Co je dobré vědět

27. července 2007 v 15:29 |  Řecko a kočky,které tu žijí
Časový posun

V Řecku je oproti České republice časový posun o jednu hodinu napřed - nezapomeňte si při příjezdu posunout hodinky.
Pro studenty

Nezapomeňte si vzít platný studentský průkaz, nejlépe ISIC. Vstup do všech památek pak budete mít v celém Řecku ZDARMA.
Elektřina

Elektrické napětí v Řecku je 220 V, používají se ale ploché zástrčky. V některých hotelech se však zásuvky liší, proto doporučujeme vzít si s sebou adaptér. Adaptéry si lze zapůjčit ve vybraných hotelech na recepci.
Nákupy

V letní sezóně jsou obchody otevřeny každý den od 8.00 do 14.00 hodin a od 17.00 do 22.00 hodin, některé i do půlnoci. Mezi 14. a 17. hodinou se v Řecku dodržuje odpolední siesta, která patří k místním zvyklostem.
Hmyz

V Řecku může být v některém období větší množství komárů, proto doporučujeme klientům vybavit se repelenty nebo sprejem proti hmyzu. Na místě je možné tyto přípravky zakoupit v každé lékárně.
Lékařská pomoc

Ordinační hodiny jsou zpravidla od 9.00 - 21.00 hodin. Běžné léky lze koupit v místních lékárnách. V případě onemocnění se obraťte na stálého delegáta cestovní kanceláře nebo na recepci hotelu. Poplatky za lékařskou péči a léky se platí v hotovosti. Na základě lékařské zprávy, účtenek od lékaře a léků, vám pojišťovna po návratu do ČR danou částku po předložení všech náležitostí
Bankomaty

Bankomaty jsou v Řecku sice v provozu 24 hodin denně, ale bohužel se nevyskytují ve všech oblastech navštěvovaných turisty. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8 do 14 hodin, pouze ve velkých městech jsou některé otevřeny i v sobotu. Bankomaty a banky přijímají platební karty Eurocard-Mastercard, Maestro, VISA, VISA-Electron. Nedoporučuji karty American Express, nejsou kompatibilní s místními bankomaty.

Ovšem nejlepší je používat hotovost. Nedoporučujeme brát si do Řecka české koruny, výhodnější je vyměnit si Eura ještě v ČR.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama