Jak pomoci kočkám v Řecku

19. července 2007 v 10:25 |  Řecko a kočky,které tu žijí
Letní sezóna je v plném proudu a hodně lidí se chystá na dovolenou. Pokud se chystáte do Řecka - "Země koček" a patříte k těm, kterým při setkání s opuštěnou kočkou na ulici nezůstane oko suché, je zde pro vás několik užitečných a praktických rad, jak takové setkání přežít bez výčitek a špatného svědomí, že jste tomu drobečkovi nepomohli. Užijete si pak dovolenou v klidu a s vědomím, že jste udělali správnou věc.

1) Ihned po příjezdu si zjistěte všechny nejbližší otevřené nonstop obchody, kde prodávají kočičí konzervy a další kočičí věci.

2) Nakupte minimálně jednu konzervu, kterou s sebou noste vždy na všechny výlety s sebou.

3) Vždy s sebou noste lžičku - bez ní byste obsah konzervy těžko vybírali a shánění takových pomůcek je dosti obtížné.

4) Nezapomeňte na talířek. I pouliční kočka potřebuje trochu kulturního prostředí.

5) Musíte mít také misku na vodu z láhve. Tu noste, kromě vody pro vlastní potřebu vždy zvlášť! V létě je v Řecku opravdu horko a nechcete veškerou vaši vodu rozdat kočkám a umřít žízní!

6) V případě, že vám konzerva dojde, je dobré mít s sebou zásobu granulek. Nikdy nemůžete vědět, kdy zase potkáte tu nejkrásnější kočku ostrovů, byť jste je ještě ani ze čtvrtiny neprozkoumali.

7) V případě, že dojdou i granulky, musíte mít po ruce alespoň nějakou tu kočičí mňamku, kterou byste také měli v nonstop obchodě zakoupit předem.

8) Pokud by se vám stalo, že nebudete mít s sebou nic a potkáte toho nejroztomilejšího kocouře a on se bude chtít tulit a bude mít hlad, pokuste se ho pomalu vylákat k nejbližšímu nonstop obchůdku, kde pro něj koupíte konzervu. S výběrem nesmíte dlouho otálet, protože čekání venku může být pro kocouře značně stresující a než se nadějete, bude fuč a vy pak celou noc probdíte výčitkami, že jste měli být rychlejší.

9) Potřeb, které s sebou na cesty potřebujete je o trochu víc, než jste pravděpodobně předpokládali, a tak doporučuji jeden batoh navíc, a nejlépe jednoho dalšího člena, který ho ponese.

Pro ty, kteří nechtějí svoje kapesné utrácet za konzervy, ale radši za výlety a dobrodružství, doporučuji zakoupit konzervy, granule a další mňamky ještě před odjezdem z domova. Doporučuji zakoupit dostatečné množství na celý pobyt, protože koček je v Řecku opravdu mnoho :-)

Cenově se pohybuje kočičí krmení v Řecku na stejné hladině jako u nás - 60 centů za konzervu.
KOčka 1.jpg 01 Kočka 8.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama