Září 2009

To chce odvahu!

17. září 2009 v 21:35 Kočka na každý den
Zítra jedůůůů... :-)) Zase do Rychleb,to bude únik z ne moc dobré reality-mučeního ve škole atd.Už se na Tančírnu moc těším.Hlavně,aby to všechno klaplo a Pavlovo auto nemělo žádnou poruchu.Děsím se zítřejšího zkoušení z češtiny,ty témata fakt zpracovávat nestíhám.Budu si muset vzít s sebou do Rychleb i učení :-( A pak si ještě připravit na pondělí sebeprezentaci a malou aktualitku..to jsem zvědavá,jak to udělám


Tschechisch,Deutsch und Englisch

17. září 2009 v 21:14 Mein Tagebuch
Die tschechische Sprache als der Fach in der Schule ist sehr blöd.Wir müssen jede Woche das Abiturthema vorbereiten -am Monat aus der Grammatik und am Freitag aus der LiteraturÄUnd wir schreiben diese Tage Tests und am Freitag unsere Lehrerin prüft.Ich kann es gar nicht schaffen.Und ich weiss nicht,wo ich die Informationen aus der Grammatik suchen könte.So ich habe schon die zweie Vieren und andere Woche werde ich eine Fünf bekommen,denke ich.Ich habe fast nur weises papier zurück gegeben.
Heute war es in der Schule manchmal langweilig.In der deutschen Stunde mussten wir ganze Stunde über alten Lete schreiben.Ich hatte keinen Problem mit es,ich habe über meine Grosseltern geschrieben.Ich hoffe,dass hier nicht zu viele Fehler wird.
Bin ich normal,wenn im alltäglichen Leben die Gedanken sehr oft in Deutsch oder Englisch habe?Weiss ich nicht,aber ich habe festgestellt,dass ich mehr gewöhnt bin,wenn ich etwas vor viele Leute in der Fremdsprache erzähle..Aber jetzt in der Rhetorik muss ich die Präsentation in Tschechisch haben.


Deutsch

16. září 2009 v 17:29 Mein Tagebuch
Wieder vollgestopft Programm.Die Zeit in der Schulle hat sehr langsam verflossen.Ich musste dann nach Hause gehen und um drei Uhr ist Míša gekommen.Wir haben wider nach lange Zeit Deutsch gesprochen.Über Ferien,über Schule...Lager am LAger war für sie sehr interessant und sie hat mir gesagt,dass es starke Erliebniss sein musste.Sie sagte mir,dass ihre Klasse den Abiball erst im Juli werden!Die Deutsche Studenten möchte es so haben.Und hier ist mehr Deutschen,so sie haben verloren.Ledier...Es musste schrecklich sein.Ich bin froh,dass wie Abiball im Februar haben werden.NAch Deutsch war ich für meinen Fahrrad und ich bin nach Hause mit dem Fahrrad gefahren.Er musste in der Reparaturwerkstatt sein.Und jetzt?Jetzt gehe ich lernen und dann vieleicht mit meiner Mutter schwimmen.

Mňáůůů..

15. září 2009 v 17:58 Kočka na každý den
Dobré odpoledne,nebo spíš už večer.. Jsem v knihovně a za hou a něco mi začíná představení vdivadle v Dlouhé.Je tu divný počítač,šíleně pomalý internet a častovynechávající myš :-) Škola dneska byla docela v pohodě,nejúžasnější byzl pro mě zeměpis.Náš pan profesor nám vyprávěl o Koreii,on tam totiž byl a dokonce viděl hranici mezi severní a jižní Koreou!!!A ty zážitky!Hned bych jela taky!Prý na ně u těch hranic začali střílet!A nebo mě zaujalo to,že se tam člověk nesmí smát,lidé od jejich výpravy utíkali a nechtěli se dát fotit.A mnoho dalšího nám vyprávěl.Musím se ho zeptat,jak to dělá,že se dostane do tolika zemí..
Asi už půjdu,koupím si ještě něco k pití.TAšku jsem bohužel musela nechat ve škole,9 hodin je docela záhul,ale i cvičení z matiky mě dneska celkem bavilo!Tak zatím


Nabito

14. září 2009 v 22:49 Kočka na každý den
A..j!Teda spíš pěknou noc!Až teď jsem se dostala na komp.Můj mobil je nepouživatelný,protože jsme ztratila nabíječku a nemohu ji najít,tak jediné mé spojení se světem je pro mě net.Dneska jsme se opravdu napovídala.A to mě při rétorice profesorka zrovna moc nepochválila,spíš naopak.Ale večer jsem doučovala Pavla aj,a teď,jak jsem přišla,tak jsem začla hned vyprávět o prázdninách-o Tunisku a táboře v Rychlebách.Byla z toho úplně unešená,stejně jako já.Zítra se asi možná nedostanu vůbec na net,jdu hned po škole do knihovny,mám 9 hodin :-( ,a pak do divadla-na Shakespeara.Už se mi chce spát,tak se mějte fain.Dobrou noc!


Ich muss immer erzählen,aber ich mag es.Nur meine Stimmbänder sind müde.

14. září 2009 v 22:40 Mein Tagebuch
Ein bisschen verwirrt...Ich habe heute viel gesprochen und erzählt auch.Wir hatten heute Rhetorik und meine Lehrerin war mit mir nicht zufrieden.Aber nachmittags habe ich Englishe Stunde geführt.Und jetzt habe ich mit Naďa gesprochen.Sie möchte alles über Tunisien und Lager wesen.Und sie war sehr überrascht.Sie mag meine Erzählung,denke ich.Und das ist für mich wichtig!


Müde

13. září 2009 v 11:59 Mein Tagebuch
Wieder in Prag.Heute sind wir früher nach Hause gefahren.Wir möchten nämlich einkaufen.Endlich werde ich die Vorhänge haben.Wir werden in Kika fahren.Gestern habe ich ganzer tag gelernt.Es war sehr müde und meiner Körper hat weh getan.Heute muss ich noch viele Arbet beenden.Ror7s ist jetzt bei uns in Prag,er musste wieder zum Tierartzt fahren.

Bude víkend

11. září 2009 v 18:36 Kočka na každý den
Ahojky,za chvilinku jedeme k dědovi na chalupu.Budeme taky grilovat...mňam :-)Rorýsek byl dneska na převaze,byl tam prý hrozný doktor,zacházel s ním tvrdě.. a taky ho za to Rorýsek škrábnul..Je to hrozný pořád tam jezdit,jsou to neskuteční vydřiduši.A přitom je tak hodný,teď si zalez mezi boty.Sedí,ani nedutá..Dnes tu byla Terka,povídali jsme o prázdninách,pak jsem jí ukazovala svoji bývalou školu,pěkně jsme se prošly..Už se musím sbalit!Tak se mějte


Co je to katerie?

10. září 2009 v 18:31 Kočičí všehochuť
Kočky potřebují ke zdravému a plnohodnotnému životu dostatek světla,sucha.tepla,čerstvý vzduch a dostatek prostoru k pohybu.Výhodné podmínky pro chov většího množství koček nabízí vlastní pozemek u domu.Tam lze zřídit chovatelské zařízení -katerii.Chovatel staví katerii podle svých finančních i prostorových možností tak,aby vyhovovala všem hygienickým a chovatelským předpisům a fyziologickým potřebám koček.Ideálním řešením je využití přízemní místnosti domu s přilehlými voliérami.Ti,kdo takové prostory nemají,využívají bytové terasy,balkony a lodžie.Chovné kočky lze v kateriiích chovat v menších skupinách,taktéž koťata do šesti měsíců lze držet pohromadě.I když mají zvířata v katerii veškeré materiální zajištění(dostatek krmení,vyhřívané pelíšky,prolézačky,škrabadla).mohou trpět nedostatkem kontaktu s lidmi.Proto musí chovatel udržovat s kočkami pravidelný úzký kontakt a nesmí zanedbávat jejich osobnost.

Iron Maiden - Fear of the dark

10. září 2009 v 18:23 Co mě kdy zaujalo
Tuto písnička se mi zalíbila poté,co ji moje kamarádka dala na Facebook.Je úchvatná...Die Geschichte

10. září 2009 v 18:13 Mein Tagebuch
Wie lange war heute die Zeit in der Schule E hat keinen Schluss gehabt!Aber das Seminar aus der Geographie war sehr interessant.Unserer Lehrer kann gut erzählen.Wir haben über Amundsen,Scott und Nansen gesprochen.Ich war sehr müde,trotzdem musste ich mich überwinden.WIe schön waren diese zwei Stunde.Dann haben wir das Video gesehen.Diese Gesichte ist für mich wirklich stark.

Zase pozdvižení...

9. září 2009 v 17:23 Kočka na každý den
Téda,tady se dějou pořád věci...dneska tu pro změnu hoří...Lidi tu vokouní,je tu křik...Ach jo,to by nebyla Velká Ohrada,aby se tu každý den nedělo něco hroznýho...Jdu se učit-připravovat si otázkuna čj.Koukám,že se mi z blohu stává takový deníček,bohužel na nějaké velké psaní nemám čas... :-( Rorýsek už je na tom lépe.Prášky žrát teda nechce,ale doktor říkal,že packe se mu zlepšila o 100 procent :-)


Jeder Tag neue Verheerung!

9. září 2009 v 16:54 Mein Tagebuch
Hallo!Ich bin dieser tag ganz im Stress.Einmal ist man geschossen,heute für die Änderung ist hier Feuer!Neben userer Wohnung!Es ist shockierend!Ich kann nicht glauben!
Heute ist Freunschaft gekommen.So ich muss in die Ruhe bekommen!Aber ich muss noch lernen und die Abiturfrage aus Tschechische Sprache vorbereiten.

Kočka na 8.9.

8. září 2009 v 19:59 Kočka na každý den
Koneonečně!Konečně jsem přišla na to,jak se řekne anglicky román.Včera,když jsem to potřebovala,tak jsem měla vokno.Ale je to divný,když novel je v češtině spíš novela...
Včerejšek byl dost nabitý,co se týče mého programu,dneska jsem ve škole spala.Asi si půjdu brzo dnes lehnout.
Včera jsme měli 8 hodin,měla jsem svoji první hodinu filozofie,i když mě tento obor moc nezajímá,pan profesor moji pozornost rozhodně upoutal-je to i tím,jakým způsobem vykládá(má velmi silný hlas,stále si udržuje oční kontakt...).Také jsem měla rétoriku,snad mi tento seminář v něčem pomůže..
Odpoledne už nemělo cenu jet domů,tak jsem se zašla podívat do dvou knihkupectví a pak si četla.S Pavlem jsme šli do jedné vinárny,kde jsme si dali pivo :-) A hned jak mě spatřil,tak začal anglicky....Docela jsem musela dávat pozor,abych neřekla číšníkovi Yes,please nebo Thank you...
Asi hodinku jsme mluvili anglicky ..o všem možnym,pak jsme sjeli na Karlák a pak tramvají na I.P.Pavlova.Trochu jsme bloudili,než jsme čajovnu u Džoudyho našli.Před ní stáli už Tomáš,Katka a Zdeněk.Přivítali jsme se s nimi a pak ještě chvíli čekali.Postupně přišel ještě Tomáš Jana.Čajovna u Džoudyho měla zavřeno,a tak jsme zapluli do nějaké opodál..Bylo to hezký vidět zase známé tváře.Povídali jsme hodně o táboře,teď už s nějakým odtsupem...a o lidech,kteří tam s námi jeli...a hrách-Vavrda,Stodola,Labyrint ... stále jsme se vraceli k nezapomenutelnému lágru.Později dorazila i markéta.
Domů jsem vyrazila až kolem půlnoci,musela jsem už jít z Lužin pěšky.Když v tom mi mamka volá,abych rozhodně nechodila hlavím vchodem.Že prý se těsně u našeho baráku střílí!Nemohla jsme tomu uvěřit,přidala jsem do kroku.Říkala jsem si,když jsem zvládla Tunisko,tak přeci můžu domů dorazit sama...navíc jsem trénovaná na noční pochod z tábora...
A opravdu to byla pravda!Z balkonu jsme viděli,jak sem jedou policajtji,nějaký dva chlápci se pohádali a vytáhli na sebe bouchačky.Naše sídliště je už tak známé tím,že se tu skrýval Kájínek-asi 50 metrů od našeho bytu..).Už se tu necítím moc bezpečně.


Das Zusammentreffen

8. září 2009 v 19:39 Mein Tagebuch
Endlich habe ich fesgestellt,wie ich der Roman in Englisch sagen kann.Ich konnte nicht erinnern.Und Pavel hat es auch nicht gewusst.Zum Glück wird ich morgen Englisch in der Schule haben.Aber ich freue nicht so.Es wird mehr und mehr Arbeit und wenige und wenige Zeit.Gestern war sehr super.Ich habe mit meine Freunde getroffen.Wir sind ins Teehaus gegangen.Es war neun (denke ich)Leute.Wir sind wieder über Sommerlager gesprochen.Es war sehr spät,wenn ich nach Hause gegangen bin.Ich bin zu Fuss aus Lužiny gegangen.Und ich war sehr überrascht,wenn meine Mutter mir gerufen hat..Rund unseres Haus hat man geschossen!Ich bin durch hinteren Eingang gekommen.Und wirklich!Si hatte Recht!Ich fühle mich nicht hier sicher.

Ach jo!

6. září 2009 v 21:09 Kočka na každý den
Tak Rorýsek je na tom špatně.Tedy hlavně jeho packa.Asi ho srazilo autoSnad se vyléčí.Jinak mu budou muset packu amputovat!Držíme mu palce!Musí to zvládnout.Zítra s ním jede mamka na převaz.
Štve mě čeština,máme si připravit část mat,otázky Myšlení a řeč,myšlení a jazyk.Nikde nic o tom nepíšou.Ach jo.
Teším se na zítřek,až se sejdu z lidma z Příběhů.
Dobrou noc!


Dieses Wochenede

6. září 2009 v 21:04 Mein Tagebuch
Hallo,heute habe ich viele Emails wieder bekommen,so ich habe viel Arbeit es zu lesen.Es macht nichts,es gefällt mir sehr.Aber ich bin sauer,weil ich nicht etwas über das Denken und die Sprache finden kann.Es ist komische Thema.In den Bücher ist es nicht.Und im Internet auch. :-(
Wir waren dieses Wochenende bei meinem Opa.Rorýsek hat siene Beine kaputt.Es ist schwere Verletzyung.Wir müssen über ihn kümmern und die Antibiotika ihm geben.Morgen wird meine Mutter mit ihm am Verbandwechsel.Ich freue mich nicht in die Schule...Aber morgen werden wir das Treffen von Příběhy.Ich bin neugierig an die Leute und ich freue mich sehr.So gute Nacht und gute Träume!