Duben 2008

Kočky a staří lidé

19. dubna 2008 v 12:00 Kočičí všehochuť
Kočky mohou mít na své majitele ozdravný vliv, zvlášť jde-li o starší osoby. Uklidňující předení, které ještě povzbudíte jemným hlazením, snižuje krevní tlak, a tak člověka chrání před srdečními obtížemi. Kočka, která trvale vyžaduje péči, udržuje starého člověka v činnosti, nutí jej vstát z křesla a připravit vhodné kočičí jídlo!
Kočičí horoskop

16. dubna 2008 v 16:26 Kočičí všehochuť
Beran
Kočky v beranu našlapují při chůzi ostražitě, což naznačuje jejich náklonost neustále hledat svou kořist. Nikdy neusnou na vařínech a jsou stále ve střehu zaměstnány ochranou jejich území a vlastnictví (včtně svého pána!). Dobře se zabaví, když máte doma hosty.

Býk
Kočky narozené ve znamení býka jsou velmi mlsné a mají rády velmi rafinovaná jídla. Z tohoto důvodu mají často náklnost přibírat na váze, vzláště pokud nebyly sterilizovány.
Mají rády nenáročnou zábavu a jsou trochu líné. Schoulit se u nohou svého pána nebo být v blízskosti kamen je pro ně největší blaho.

Blíženci
Kočky v tomto znamení jsou velmi "upovídané" a nikdy nepřestanou mňoukat - mají stále něco co Vám chtějí sdělit.Možná se zdají být někdy trochu nervozní a neklidné v porovnání s většinou ostatních koček, ale jsou zase i více mazané a vychytralé. Rádi jsou se svým pánem při sledování televize nebo při práci na počítači.

Rak
Kočky v raku se mohou občas zdát být zvířaty která ráda odpočívají, ale stále Vás po oku sledují téměř s mateřským citem. Mají potřebu mít svoje místo ve Vaší ložnici a obývaku a snadno je najdete na jejich místech, která si oblíbily. Věnujte jim mnoho lásky a pozornosti jinak se Vás budou zlobit a budou dotčené.

Lev
Kočky narozené ve znamení lva se cítí jako král a chovají se velmi nafoukaně. Jsou rády obdivovány a opečovávany. Můžete je vidět kráčející s jejich kořistí v tlamičce kolem domu a čekající na pochvalu či pohlazení. Snažte se je nepřehlédnout, byla by to pro ně urážka a ponížení. V dámské přítomnosti se cítí velmi dobře a učiní vše pro to aby se předvedli a upoutali pozornost.

Panna
Kočky v panně jsou velmi čistotné a spořádané. Nikdy nepřevrátí misku s jídlem, kterou pro ně připravíte a nechají se také velmi snadno mýt svým pánem bez většího odporu. Opravdu mají lásku ke koupání. Jsou nejvěrnějšími kočkami zvěrokruhu. Jakmile si jednou zvolí svého pána, těžko se nechají získat jinou osobou.

Váhy
Kočky Váhy jsou plny šarmu a mají povahu vítězů. Jsou to kočky, které mají rády přítomnost ostatních zvířat a rády si vyrazí ven a objevují nová území. Jestli je můžete vzít sebou na dovolenou, nemusíte se obávat. Rychle si zvyknou bez problémů na nové prostředí.

Štír
Kočky štíři v tichosti zahrabávají na tajných místech (třeba za Vaší skříní) svou kořist nebo oblíbené hračky a často se skovávají, když se jdou podívat na své ukryté "poklady". Jsou pragamtické a dávají najevo svoji náklonost osobě, která jim dává najíst.

Střelec
Kočky narozené pod znamením střelce rády hlídkují na obchůzkách kolem Vašaho domu a prozkoumávají pozorně okolí. Pokud náhodou necháte pootevřené dveře, nezaváhají ani minutu a vydají se prozkoumat nové světy, které jste jim uzavřeli. Moc se na ně nezlobte pokud během jídla jim padá jídlo z misky na všechny strany.

Kozoroh
Kočky v kozorohu jsou klidné a dokonce někdy až moc mírné.
Jsou velmi rezervované a mají potřebu lásky a pozornosti, aby se dokázali otevřít a vystoupit ze svého světa který si vytvořili.Do doby kdy se o ně starostlivě staráte, jsou Vašimi věrnými společníky.

Vodnář
Kočky vodnáři jsou velmi zvědavé a trochu výstřední.
Občas se mohou chovat jinak než je u koček běžné: rády si hrají jako psi a aportují Vám věci které jim hodíte. Mají o vše zájem a to je může občas dostat do nebezpečných a obtížných situací, když utečou vaší pozornosti.

Ryby
Kočky narozené ve znamení ryb jsou snílci, kteří rádi sledují pomalu se pohybující stíny a chytají létající hmyz. Jsou to také kočky velmi citlivé a mohou se cítit uraženy pokud jim vyčiníte.Milují si hrát společně s dětmi a koťata tohoto zanemení jsou velmi veselá. Když je pečlivě krmíte, vidíte jak se mají k světu!


Hlasujte!!!

15. dubna 2008 v 17:41 Ankety
Je tu nová anketa,tak hlasujte prosím!!!!


GARTH NIX-Pan Pondělí

14. dubna 2008 v 16:15 Dóóóst dobrý knížky
Další úžasná knížka,kterou jsem nedávno četla.Tak moc se mi zalíbila,že jsem si půjčila její druhý díl Úděsné Úterý.Zde je krátce její obsah:
Artura Penhaligona zachrání před smrtí klíč ve tvaru hodinové ručičky. Společně s klíčem ale přichází epidemie vyvolaná prapodivnými tvory z jiné dimenze a Arturův vysněný svět se ocitá v nebezpečí. Cizinec jménem pan Pondělí, jeho pomstychtiví poslové se zakrvácenými křídly a armáda Uchvatitelů s psími hlavami se nezastaví před ničím, aby získali klíč nazpět, i kdyby to mělo znamenat smrt Artura a zkázu všeho kolem něj.Zoufalý Artur se vydává do tajuplného domu - domu, který vidí jen on sám. Musí rozkrýt tajemství klíče a objevit svůj skutečný osud.
http://bcs.kpufo.cz/www59/pon.jpg

Darování krve

14. dubna 2008 v 16:09 | z wikipedie |  Co mě kdy zaujalo
Darování krve je činnost,během které je dárci krve odebrána krev pro medicínské účely-nejčastěji pro krevní transfúzi.
Odběr krve od dobrovolných dárců je prováděn v transfúzních stanicích a jiných zdravotnických zařízení.Během jednoho odběru je většinou darováno 450 ml krve.
Krev může být darována za úplatu a nebo zdarma.
Světový den dárců krve je 14.června.
Obrázek “http://www.nspm.cz/images/kapka.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Víte,že...(5.část)

10. dubna 2008 v 18:14 Zajímavosti o kočkách
Kočky začínají příst při prvním týdnu života.
Mohou příst nepřetržitě při nadechování i vydechování.
Předení většinou vyznačuje spokojenost,ale mohou příst,i když cítí bolest.
(print image)


Kočka na 9.4.

9. dubna 2008 v 18:32 Kočka na každý den
Dogs - Horse - Cats postcards
Takovou podobnou kočku mám na chalupě.Má ale narozdíl od téhle i zrzavou půlku tváře a je víc "cik cak"zrzavě zbarvená.

Víte,že...(4.část)

8. dubna 2008 v 17:15 Zajímavosti o kočkách
Různé kočky při hlazení zarývají drápy různým způsobem,ale v každém případě jde o přirozené chování,které nelze odnaučit.
Trestáte-li kočku za to,že vám při předení zarývá drápy do kůže,nepochopí,proč to děláte.Pokud si na klín položítě přikrývku nebo ručník,ochráníte se nejen před kočičími drápy,ale i před chlupy,které by se vám zachytily na šatech.
http://www.pozitivni-noviny.cz/IMAGES/kocka.jpg


Video-Medvídek

7. dubna 2008 v 16:41


Videoklip se mi moc nelíbí,ale ta písnička sama o sobě je úžasná