Co znamená,když se vám zdá o kočce

25. září 2007 v 19:33 |  Kočičí všehochuť
Vzpomeňme si, v čem tradičně odlišujeme kočičí povahu od povahy psí: zatímco pes bývá poslušný, věrný a projevuje vděčnost za každé pohlazení, kočka nám dává hrdě najevo, že se nikým nenechá ovládnout. Zachovává od lidí určitý odstup a nechá se pohladit, jen když má na to náladu. Kočka je proto symbolem individualismu a nezávislosti, a tak ji také vnímá naše nevědomí, projevující se ve snech.

Pokud se nám ve snu objevila kočka a my s ní byli v dobrém či neutrálním vztahu, znamená to, že dobře víme, v čem je naše osobnost odlišná od jiných a umíme toho využít. Dokážeme být samostatní, názory si vytváříme na základě vlastního uvažování a nemáme potřebu napodobovat druhé. Odmítáme autoritativní chování a jsme schopni postavit se nadřízeným, pokud s nimi nesouhlasíme.

Jestliže na nás kočka ve snu zaútočí, potom se tyto kočičí vlastnosti bojíme projevit. Děsíme se vlastní odlišnosti a snažíme se ztratit v davu. Svůj životní styl i postoje přizpůsobujeme průměru, aby na nás okolí nepohlíželo špatně. Slepě důvěřujeme autoritám a určitě občas proneseme větu, že "maminka a šéf mají vždycky pravdu". Tento vnitřní problém trápí i lidi, kteří mají z koček fobii nebo jsou na ně alergičtí.

Zdá-li se nám naopak, že někdo útočí na kočku, máme pocit, že je na naši osobnost vyvíjen nátlak. Okolí nám vnucuje svá pravidla a brání nám v projevech vlastního já. Cítíme, že musíme bojovat proti zažitým konvencím. Nedůvěřujeme nadřízeným a mocným - raději přejdeme na vlastní nohu, než abychom snášeli někoho nad sebou. Voláme po svobodě pro jednotlivce i společnost a jsou nám blízké anarchistické myšlenky.

Jestliže kočka ve snu zemře, své vlastní já jsme naprosto potlačili a vnitřně jsme se ztotožnili s průměrem nebo s cizím vzorem. Nejsme schopni se bránit svému okolí a neustále se mu přizpůsobujeme. Narození koťat naopak znamená, že v nás narůstá vědomí osobitosti a naše psychika se vyhraňuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 holka holka | E-mail | 3. srpna 2008 v 20:34 | Reagovat

ahoj   promin  že  tě  otravuju  ale nevím co se se  mnou  děje  miluju  kočičí  jídla  a   miluju  strašně  klubíčka   a  jedn ou  se  mi  stalo něco  divné  mněla  sem  černý  ocas   a  kočičí  uš i  a  pak se ze  mně   stala  kočka  a   pak  sem  se   přet  domem promněnila     prosím   odepiš  mi  když  se  viznáš  v  kočkách

2 Coach Factory Outlet Online Coach Factory Outlet Online | E-mail | Web | 22. září 2012 v 10:26 | Reagovat

Here is an area that might be of help for you!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama