Člověk a jeho vztah ke kočce

21. září 2007 v 18:38 |  Kočičí všehochuť
Než si člověk pořídí kočku jako životní družku,musí si položit řadu otázek a upřímně si na ně odpovědět,aby bylo jeho rozhodnutí dobré a šťastné-na příštích(možná) více než dvacet let.Život s kočkou je partnerský vztah,v němž se bere i dává, je to úcta ke zvláštnostem kočky a její respektování.
Pes potřebuje vůdce smečky,kterému se může podřídit.Kočka si po celý život zachovává svou nezávislost,nenechá se "dezírovat",neposlouchá povely. Kočku nemůžeme "držet" ani "vlastnit". Kočka,jeden z nejkrásnějších,nejinteligentnějších a nejdokonalejších tvorů na světě s vysoce vyvinutým světem citů(které se podobají lidským), akceptuje-a miluje-svého člověka z vlastního rozhodnutí. Ve své podatatě zůstává stále nezávislá a volná,tím krásnější a cennejší je pak její dar lásky.Kočka svěří sebe a svůj život svému člověku,celý život ho povauje za "kočičí mámu" a sama zůstává "dítětem". Těsná vazba na vztahovou osobu trvá pro kočku celý život, se ztrátou nebo změnou se nevyrovná vůbec nebo jen těžko a po dlouhé době. Soužití s kočkou znamená zodpovědnost. V dobrých a zlých časech,od první do poslední hodiny života kočky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | 28. listopadu 2012 v 13:24 | Reagovat

Vztah člověka a kočky je jako vztah sluhy a pána, kde sluhou je člověk a pánem kočka. Partnerství ve vztahu s kočkou je nesmysl, protože kočka nic nedává, jen bere.

2 Inika Inika | 1. května 2013 v 10:09 | Reagovat

Tak to se hodně pletete, že kočka nic nedává a jen bere, to je neskutečný blábol[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama