Bora bora

31. srpna 2008 v 19:36 |  Kam bych se chtěla podívat
Heboučký sněhobílý písek,zářivé slunce,průzračná voda ve všech odstínech azuru a tyrkysu,neproniknutelná a trochu tajemná džungle na úpatích spící sopky-není to vaše představa dokonalého místa pro dovolenou?Pro mě určitě ano.Hrozně ráda bych se někdy podívala na toto místo.Je to můj sen.Třeba se mi někdy splní.I když to není zrovna laciná záležitost(dovolená na dva týdny vyjde na víc než 80 000),myslím si,že to stojí za to!
Ostrov Bora Bora najdete ve Francouzské Polynésii,která je někdy dost nešťastně zužována jen na známé Tahiti.Přitom celá tato oblast má asi 130 ostrovů(víc než polovina z nich není obydlená),rozdělených do pěti souostroví.
Bora Bora leží asi 230 km severozápadně od tahitského Papeete,kde je také nejbližší mezinárodní letiště.V místním jazyce název znamená Prvorozený.Nejvyšší bůh Taaroa prý ostrov stvořil jako první součást světa.Také proto má být nejkrásnější,u těch dalších už byl unavený a tolik se mu nepovedly.
Ostrov byl osídlen až jako jedno z posledních míst na Zemi,někdy kolem roku 300n.l..Dodnes tu trvale žije jen pár tisíc lidí.Téměř všichni slouží turistům,kteří ostrov objevili teprve před zhruba třiceti lety.
Specialita Bora Bora jsou apartmány stavěné přímo v laguně na kůlech.Každý host zde díky tomu má dokonalý klid a soukromí.Večer může odpočívat na terase metr nad líně šplouchajícím mořem,ráno otevře dveře a hupsne do vody.K vodním příbytkům se samozřejmě stahují ryby zvyklé na krmení.
Dobrodružství chtiví turisté můou také krmit žraloky a rejnoky.Potápěčské výlety za těmito krásným a nebezpečnými tvory ovšem vyžaduje pevné nervy.Pohodlnější a jednodušší je na laguně ulehnout do vody s potápěčskými brýlemi a šnorchlem a sledovat pestré hemžení,které se odehrává jen pár desítek centimetrů pod vámi.

2.světová válka
během 2. světové války byla Bora Bora vybrána za jeden z opěrných bodů americké armády.Na úbočích sopek zde proto vyrostla řada opevnění,zbudováno bylo letiště.Nakonec se však v ráji naštěstí neválčilo a v roce 1946 byla základna zrušena.Řada amerických vojáků se ale odmítla dobrovolně vrátit domů a musela být do USA odvezena nuceně.Tropickou vegetaci zarostlé pevnůstky a kanony dnes slouží jako atrakce pro turisty,kteří k nim vyrážejí v džípech.

Zdroj:částeně časopis Květy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama