Březen 2009


Der Brief

31. března 2009 v 19:02 Mein Tagebuch
Mehr und mehr arbeite ich am Computer und es freut mich sehr.Jetzt müssen wir aufräumen,wir werden den Besuch haben.Jetzt nachmittags ist ein bisschen Ruhe,aber der Schein trügt.Viel Arbeit stürtzt sich an mich.Ich habe den Biref bekommen,meine Freundin hat mir geschrieben.Ich bin neugierig,was sie mir schreibt.Wir haben ihr an "Mořský koník" erkannt.Schade,dass sie lebt bis in Mähren...Wir möchten uns uns persönlich treffen.

Dnešek

29. března 2009 v 19:40 Kočka na každý den
Jsem šíleně unavená,celej den sedim za počítačem,už ani nemam sílu odhánět Rozáru od naší večeře(rohlíky se šunkou).Je to potvora,když jí dám maso do misky,nežere ho,ale když je něco pro nás na talíři,nebo ve sklenici,snaží se to uloupit.Nejlepší je,když si vezmu skleničku s mlékem a necham ji někde ležet,Rozára to okamžitě přijde očuchat a namáčí si tam packu a pak si ji líže.Nemám to srdce ji od toho odhánět,většinnou se jí ale podaří skleničku zvrhnout.
Noc na dnešek byla hrozná,spala jsem v obýváku,říkala jsem si,aby Róze nebylo smutno,nejsem ale zvyklá na ten její noční pochod.Řeknnu vám,naše kočka není zrovna moc lehká,zvláště,když se vám usadí uprostřed na břiše Ráno mě Róza probudila v půl šestý hlasitým mňoukáním,musela jsem vstát a dát jí kapsičku plus vynést záchod.Bohužel,kapsička asi za deset minut skončila na koberci.Naštěstí jsem brzo usnula,pak mě už Róza neprobudila...
Dneska výjimečně nebudu psát německy,mám v hlavě ještě čerstvě angličtinu,ale dostala jsem chuť přečíst si Freundschaft..


Ha ha

28. března 2009 v 21:34
V rámci své seminární práce listuju svým cestovním deníkem.Teda!Co všechno se člověk o sobě nedoví..

Pohoda?Ne!

28. března 2009 v 18:36 Kočka na každý den
Víkend-každý týden se na něj teším,ale tentokrát ne.Už od rána se připravuju do školy a už mi z toho je hlava kolem.Teď jsem se učila upravovat fotky na počítači,je to docela zábava,už se těšim na seminárku,miluju vypravovat o něčem,co mě baví.Taky už mam jakštakš hotový speech na aj,ale mám tu ještě hromadu práce...Už mě docela bolí z toho sezení u počítače záda,včera jsme byli plavat a dnes bych to potřebovala zopáknout.Asi se půjdu na chvíli protáhnout..
Samstag

28. března 2009 v 18:21 Mein Tagebuch
Das Wochenende sollte für viele Leute dem Ruhestand,für mich ist es Zeit,den ich über das Buch und Computer verbringen muss.Meine Mutter und mein Bruder sind zum Grossvater gefahren un ich bin zu Hause nur mit Rozárka.Hier ist grosse Ruhig.

Výtvory z tužek

26. března 2009 v 19:15 Co mě kdy zaujalo
dneska mi přišel mail,kde bylo pár fotek obrazců vyrobených z tužek,zajímavé,s čím vším si může člověk vyhrát.Našla jsem ještě několik dalších na internetu,mým hlavním zdrojem byly stránky http://o-brazzarna.blog.cz.

http://www.kiwipulse.com/wp-content/uploads/2008/01/pencils1.jpg


http://www.quitor.com/wp-content/uploads/2009/01/sea-creature-from-pencils.jpg

Müde und müde

26. března 2009 v 18:46 Mein Tagebuch
Endlich ist der schwerste Tag vorbei.Ich bin sehr müde.Wochenende wird Befreiung.ich hoffe,dass ich so beschäftig nicht sein werde.Es ist Schade,dass ich die Katzen diese Woche nicht sehen werde.nur meine mutter und mein bruder werden zu ihnen fahren


Ich bin Glücklich,dass Heute schon vorbei ist..

25. března 2009 v 20:24 Mein Tagebuch
Jetzt habe ich an die Internetseiten Sazka geguckt.Vor drei Tage habe Sportka aufgegeben.Und ich habe drei Nummer erratet.Auf dem ersten Anhieb war es nicht so schlecht.Ich werde es nächste Woche auch augeben.
Heute war bunter Tag.Morgens war ich zum Zahnartzt.Ich war hier ganz lange Zeit und ich war überrachst,wie viel ich bezahlen muss.Und zum Unglück muss ich bald hier wieder gehen :-(
So dann bin ich in die Schule gehen und nach der Schule bin ich zur Mutters Kollegin gegangen.Wir haben English gemacht,nächste Woche habe ich Speech und ich möchte schon jetzt fertig habe.Nächste Woche wird sehr sehr schwer.Seminararbeit aus Geografie,viele Aufgaben für Englisch,grösse Test aus Biologie und ich weiis nicht was noch etwas...Ich freue mich für Ferien!Sehr!

Hádanka s koťaty

24. března 2009 v 18:06 Co mě kdy zaujalo
Na netu jsem náhodou narazila na docela zajímavou hádanku,ještě jsem nenašla čas na to ji vyřešit,ale myslím že stojí za to se nad ní zamyslet.Třeba někdo z vás na správné řešení přjde a dostane tak klíč k otevření souboru.Já se o to taky pokusim,ale nevim,jestli dospěju do zdárného konce,já a matematika se totiž moc nekamarádímeTu je!

P.S.Vážně by mě zajímalo,co může ten soubor obsahovat

Kočka na 24.3.

24. března 2009 v 17:54 Kočka na každý den
Ahoj,dneska je docela pohodový den,teda spíš abych to upřesnila tahleta doba.Brácha,mamka jsou fuč,venku je hnusně,jako kdyby začínaly teprve Vánoce,Rozárka mi témeř vrní do ucha,k tomu horký čaj a ještě teploučká houska z pekárny..ještě knížku a bylo by to jako v ráji.Nevím ale,jestli mám dát učení,nebo knížce.Momentálně čtu Jiskru života od Remarqua.Je to výborně napsaná knížka,stokrát lepší než Na západní frontě klidTa mi hned zpočátku zkazila dojem,takže jsem už další Remarquovi knihy číst nechtěla.Poté,co jsem si někde přečetla obsah,jsem si Jiskru život půjčila a urřitě toho nelituju.Nevím,jestli se vůbec dá říct,že to je pěkná knížka,protože to,co tady Remarque popisuje,to je docela silný kafe.Asi bych řekla,že je to tak odporný,až krásný..


Deutsch

24. března 2009 v 17:34 Mein Tagebuch
Hallo,heute habe ich nicht Deutsch,gestern hatten wir schreklische Stunde,unsere Lehrerin hat für uns sehr geärgert.Und es war sehr langweilig.Ich hoffe,dass nächste Stunde wird mehr interessant.ich vestehe nicht,wenn wir jeden Satz wiederholen müssen.


Der Montag

23. března 2009 v 19:04 Mein Tagebuch
Heute war nicht so leichter Tag.Zum Glück hatte ich nur sechs Stunde.dann war ich bei Giovanni.Und jetzt muss ich für nächste Woche vorbereiten.Ich werde viel Arbeit haben.Es ist schrecklich.Heute hatte ich vier Englisch Stunden und jetzt denke ich schon nur in Englisch.Es geht nicht diese Sprache aus meinem Kopf verdrängen.ich muss etwas anderes machen.ich fühle nicht gut,es geht nicht mir so gut atmen.


Das End des Wochenendes

22. března 2009 v 18:04 Mein Tagebuch
Hallo,wir sind heute nachmittags nach Hause gefahren,ich habe meines Zimmer aufgeräumt.Es hat viel Zeit gegeben.Jetzt werde ich baden und Biologie lernen.

Kočka-nejhezčí vánoční ozdoba

20. března 2009 v 18:29 Kočičí všehochuť
I když už jsou Vánoce za námi,tohle stojí za shlédnutí...Třeba pro inspiraci pro příští zdobení stromečku.. :-)

"Už usínám.."

20. března 2009 v 17:50 Kočka na každý den
Dneska bych chtěla psát jen česky.opožděně sem dávám včerejší článek,psala jsem ho asi dvacet minut a když jsem ho chtěla konečně zveřejnit,tak se mi nějak zasek počítač.Nebyla jsem si jistá,jestli se mi vše uložilo,tak jsem se pak už na to úplně vykašlala.
Jak tak koukám,stále míň a míň přibývají články o kočkách.Možná je to tím,že už mě nenapadá,co o nich napsat,protože mnohem lepší než o kočkách číst,je naživo pozorovat a poznávat..V poslední době mám docela fůru práce,tak už nemám jaksi čas shánět něco navíc.Tak sem aspoň píšu,čím momentálně žiju,co mě zaujme a tak..
Tenhle víkend budu mít docela nabitý,jakou skoro každý.Zítra odpoledne jdu povzbudit kamarádku na hip hopovou soutěž,pak jedu autobusem za dědou a za kočkama.Možná se budu i učit,ale nevím,jestli to má smysl.Éra dobrých známek u mě zase skončila,jako každý rok..
Dneska se budeme dívat na film Na stromě,který jsem viděla jednou v životě-asi v devíti a přišlo mi to fakt jako velká sranda..Snad se tomu budu smát i teď.Je zvláštní,že tento film už pak nikdy v televizi nedávali,což mi bylo moc líto..Hlavní postavu tu hraje můj oblíbený herec Louis de Funes.


Viele Arbeit

20. března 2009 v 17:27 Mein Tagebuch
Letzte zweite tage habe ich viel zu tun.Ich weiss nicht,was ich zum ersten Mal machen soll.Heute war ich sehr überrascht,dass es schneit.Morgens war sehr kalt und gans im gegenteil nachmittags war hell.ich war mit meiner Freundin im Kino.Wir waren an der Vorstellung Pizza in Auschwitz .Es war von Jeden svět.Es hat im Französisch Institut stattgefunden.Ich muss sagen,dass die Vorstellung "Transpory do Běloruska"schöner waren.Aber das war auch interessant,aber ich mag nicht manche Gespräche.Und mehre historische Fotos würde ich willkommen.Ich weiss nicht,was ich über es alles denken mag.