Červenec 2007

Text písně Zakousnutej do tebe

26. července 2007 v 15:29

Úúú šalali * uúuúú šalalali * úúú šalali * uúuúú šalalali * nebudu jen přítel * slabý kafe nesnídám * pavouk Amor spřádá sítě * lásko překvapená * v noci jsem špionem tvých snů * ve dne tě hledám po stopách * listí se snáší ze stromů * někdy bych do toho kop * tak radši si zpívám * úúú šalali * uúuúú šalalali * úúú šalali * uúuúú šalalali * sama teď teď teď se zdráháš * sama teď teď zatím váháš * sama teď teď prsten svíráš * sama teď teď síly sbíráš * a já ti zpívám * úúú šalali * uúuúú šalalali * úúú šalali * uúuúú šalalali * znám tě třetí tejden * třetí pátek nejdu spát * z očí * z mysli sejde každá * jen ty né * akorát * tvoje srdce kývá * hlava možná říká ne * takhle dál to nejde * jsem totiž zakousnutej do tebe * sama teď teď teď se zdráháš * sama teď teď zatím váháš * sama teď teď prsten svíráš * sama teď teď síly sbíráš * sama teď teď teď se zdráháš * sama teď teď zatím váháš * sama teď teď prsten svíráš * sama teď teď síly sbíráš * a já ti zpívám *

Text písně Pojď se mnou do chrámu ticha

26. července 2007 v 15:28

Takovou jsem hledal * duše otevřená * ona spát mi nedá * procitám * víla * z prachu zvedá křídla poraněná * zůstane tu se mnou napořád * aspoň doufám * pojď se mnou do chrámu ticha * cítím tvou vůni * těžko dýchám * dotkni se hladiny moře * mé touhy * vysvoboď mě z kruhů * z cesty vyhořelým rájem * k jezerům tvých očí * se na cestu ptám * kolem tvého slunce * točí se hlava má * uhasíš mou žízeň * která napovídá * že to nejsou slzy * ne * to padá déšť * že jsem tak rád * pojď se mnou do chrámu ticha * cítím tvou vůni * těžko dýchám * dotkni se hladiny moře * mé touhy * vysvoboď mě z kruhů * z cesty vyhořelým rájem * pojď se mnou do chrámu ticha * cítím tvou vůni * těžko dýchám * dotkni se hladiny moře * mé touhy * vysvoboď mě z kruhů * z cesty vyhořelým rájem * ty jsi ta jediná * ty jsi ta pravá * má soudná hodina

Alba

26. července 2007 v 15:25
Slunečnice

Pojď se mnou do chrámu ticha
Ona ví
Zakousnutej do tebe
Hvězda
Veverka
Slunečnice
Karibi
Mohu tě jen milovat
Noc
Vůně
Touha

Větší než malé množství lásky

Kengi
Jeden tvůj dotek
LSD vědec
Svítání
Panic
Země
S tebou
Balada o kocourovi a bylině
Iveta
Tvůj Lucifer
Medvídek

Pohyby

Klobouk ve křoví
Vodpal se mnou vejš
Tlak mám
Je to zlý
Všechno ti dávám
Holčička(je kat)
Pitva
Tajný čísla
Lucija
Troubit na trumpety by se nám líbilo
Pohyby

Černý kočky mokrý žáby

Krev a r'n'r
Černý kočky mokrý žáby
Vona řiká jó
L'aura
Šťastnej chlap
Můžeš
Tereza
Až tě potkám
Štotymenjagovoriš?
Dráhy těla
Amerika

Lucie in the sky

Holčička(je kat)
Černí andělé
Skandál
Lucie
Hej, no tak počkej
Mary'n'Jane
Dal bych ti co chceš
Ty seš můj koláček
Rouháš se bohům
Žhavý stroje
To se mi snad jenom zdá

Garfield-nejlínější kocour na světě

26. července 2007 v 9:48 Kocour Garfield

Cynický tlustý kocour, který by nejraději celý život prospal a projedl, každé ráno musí zhltnout hrnek kávy a navečer do sebe hodit pekáč lasagní. Nenávidí pondělky a pohrdá psy. Na každého pavouka zaútočí novinami a pošťákovi natrhne gatě a rozsype brašnu. Garfield... nejzábavnější kocour na světě!

Narodil se v kuchyni maminky Leony v italské restauraci v roce 1978, Garfield vyrostl ve světoznámou osobnost. Jeho šaškoviny s neschopným vlastníkem, Jonem Arbucklem, slintajícím psím kamarádem Odiem a jeho milovaným plyšovým medvídkem Pookym, přináší každý den mnoho smíchu všem jeho čtenářům. Ale co je tak zajímavého na obtloustlé mourovaté kočce s primitivním postojem? Co dělá Garfielda tak milým?

"On je jako člověk," jak stvořitel Jim Davis rád říká. Garfield sleduje televizi, ať v ní dávají cokoli a nenávidí pondělí. Ve skutečnosti je jeho vášeň pro jídlo a spaní vyrovnaná jen jeho nechutí k držení diet a cvičení (preferuje ležení nebo sezení). Nenávidí brzké ranní vstávání. Káva (dost silná, aby ho postavila na nohy) je jediný způsob, jak začít den. Co může být více lidského? Lidé se také ztotožňují a oddávají Garfieldově drzému humoru. Ale Garfield není jenom drzý a jízlivý, má také svou něžnou stránku. Opravdu miluje svého plyšového medvídka Pookyho a hluboce miluje Jona a Odieho (samozřejmě ne tolik jako sebe). Je jednoduché vidět Garfielda jen jako tlustého kocoura. Jestli jí nebo si chvilku zdřímne, Garfield je klasika a klasika je vždy stylová.

Garfieldovy vtipy o kočkách

26. července 2007 v 9:43 Kocour Garfield
Co dostanete, když zkřížíte kočku s rybou?
Kapra, který vždycky dopadne na všechny čtyři.

Co kočky používají před lovem?
Tygří mast.

Už jste slyšeli o těch dvou nerozlučných kočkách?
Byla to siamská dvojčata!

Proč kočky rády visí na závěsech?
Protože se tam dobře zadrápkovaly.

Slyšeli jste o tom kocourovi, který trumfnul všechny ostatní?
Měl deset životů.

Proč kočky polykají chomáčky chlupů?
Protože mají rády lechtivé příhody.

Slyšeli jste o té kočce, která vydělala jmění ve sportu?
Nechala si patentovat kočičí hřbet.

Znal jsem kočku, která byla tak bohatá, že měla každou myš označenou monogramem.

Co dostanete, když zkřížíte kočku a psa?
Invalidního psa.

Vidí kočky potmě?
Ano, ale špatně se jim drží baterka.

Kočičí vtipy

26. července 2007 v 9:41 Kočičí všehochuť
Jde kočka před myší díru a zaštěká:myš jse domnívá že tam kde je pes tak tam není kočka a myš vylezla z myší díry.kočka ji chňapne do pracičky a povídá:"Jak je dobré znát jeden cizí jazyk''


Jdou dvě kočky po poušti a jedna povídá:,,Hergot,tady to ale muselo klouzat!"
,,Proč myslíš?"
,,No,že to tak sypali!"

Anketa o filmech

23. července 2007 v 12:26 Ankety
Tak který film máte nejradši?

Půjdete do kina na šestý díl Harryho?

23. července 2007 v 12:05 Ankety
Já se chystám.......

O filmech

23. července 2007 v 11:57 Ankety
Je tu další anketa,tak hlasujte!

Letopisy Narnie

23. července 2007 v 11:51 Ankety
Já jsem četla zatím jen první tři díly a zatím se mi líbil nejvíc asi ten první-Čarodějův synovec.

Další anketka

23. července 2007 v 11:42
Kolik je vám let?

Lucie-něco o kapele

23. července 2007 v 10:31

První dlouhohrající deska skupiny LUCIE - "LUCIE" vyšla v roce 1990 a byla v krátké době rozebrána v nákladu cca 100 000 ks nosičů (Zlatá deska). Druhé desky, která
byla vydána v roce 1991 pod názvem "Lucie in the sky...", se prodalo cca 110.000 ks (Zlatá deska). Dvojalbum LUCIE "LIVE 1+2" (1992) bylo záznamem živého vystoupení z pražské Lucerny, bylo rozebráno v počtu 50.000 ks nosičů.

Za dobu své existence odehrála skupina LUCIE více než 300 koncertů po celém Československu. Po třech stříbrných bratislavských lyrách za píseň Davida Kollera "Mít tě sám" (1989) a trojnásobném vítězství v tehdy nejsledovanějším pořadu Slovenské TV Triangel s písní Roberta Kodyma "Dotknu se ohně" (1990) získala LUCIE prestižní ocenění časopisu Melodie jako Skupina roku (1991). Největší úspěch se dostavil v roce 1992, kdy LUCIE obdržela 5 hlavních cen české mutace Gramy, konkrétně se jednalo o cenu za nejlepší videoklip "Černí andělé", píseň "Černí andělé", nejlepší zvuk,
nejlepší dlouhohrající desku "Lucie in the sky..." a především jako nejlepší skupina.

Krátce po tomto nevídaném úspěchu se členové skupiny LUCIE dohodli, že na čas ukončí svá veřejná vystoupení. březen'95 - LUCIE získává křišťálovou desku za 100 000 prodaných nosičů všech řadových alb LUCIE, vydaných fy. B&M Music.

červen - červenec'95 - LUCIE absolvuje úspěšné a zcela vyprodané letní turné po celé ČR (mj. Plzeň - 12 000 diváků, Praha - 8 000), které vrcholí vystoupením před koncertem skupiny Rolling Stones- 130 000 diváků.

prosinec'95 - skladba "Sen" z alba "Černý kočky mokrý žáby" se stává nejhranější písní českých rozhlasových stanic a ve své úspěšnosti následuje fenomenální "Ameriku". Úspěšný rok skupina LUCIE zakončuje vyprodaným vánočním dvojkoncertem v pražské Lucerně, kde po obdržení diamantové desky za 100 000 prodaných nosičů alba "Černý kočky mokrý žáby", vyhlašují neoficiálně jednotliví členové časově neomezenou tvůrčí pauzu, aby se mohli věnovat svým osobním projektům. Deska "Černý kočky mokrý žáby" patří mezi jedno z nejlepších alb skupiny.

leden'96 - David Koller s Lenkou Dusilovou a Martou Minárikem zakládá skupinu PUSA a Robert kodym
společně s P.B.CH připravují nové album a koncertní turné skupiny Wanastowi Vjeci.

Začátek roku 1996 vydává Lucie po kratší pauze další úspěšné album "POHYBY" s neméně slavnou písní Jaroslava Ježka "Klobouk ve křoví" a méně známým hitem od skupiny Beatls"Lucille" nazvaným "Lucija".

Z alba se nejvíce proslavila skladba "Pohyby" a "Všechno Ti dávám".

Podzim'98 Lucie má nové album "Větší než malé množství lásky", na kterém si opět zahraje P.B.CH. Největším hitem se stala skladba Roberta Kodyma "Panic", táhlé "Svítání" a konečně vánoční "Medvídek", jehož klip však TV Nova odmítá vysílat, protože text má drogové zaměření a objevují se i prvky proti církvi.

Únor'99 vyhlášení cen Akademie, Lucie získává titul Nejlepší skupiny roku, nejlepší klip roku ke skladbě "Medvídek" a nejlepší album (Větší než malé množství lásky).

Bartimaeova trilogie-Jonathan Stroud

22. července 2007 v 21:50 Dóóóst dobrý knížky
Tak tohle jsou ty nejlepší knížky,jaký jsem kdy četla.A proto jsem se je taky rozhodla zařadit do mého blogu.Hrozně moc bych si přála,aby byly zfilmovaný,nechápu proč to ještě nikdo nezkusil.

