Srpen 2008

Bora bora

31. srpna 2008 v 19:36 Kam bych se chtěla podívat
Heboučký sněhobílý písek,zářivé slunce,průzračná voda ve všech odstínech azuru a tyrkysu,neproniknutelná a trochu tajemná džungle na úpatích spící sopky-není to vaše představa dokonalého místa pro dovolenou?Pro mě určitě ano.Hrozně ráda bych se někdy podívala na toto místo.Je to můj sen.Třeba se mi někdy splní.I když to není zrovna laciná záležitost(dovolená na dva týdny vyjde na víc než 80 000),myslím si,že to stojí za to!
Ostrov Bora Bora najdete ve Francouzské Polynésii,která je někdy dost nešťastně zužována jen na známé Tahiti.Přitom celá tato oblast má asi 130 ostrovů(víc než polovina z nich není obydlená),rozdělených do pěti souostroví.
Bora Bora leží asi 230 km severozápadně od tahitského Papeete,kde je také nejbližší mezinárodní letiště.V místním jazyce název znamená Prvorozený.Nejvyšší bůh Taaroa prý ostrov stvořil jako první součást světa.Také proto má být nejkrásnější,u těch dalších už byl unavený a tolik se mu nepovedly.
Ostrov byl osídlen až jako jedno z posledních míst na Zemi,někdy kolem roku 300n.l..Dodnes tu trvale žije jen pár tisíc lidí.Téměř všichni slouží turistům,kteří ostrov objevili teprve před zhruba třiceti lety.
Specialita Bora Bora jsou apartmány stavěné přímo v laguně na kůlech.Každý host zde díky tomu má dokonalý klid a soukromí.Večer může odpočívat na terase metr nad líně šplouchajícím mořem,ráno otevře dveře a hupsne do vody.K vodním příbytkům se samozřejmě stahují ryby zvyklé na krmení.
Dobrodružství chtiví turisté můou také krmit žraloky a rejnoky.Potápěčské výlety za těmito krásným a nebezpečnými tvory ovšem vyžaduje pevné nervy.Pohodlnější a jednodušší je na laguně ulehnout do vody s potápěčskými brýlemi a šnorchlem a sledovat pestré hemžení,které se odehrává jen pár desítek centimetrů pod vámi.

2.světová válka
během 2. světové války byla Bora Bora vybrána za jeden z opěrných bodů americké armády.Na úbočích sopek zde proto vyrostla řada opevnění,zbudováno bylo letiště.Nakonec se však v ráji naštěstí neválčilo a v roce 1946 byla základna zrušena.Řada amerických vojáků se ale odmítla dobrovolně vrátit domů a musela být do USA odvezena nuceně.Tropickou vegetaci zarostlé pevnůstky a kanony dnes slouží jako atrakce pro turisty,kteří k nim vyrážejí v džípech.

Zdroj:částeně časopis KvětyStonehenge

25. srpna 2008 v 19:17 Kam bych se chtěla podívat
Přestože mě Anglie zas tak moc neláká,chtěla bych někdy navštívit tohle tajemné místo.
http://www.aboutstonehenge.info/images/education/stonehenge-wallpaper-1.jpg
Obrázek “http://astrollogie.net/galerie/tajemne1/stonehenge.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.britainexpress.com/counties/wiltshire/Stonehenge/2Stonehenge-140706-002504.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Obrázek “http://www.mythicalireland.com/ancientsites/stonehenge/stonehenge-xmw-1152.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Rvačka

24. srpna 2008 v 21:03 Kočka na každý den
Dneska jsem skoro celý den strávila s koťaty,hlídala je,hrála si s nimi a sledovala je,jak se perou.Jsou roztomilá a rostou jako z vody.Každým dnem dělají pokroky.Vybrala jsem proto fotku kocoura Muffiho a Matta,kteří perou stejně jako ta naše koťata.A to jsou už dospělí kocouři...
Muffi&Tiger by Mats&Muffi.

Historie šachů

21. srpna 2008 v 19:29 Verschiedene Sachen
Šachy vznikly zdokonalováním deskových symbolických her, které byly známy již starým egypťanům několik tisíciletí před naším letopočtem. Lze předpokládat, že šach vznikl v Indii (v oblasti Tibetu) asi v 5.století. Za 100 let přešly do Íránu(Persie), a o dalších 100 let později do Arábie(Maroko,Egypt). Zachovaly se některé analýzy a úlohy (mansúb) z 9.a10. století. Ze Španělska se šachy rozšířily do Evropy. Z 11.století jsou záznamy o šachách u nás, v Čechách.Na této dlouhé pouti časem a prostorem prodělávala hra různé změny, byla upravována a vylepšována její pravidla, některé druhy hracích kamenů zmizely a jiné se objevily. Ani název nezůstal stejný.
Z původní indické 'čatrandž', kde bojovaly 4armády o 8mi kamenech, z nichž 2 bojovaly proti ostatním dvěma se stala v Persii 'Šatarunga'. Zde se seřadily do dnešního tvaru, ale figury měly jiné funkce: střelec(alfil) skákal šikmo o dvě pole své barvy; dáma(radce) chodila šikmo na sousední pole své barvy; pěšec chodil jen o jedno pole; ve hře byl také slon a loď; funkce zůstala stejná jen u krále(rádžy). Po přesunu do Arábie, se rádža změnil v Šáha, podle něhož v Evropě dostala hra název. A hlavně se pozměnila většina figur do dnešní podoby: pěšci, věže, jezdci, střelci, rádce a šáh. Za výhru se považoval i pat a vzetí všech figur nepřítele(krom krále). Vzhledem k tomu, že trvalo velmi dlouho, než se vyvinuly figury do útoku, začínalo se z pevně stanovených pozic (Tabii), v nichž byl vývin již dokončen. V Evropě se hra rozšířila ve velmi krátké době a ihned se začala měnit pravidla. Do dnešní podoby se pravidla i kameny dostaly zhruba v 18.stoleti.


Vzkaz

20. srpna 2008 v 21:58
Čauky,tyhle prázdniny mám hrozně nabitej program(práce,dovolená,tábor,...) a je to vidět i na blogu,články moc nepřibývají...ach jo,kdyby tak bylo víc času...Ale po prázdninách to určitě vynahradím,už teď mám v v hlavě spoustu témat o čem psát,tagže je na co se těšit.Záleží to hlavně na našem kompu,teď hodně zlobí a myslím,že se kvapem blíží den,kdy ho už prostě nenastartujem.A na nový si budem pak muset dlouho počkat.To nevím,jak bych pak psala blog,možná bych zašla do knihovny...I když to by asi tak často nešlo,to by bylo blbý.
No ale proč se zabývat ňákym kdyby...Teď komp ještě jde a doufejme,že ještě dlouho nenastane jeho poslední hodinka.
Tak zatím Ahoj!


Další várka citátů o kočkách

18. srpna 2008 v 19:51 Citáty a básničky o kočkách
Ve starověku se kočky těšily úctě jako bozi.Dodnes na to nezapomněly.
Neznámý zdroj
Neexistuje nejohroženější výzkumník než kotě.
Jules Champfleury
Kočka,která chce snídani,se nedá vypnout žádným tlačítkem .
Anonym
Kočka nemá ani jednu vlastnost,ze které by se člověk nemohl poučit pro svoje dobro.
Carl Van Vechten
Studoval jsem mnoho filozof a mnoho koček.A moudrost těch druhých je nekonečně vyšší.
Hippolyte Taine
Jedna kočka změní návrat do domu na návrat domů.
Pan Brownová
Kočka umějí hledět za zevnějšek-
dokonce i mimo svůj druh-
a dohlédnout až do srdce.
Barbara L.Diamondová
Ale rodinná kočka se nedá nahradit jako obnošený kabát nebo jako prodřená pneumatika.Z každého nového kotěte se vyklube osobitá kočka,žádná se neopakuje.
Jsem starý čtyři kočky,když poměřuji svůj život kočkami,které nastoupily jedna po druhé,ale žádná nenahradila tu předchozí.
Irving Townsend

Spící koťátka(na 18.8.)

18. srpna 2008 v 19:26 | z modrykocour.cz |  Kočka na každý den


Cradle of the filth,Tonight in flames

7. srpna 2008 v 20:15 Co mě kdy zaujalo
Tahle písnička se mi strašně líbí.
A tobě?HLASUJ V ANKETĚ!!!