Dovolená

9. června 2008 v 12:08 |  Kočičí všehochuť
Při vaší krátké nepřítomnosti(trvající jeden až dva dny) se o to,aby vaše kočka dostala svou potravu v obvyklou dobu,může postarat automat na krmení.
Většina koček se cítí opravdu dobře jen v důvěrně známém prostředí.Při delších cestách autem nebo vlakem trpí zvířata hlukem a tím,že jsou uzavřena v přepravce.Cestou se také často nemohou nažrat,napít nebo použít záchod.Vypustit je z boxu byste neměli,to je příliš riskantní(leda na vodítku).Kočku si vezměte s sebou pouze v případě,že trávíte dovolenou pravidelně na stejném místě(např.chalupě) nebo že je na vás zvíře hodně závislé a odloučení by snášelo jen velmi težce.Předem se také informujte,zda jsou v místě,kam jedete na dovolenou ,kočky"povoleny" a zda jsou v oknech mříže.Když vám kočka uteče na neznámém místě,může se stát,že ji už nikdy nenajdete.Při cestě letadlem si zjistěte,zda může zvíře v boxu cestovat v kabině pro cestující.
Ideální je,když se o vaši kočku postará soused nebo kamarád:pravidelně ji nakrmí,vyčistí ji záchodek a věnuje jí svou svou pozornost.Možná ve vašem okolí existuje nějaký klub nebo spolek zabývající se hlídáním koček,jehož členové se vzájemně postarají o své kočky.
Své zvíře můžete svěřit do péče přátel,kteří kočku dobře znají.I ten nejlepší zvířecí hotel pak představuje jen nejkrajnější možnost.
Zavazadlo na dovolenou
Při cestách po zemích Evropské unie potřebujete pro svou kočku mezinárodní průkaz pro malá zvířata,ve kterém je záznam o povinném očkování proti vzteklině a identifikační označení zvířete(přípustné je tetování nebo mikročip)
Do zavazadla patří:kočičí záchod,stelivo,misky na krmení,zásoba krmiva a hračka.
Zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama