Květen 2008


Requiem for a dream

31. května 2008 v 12:32 Co mě kdy zaujalo
Hrozně moc mě zaujala tahle skladba.Ta hudba je nadpozemská a je v ní něco tajemného.Nevěděla jsem,jaké video mám vybrat,pro mě je nejdůležitější ta hudba,člověk se může ponořit do svých myšlenek a nevnímat své okolí.Toto video není tak špatné,ale pro mě je lepší ,když chci vnímat hudbu, se na něj nedívat.

Šachy-fotky,fantasy obrázky

30. května 2008 v 20:22 Co mě kdy zaujalo
Miluju šachy.Je to má nejoblíbenější desková hra.Chtěla bych někdy sbírat šachové figurky,ale je to hodně finančně náročné.Našla jsem pár fotek(Zdroj),které mě zaujaly.Nejpěknější jsou ty fantasy.
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)


Obrázek “http://www.eldrbarry.net/hatr/chess.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
http://www.chesskingdom.com/chess/templates/chess_kingdom_3/images/chess1.jpg

Víte,jak dělá kočka v jiných jazycích?

30. května 2008 v 20:02 Zajímavosti o kočkách
Africky: miaau!
Albánsky: mjau!
Arabsky: miau miau!
Bengálsky: meu-meu!
Katalánsky: meu, meu!
Chorvatsky: mijau!
Dánsky: mjav!
Finsky: miauw!
Anglicky: meow!
Esperanto: miaů!
Estonsky: näu!
Finsky: miau! kurnau!
Francouzsky: miaou!
Německy: miau!
Řecky: niaou!
Hebrejsky: miyau!
Hindi: myaau! myaauu!
Maďarsky: miau!
Icelandic: mjá!
Indonézsky: ngeong!
Italsky: miao!
Japonsky: nyaa!
Korejsky: (n)ya-ong!
Mandarinská čínština: miao miao!
Norsky: mjau!
Polsky: miau!
Portugalsky: miau!
Rusky: myau!
Slovensky: mijau!
Španělsky: miau!
Švédsky: mjau!
Thaisky: meow meow! (vysokym tónem)
Turecky: miyauv! miyauv!
Ukrainsky: myau!
Vietnamsky: meo-meo!
No,moc tomu nevěřím,přijde mi,že kočky mňoukají podobně,ať už jsou z Česka a nebo z jiné země.

Kočka s podivně zbarveným nápojem

30. května 2008 v 19:57 Kočka na každý den
Radši bych to nepila...
Kočka s ježečkem na 29.5.

29. května 2008 v 18:33 Kočka na každý den
Ode dneška za tři neděle už letim!!!!!!
Jo a díky moc za komentáře!!!!

Víte,jak se řekne slovo kočka v různých světových jazycích?

28. května 2008 v 15:43 Zajímavosti o kočkách
V angličtině je to "cat", ve francouzštině je to "chat", v němčině "katze", španělsky se kočka řekne "gato", italsky "gatto", japonci používají slovo "neko" a v arabských zemích se říká "kitte".

Plyšové kočky

28. května 2008 v 15:26 Kočičí všehochuť
Plyšové kočky moc nemusím.Pokusila jsem se nějaké najít,ale většina z nich jako kočka vůbec nevypadá.Stoprocentně je lepší kočka živá,než plyšová!A co si myslíš ty?
Obrázek “http://www.hanysek.cz/shop/foto352498.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.nakupni-dum.cz/FotoCache/darovanek-cz-foto-orig-104160-500x500-jpg-detail-500-500.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
http://www.maxikovy-hracky.cz/images/prods/3666_1.jpg
http://ec.europa.eu/consumers/images/rapex/2006-w32/2006-w32_10-1f.jpg
http://www.luxurydog.cz/images/products/wink%20wink%20kitty%20chamomile.jpg
http://img.firmy.atlas.cz/47/35492.jpg


Nový spřátelený blog

27. května 2008 v 20:52 Co mě kdy zaujalo
Dneska přibyl do mých oblíbených stránek nový blog.Je pro všechny,co mají rádi zvířata-domácí,ale i volně žijící v přírodě(u nás,v Evropě,v Africe,prostě o zvířata,která žijí na naší planetě).Blog je taky hodně věnovaný kočkám,nejvíc se mi asi líbí kočičí videa,fakt jsou povedená =)
Doporučuju všem,kdo mají alespoň trochu rádi zvířata!

Kočičky na 27.5.

27. května 2008 v 20:37 Kočka na každý den
Dneska byl úpně úžasný den.Po dlouhé době jsem se viděla s kamarádkou,kecaly jsme,byly jsme spolu v bazénu a moc jsme si to užily.Taky to bylo trochu tím počasím.Už se nemůžu dočkat června,až pojedu do Řecka.Už jen 22 dní školy.......Navíc jsem byla celkem překvapená,když jsem přišla na blog a tam hned 3 komentáře.A to díky novému spřátelenému blogu.
Gába

24. května 2008 v 20:35 Něco o mně a o kočkách které znám(mám)
Gábu jsme si pořídili minulý rok v prosinci jako náhradu za Rošťáka,který se nám ztratil.Gába je hodně zvláštní kočka.Už jen jak vypadá.Ráda bych sem dala nějakou její fotku,bohužel to ale nejde,takže vám jí aspoň popíšu.Gába má černo-zrzavou barvu.Na tom by nebylo nic až tak divného,ale Gábina vypadá trochu jako šachovnice.Jedno ucho má zrzavé,druhé černé,od čumáku dolů má půlku obličeje zrzavou a půlku černou.To samé má na packách:pravou přední zrzavou,,levou přední černou,pravou zadní černou,levou zadní zrzavou.Hřbet má míň tak pravidelně rozdělenej.
Gába je hodně toulavá,ale vždycky když k ní přijedem na chalupu,tak nás vítá.Ráda taky běhá za kocourama,měla už jednou koťata.Chtěli jsme si jedno nechat.Bohužel ale umřelo.Do týdne ale byla znovu těhotná,až porodí,necháme ji vykastrovat
Gába má také hodně ráda myši,je to dobrá lovkyně,jako většina koček,někdy si ale počká,až Čiperka nějakou přinese a pak jí ji ukradne a spořádá sama.Bohužel také loví ptáky,nedávno vyvraždila celou rodinku kosů.Jejich hnízdo děda přenášel na čím dál tím větší místo,ale Gába se dostane všude.Dostala pak za to naplácáno a děda se s ní vůbec nebavil.Já si ale pořád říkám,že je to hlavně vina té kosice,neměla si budovat místo na tak nebezpečnym místě.Přece měla nejdříve zjistit,že se v okolí nacházejí kočky...
smileysNávod k čištění Vašeho WC

22. května 2008 v 21:07 Kočičí všehochuť
1) Otevřete víko WC a nalijte dovnitř asi 1/2 šálku speciálního šamponu pro zvířata.

2) Vezměte Vaši kočku do náručí a hlaďte ji, zatímco se opatrně pohybujete směrem k WC.

3) V příhodném okamžiku vhoďte kočku do záchodové mísy a okamžitě přiklopte víko. Možná by bylo lepší si na víko hned stoupnout.

4) Kočka nyní začne samostatně s čištěním, přičemž bude produkovat velké množství pěny. Hlasitými zvuky z WC se nenechte mýlit, Vaše kočka si to užívá.

5) Nyní použijte několikrát splachovadlo, kvůli "Power-wash" a abyste dokonale spláchli nečistoty.

6) Zůstaňte stát na víku WC a poproste někoho, aby otevřel domovní dveře. Ujistěte se, zda se mezi WC a domovními dveřmi nenachází žádná osoba.

7) Potom s dostatečným odstupem a co možná nejrychleji odklopte víko WC. Kožich kočky bude na základě její značné rychlosti proudem vzduchu vyfénován do sucha.

8) Záchod i kočka jsou tímto opět zářivě čistí.

Kočka v buši

22. května 2008 v 20:51
Dneska jsem se byla podívat do Buše.Mamka tam pojede se svými dětmi na výlet,chtěli jsme proto obhlídnout místní autokemp,ve kterém budou ubytovaní.Byla jsem překvapená,jak je tam krásně.Nejvíc se mi tam líbila asi voda a lodičky a šlapadla.Už to na mě působilo dost prázdninově.Jen počasí by mohlo být lepší.Navíc tam skoro nikdo kromě majitele nebyl,vše bylo opuštené.Není divu,vždyť kemp otvíral teprve 1. května.V létě to tam musí být super.Určitě bych tam někdy chtěla strávit alespoň víkend.Měli bychom jednu chatičku,chodili bychom na výlety,třeba bychom si mohli půjčit lodičky....
Chtěla jsem najít kočku,která je někde v divočině nebo aspoň ve vysoké trávě.Na první pohled mě ale zaujala tato kočka,takže kočka v buši bude snad někdy příště
Obrázek “http://dk.2i.cz/fotos/gallery/200402/6404.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.