Proč?

20. prosince 2009 v 23:12 |  2. světová válka
Týjo,už bych asi měla jít spát a zahnat tu smutnou náladu.Proč jsem se vlastně dívala na ten film,když jsem ho už tolikrát viděla?Všichni moji blízcí je snad ten nejúžasnější a zárověň nejsmutnější film,který jsem dosud viděla.Vždycky v něm najdu nějakou další rovinu,něco nového,vždycky mě rozpláče.Nemůžu si pomoci,ale působí na mě čím dál tím silněji.Stále musím uvažovat o tom,jak to,že ti Němci nepoznali,že jim tolik dětí ujíždí do bezpečí a že tomu nezabránili.Jako kdyby je někdo oslepil.Proč David odejel a Soša už ne?Je to snad náhoda?Kdo je vlastně doopravdy Nicolas Winton?Nicolas Winton je opravdu zvláštní,tajmenstvím opředený člověk.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 softwaresoftz softwaresoftz | E-mail | Web | 11. ledna 2010 v 22:16 | Reagovat

PREMIER ONLINE STORE FOR POPULAR SOFTWARE

We do guarantee that all programs are 100% fully working OEM versions - no demos or trial versions

http://www.x.se/hsgm

2 rampatau rampatau | E-mail | Web | 18. dubna 2010 v 14:16 | Reagovat

Možná je to tím, že i v nacistickém Německu se našli lidé, kteří měli srdce. Možná neměli odvahu a sílu bojovat proti stávajícím poměrům, ale rozhodně se z nich nestaly krvelačné zrůdy. Pokud si dobře pamatuji, tak v tom filmu se N. Winton zmiňuje o úplatcích, takže si ti lidé také mohli přihmouřením oka přivydělat. Vše se navíc odehrává v době, kdy tlak ze strany Německa nebyl tak silný, proto se ještě mohla najít skulina, jak pomoci dřív, než začnou deportace do koncentračních táborů. Německo ve své zemi Židy nechtělo, proto také možná umožnilo transporty dětí do Anglie. Vždyť i v době bolševické totality byla spoustě nepohodlných lidí doporučena emigrace ze strany státních orgánů.
Nicolas Winton je pak člověkem, který se zachoval tak, jak mu kázalo svědomí. V době, kdy politické celebrity raději dělaly, že nic nevidí, on nelenil a udělal vše, co mohl, aby pomohl. On sám to nevnímal jako hrdinství, nemyslel na to, že dělá něco mimořádného, on chtěl jen pomoci těm, kteří to potřebovali. Určitě se podívej na speciál pořadu Uvolněte se, prosím, kdy pan Kraus vede rozhovory s lidmi, které Nicolas Winton zachránil.
A proč Soša zůstala? Osud je někdy krutý a určité věci prostě změnit nejde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama