Listopad 2008

Problém

28. listopadu 2008 v 18:01 Kočka na každý den
Ahoj!
Moc se všem omlouvám,že jsem ve psaní článků tak "zaspala",ale bohužel to teď nebude jednoduché.Jsem teď v knihovně,náš počítač už totiž nefunguje,takže nevím,jak to teď budu dělat.Už teď mi náš komp moc chybí,nevím,jak se bez něj obejdu,když na něm dělám i věci do školy,píšu maily a tak....Snad to nebude tak dlouho trvat,vlastně budou Vánoce,takže by nám třeba mohl "Ježíšek"nadělit nový.Vše ale zůstává hlavně otázkou peněz.Třeba se to ale nějak vyřeší.A já si zatím můžu dát pauzu na to,aby mohla najít materiály na nějaký pěkný články a vyzkoušet si vyhledávání informací "postaru".Zatim si budu muset dát na nějakou chvilku pohov!

P.S.Jo a taky se moc omlouvám spřáteleným blogům,nebudu moci chodit na vaše stránky,ale až zas bude počítač,tak vám to všem určitě vynahradím!


http://www.aly.ch/wp-content/uploads/2008/05/catmouse.jpg

Meiner Computer ist kaputt :-(

28. listopadu 2008 v 17:47 Mein Tagebuch
Das ist Pech,das Computer funktioniert nicht.Ich weiss nicht,wann ich etwas andere schreiben kann.Ich hoffe,dass es bald sein wird!
Ich bin glücklich,dass das Wochenende wird.Aber ich habe zu vieles Arbeit.Ich hoffe,dass ich alles schaffe wird.


Die tolle Zeit

25. listopadu 2008 v 12:26 Mein Tagebuch
Letzten vier Tagen habe ich den vollen Programm gehabt.Gestern war ich im Konzert und am Nachmittag war ich am Besuch.Wir haben die Frau und ihren Sohn besuchen.Sie sind sehr netten Menschen.Wir haben typisches italienisches Abendbrot gegessen.Typisches Abendbrot in Italien hat mindestes vier teilen! Wir haben über alles gesprochen.Sie haben uns über das Reisen erzählt.Sie haben uns die Fotos aus China gezogen.Es war sehr interessante.Dann wir haben die Geschenken bekommen.Ich habe chinesisch Stecken bekommen!

Výstava koček

23. listopadu 2008 v 20:21 Kočka na každý den
Tento víkend byl pro mě přímo nabitý událostmi.Včera tu byla u nás jedna supr máminá kamarádka,která miluje němčinu(a taky ji učí).Účastnila se tady v Praze třídenního semináře od Goethe institutu.Byla tu sní zábava a dokonce jsme spolu mluvily německy.Fakt úžasný,moc mě to bavilo,hlavně argumentovat na to,proč můžou být Vánoce v zahraničí dobré stejně jako doma,jestli jsou důležité vánoční dárky-jakou roli hrají... apod.
Dneska jsem už od 8 hrála badminton(to se moc často nestává,že bych se tak brzo a navíc v neděli překonala a vstala).V 10 jsme si pustili film Pianista,moc se mi líbil,ale byl smutný a řekla bych,že i naturalistický....
Ale nejvíce mě dneska dala výstava koček.Ještě nikdy jsem na žádné nebyla.Umisťovací výstava se konala ve Chvalské tvrzi,sice dost daleko od mého bydliště,ale to není pro mě žádný problém.Hlavně,že jsem to v pohodě našla.Na výstavu jsme dorazila trochu později,už se chýlila ke konci,ale bylo tam stejně spousta lidí.Jako vstupenku jsme měli darovat kočičí konzervu,hned jak jsem dovnitř vstoupila,litovala jsem,že jsem s sebou vzala pouze jednu.
Do ruky jsem dostala nějaký papír,který jsem si ani moc neprohlédla a rovnou jsem se vrhla ke kočkám.Byly různé-černé,zrzavé,bílé,mourovaté,starší,mladé,plaché,přátelské....Každá kočička měla u sebe papírek,kde bylo napsáno,jak se jmenuje,kolik jí je let,jestli je kastrovaná a pak také její příběh(kde jí našli,proč ji odložili,povahu...)Spousta klecí ale bylo už prázdných.Několikrát jsem celou výstavu prošla,zastavila se u krámku s kočičí tematikou.Všude byly různé letáčky,které říkaly,jak se o kočku starat,podle čeho se rozhodnout,zda si pořídit kočku....Když jsem odcházela,málem jsem se rozbrečela.Přišlo mi strašně líto těch kočiček,které tam zůstaly a nikdo si je nevzal...Kdybych mohla,vzala bych si je všecky....
Jenže na druhou stranu jsem musela uznat,že hodně,ale opravdu hodně koček dneska našlo nového(doufám,že hodného) páníčka.A na ty zbylé se snad usměje štěstí jindy...Obdivuju lidi,kteří pracují v útulcích,dobrovolně se o kočky starají a často se uskromní,jen aby měly co jíst kočky!
Nejvíc jsem si uvědomila,že se našich šest koček má vlastně dost dobře.A taky že hned po příchodu domů jsem vzala do náruče Rozárku a řekla jí,aby si vážila toho,že žije v takovém luxusu,že né všechny kočky se mají tak dobře jako ona!


Der Besuch

23. listopadu 2008 v 19:45 Mein Tagebuch
Gestern ist zi uns die Freundin von meiner Mutter gekommen.Wir haben uns unterhalten.Wir habe auch Deutsch gesprochen.Es war Spass.Ich mag sehr Deutsch!


Der Freitag

21. listopadu 2008 v 21:20 Mein Tagebuch
Ich habe Fern gesehen.Nachmittags habe ich mit Míša Deutsch gesprochen.Und ich wird lesen.Gestern habe ich langen Brief für meiner Freundin geschrieben.


ActionKatze

20. listopadu 2008 v 19:43
Unsere Katze hat gute Laune.Sie möchte mit uns spielen.Aber wenn ich zu ihr gehe,sie möchte nicht streilchen.Jetzt sie mauet,weil sie den Hunger hat.

Žena a kočka,Paul Verlaine

19. listopadu 2008 v 18:32 Citáty a básničky o kočkách
Tuto básničku jsme si dneska četli o literatuře,zaujala mě.A jak se líbí vám?
Přeložil ji Karel Čapek.

Paul Verlaine
Žena a kočka

Se svou si kočkou pohrává;
a je to divukrásné, zříti,
jak potmě tlapka bělavá
se s bílou rukou v půtce chytí.

Své ostré nehty - ohava! -
ty hladké acháty, jež svítí
břitkostí nožů, schovává
pod rukavičkou z černých nití.

I druhá úlisně se dívá
a broušené své drápy skrývá,
než ďábel nespí v žádné z nich...

A v budoáru stinné šero,
kde zvoní její vzdušný smích,
žhne fosforových bodů čtvero.

Černá kočka

19. listopadu 2008 v 18:17 Kočka na každý den
Obrázek “http://fc08.deviantart.com/fs5/i/2004/319/5/3/black_cat_by_kursad.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

z deviantart.com

Die Normteil

19. listopadu 2008 v 18:13 Mein Tagebuch
Heute ist guter Tag,wir haben kurze Schule.Ich muss Fyzik lernen,aber jemand muss mir es erklären.Ich hoffe,dass ich morgen nicht prüfen wird.Meine Katze ist sehr frecht.Sie hat meine Jacke an sich genommen.Sie schläft auf sie.Aber was kann ich machen?Ich kann sie nicht abtreiben..


Gute Laune

18. listopadu 2008 v 19:35 Mein Tagebuch
Hallo,gestern war ich im Kino.Ich habe den Film Mamma Mia gesehen.Es war wunderbar,ich mag es sehr.Ich mag es auch,weil die geschichte im Griechenland spielt.Ich habe viel gelacht.Wenn es Schluss war,hatte ich gute Laune.Die Sänge waren schön,ich schwärme,dass die Sänge zur Geschichte passen.


Schönes Tag

15. listopadu 2008 v 21:24 Mein Tagebuch
Heute war der schönste Tag.Ich habe mit meinen Freundinen Bowling gespielt.Ich mag es.Morgens werde ich zu meinem Opa fahren.Wir bleiben hier bis dem Montag.


Endlich Freitagggg

14. listopadu 2008 v 17:34 Mein Tagebuch
Ich bin glücklich,dass Freitag ist.Ich werde einen Film Oliver Twist fernsehen.Ich freue mich für morgen.Ich habe mit meinen Freundinen treffen.

Dojmy z výstavy

13. listopadu 2008 v 21:28 2. světová válka
Včera jsem byla se svou kamarádkou Terkou na výstavě v Národním muzeu na výstavě Republika.
Chtěla bych se s vámi podělit o své zážitky.
Poté,co jsme si zakoupily vstupenku,jsme vyšly podél dlouhého závoje s národními barvami do prvního patra.Vešly jsme do dveří,které byly přímo naproti nám.Hned poté nás upozornil nějaký pán,abychom šly doleva,protože jsme se vydaly špatným směrem.V první části výstavy byly vystavěné různé knihy,časopisy a dokumenty z období kolem roku 1920.Pak jsme zde také viděly různé vojenské uniformy,pamatuju si,že tu byl letecký oblek a boty Milana Rastislava Štefánika,ve kterém zemřel.
Když jsme vešly do další místnosti,první co přitáhlo naše pohledy(tedy hlavně můj,nevím,jak to bylo u Terky) bylo starodávné auto z roku 1920.Nechápu,jak se tam mohli tak natěsnat,vžyť se volant skoro dotýkal sedačky...Pak mi přišlo taky divný,jaktože tam mají jen dva pedály.Asi brzdili pouze ručně,nebo fakt nevím...
Oběma se nám líbila kavárna s velkou pokladnou,dále zde byly šaty,které se v té době nosily,různé knihy,nádobí,vyznamenání,lyže,bradla,plavky,pak nějaké parní válce a stroje,výrobky od různých firem(např Odkolek,Baťa apod,různé plakáty,které lákaly lidi,aby si koupili určitý výrobek...Líbilo se mi,že zde byl zobrazen život chudých lidí,střeních i bohatých vrstev.Každá skupina měla určité místo,kde byl umístěn nábytek z té doby.Na výstavě bylo hodně popisků ,já jsem ale všechny nečetla,jen ty,které mě zaujaly.
Kousíček jsme se vrátily a dostaly se tak do hlavní místnosti,kde byl hlavní předmět výstavy-Mnichovská dohoda.Mohly jsme vidět originály jak německé,tak anglické a italské.Francouzská verze se prý ztratila.U tohoto exponátu jsem strávila určitě nejvíc času,snažily jsme se rozluštit podpisy a text dohody.Bohužel za chvíli k nám přišla nějaká pani,která se skoro hned začala hádat s jinou o tom,jak to vlastně s tou dohodou bylo.Nám oběma to přišlo z počátku taky divné,popisek říkal,že součástí svazku jsou všechny čtyři verze.Nakonec jsme ale došly k závěru,že ta německá je nějdůležitější a ty zbývající jsou už jako bokem.Tak jsme chvíli poslouchaly ty pani,jak se hádaj,pak k sobě přizvaly ještě nějaký dva chlapy.A jeden z nich říkal přesně to,co jsme si dávno myslely.Že ta hlavní dohoda je ta německá.Potom jsem už raději odešla a řekla si,že se tam vrátím,až tam nikdo nebude.Takže nevím,jak ta hádka dopadla.Terka ale říkala,že ta věčně pravdu hledající pani nakonec všem řekla,že to přece dávno věděla....
Poblíž dohody se promítal film o Hitlerovi,jak sílila jeho moc....V další místnosti byla ukázka dřívějšího kostela(zevnitř),školy,ordinace a krámku.Líbilo se mi ve škole,měli ta takové malé lavičky,podobné co jsou v kostele,pak mě taky překvapilo,že už v té době měli tabulku kalorických hodnot(masová polévka,masová polévka s vajíčkem,masová polévka s bramborem ...apod....),co je zdravé a nezdravé.Ta tabulka jim visela na stěně ve třídě.
Na výstavě mě taky zaujal velikánský obraz Masaryka,jak jede na koni.Ten obraz byl opravdu moc veliký,takže se muselo jít dál,abyste ho viděli celý.
Ještě jsem se vrátila zpět k Mnichovské dohodě a snažila se něco přeložit z té německé verze.Šlo to ale dost obtížně,protože je to psané dost odborným jazykem.
Ocitly jsme se zpátky na chodbě a prohlížely si návštěvní knihu.Najdednou jsme si všimly vedle nápisu,že pokračování výstavy Republika je v přízemí.A tak jsme tam sešlyZde byly zase různé předměty a oblečení různých bývalých politiků ,taky zde bylo video-Všesokolský slet,různé nářadí na tělocvik,tenisové šaty :-) ,pomůcky k tomu,abyste provedly stoj na rukách,medajle a tak.Uprostřed byla zatemněná místnost.Sedly jsme si na chvíli.Hráli reklamu na pneumatiky Baťa,která byla dost dlouhá,ale líbila se mi,protože mi to připomínalo pohádku.Dále zde byly ukázky z filmu Škola základ života a mnoho dalšího.Mezi každým "filmem"byla tehdy současná reklama.
Jsme strašně ráda,že jsem tuto výstavu navštívila a že jsme si našly čas do muea zajít!!!