku.Jedná se o umisťovací výstavu opuštěných kočiček.Místo konání je Chvalská tvrz(Horní Počernice).Cílem výstavy je najít nový domov pro opuštěné kocourky a kočičky.Pokud si nebudete chtít odnést nového zvířecího přítele domů,můžete potěšit jejich dušičky pohlazením nebo nečím dobrým na zub.
Tak neváhejte a přijďte,já se také jistojistě zúčastním.

více podrobnosti  na www.kocky-info.cz


Večer mám vždycky co dělat

25. března 2010 v 15:10 Kočka na každý den
Tak budu mít zřejmě zase nové brýle a nová skla..s trochu více dioptriemi :(
Brácha je hrozně bezohlednej,místo aby mě sem pustil,když přijdu ze školy domu,nechce se odsud ani hnout.A to sedí u kompu celý den.
Teším se na večer na povídání o Keni..Hrozně se mi líbí,když se někdo chce s někým podělit o své zážitky.
A zítra půjdu zas do divadla ,-)
Ještě jsem se dneska dozvěděla jednu věc.Není jistá,ale jiskřička naděje tu je.Raději ji ještě nikomu nebudu říkat,abych pak nebyla zklamaná.Ale bylo by to nádherné,kdyby mi to vyšlo O :-)


z Deviantart.com(by scatteredange)

Am Abend - gute Zeit

25. března 2010 v 14:55 Mein Tagebuch
Schule nur vier Stunden,dann sind wir zum Arzt gegenagen und am Nachmittag..das werde ich ein bisschen Frei haben.Am Abend gehe ich mit meiner Freudin den Vortrag über Kenia.Dieses Land interessiert mich viel.Unsere Bekannten hier waren.Und der Film Der Artzt von dem See der Nilpferde hat mich auch inspiriert.In der Nacht ist vielleicht die Treffung der Leute aus Sommerlager.Ich muss noch die Einzelheiten feststellen.

Já nic,já za to nemůžu .-)

24. března 2010 v 16:40 Kočka na každý den
S Davidem ájina úplně nejlepší!May mam helps mí :-)
Do jedný,až do jedný jsem psala dneska slohovku!A pak se na ni úplně zapomene!Hrůza,při filozofii jsem usínala.A k tomu musím ještě do knihovny.Asi vytahnu kolo,když je hezky.Pokud se mi ho podaří nafouknout.Zbytek dne se musím učit,hlavně matiku,zítra píšem mega písemku :( Zítřek a pátek mám pěkně nabitej..už se těším na víkend!


z Deviantart.com (by Ruell)