Der letzte Zug

9. dubna 2009 v 12:31 |  2. světová válka
Předevčírem jsem se rozhodla,že si pustím film,který jsem měla už v počítači dlouho stažený.Jmenuje se Der letzte Zug.Dlouho jsem váhala,četla jsem na film na internetu kritiky a ty mě docela odradily.Navíc jsem film stahla se špatnými titulky(asi španělský nebo něco na ten způsob),takže jsem k tomu musela přidat i české.někdy se to krylo,takže jsem většinou četla jen druhý řádek a snažila se i porozumět tomu,co říkají v němčině.
Film je příběhem několika set Židů (především z lepších rodin), kteří byli v poslední fázi války pozatýkáni v Berlíně a odesláni vlakem do Osvětimi. Spousta jich zemřela cestou v nákladních vagónech, jedné ženě a malé holčičce se podařilo dírou ve vagónu uniknout.Naprostá většina filmu popisuje to, co se dělo uvnitř jednoho z vagónů v průběhu šestidenní cesty. Co se dělo potom, se nedozvíme (ale pochopitelně si to můžeme domyslet). Právě scény z vagónů byly pro mě na filmu to nejstrašnější.Bylo pro mě otřesné porovnat to,jak lidé vypadali na začátku filmu-ještě před nástupem do vlaku a jak vypadali na konci.Nezměnili se jenom navenek,ale i uvnitř(své chování apod.)
Tento film je hodně krutý,a proto všem doporučuju se na něj dívat jen tehdy,když si chcete navodit smutnou až depresivní náladu.Přestože jsem ho dokoukala asi v půl sedmé,nebyla jsem schopná na film zapomenout,stále se mi vraceli jednotlivé scény,dokonce i když jsem usínala...
Prý v tomto filmu hraje Dana Vávrová,která hrála i Leontýnku v Ať žijí duchové,ale já jsem ji tam nepoznala.Snad hrála jednu z matek malého díťěte.
Tady je trailer.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama