Řecko-země koček

19. července 2007 v 10:21 |  Řecko a kočky,které tu žijí
Jestli je někde kocour první, co uvidíte, když vystoupíte z letadla, tak je to jedině v Řecku. Kočky tu potkáte na každém kroku. Některé jsou velice nebojácné, k lidem důvěřivé a přítulné. Vypadá to, že mají plná bříška a nádherně lesklou srst, jako by je pravidelně někdo česal. Ráno a v podvečer se potulují po ulicích na svých pravidelných obchůzkách a přes poledne drží siestu, takže se buď někde vyhřívají na sluníčku, a nebo se naopak schovávají do stínu palem a zákoutí přístavních uliček. Jsou pouliční a zároveň jakoby všech. Nikomu nevadí. Nikdo je nevyhání ani od úctyhodných monumentálních památek, ani z upravovaných městských parků. Prostě tam patří a tak to je. Jejich obrázky jsou na fotografiích, pohlednicích, kalendářích a dokonce i na ručnících, které se tu v obchůdcích a na tržištích prodávají. Kočka je prostě symbolem, který se v Řecku nedá nezaznamenat.
Kočka 8.jpg

Kočka 2.jpg

Kočka 6.jpg


Zavřít okno

Vložil uživatel: Vráťa Zavřít okno

Zavřít okno

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Peťulka *Peťulka | Web | 19. července 2007 v 10:23 | Reagovat

mas to tu mocko pěkny, a hlasni pro mě pls tady http://straneckyandrei.blog.cz/0707/hlasovani-v-soutezi-o-nej-blog4

jsem tam jako *Peťulka a je to soutez o nej blog, bojuju tam s jednou holkou tak pls pro me hlasni a jukni na muj blog, ale hlavně nezapomen pa.

2 jitka jitka | E-mail | 8. července 2014 v 12:56 | Reagovat

Já osobně jsem z těch koček v Řecku nešťastná a myslím si ,že ta zvířata,která jsou scopna dát člověku plno lásky tam jednoduše bohužel hrozně trpí hlady i žízní a což potom,když jsou nemocná a potřebovaly by pomoc.Zkrátka to řekům přerostlo přes hlavu a nechávají to být.Hnusné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama