Červen 2009

Čiči

24. června 2009 v 19:03 Kočka na každý den
Dneska další úžasný den,ve škole jsme se skoro už vůbec neučili,zato jsem si ale z německé knihovny u nás vypůjčila knížku na prázdniny.Myslím,že bude zajímavá.trochu se totiž dotýká 2.světové války.Už jsem se začetla v metru a je to docela smyslupné,lepší než když čtu česko-německé knížky.To mě to pak strašně láká se dívat na českou stranu,když nevím.A přitom jde spousta slov vymyslet :-) Odpoledne s holkama bylo fajn,povídala jsem jim o Německu.
Teď nějak píšu víc česky než německy,možná to je tím,že němčina je kolem mě až až.A nebo taky tím,že vím,že tenhle blog si vzala na mušku jedna moje kamarádka,která bohužel německy neumí.Tak aby jí to nebylo tolik líto..
P.S.Ta kočka je v trochu nepřirozené poloze,ale tak jsem si dneska někdy připadala,jinak spí,to je jasný,co jinýho se dá dělat v tomhle dešti.A ty chlupy na sedačce,tomu už prostě nezabráníte..Das Zitat

24. června 2009 v 18:47 Mein Tagebuch
Mein beliebtes Zitat:

Wie beim Theater kommt es auch im leben nicht darauf an,wie lange es dauert,sonder wie gut gespielt wird.
Thukydides


Glücklich

23. června 2009 v 18:07 Mein Tagebuch
Ich bin glücklich,sehr glücklich...draussen ist kalt und regnerisch und ich bin zu Hause...mit meinen Bücher,meiner Katze,dem Essen und dem Trinken...
Gerade habe ich die Antwort von Anna,meiner zweiten Freundin aus Deutschland bekommen..Ich freue mich es zu lesen..
Aber ich hoffe,dass am Sonntag die Sonne schon scheinen wird.Wir vorbereiten uns an die Kirmes.

Agorafobie

22. června 2009 v 17:02 Zajímavosti o kočkách
Agorafobie se projeví,když se snažíte strčit kočku do přepravky nebo když kočka sice klidně sedí v přepravce,ale nepřetržitě tam mňouká.Je totiž připravena o svou oblíbenou obrannou taktiku-útěk- a to téměř v každé kočce vyvolá strach

Citát

22. června 2009 v 16:51 Citáty a básničky o kočkách

Jak přísní učenci,tak něžní milovníci
lnou k stáru ke kočkám,mocným a potichým
těm chloubám domácím.jež jsou tak blízké
jim,
též plné mrazení a doma sedající...
Charles Baudelaire

Recept(Šťáva z bezinek za studena)

22. června 2009 v 16:49
O tento recept jsem požádala babičku jedné mé kamarádky,protože mi bezinkový nápoj velmi chutnal.Od soboty už se ho pokouším vyrábět.Dneska by měl být hotový.Doufám,že se to povedlo.Babička ale říkala,že se na tom nedá nic moc zkazit.

Do 2 litrů převařené studené vody dát 30-40 květů bezinek a 8 gramů kyseliny citronové.Nechat 24 hodin louhovat.Pak přes hadřík a cedník přecedit a vymakat květy.Poté do vymakané šťávy dát 2 kilogramy cukru(krupice) a lžičku kyseliny sorbové.Nechat znovu 24 hodin.Občas zamíchat,aby se cukr rozpustil.Potom slít a šťáva je hotová.Nechat v chladnu,

Může se to dávat i do čaje,bezinky jsou zdravé.Mně to chutnalo jako nápoj z aloe vera.


Kočka na 22.6.

22. června 2009 v 16:40 Kočka na každý den
Tradááá,konečně mě brácha pustil na počítač,zůstal tu pěknej čurbes po něm ...nechápu,proč musí pořád tak pít,my po něm jen uklízíme flašky..No,alespoň,že mám teď čas na psaní článků..


Amsterdam

22. června 2009 v 13:51 Mein Tagebuch
Traum von Amsterdam,der die Hoffnung nahm...,
allein in einem fremden Stadt,allein in Amsterdam.......

Smutný den

21. června 2009 v 21:56 Kočka na každý den
Ach jo,je mi smutno,teď jsem se dodívala na ne zrovna veselý film.Navíc jsme dneska zjistili,že Johaně se narodila dvě koťátka,ale buhužel jsme si je nenechaliMusíme dát Johanu taky vykastrovat..další koťata už nepřežijem..je to hrozně smutný...ani jsem je nechtěla vidět....to by bylo jetě horší se s nimi loučit...jen jedno jsem viděla z dálky...prý bylo jedno mourovatý a druhý skoro celý černý.......
Alespoň nějaká dobrá zpráva-zítra nejdu do školy,mám totiž poslední koncert v Rudolfinu.Moc se těším a příští rok se zeptám,jestli bych tam mohla zase chodit..Je to zajímavý..
Stejně vůbec nevím,co v tý škole budem dělat.Já jsem si už odvezla všechny sešity na chalupu a zpátky si je přivezt fakt nehodlam..


Heute Abend

21. června 2009 v 20:01 Mein Tagebuch
Hallo,jetzt habe ich keine Zeit etwas schreiben.Mein Bruder ist immer hier und er möchte mir keinen Platz hier geben.Und jetzt ich möchte an den Film sehen.Es heisst Silver A und es ist über das Attentat an Heydrich.Und jetzt habe ich auch Abendessen.So Tschüs!

Na zahradě

20. června 2009 v 21:29 Kočičí obrázky
Poslední dny jsem si malin,třešní, jahod,hub a dovádění na zahradě užila dost.A zítra zas.Prázniny jsou za dveřmi

Schöner Augenblick

20. června 2009 v 20:54 Mein Tagebuch
Hallo,heute werden wir (ich und meine Mutter) an der Museumnacht gehen.Wir werden in die Galerie des Anderles gehen.
Ich bin ein bisschen müde,ich war mit meiner Freundin in Kozojedy an die Hütte.Es war toll.Veronika hat nette Grosseltern und wir haben uns gut verstanden.Wir haben den Ausflug mit dem Fahrrad gemacht und wir sind auch auf dem Boot auf dem Teich gefahren.Und wir sind in den Wald gegangen und wir haben Pilzen und Blaubeeren gesammelt.Es war Schade,dass wir nur ein Tag schönes Wetter gehabt haben.Aber trotzdem ich denke,dass es Spass war.Und die Grosseltern haben auch guten Hund.Er ist klein und ruhig.Aber Katze ist Katze...

Kočička na dnešek

17. června 2009 v 22:44 Kočka na každý den
Jejda,to jsem se sem dostala dneska pěkně pozdě,u Giovanniho jsem už nestihla přidat kočku na každý den.A až te´d mě pustil bratr na počítač!Celé odpoledne a večer tu sedí a nemůže si udělat referát z hudenky,až před hodinou ho napadlo,že by taky bylo dobrý nějak začít.Navíc jsme zjistila,že neumí vypalovat cédéčka.A to máme tenhle počítač už docela dlouho.Hrozný,ten používá počítač jen na travian a ty hrozný videa jako je Naruto...
Dnešek byl docela náročný den.Setkala jsem se se dvěma Terkama(s jednou z Koníku :-) ,s jednou ze základky)A moc dobře se mi s nima s oběma povídalo.Jsem šťastná,že se mi podařilo získat tři lístky na koncert Rammsteinů.Už se moc těším na listopad.
Zítra ani pozítří tu nebudu...jedu si trochu odpočinout...Hned od začátku července mě totiž čeká brigáda.Přeju všem dobrou noc!


Die Erlebnisse

17. června 2009 v 17:11 Mein Tagebuch

Hallo!Jetzt bin ich bei Giovanni,ich werde ihn Englisch lernen.Dieser Tag ist sehr vollgestopft.Ich habe mit meinen Freundinnen getröffen.Un ich habe auch die Eintrittskarten am Konzert Rammsteins gekauft.Ich freue mich sehr.Aber es findet erst am November.Ich kann nicht schon erwarten.Ganz müde

16. června 2009 v 18:52 Mein Tagebuch
Hallo,wie war Gestern toll,war Heute schrecklich.Sehr schwere Arbeit in der Schule.Und ich bin total müde.Und ich habe Alergie auch aus dem Dust.Ich habe durch ICQ mit den Leute geschrieben.Ich werde lesen.

Úžasné pondělí

15. června 2009 v 15:42 Kočka na každý den
Dnešek je dost dobrý den.Práce ve škole se dala celkem přežít,i když ten první pohled na ten šílený nepořádek byl dost otřesný.Po škole jsem jela se svou kamarádkou Verčou do aquaparku.Moc se mi tam líbilo :-)) Určitě tam musím vyít i mamku s bráchou.Nejlépe se mi jelo na hypogánu-tobogánu,kde se musí jezdit s pneumatikou.Připadalo mi to jako boby.
Za chvilku by měl přijet brácha,po třech nedělích...Jsem zvědavá,jak bude vypadat...
Myslím,že tahle fotka je fakt sqělá!


Čestlice

15. června 2009 v 15:37 Mein Tagebuch
Wir waren im Schwimmbad(im Aquapark-ich weiss nicht,ob dieses Wortr existiert???) in Čestlice.Ich war hier mit meiner Freundin Veronika.WIr waren hier zwei Stunden.Es war meine erste Zeit hier.Und ich mag es hier sehr.Ich bin sogar durch dem Trichter gefahren.Es war schnell,aber nicht so schrecklich,wie es sieht.Und dann war hier Hypogan,und es war der beste Toboggan in Čestlice.Ich bin glücklich,dass ich hier mit meiner Freundin gehen konnte.