1.Amulet Samarkandu
Amulet Samarkadnu od Jonathana Strouda je první díl zatím třídílné trilogie. Vypráví o příběhu dvanáctiletého čarodějnického učně Nathaniela, který od 5 let studuju u svého přísného (avška nepříliš schopného) mistra, aby se jednou mohl připojit k vládnoucí elitě. Cítí se trochu osamělý, ale nemůže si na nic stěžovat - dokud ho veřejně nezesměšní mocný mág Simon Lovelace. Od té chvíle myslí Nathaniel jen a jen na to, jak se nadutému kouzelníkovi pomstít, a potají se noří do magických svazků skrývajících ta nejtěžší, nejsložitější kouzla. A potom povolá démona, jenž se má stát nástrojem jeho pomsty...
Bartimaeus je pět tisíc let starý džin střední úrovně, který má už ledacos za sebou, nesnáší když mu lidé říkají démone, nerad připouští že existují i mocnější bytosti než je on sám, a upřímně ho rozčiluje, že musí dělat poskoka dvanactiletému holobrádkovi. Ale nic naplat, džin musí splnit každý příkaz. Naštěstí je Bartimaeus podnikavý a vynalézavý, což se mu bude hodit, protože ten protivný kluk mu dal za úkol ukrást dobře hlídaný magický předmět...
Amulet Samarkandu však není obyčejná cetka, ale horké zboží, o které má zájem naprosto každý. Nathaniel i Bartimaeus brzy zjistí, že se zapletli do mnohem nebezpečnější hry, než tušili. V patách mají policii, vládní agenty a démonické hordy celého Londýna a budou muset spojit síly, aby odhalili spiknutí a zachránili život sobě, ale i stovce nejvýznamnějších britských mágů...

Simon Lovelace chystá státní převrat, ale aby se mu to povedlo musí mít u sebe Amulet, který mu někdo odcizil. Nastává honička po celém Londýně, až nakonec chlapce chytí, ale ten mu jen tak tak uteče. Bartimaeus potká na tomto putování své staré "přátele", kteří si s ním chtějí vyřídit účty, které si způsobili ještě za vlád faraonů v Egyptě... Ale aby toho nebylo dost je zde Odboj, který nenávidí mágy a chce je svrhnout z vládnoucí pozice v Londýně.

Autor vrhl nový pohled na svět fantasy... V tomto světě je několik zmínek o Praze, jako bývalém velkoměstě všech mágů, ale v minulém století se centrum mágů přesídlilo do Londýna, od té doby mágové z Londýna bojují proti těm Pražským.

2. Golemovo oko
Od událostí popsaných v Amuletu Samarkandu uběhly dva roky a mladý mág Nathaniel dělá rychlou kariéru ve vládních službách. Jeho hlavním úkolem je zarazit stále odvážnější útoky tajemného Odboje. To však není lehké: plebejský gang vedený energickou Kitty uniká dál a Nathanielovo postavení - a možná i jeho život - je v ohrožení. Ocitá se pod stále větším tlakem a pak dojde v Londýně k dalším, tentokrát mnohem ničivějším útolům. Stojí za nimi stále Odboj, nebo jde o něco ještě nebezpečnějšího? Nathaniel musí co nejrychleji odhalit pachatele, a tak se odhodlá k zoufalým krokům: vypraví se do nepřátelské Prahy, ale nejen to, opět povolá drzého, hádavého a vynalézavého džina Bartimaea.
Kitty s přáteli mezitím plánují svůj nejodvážnější kousek, který má navždy změnit dějiny Londýna. Golemovo oko, pozoruhodný druhý díl originální fantasy trilogie, je opět plný magie, humoru, dobrodružství a politických intrik, mezi nimiž se mají cesty Nathaniela, Bartimaea i Kitty osudově zkřížit.


3. Ptolemaiova brána
Tři roky uplynuly od chvíle, kdy mág Nathaniel překazil ničivý útok na Londýn. Nyní musí jako vysoko postavený člen britské vlády čelit stále větším problémům: válka, kterou Británie vede v koloniích, se vyvíjí špatně, impérium se otřásá v základech a mezi plebejci to vře nespokojeností...
V dávné minulosti se Bartimaeovi nikdo nevyrovnal. Nyní, po několika letech téměř nepřetržité služby, je už však u konce sil. Přepracovaný, stále nespokojenější Nathaniel s ním zachází hůř než kdy předtím. Kdysi mocný džin je zesláblý, zranitelný a dochází mu trpělivost...
Kitty se mezitím u roztržitého starého mága tajně přiučuje magickému umění, studuje démony a pátrá po Bartimaeově minulosti. Doufá, že s pomocí takto získaných informací poruší začarovaný kruh nepřátelství mezi džiny a lidmi...
Ohromující závěr Bartimaeovy trilogie překračuje hranice světů. Osudy Bartimaea, Nathaniela a Kitty se v něm naposledy spojí, neboť jenom společně mohou porazit proradné mágy, odhalit děsivé spiknutí a postavit se největší hrozbě v dějinách magie. A co hůř, musí přitom spolupracovat...


Jak pomoci kočkám v Řecku

19. července 2007 v 10:25 Řecko a kočky,které tu žijí
Letní sezóna je v plném proudu a hodně lidí se chystá na dovolenou. Pokud se chystáte do Řecka - "Země koček" a patříte k těm, kterým při setkání s opuštěnou kočkou na ulici nezůstane oko suché, je zde pro vás několik užitečných a praktických rad, jak takové setkání přežít bez výčitek a špatného svědomí, že jste tomu drobečkovi nepomohli. Užijete si pak dovolenou v klidu a s vědomím, že jste udělali správnou věc.

1) Ihned po příjezdu si zjistěte všechny nejbližší otevřené nonstop obchody, kde prodávají kočičí konzervy a další kočičí věci.

2) Nakupte minimálně jednu konzervu, kterou s sebou noste vždy na všechny výlety s sebou.

3) Vždy s sebou noste lžičku - bez ní byste obsah konzervy těžko vybírali a shánění takových pomůcek je dosti obtížné.

4) Nezapomeňte na talířek. I pouliční kočka potřebuje trochu kulturního prostředí.

5) Musíte mít také misku na vodu z láhve. Tu noste, kromě vody pro vlastní potřebu vždy zvlášť! V létě je v Řecku opravdu horko a nechcete veškerou vaši vodu rozdat kočkám a umřít žízní!

6) V případě, že vám konzerva dojde, je dobré mít s sebou zásobu granulek. Nikdy nemůžete vědět, kdy zase potkáte tu nejkrásnější kočku ostrovů, byť jste je ještě ani ze čtvrtiny neprozkoumali.

7) V případě, že dojdou i granulky, musíte mít po ruce alespoň nějakou tu kočičí mňamku, kterou byste také měli v nonstop obchodě zakoupit předem.

8) Pokud by se vám stalo, že nebudete mít s sebou nic a potkáte toho nejroztomilejšího kocouře a on se bude chtít tulit a bude mít hlad, pokuste se ho pomalu vylákat k nejbližšímu nonstop obchůdku, kde pro něj koupíte konzervu. S výběrem nesmíte dlouho otálet, protože čekání venku může být pro kocouře značně stresující a než se nadějete, bude fuč a vy pak celou noc probdíte výčitkami, že jste měli být rychlejší.

9) Potřeb, které s sebou na cesty potřebujete je o trochu víc, než jste pravděpodobně předpokládali, a tak doporučuji jeden batoh navíc, a nejlépe jednoho dalšího člena, který ho ponese.

Pro ty, kteří nechtějí svoje kapesné utrácet za konzervy, ale radši za výlety a dobrodružství, doporučuji zakoupit konzervy, granule a další mňamky ještě před odjezdem z domova. Doporučuji zakoupit dostatečné množství na celý pobyt, protože koček je v Řecku opravdu mnoho :-)

Cenově se pohybuje kočičí krmení v Řecku na stejné hladině jako u nás - 60 centů za konzervu.
KOčka 1.jpg 01 Kočka 8.jpg

Řecko-země koček

19. července 2007 v 10:21 Řecko a kočky,které tu žijí
Jestli je někde kocour první, co uvidíte, když vystoupíte z letadla, tak je to jedině v Řecku. Kočky tu potkáte na každém kroku. Některé jsou velice nebojácné, k lidem důvěřivé a přítulné. Vypadá to, že mají plná bříška a nádherně lesklou srst, jako by je pravidelně někdo česal. Ráno a v podvečer se potulují po ulicích na svých pravidelných obchůzkách a přes poledne drží siestu, takže se buď někde vyhřívají na sluníčku, a nebo se naopak schovávají do stínu palem a zákoutí přístavních uliček. Jsou pouliční a zároveň jakoby všech. Nikomu nevadí. Nikdo je nevyhání ani od úctyhodných monumentálních památek, ani z upravovaných městských parků. Prostě tam patří a tak to je. Jejich obrázky jsou na fotografiích, pohlednicích, kalendářích a dokonce i na ručnících, které se tu v obchůdcích a na tržištích prodávají. Kočka je prostě symbolem, který se v Řecku nedá nezaznamenat.
Kočka 8.jpg

Kočka 2.jpg

Kočka 6.jpg


Zavřít okno

Vložil uživatel: Vráťa Zavřít okno

Zavřít okno


Byli jste někdy v Řecku?

