Duben 2008
Cejlonská kočka

29. dubna 2008 v 16:14 Kočičí všehochuť
Jedná se oběžně se vyskytující krátkosrstou kočku z ostrova Cejlon,která zaujme především svým vzhledem.Jde tedy o krátkosrsté plemeno s jemně utvářenou kostrou a dobře vyvinutým svalstvem.Její zadní nohy jsou vyšší než přední.Hlava je kulatá s velkýma zakulacenýma ušima.Srst je krátká,na obličeji,končetinách a ocasu je zřetelné žíhání.Barvy srsti jsou popisovány jako konopná se skořicouvou,písková s meruňkovou,čokoládová s barvou bílé kávy...
http://www.kockybrno.cz/foto%20ke%20clankum/california%202.jpgKočka a koťata na 27.4.

27. dubna 2008 v 19:27 Kočka na každý den
Pro dnešek jsem vybrala tuto fotku.Mrzí mě,že sem nemůžu dát obrázky svých koček,protože nemám digitální foťák.Tak jsem našla alespoň nějakou kočičí rodinku na internetu.Dneska se totiž naší kočce Gábě na chalupě narodila tři koťata.Bohužel jsme si nechali jen jedno-černé.
Obrázek “http://minimag.cz/arsinoe/wp-content/uploads/2006/06/hlidkamama.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Smutný konec feťáka

25. dubna 2008 v 20:14 Co mě kdy zaujalo
Tak tohle mi poslala na mail jedna moje kamarádka,moc jsem se nasmálaMurphyho zákony o studování

23. dubna 2008 v 17:35 Co mě kdy zaujalo
Student nenapovídá, zveřejňuje odpovědi.

Student neopisuje, cvičí si zrak.

Nemluví, vyměňuje si názory.

Student nemluví, vyměňuje si názory.

Student nekritizuje profesora, poukazuje na jeho chyby.

Když jde student k tabuli, všechny jeho chyby jsou způsobeny chybnou křídou.

Baterie tvé kalkulačky, ty, které ti vydržely celý rok, kixnou v půlce nejdůležitější písemky za celý rok zrovna když chceš počítat ten nejtěžší příklad.

Základními znalostimi rozuměje schopnost číst, psát a počítat. Všechny ostatní věci, které se děti ve škole učí, jednak zapomenou a za druhé jim v dospělosti budou naprosto k ničemu protože průměrný dospělý jedinec během života zřídka využije vědomosti o hustotě olova, buněčné stavbě bezobratlích nebo punských válek.

Zapeklitou otázku, položenou žákem druhé třídy, rozuměje dotaz typu "Proč je jedno jablíčko červené a druhé zelené, když jsou obě zralá?".
Taková otázka dovede učitele rozzuřit až k nepříčetnosti, protože odpověď na ni v učebnici nenajde.

Na základních školách funkci učitelů zastávají téměř výhradně ženy, ženy mají k hysterii mnohem blíže než muži, takže je dokáže rozzuřit každá blbost.


Čas je...

22. dubna 2008 v 16:55 Co mě kdy zaujalo

Co je to čas?

Chcete-li zjistit, co znamená jeden rok zeptejte se studenta,
který propadl u závěrečné zkoušky

Chcete-li zjistit, co znamená jeden měsíc, zeptejte se matky,
které se narodilo dítě o jeden měsíc dříve.

Chcete-li zjistit, co znamená jeden týden, zeptejte se redaktora
týdeníku.

Chcete-li zjistit, co znamená jedna hodina, zeptejte se milenců,
kteří na sebe čekají

Chcete-Ií zjistit, co znamená jedna minuta, zeptejte se někoho,
komu ujel vlak, autobus nebo uletělo letadlo.

Chcete-Ii zjistit, co znamená jedna sekunda, zeptejte se někoho,
kdo přežil autonehodu.

Chcete-li zjistit, CO znamená jedna milisekunda, zeptejte se
vítěze zlaté medaile na olympijských hrách.

Čas na nikoho nečeká ......

Prožívej plně každý okamžik svého života. A nejlépe ho oceníš
s někým blízkým ......


Kocourovi z Číny narostla křídla!Je to možné?

21. dubna 2008 v 16:01 Zajímavosti o kočkách

Dvě křídla i s kostmi, jako mají ptáci.

Kocour čínské babičky Feng však ptáka ani zdálky nepřipomíná. Přesto jeho hřbet zdobí dvě andělské perutě.
"Nejdříve mu na zádech vyrostly dva hrbolky a po měsíci z nich vyrostla křídla. Stalo se to nedlouho potom, co ho sexuálně obtěžovala smečka potulných koček," vysvětluje Feng.
Podle expertů jde o genetickou mutaci, která kocourovi nezabrání vést normální život. Co když za to ale geny nemůžou a babička Feng a její kocour jsou prostě z pohádky?

Babička Feng se svým ´andělem´
zdroj:ivetak.blog.cz

Víte,že...(6.část)

21. dubna 2008 v 15:43 Zajímavosti o kočkách
Dospělé kočky přijmout lépe za nového člena rodiny kotě.
Nové přírůstky do domácnosti-další zvířata,malé děti i noví lidé-mohou kočce narušit pocit bezpečí.
Kočky,které se doma přestaly cítit bezpečně,mohou začít značkovat močí,nebo škrábat nábytek na strategických místech,aby posílily pocit bezpečí a svůj vlastnický nárok.
http://nasesupertrida.wbs.cz/mam_si_kousnout.jpgKdo byli Tři králové?

19. dubna 2008 v 13:23 | Československo 1938-1945 |  2. světová válka
Historie se někdy chová ke svým hrdinům mačešsky.Ze stovek či tisíců jmen hodných zapamatování jich zachová dalším generacím jen několik.Ty potom ovšem symbolizují činy všech ostatních "bezejmenných".To je i příklad proslulých "Tří králů",hrdinů českého protinacistického odboje-českolovenských důstojníků Balabána,Mašína a Morávka.
Osudy těchto důstojníků předstvavují onu pověstnou viditelnou špičku ledovce.Bez nazištné a neokázalé pomoci řady svých druhů i mnoha prostých občanůby nemohli uskutečnit své akce,poskytovatnaší vládě v Londýně cenné informace,a především tak dlouho unikat gestapu.Jejich příběh se čte jedním dechem,i když je to příběh s tragickým koncem.Vedle mnoha dalších akcítato trojice nejen naplánovala,ale dokonce uskutečnila atenát na Himmlera přímo v Belíně.Jen shodou okolností-vlak přijel pro poruchu na jiné nádraží- mu v lednu 1941 druhý muž třetí říše unikl.
Tři královétaké navázali spojení s nejvýznamnějším agentem československé tajné služby,proslulým A-54.Za tímto kódovým číslem se skrýval důstojník německé tajně služby Paul Thummel.Už před okupací poskytl neobyčejně cenné zprávy a ve své činnosti pokračoval i poté.Díky jeho zprávám znali například Beneš,Churchill-a jejich prostřednictvím i Moskva-přesné datum Hitlerova útoku na SSSR(Stalin to nicméně ignoroval).Díky agentovi A-54 se však také podařilo zachránit před zátahem gestapa řadu českých vlastenců.
Činnost Tří králů, a především jejich úniky z nastražených pastí se staly legendou.Šéf oddělení pražského gestapa Willi Leimer zuřil.Kolik prostředků a lidí věnoval,aby je polapil-a stále marně!
Vzdor přísně dodržované konspiraci se však začal kruh kolem Tří králů neúprosně stahovat.Jako první padl do rukou nacistů v dubnu 1941 podplukovník Josef Balabán.Po krátké přestřelce byl zajat,ale i přes bestiální mučení nic neprozradil.Naopak nevedl gestapona falešnou stopu a umožnilsvým druhům uniknout a přemístit vysílačku do bezpečí.Krátce po příchoduHeydricha do Prahy byl poraven.
Druhým dopadeným byl podplukovník Josef Mašín.Gestapo ho zaskočilo v květnu 1941 v jednom nuselském bytě,právě když pžedávals radiotelegrafistou Peltánem do Londýna zprávu od agenta A-54 s přesným datem plánovaného přepadení SSSR.S pistolí v rucese odvážně postavil přesile.Zastavil první útok gestapa a umožnil uniknout svým druhům.Sám zraněný padl nepřátelům do rukou.Jeho fotografii přinesly noviny,ale nikdo se nepřihlásil.také Mašín vydržel nelidské mučení gestapa.Jeho přátelé připravovali smělou akci.Rozhodli se,že Mašínapři očekávaném převozu z nemocnice do vězení unesou.Protože o tom neměl ani ponětí,sám tuto akco nechtěně zmařil.Pokusil se totiž uprchnou tsám.Omráčil sice stráž,ale poté byl přemožen a uvězněn v smutně proslulé Pečkárně.Mašína nacisté popravili za stanného práva krátce po Heydrichově smrti na kobyliské střelnici.
Poslední padl do rukou gestapa štábní kapitán Václav Morávek,který až do března 1942 udržoval spojení s Londánem a agentem A-54 a jako zázrakem unikal raziím i léčkám gestapa.Smyčka připravená nacisty se však nezadržitelně zužovala.11.března byl cestou na tajnou schůzku obklíčen u Prašného mostu v Praze gestapem.Morávek se nemínil vzdát a svůj život neprodal v přestřelce lacino.

Štábní kapitán Václav Morávek
http://www.sme.sk/vydania/20070628/photo/d6f694fb0670ae118b2110d0310d8f0d.jpg
podplukovník Josef Mašín