Únor 2010

Drážďany / Dresden

28. února 2010 v 23:46 Co mě kdy zaujalo
Drážďany,mé milé Drážďany,zas bzch vás ráda tento rok viděla..

Druhé největší město Saska,protéká jimy Labe..Má oblíbená místa jsou: Zwinger,Frauenkirche,Pragerstraße,obchod Karstadt a samozřejmě Dresden Hauptbahnhof(nádraží)..Krásné,kouzelné,romantické,jedinečné..


z Deviantartu.com

Jak vyzrát na maturitu?

28. února 2010 v 19:26 Co mě kdy zaujalo
Doporučuju přečíst,ale né se tím nechat inspirovat..Co kdyby mi dali losovat znova??Yeah!!!

28. února 2010 v 14:16 Kočka na každý den
Mňam,to jsou dneska zase hody,jako o Vánocích-salát a řízky..jsem se zas nacpala,doufám,že mi nebude zas špatně.
Včerejšek skončil docela zábavně,dozvěděla jsem se totiž 3 překvapující věci:
Za prvé:má sestřenice si zřídila facebook,to je už co říct.Ještě si ho založí Petr a já opravdu začnu věřit na zázraky..Je to super,alespoň máme další cestu,jak spolu komunikovat :-)
Upozornění:Inteletuálové ať raději dál nečtou a nezanechávají na tomto článku svou stopu!
Za druhé: Naše krásné měkkoučké delfíní záchodové prkénko zmizelo a místo něj teď máme bílý studený nemocniční plast.Hrůza!!!Nemůžu si na to pořád zvyknout.
Za třetí:Můj bratr si už více než půl roku nemění plyšáky,když jde spát.Chudáčci malí Prý:Pár se jich tam někde válí..Holt plyšáky vyměnil za jiný objekt zájmu,za holky.Ale co chudák Hafinka,co si jen počně,když se nemá ke komu přitulit? ;-)

Už se moc těším na zítřek,na odpoledne,na večer..Dnes jdu ven,už jsem tam nebyla od pátku a chybí mi příroda..
z Deviantart.com (by PoisonVenus)

Ja oder nein?

28. února 2010 v 14:14 Mein Tagebuch
Hallo,ich weiss nicht,ob ich den Artikel in Tschechisch publizieren kann. Er ist so peinlich...?Ich muss LACHEN,LACHEN UND LACHEN :-D Jetzt fahre ich mit meinem Opa zu Wochenendehaus,ich freue mich auf die Katze.Ich brauche frische Luft.

Etwas über Blog

27. února 2010 v 18:08 Mein Tagebuch
Vor einigen Minuten habe ich nicht gewusst,worüber ich schreiben kann.Aber jetzt schon ja.Ich habe nach lange Weile andere Blogen besucht.Und ich habe festgestellt,dass hier viele Leute über ähnlichen Sachen schreiben.Zum Beispiel über Tokio Hotel,Eva Farna usw.Das mag ich nicht.Mir gefallen die Blogen,die originell sind,wo der Autor etwas aus seinem Leben schreibt.Diese Blogen habe ich auch gefunden.Aber sie sind nicht so erweiterte.

Den na nic

27. února 2010 v 17:38 Kočka na každý den
Doma nuda,uklízení nuda,na facebooku nuda,do učení se mi nechce,kočka zlobí,je tu děda,bavíme se o nemocech,pořád musím poslouchat hrozné bráchovy řeči :-/ Já chci pryč!!!!!


František Gellner

27. února 2010 v 11:05 Co mě kdy zaujalo
Už se mi k smrti protiví
ve svých citech se nimrat.
Už se mi k smrti protiví
bolestí svou se šimrat.

Nejlépe bylo by přetrhnout
všechna pouta a svazky,
minulost svoji zavrhnout,
zříci se poslední lásky,

cynickým smíchem zabušit
v marnou ješitnost svoji,
stesk svého srdce přehlušit
bouřemi, bídou a boji.

Nejlépe bylo by vzdálit se
a nikdy se nenavrátit,
svým bližním a nejbližším ztratit se
a sám sobě se ztratit...


Na co bych šla ještě do kina

26. února 2010 v 23:08 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)

Filmy,které bych ještě chtěla vidět:

Člověk bez osudu
Hanebný parchanti
Bobule 2
Twilight 2(bohužel doma máme jen anglickou verzi)
Avatar
Kawasakiho růže
Kniha přežití
...spousta dalších

A co vy,máte nějaký fajnový tip,co si nesmí nikdo nechat ujít?

Doktor od jezera hrochů

26. února 2010 v 22:51 Co mě kdy zaujalo
Tak Avatar se nakonec nekonal,volná vstupenka,kterou jsme měli neplatila na 3D filmy.Rozdělili jsme se,mamka se mnou šla na Doktora od jezera hrochů a brácha na nějaký horor či co.Ten náš film měl včera premiéru,a tak nás překvapilo,že v sále bylo docela málo lidí.
Hodně jsem se bavila .Nikdy by mě nenapadlo,že by si někdo sám sobě mohl uříznout prdel :D
Postava doktora byla fakt úžasná,chudáček .. ale dobře to s ním dopadlo :-) Eva Holubová v roli tchýně se mi líbila,moc se to na ni hodilo. A pak ta letuška,nedivím se,že se do ní doktor zamiloval..Jiřímu Langmajerovi ta role taky moc sedla :-)Jen ten název se mi k filmu docela nehodí,představovala jsem si podle něj,že to bude dočista o něčem jiném.A zatím se to odehrává hlavně v Čechách a ne v Africe.No jo,to by nebyl Troška .. Opravdu všem doporučuji shlédnout!!!!!


Kočka na 26.2.

26. února 2010 v 15:43 Kočka na každý den
Alles ist anders,die Wirklichkeit ist anders als die Voraussetzung!

Avatar!
z deviantart.com (by Lilyas)

Mein Programm

26. února 2010 v 15:35 Mein Tagebuch
Das Aufstehen,die Schule,die Angst,die Konversation mit Míša,Deutsche Gramatik,Das Mittagessen,das lustige Buch,der Kaffee,das Kino...und was noch?

Změny

25. února 2010 v 17:13 Kočka na každý den
Člověk není pár dní ve škole a už je o levl níž než ostatní :-D
Ráda bych reagovala na vaše komentáře.Už se cítím líp,ale dnešek mě docela unavil,po čase zas 8 hodin ve škole..Do zítřka si musím dopsat všechny poznámky + učit se češtinu.Ráda bych se věnovala nějakým příjemnějším aktivitám,ale bohužel to teď nejde.Zvláště v tenhle moment,když mám velkou motivaci.Na štěstí nespoléhám,už mnohokrát mě zradilo.Terko,díky za podporu :-)
Dneska jsem si príma popovídala s Májou,řešíme podobné problémy.A taky nás sbližuje swing :)
Nesnáším jaro!Nevíte někdo,jak ho zdržet?


z deviantart.com (by curcabaeta)

Kein Frühling

25. února 2010 v 16:58 Mein Tagebuch
Der Schnee taut und das gefällt mir sehr nicht.Ich möchte keinen Frühling.Es ist so heiß..Oh nein..Wo ist die Winter?Wo?Ich möchte noch Ski fahren und so..Alle schreiben in Facebook über den Frühling als wunderbare Zeit.Mit dem Frühling kommt auch Alergie,Abitur und alle unangenehme Sachen :-( Diese Winter war kurz für mich.Es verging wie im Fluge..

Perličky ze dvou učebnic :-))

24. února 2010 v 22:29 Co mě kdy zaujalo
Teď navečer jsem dostala takový výtlem při tom učení,že se s vámi o to musím podělit.

Učebnice Literatura z edice Maturita(str.29):"Machiavellimu je někdy neprávem připisován výrok :Účel světí prostředky.Jeho skutečným autorem je spoluzakladatel jezuitského řádu Ignác Loyoly." Učebnive Dějiny literatury od starověku do počátku 19.stol.,Vladimír Prokop (str.42) :"Zásada "účel světí prostředky"je často př...ipisována jezuitům,ale ve skutečnosti je jejím autorem právě Machiavelli"

Dále ze stejné knihy od pana Prokopa:str.57 Dveře jazykům otevřené(já znám tedy Brána jazykům otevřená,ale kdo ví.. :-))

Baroko je pro mnohé vůbec nejkrásnější a nejůchvatnější etapou v historii umění,jiní baroko odsuzují pro jeho vnější projevy-i proto si mnozí studenti pamatují ze školy pouze to,že baroko je "přeplácané a prdelaté".

ohlasy na tuto větu u nás doma:
brácha:"Tak to se na tebe hodí,Aničko!"
máma:"Tam patříme ale všichni."
já:"Ne,Véna ne."
máma:"Máš pravdu,Véna je spíš gotika" :D

Krutá je realita

24. února 2010 v 12:05 Kočka na každý den
Včera večer jsem nemohla usnout a pořád jsem musela myslet na maturitu,Vš a věci s tím spojené.Mimochodem jsem si taky zjistila,že:V pátek zkouší z dosud všech probraných maturitnch otázek z češtiny.Mělo by jich být 15.Umím 4.Takže mi jich ještě 11 zbývá.Zítra přijdu ze školy tak kolem 17.hodiny.To znamená,že budu schopná tak cca do 23.hod. přečíst si nejvíc 2.Z toho všeho vyplývá,že dnes se musím naučit 9 otázek.Nezbývá nic jiného než si hodit mašli,no ne?
Štěstí je jenom muška zlatá.

z


Deviantart.com (by ygketz)

Die neue Heizung :-)

24. února 2010 v 11:50 Mein Tagebuch
Meine Katze liegt neben mir,sie ist sehr nett.Und warm auch .Sie ist so besorglich Heute bin ich ganzer Tag zu Hause.Morgen gehe ich in die Schule.Ich fühle mich besser,aber ich habe keinen Bedarf etwas zu essen.Aber das ist egal.Jedenfalls werde ich schlanker.Und das kann der Vorteil sein.

Kočičí kytara(fantazii se meze nekladou :-))

23. února 2010 v 17:19 Kočičí všehochuť
Jak by se vám líbilo vlastnit takovouhle kytaru? :-) P.S.Ta není moje.Škoda.z Deviantart.com (by bonzaialsatian)

Brnk

23. února 2010 v 17:14 Kočka na každý den
Čtu a nebo si hraju na kytaru.Téda,docela mi dělá problém ta nejtlustší struna,která pořád tak divně zní.Snažim se jí nedotýkat,ale moc to nejde.A puchýře už také začínám mít,snad si zvyknu.
Nikdy jsem netušila,jak hrozně zdlouhavé a vyčerpávající je podat si přihlášku na Vš.Fakt mě to už nebaví.Ještě tenhle týden vyřizování a pak už budu mít pokoj.Tedy pak se budu moci v klidu připravovat na maturitu i na přijímačky.Nakonec dávám 5 přihlášek.Snad něco vyjde..

http://piccat.com/pictures/1/sleeping_kitty.jpg

Gitarre spielen

23. února 2010 v 17:06 Mein Tagebuch
Ich spiele heute ein bisschen Gitarre.Und das macht mir Spaß.Hier sind eine Probleme,z.B. die dickeste Saite,die mir stört.Aber ich kann schon "Auf dem Uffer Niagara" klimpern.Ich habe Blasen,aber ich glaube,dass sie bald verschwinden werden.Jetzt fühle ich mich besser.