Stvoření kočky

15. června 2007 v 10:26 |  Kočičí všehochuť
Bylo prokázáno, že následující část Knihy Genesis byla objevena ve svitcích od Mrtvého moře. Pokud jsou tyto záznamy autentické, mohly by vnést světlo do odvěké otázky: "Odkud pocházejí domácí zvířata, věrní přátelé člověka?".
A Adam řekl: "Pane, když jsem byl v zahradě, procházel jsi se se mnou každý den. Nyní však Tě již nevidím. Jsem zde osamělý a je pro mne obtížné pamatovat toho, jak moc mne miluješ."
A Bůh řekl: "Nic není nemožné! Stvořím pro tebe přítele, který s tebou bude navždy a bude obrazem mé lásky k tobě, abys vždy věděl, že tě miluji, i když ty mne nevidíš. Ať už budeš jakkoliv sobecký, dětinský či neschopný milovat, tento nový přítel tě přijme takového, jaký jsi a bude tě milovat tak, jako Já miluji tebe, ať už je tvá povaha jakákoliv. "
A Bůh stvořil nové zvíře, aby bylo Adamovi přítelem. A bylo to dobré zvíře a Bůh byl potěšen.
A nové zvíře těšilo být s Adamem a vrtělo ocasem. A Adam řekl: "Ale Pane, už jsem pojmenoval všechna zvířata v Království a všechna dobrá jména už jsou použita. Neumím vymyslet jméno pro toto nové zvíře."
A Bůh řekl: "Nic není nemožné! Stvořil jsem toto zvíře, aby odráželo mou lásku k tobě. Jeho jméno bude obrazem mého vlastního jména a bude se nazývat PES." (GOD čteno pozpátku je DOG)
A Pes žil s Adamem a byl mu přítelem a miloval ho. A Adam byl spokojen. A Bůh byl potěšen. A Pes byl šťasten a vrtěl svým ocasem.
Za nějaký čas Adamův anděl strážný přistoupil k Bohu a řekl: "Pane, Adam byl zahlušen pýchou. Nosí se jako páv a věří, že je hoden obdivu. Pes Adama vskutku naučil, že je milován, ale nikdo ho nenaučil pokoře."
A Pán řekl: "Nic není nemožné! Stvořím pro něj přítele, který s ním bude navždy a který ho uvidí takového, jaký je. Tento přítel mu bude připomínat jeho nedokonalost, a tak bude vědět, že ne vždy je hoden obdivu."
A Bůh stvořil KOČKU, aby byla Adamovi přítelem. A Kočka nebude Adamovi poslušná.
A když Adam pohlédl do očí Kočky, uvědomil si, že není tím nejvyšším stvořením. A Adam se naučil pokoře.
A Bůh byl potěšen. A Adam se velmi zdokonalil.
A kočka nedbala ani jednoho ani druhého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama