Říjen 2009

Zrada,zrada veliká!

30. října 2009 v 19:05
Ahoj!Musím všechny zklamat,dneska jsem přijela z chalupy a tak jsem se těšila na počítač.Bohužel jsem teď po pžíchodu domů zjistila,že mi ho máma s bráchou odnesli.Taková zrada :-( Smůla.Možná se zítra dostanu do knihovny.To je pech,takhle se na mě domluvit..!


Jedu do kláštera .-)

27. října 2009 v 10:12 Kočka na každý den
Dneska je zase po dlouhé době krásný den.Asi bych měla vyrazit do knihovny na kole.Legitku jsem bohužel nenašla :( Ke všemu jsem dostala pěknou alergii,takže bez kapesníku teď ani ránu :-(
Včerejšek byl pěkný,většinou jsem četla Labyrint.Musím říct,že mě to baví.Ten poutník je takový naivní,když si myslí,že někde najde jen dobro.Přijde mi to jako dobrá fantasy Večer jsem měla doučko z ájiny a kamarád to dovršil tím,že mě pozval na motokáry.Jízda to byla úžasná,moc se mi to líbilo.Přivádí mě ale trochu do rozpaků.Proč všechno tohle se mnou podniká??
Ale konec toho lenošení.Jedu k dědovi.Tam se můžu v klidu učit.Dala jsem si za cíl zbavit ho pesimistických myšlenek.Ani se mu nedivím,že je má,když je tam pořád tak sám


Der Opa

27. října 2009 v 9:50 Mein Tagebuch
Das schöne Bad,dann Telefonat mit meinem Opa,dann ein Paar Minuten bei Notebok und mit Róza,die Reise nach Bibliothek und am Ende die Reise zu meinem Opa.Ich freue mich auf ihn sehr.Liebt ihr auch ihre Grosseltern wie ich?

Můj bratr

26. října 2009 v 22:29 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Tento článek asi tak úplně nepatří do téhle rubriky,nicméně mě nenapadlo,kam jinam bych ho dala.
Můj bratr je někdy docela legrační člověk.Dnešek je toho důkazem.Málem bych zapomněla na dnešní ráno.Poklidně jsem si užívala pobyt v říši snů,když v tom najednou se prudce otevřou dveře do mého pokoje.Říkám si,jestli to je už realita,nebo jestli se mi to jen zdá.Když tu na mě shora promluví hlubokým hlasem můj brácha:"Hele,prosim tě,nevíš,co je tady s tim páskem?" "Sakra,sakra,co ten tu chce?To mě nenechá spát?Copak se děje?"Když tu větu zopakuje ještě jednou,už se trochu víc proberu a snažím se posadit.Véna přijde až ke mně a nastaví se mi s páskem podivně omotaným kolem kalhot.Chvíli zkouším,co se s tím dá dělat a proč že se ten zatracený pásek ne a ne zapnout.A najednou mi to dojde."Čoveče,vždyť ty jsi šíleně hubenej na to,abys to mohl zapnout,vždyť se podívej,kolik ti zbývá k poslední dírce místa!"A brácha pochopí a smutně se odšině pryč.
Nevím,jak to nakonec Véna vyřešil.Rychle jsem se zavrtala do peřiny a na tuto ranní návštěvu téměř zapmněla.Až když jsem se dnes večer zeptala,co se dnes dělo u mamky a u bráchy ve škole,zaslechla jsem stížnosti,že brácha dnes přišel pozdě.A to dost.Bylo už dávno po zvonění.Nejenom,že zapomněl na svojí každodenní hygienu,která mu zabere nemálo času,ale musel také chodit celý den s nezvykle upraveným páskem kolem kalhot.
To je jeden z těch humorných zážitků s mým bratrem.Doufám,že ho toto období brzy přejde.

Jsem na balkoně

26. října 2009 v 11:08 Kočka na každý den
Ach jo,moje kamarádka mi přidělává starosti.Teď už se téměř nevídáme,ale na prvním stupni na základce a i ve školce jsme se měly moc rády.A seděly jsme spolu v lavici.
Teď píše na facebook ,že všecko vzdává a že chce pryč z tohodle světa.Mám o ni strach,protože už jednou se pokusila o sebevraždu a pak strávila dlouhou dobu na psychyatrii.Když jí poradím,aby si přečetla nějakou knížku,nebo si pustila film,napíše,že to už jí nepomůže,na to je už moc daleko.Už nevím,co jí mám říci..


Gestern Nachmittag und Abend

26. října 2009 v 10:56 Mein Tagebuch
Guten Morgen!Ich habe mich gerade geweckt.Wir haben ganze Woche Ferien und ich soll nicht früh aufstehen.Gestern war schöner Tag.Am Nachmittag bin ich mit meinem Freund tanzen gefahren.Es hat in Letňany staatgefunden.Unsere Lehrerin war nett.Zuerst haben wir den Walz gelernt und dann Jive(?..ich weiss nicht diesen Tanz in Deutsch).Die erste zwei Stunden mag ich es.Ich konnte noch konzentrieren.Aber zu Ende war für mich schwer etwas neues lernen.Und Pavel?Ich denke,er war besser als ich.Er hat gesagt,dass er nicht müde ist.Ganz im Gegenteil,meine Beine haben wehgetan.Aber ich war froh,dass ich Tanzen wieder erinnern konnte.Zu Hause haben mich meine Mutter und mein Bruder schon erwartet.Wir haben einander erzählt.Un dann haben wir einen Teil Superstars gesehen.Ich kann nicht glauben,wie die Leute,die hier singen,so jung sind.Es fällt mir,wie ich schon alt wäre.

Kočičí společnost

25. října 2009 v 12:12 Kočka na každý den
Rozárko,Rozárko,tobě se asi stýská po mámě a po bráchovi..Jsi nějaká přítulná,copak si přeješ?


Mit meiner Katze

25. října 2009 v 12:05 Mein Tagebuch
Der letzte Tag dieses Woche.Ich habe ganz vergessen,dass die Zeit sich ändert.Es ist ein bisschen Verwirrung.Gestern habe ich viel Zeit vor dem Computer vebracht.Ich habe meinen Freundinen antworten.Und es hat längere Zeit gedauert.Sie sind nämlich die Deutschen.Ich schätze des Kontakts mit ihnen.Am Abend habe ich Fern gesehen.Heute Morgen hat mich meine Katze geweckt.Sie ist auf meinem Bauch gesprungen und sie ist auf mir machiert :) Dann habe ich ein Buch gelesen,ich habe ein Buch in Deutsch wieder lesen begonnen.Das Buch ist für Kinder,aber das macht nichts.Dann habe ich alle Zimmer luxiert.


Zvířecí vtipy

24. října 2009 v 13:58 Co mě kdy zaujalo
Šnek a želva se čelně srazili. Hned jak se šnek probudi v nemocnici se ho ptá doktor: "Jak se vám to stalo?" Pacient sikne bolestí a odpoví : "Nevím pane doktore vše se událo tak rychle."

Jak dělá kočka, která má rýmu?
"BŇAU!"

Na policii řinčí telefon:
"Volám od Nováků. Prosím, okamžitě sem někoho pošlete. Právě vlezla do bytu kočka!"
"Helejte, nedělejte si z nás legraci!!!"
"Musíte sem někoho poslat. U telefonu Novákovic papoušek!"

Potkaly se dvě kočky.
První povídá: "Mňau."
Druhá: "Bééé."
První: "Co to děláš?"
Druhá: "Učím se cizí jazyky!"

Jaký je rozdíl mezi velbloudem a člověkem? Velbloud může pracovat celý týden bez pití, člověk může pít celý týden bez práce.

Víte, jak dělá kočka? Mňau.
Víte, jak dělá pes? Haf, Haf.
Víte, jak dělá liška? Na těchto základech můžete stavět..


Co je takové to hnědé mezi prsty slona?
Pomalí domorodci.


Jaký je rozdíl mezi klokanem a člověkem?
Klokan si může vyskakovat i s prázdnou kapsou.

Přijde žába k veterinářovi a na hlavě má ponožku. Doktor jí povídá:"Žabičko kdo Ti to udělal?" "Drž hubu, tohle je přepadení."

Letí komár vzduchem a vidí dva své druhy, jak sebou mlátí o zem. "Ale hoši, co to je, heavy metal?" "Nééé, Raid!"


myš


Křížem krážem

24. října 2009 v 13:07 Kočka na každý den
Dneska to vypadá,že bude pohodový den.Doma jen s Rozárkou,s knížkami a s notebookem.Možná to je tím,že mě naladil už tak vesele film Mamma Mia!,který jsem si včera večer pustila.Ten mně vždycky zvedne náladu.Všem doporučuju!
Za těch několik hodin(není to ani den),se mi přihodily tak tři zásadní věci.S mamkou jsme se včera byly podívat do obchodu na plesové šaty.A uspěly jsme.Jsou nádherné.Nevím,jestli tu mám popisovat,jak vypadají,s kamarádkou jsme si totiž řekly,že to bude naše tajemství a nikomu to neprozradíme.A já ani moc netuším,kdo všechno můj blog čte,takže pro jistotu budu mlčet.
Dneska ráno jsem vyhrála na Aukru aukci.Už dlouho jsem si přála nový mobil,protože mě už ten můj starý opouští.Ten ,který teď budu mít,je sice už také použitý,ale velmi zachovalý,má také lepší funkce.Doufám,že mi dlouho vydrží.
Dopoledne jsme byla na Lužinách koupit si modernější německý slovník,ten komunistický mě už dost štvě,nemůžu v něm najít každé druhé slovo.Chtěla jsem jít také ještě do knihovny,ale ouha!Nemůžu najít průkazku,prohledala jsem vše,ale marně.Musím to zkusit znova!Přece se nemohla propadnout do země?Je to stejné jako s tou nabíječkou na foťák,mamka mi pořád vyčítá,že jsem ji měla naposled v ruce.Ach jo...Hledání zdar!


Zu Hause

24. října 2009 v 12:49 Mein Tagebuch
Hallo,ich habe gerade an einem sehr interessanten Blog geguckt.Die Autorin schribt auch manchmal in Deutsch,ich bin froh,dass ich nicht allein diese Aktivität mache.
Meine Mutter und mein Bruder sind weg.Sie sind zum Grossvater gefahren.Ich bin zu Hause nur mit meiner Katze.Wir geniessen der Freiheit :-) Ich werde Briefen und Emails schreiben.Dann lese ich Buch von J.A.Komenský.Und morgen werde ich mit meinem Freund tanzen.
Ich habe nocht nicht gesagt,was ich heute gewonnen habe.Ich habe in der Auktion das Handy gewonnen.Es kostet 700 Kronen und es hat viele Funktion.Vielleicht wird es lange Zeit aushalten.


Pátek,bláznů svátek

23. října 2009 v 12:58
Ó,jak sladká je naivita... "Co kdyby to dneska konečně vyšlo,"říkám si.Ale proč se zabývat takovými otázkami.Všední dny uplynuly,je před námi víkend azárověň před všemi studenty Pražačky přes týden volna!Jupí!Konečně si udělám čas na psaní dopisů a emailů Anně,Becce,Míše...atd.Konečně si taky udělám čas na své přátele.Také se budu ale muset učit,hlavně češtinu.Už je tu Míša,tak musím jít..


Eine Woche der Freizeit

23. října 2009 v 12:48 Mein Tagebuch
So bald bin ich zu Hause.Ich wundere mich sehr.Der Bus oder die U-bahn musste shneller sein.Die Ferien sind endlich da!!!Die nächste Woche haben wir frei Ich werde die Briefen schreben,mit meinen Freunden treffen und zum Opa fahren.Aber ich muss auch lernen.In fünfzehn Minuten kommt Míša.Ich habe keine Abiturthema vorbereitet.Aber wir werden über den Artikel im Magazin sprechen.Die nächste Tage muss ich geniessen.

Heinrich Heine,Lorelei

22. října 2009 v 20:46 Co mě kdy zaujalo
Lorelei,má oblíbená písnička,kterou jsme se učili v němčině už v sedmé třídě..

"Ich weiss nicht, was soll es bedeuten,
dass ich so traurig bin,
ein Märchen aus alten Zeiten
dass kommt mir nicht aus dem Sinn.

Die Luft is kühl und es dunkelt,
und ruhig fliess der Rhein,
der Gipfel des Berges funkelt
im Abendsonnenschein.

Die schönste Jungfrau sitzet
dort oben wunderbar
ihr goldenes Geschmeide blitzet
sie kammt ihr goldenes Haar.

Sie kämmt es mit goldenem Kamme
und singt ein Lied dabei;
das hat eine wundersame
gewaltige Melodei.

Den Schiffer im kleinen Schiffe
ergreift es mit wildem Weh,
er schaut nicht die Felsenriffe,
er schaut nur hinauf in die Höh.

Ich glaube, die Wellen verschlingen
am Ende Schiffer und Kahn;
und das hat mit ihrem Singen
die Lorelei getan.


český překlad:

Já sám nevím proč, co to značí,
že jsem tak zamyšlen,
ta prastará pověst k pláči
mě týrá dnes po celý den.

Vzduch ochladl, už se stmívá
a tiše plyne
Rýn,
zář slunce dohořívá
a na hory
pad stín.

Na skále sedí panna,
má démantový pás,
je celá ošperkovaná,
češe si zlatý svůj vlas.

Má zlatý hřeben v hlavě,
češe a zpívá si,
zpívá tak dojímavě,
co zpívá, ach, co asi?

Lodník je dojat tím zpěvem,
ten zpěv ho tak ošálí,
že upoután luzným zjevem,
si nevšimne úskalí.

Vír loďku podemílá,
už nahnul se její kraj,
to všecko způsobila
svým zpěvem Lorelei.

Lebedíme si v křesle

22. října 2009 v 17:25 Kočka na každý den
Kdo četl předchozí článek v němčině,pochopí.Kdo ne,má smůlu,už se mi to sem nechce znovu rozepisovat v češtině.
Kočky jsou pohodářky a dokáží si užívat spánku a sladkého snění lépe než lidi.Zajímalo by mě,jestli se také kočkám zdají sny.Co myslíte?


Das Zusammentreffen mit Jana

22. října 2009 v 16:56 Mein Tagebuch
Immer muss ich an die letzte Sunde in der Schule denken.Wir hatten Geografie und ich musste die fünfte Abiturthema erläut.Das mag ich.Unserer Professor hat mich nachgelegt.Schade,dass wir alles nicht geschäft haben.Wir müssen andere zwei Woche warten.Heute habe ich viel zeit mit Jana aus Kvarta D vebracht.Wir haben uns auf der Haltestelle getroffen und wir sind zusammen in der Schule gefahren.Und in der Schule haben wir mindestens dreimal wieder getroffen.Wir hatten zusammen zwei Englisch Stunden.Nach dem Mittagessen haben wir uns in dem zweiten Stock gesetzt.Die Sessels war sehr weich,ich habe nie hier gesessen..Jana hat die Schülerzeitung gelesen und ich habe mich mein Geografiefrage vorbereitet.Vor der Stunde haben wir uns viel Glück gewünscht.Sie ist nett und sehr freundlich

Odraz kočky ve vodě

21. října 2009 v 20:07 Kočičí obrázky
Zvláštní a tajemné..její fascinující pohled...jako ze snu.....


z flickr. com od Gilad Benari