Červenec 2009

Fajnový kočičí auta

31. července 2009 v 20:34 Kočičí všehochuť
když jsem hledala obrázek-kočku na dnešní den,vyplivl mi net taky moc zajímavý fotky autíček.Moc pěkné,ale asi bych si je nekoupila,mohly by upoutat pozornost ostatních řidičů a nehoda by byla tu..funny-cat-car-mobile.jpg image by loli_catKočka na 31.7.

31. července 2009 v 20:27 Kočka na každý den
Ach jo,už dlouhou jsem tu nepřidala nějaký článek,teď v srpnu tu moc nebudu,takže se asi hned tak ničeho nového nedočkáte.Tak snad někdy na konci srpna a nebo v září.Zétra jedeme na dovolenou do Jáchymova.A pak...snad k moři..s Terkou...a pak na tábor do Rychlebských hor...spousta lidí se diví,že jsem odvážná jet někam,kde vůbec nikoho a nic neznam,ale mě se líbí vrhat se do něčeho úplně nového-jiného..


Beschäftigt

31. července 2009 v 20:20 Mein Tagebuch
Dieser Tag war für mich sehr anspruchsvolle.Ich musste in der Sparanstalt gehen.Ich habe hier über dreivieltel der Stunde warten.Und der Bus hat grosse Verpätung.Meine Mutter war sehr sauer,aber ich konnte für es nicht.Nur ich habe mein Handy mitnehmen.Wir sind dann zum Opa gefahren,weil meine Mutter mit der Katze zum Tierartzt fahren musste.Die Katze Johanka war an der Ausschälen der Stiche,vor einer Woche war sie an die Kastration.Um Viertel nach Drei habe ich Treffen mit meiner Freundin.Aber ich habe es nicht geschafft.Ich musste es auf später geben.Wir sin in Obi gegange,wir habe auf die Blumen geguckt,aber hier war nicht so schöne Blume,die ich vortselle.Um sieben Uhr bin ich nach Hause gekommen.Und nach einer Weile werde ich aufpacken.So Tschau!

Kočka na 30.7.

30. července 2009 v 19:50 Kočka na každý den
Ahoj po dlouhé době,dneska navečer jsem přijela od babičky a dědy z Kublova.Strejda mě musel vyít kousek autem,protože autobus jel až dost pozdě.Měla jsem se tam fajn,ale bylo to tak akorát,těch pět dní.Babička pořád něco dobrého vařila a pekla a myslím si,že bych za chvíli vážila 100 kilo,kdybych tam ještě nějaký ten týden byla.Hodně jsem četla knížky,už mám i tu německou dočtenou(to byla fuška..,ale docela silná kniha,dost jsem ni prožívala,ještě tomu dodávalo tu pravou šťávu,když tobylo v němčině.)V pondělí jsem jela se strejdou Tondou pro Lucku do Plzně.Vyprávěla mi,jak se měla v Chorvatsku.Jela tam se svými spolupracovníky.Nebyla skoro vůbec opálená,ale je to asi tím,že je světlovlasá.Odpoledne jsem jela na výlet s Petrem na kole,půjčila jsem si tátový,docela to byla pro mě změna,já mám už malý kolo,tady to mi přišlo,že sedím hodně vysoko.Ale je to dost moderní kvalitní kolo.Jeli jsme většinou lesními cestami,ani jsem netušila,že to lik cest v okolí Kublova je.Cestou zpět jsme museli vyšlápnou takový krpál..jen tak tak jsem to dala,ale ten výhled pak...na Brdy..nádhera...a pak jsme taky viděli Točník a Žebrák.Petr to odhad,že jsme ujeli tak 15 kilometrů,ale nebyla to sranda,je to dost kopcovitý kraj.Musela jsem uznat,že na ten sporťák,kterej jsme měli letos ve škole,bych asi neměla.Těch 15 kilometrů pro mě bylo tak akorát.Teta se strejdou už přijeli z dovolený,tak k nám dolů čato chodili.V úterý jsem šla s Petrem na ostružiny,aby nám babička mohla udělat koláče.Jaké překvapení pro nás bylo,když nějakej chlap v tom místě vylejval močůvku..Museli jsme jinam.Petr se rozzlobil a řekl,že to řekne starostovi,prý je to nelegální.Jeli jsme na kole,protože to nebylo tak blízko.Viděli jsme posed,zkušela jsem ho otevřít,ale nešlo to.Naštěstí!když ho Petr otevřel,vylít odtamtud pták.Zřejmě tam byl už dny zavřenej.Většinou jsem si povídala s dědou,nebo poslouchala rádio.Včera jsem strávil hodně času nahoře u tety,hladila si kocoura Fousa,který má spoustu šrámů,a taky králíčky.Dnes jsem jela se strejdou a Luckou na koupaliště do Hořovic,sluníčko celkem svítilo,ale voda zpočátku nebyla moc teplá.Ale dalo se to.Když se plavalo,byla voda moc osvěžující.Lucka tam měla kamarádku z práce.Strávili jsme tam přes pět hodin.Jsem trochu spálená.Ale líbilo se i to.Strejda je moc fajn člověk.Teď si jdu odpočinout.Škoda,že v televizi nedávaj nic kloudnýho.

Ta nějak vypadá Fous.Teď má ale pochroumaný ocas.. :-(

Der letzten fünf Tage

30. července 2009 v 19:30 Mein Tagebuch
Schon lange Zeit war ich nicht da.Aber ich denke,es ist normal,weil Ferien sind.Ich war von Sontag bis heute bei meiner Oma und meinem Opa in Kublov.Ich war hier so mehre Tage schon vor vielen Jahre.Ich denke,wenn ich hier mehre Tage bleiben wird,ich werde dick.Meine Oma kocht viel und es ist sehr lecker.Ich habe etwas neues im Kochen gelernt,ich habe Bücher gelesen,ich bin mit meinem Kusin Rad gefahren.Ich war mit ihm auch an die Brombeeren,dann habe ich die Garten gegossen,Blättkäfers gesammelt und am Abend habe ich mit meinem Opa und meiner Oma diskutiert.Heite war ich mit meinem Onkel und meiner Kusine im Schwimmbad.Es war draussen.Das Wasser war zuert kalt,aber dann war es erfrischend.Machmal hat die Sonne sehr gescheint,manchmal nicht.Aber ich bin ganz braun.Am NAchmittag hat mir mein Onkel zu "U tří zvonků" genommen.Ich bin froh,weil der Bus aus Kublov später fahren wird.Ich muss noch meine Haare waschen.

Dneskáá

23. července 2009 v 15:19 Kočka na každý den
Dneska jen krátce,jedu zas na chalupu,budu tam do soboty.Naštěstí jsem dneska doučovala naposledy,až na konci srpna zas.Je to ale pořádná dřina,navíc jsme dneska měly dvě hodiny..Cestou zpátky jsem se stavila v Kice,mamka mi chce koupit k svátku závěsy a možná taky noční stolek.Měli tam takový roztomile malý:-) Fakt se tam dá víc vybrat nábytek i dekorace než v Ikee.Cestou zpátky jsem si nečetla,počád jsem se m usela dívat,jestli nejde revizor.V obchoďáku bylo nádherně,ale venku,to je příšerný..Taky jsem se v letňanech po dlouhý době podívala do obchodu s oblečením,ale nic se mi tam nelíbilo.Nesnáším trika s anglickými nápisy např.jako Áj laf bojs a podobný kokotiny..Nic pěknýho tam neměli,vůbec se mi celkově přestává líbit dnešní móda a trvá dlouho,než najdu něco,co mi je a co se mi líbí.Tak se mějte všichni fajnově.Musím se ještě naobědvat.

P.S.Ještě jsem se vlastně nezmínila o tom,že jsme dali taky naši poslední kočku vykastrovat.Takže už žádná další nechtěná koťata nebudou.


Už jdu...spát

23. července 2009 v 0:07
Ach bože,už mě ta angličtina dohání k šílenství...až teď jsem skončila s přípravama na Míšu..já bych nemohla bejt učitel...fakt ne Ale začíná mě to docela bavit
Tak dobrou,asi si ještě přečtu kousek Zbabělců...

Enóminé

22. července 2009 v 14:53 Co mě kdy zaujalo
Kapela,na které všichni ujíždíme :)
Bohužel Tier in mir jsem na youtube nenašla,tak alespoň tady je ni jeden odkaz

Sluníčko,kde jsi?

22. července 2009 v 13:34 Kočka na každý den
A to dneska slibovali až 34 stupňů.Je divný léto,ani to sluníčko nesvítí..


Die Nachhilfe

22. července 2009 v 13:31 Mein Tagebuch
Morgen hat gut begonnen.Ich musste früh aufstehen,weil ich zu Míša fahren bin.Es ist sehr weit von uns,es ist in Letňany,aber ich kann Nichts machen.Ich zitterte mich vor dem Fahrkartenkontrolleur,aber ich hatte Glück.Mit Míša war es besser als gestern.Sie ist anders wie Giovanni.Ich muss mich heute gut vorbereiten,weil morgen wir zweie Stunden haben werden.Ich lese Zbabělci und es ist gut Buch,die Deutsche Buch ist auch super,aber es geht nicht so schnell.

Dorozumívací projevy

21. července 2009 v 20:38 Zajímavosti o kočkách
Kočky vynikají širokou škálou dorozumívacích projevů,jsou přímo mistry ve vydávání různých zvuků.Jejich hlasový aparát je složitjší než u ostatních zvířat.kromě pravých hlasových vazů má kočka ještě jeden pár tzv.nepravých hlasivkových vazů.Kočky mohou vydávat zvuky,jak při výdechu,tak i při vdechu.Zvuky vznikají napětím hrtanových svalů,rychlostí vzduchu jsou dotvářeny tvarem tlamy.Kočky tedy umějí různě intenzivně mňoukat,bručet,vrčet,syčet a prskat,je známa celá škála mateřského vrkání a bublání.Kočky jsou schopny svým hlasem vytvořit prosbu,otázku.údiv i spokojenost.Pro lidské ucho je nejmilejším kočičím projevem předení.

Hádanka

21. července 2009 v 19:25

Pražské "dobrodružství"

21. července 2009 v 18:23 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Konečně jsem se před chvílí dokodrcala domů. Byla to příšerná cesta,ani jsem pořádně neobědvala. Nejdřív jsem jelana Nový Butovice,tam jsem čekala asi dvacet minut na mamku, aby mi předala svoji opencard.Nemůže a ani nechce mi totiž koupit legitku. Ani by se mi to nevyplatilo. A lístek je příšerně drahej,musela bych si koupit nejméně 4.Pak jsem jela až do Letňan a tam učila Míšu aj. Docela to ušlo,akorát je celkem těžký z ní něco vypáčit, když se jí na něco anglicky zeptam. Jednou mi myšlení přeskočilo do němčiny, docela jsem se divila,že jen jednou, když teď je němčina úplně všude kolem mě. .Pak jsem čekala zas šíleně dlouho na autobus a jela jsem do ústřední knihovny. Dneska jsem potkala dohromady asi tak 20 revizorů. Začalo to na přestupu na Muzeu .Byla ve mně malá dušička, pak jsem ale vystpupila na Staroměstký a polil mě pot. Nejméně 8 revizáků se mačkalo východu. Co teď? Musela jsem to zkusit, jinudy se nedalo..a vyšlo to :-) Bylo tam zrovna hodně lidí.V knihovně jsem strávila asi tak půl hodiny,hledala jsem si knížky o atentátu na Heydricha, chci o tom psát ve své práci k maturitě .Zpátky, když jsem šla o metra, byli tam už revizoři asi jen 3, prošla jsem. Cestování v metru jsem ale nechtěla už tak riskovat,v autobuse a tramvaji si cítím taková víc v bezpečí...Tak jsem na Můstku přestoupila na tramvaj a jela k Národnímu divadlu do G.I. Naštěstí meli otevřeno, vrátila jsem všechny DvD a CD a kazetu a půjčila jsem si další tři německý filmy a céda.. Baví mě tam chodit, doufám,že za ten rok, na kterej jsem tam přihlášená, stihnu vše přehrát a přeposlouchat(teda to,co se mi zdá dobrý). Cestou zpátky na tramvajový zastávce mě oslovila nějaká Němka,hned jsem si řekla :"To je dobrý,já jdu zrovna z Goethe Institutu a už mě skoro před nim osloví někdo německy. Ráda jsem si pošprechtila. V tramvaji taky bylo spoustu Němců, asi nějaká škola..Docela je dobrý poslouchat a snažit se poznat, co říkají :)
Tramvají jsem jela až na Anděla a tady jsem si nechala vyčistit brýle.Šla jsem do metra a koho nevidim u eskalátoru dole-revozrů jak něco..Některý lidi se taky už ohybali, jak viděli něčí nohy a rovnou to otáčeli a jeli zpět nahoru.Co se mohla ale dělat. Bylo jich tam asi deset a policajti hned u nich. Schválně jsem se dívala, kdo koho chytil a kontroluje.Šla jsem za nějakými lidmi,ti se tahli pomalu.Doufala jsem,že je zkontroluje a mě třeba nechá jít..Ale nezkontroloval je, ani mě. .Chytnul si jinačí oběť.. Ale je to stejně adrenalin, takhle kličkovat mezi revizáky..Kdyby aspoň nebyly ty legitky tak drahý...Jela jsem až na Lužiny, musela jsem ještě do knihovny..Tam naštěstí už žádnej nebyl. Zato jsem dostala velkýho sprdana od knihovnice, co si to dovoluju ničit knížku..Já a ničit knížky?? To je fakt nemožný! Sem tu knížku prostě doma otevřela a ona se mi v ruce úplně rozložila... Co za to můžu? Navíc to byla povinná četba, se nedivim, že ta knížka chátrá, dostáváme číst samý takový pravěký..Do metra jsem už ani nevlezla a domů se doplahočila s těžkym baťohem pěšky.Je vedro jako nikdy, přitom ráno jsem mohla zmrznout..Teď si jdu dát citronovej džus a do konce tohodle dne už nikam nejdu.

kOČKA NA 21.7.

21. července 2009 v 10:39 Kočka na každý den
Za chvilku jedu doučovat jednu holku angličtinu,jsem zvědavá,jak to bude chápat.A taky,jestli se mi podaří jí to vysvětlit.Asi to nebude jako u Giovanniho,kterej je dost pomalej..A já si řikala,že o prázdninách na učebnici aj ani nešahnu...Ale jako brigáda je to dobrá..
Musím dneska ještě oběhnout tři knihovny,jdu na Goethe institut a půjčím si tam zas nějaký německý filmy...moc se těším...Teď čtu jednu německou knížku,kterou jsem si půjčila u nás ve škole,není to snadný,musim to číst se slovníkem v ruce,ale je to zajímavá nížka.Na to,že jsem si ji vybrala ve spěchu,jsem měla šťastnou ruku :-)


Die Pilze

21. července 2009 v 10:33 Mein Tagebuch
Mein Opa hat mir sehr geärgert.Er warf meine Pilze weg.Sie wahren nicht magiig,nur zwei tage alt.Aber sie waren im Kühlschank.Wie Schade ist es.Es war Freude für mich es sammeln un jetzt habe ich ...Sheisse...
Mein Bruder ist weg,so hier ist Ruhe


Viel Zeit

18. července 2009 v 16:55 Mein Tagebuch
Dieser tag bin ich viel Zeit am Computer,ich lese noch Deutsches Buch.es ist nicht leicht,aber es geht.Ich habe dieses Buch in unserer Schule ausgeleien.Sonst nicht neues.Es ist kalt,so es ist gut,weil das Heiss war schon giftig.

Chlapec v pruhovaném pyžamu

18. července 2009 v 13:46 Co mě kdy zaujalo
Právě jsem si stahla úžasnej film-Chlapec v pruhovaném pyžamu.Četla jsem i knížku a je moc smutná,ale hezká..Akorát,že je ten film zas v tý debilní angličtině,titulky mám sice stažený,ale už jsem zapomněla,jak je propojit..Ach jo..Neví náhodou někdo,jak se to dělá?
Trailer na ochutnávku(samozřejmě v angličtině >:o = )


A o čem film i kniha vlastně jsou?
Devítiletý německý chlapec Bruno neví nic o konečném řešení židovské otázky, ani o koncentrácích. Neví nic o strašlivém utrpení, které jeho národ uvalil na miliony Evropanů. Ví jenom to, že byl odtržen od svého šťastného domova v Berlíně a převezen do odporného domu uprostřed oplocené pustiny, kde se nemůže ani zabavit, ani si najít přátele. Až se jednoho dne setká se stejně starým chlapcem Šmuelem, který žije podobně vykořeněný život, jenže na druhé straně vysokého plotu. I on, jako ostatní, nosí pruhované pyžamo. Bruno je zvídavý a přátelství se Šmuelem mu dá příležitost zjistit, co se to za tím plotem vlastně děje. Proto si i on oblékne pruhované pyžamo a protáhne se dovnitř, netuše, že jeho nevinná zvědavost ho dovede k odhalení strašlivé pravdy. Mladistvý čtenář prožívá s Brunem krok za krokem zmatek dítěte náhle přesazeného z pohodlného života ve městě do pusté krajiny utrpení a neštěstí.


Das Buch

17. července 2009 v 18:55 Mein Tagebuch
Dieser Tag lese ich fast immer das Buch,das "Někde jinde" heisst.sie ist sehr spannende und ich habe sie am Nachmittag zum Ende gelesen.Es ist über das Mädchen,die ist gestorben.Sie hat in der anderen Land leben begonne.Es ist Fantasiebuch.Sie lebt mit ihrer Oma,die auch vor veilen Jahre gestorben ist.Hier leben alle Leute,die gestorben sind.Alle Leute werden wieder jung.Dann werden sie an dem Land schicken.Und sie sind wieder Baby.Wie schön.Ich möchte gern in es glauben.
Dann habe ich noch den Film sehen.Es war Film in Deutsch -Emil und die Detektive.Es war alter Film,aber gut.Mein Bruder hat Notebook ganze Tag bei dem Freund und er fehlte mir.Unseres Auto Matýsek war heute an der technischen Kontrolle,alles war in Ordnung.