16. července 2007 v 10:50 Ankety
Já jsem už byla v Řecku třikrát a už napoprvé se mi to tam moc zalíbilo.Tuhle zemi mám moc
ráda a doufám,že se tam ještě hodněkrát podívám.

Máte doma kočičího mazlíčka?

14. července 2007 v 11:20 Ankety
Já mám doma kočku Rozárku a na chalupě ještě kocoura Rošťáka a kočku Čiperku.

Řecká přísloví

13. července 2007 v 17:33 Řecko a kočky,které tu žijí
Nepočítej kuřata, dokud se nevylíhnou.

Když spíš se psem, budeš mít ráno plno blech.

Jeden pták v hrsti má cenu dvou ve křoví.

Liška, která čeká, až spadne slepice z hřadu, zůstane o hladu.

Kraba nedonutíš chodit přímo.

V jedné botě není dost místa pro dvě nohy.

Kočka v rukavicích myš nechytí.

Kdo chce mít vejce, musí snášet slepičí kdákání.

Přátelství není jen osvěžující plod, ale též příležitost ke službě.

Snít o minulosti znamená zmeškat přítomnost.

Žít bez strasti nelze, ale také ne bez dobrého slova.

Než začneš jinému jámu kopat - dobře změř, kolik měříš.

I kdybys z moře nabíral, nenabereš do džbánu víc, než se do něho vejde.

Ústa krásné ženy jsou květinou, která láká mnoho motýlů.

Koktavý miluje koktavého, anžto rozumí řeči jeho.

Děti vychované - rodičům věnec; děti zpovykané - rodičům konec.

Jako panna - v trní zamotaná, jako žena - do želez uvržena, jako vdova - zalitá do olova.

Žena dá přednost muži bez peněz, před penězi bez muže.

Když promluví peníze, pravda zmlkne.

Hlupák hodí kámen do moře a tisíc mudrců ho nevyloví.

Host prázdný, málo vzácný.

Kočka,John Keats

12. července 2007 v 10:29 Citáty a básničky o kočkách
KOČKA


Pojď,stará moudrá kočko na klín a vyprávěj,

Jak hordy myších škůdců jsi hravě pokosila,

Ve slavných lítých bojích, kdy bylas ještě čilá:

I o tom, cos kde vzala-jen mluv a neskrývej

Ty měsíce svých zraků! A drápky zatáhni.

Snad pošeptáš mi taky provinilým hláskem

Co stihlo zlatou rybku, co bylo s konipáskem?

Leč-nebudu se ptát, vše zašlo v mlze dní.

Ve stáří už ten svět pro tebe pozbyl svodů,

Krátí se deech i skok-i my dva častokrát

Jsme dostávali ran, jen tak, bez důvodu,

Od lidí nehodných, co radují se z bolu.

Máš ještě srst jak v máji a hladívám ji rád-

Pojď na klín: tvé i mé lásky

Kočka u dveří,Johanes Trojan

12. července 2007 v 10:27 Citáty a básničky o kočkách
KOČKA U DVEŘÍV městě jsem viděl velký dům,

jaký jen patří boháčům.

Byl honosný a krásný tak,

že mohli na něm nechat zrakti, kdož šli kolem:ale přec

jsem postrádal tam jednu věc-

chybělo cosi u dveří.Jindy zas v létě šel jsem vsí,

kde malý domek na návsi

za květy ukryt v zahrádce

byl jako chýška v pohádce.

Zde obrázek jsem uviděl,

jenž z paměti mi nezmizel:

kotě si hrálo u dveří.Snad také jednou přijde den,

kdy splní se můj dávný sen:

že budu skromný domek mít

a v tichém míru si v něm žít.

květy mi budou potěchou,

vlaštovky kroužit nad střechou

a kočka sedět u dveří.