Červen 2007

Kočičí pověsti

17. června 2007 v 11:57 Knížky o kočkách
název:Kočičí pověsti
autor:Eva Beranová
* objednávkou knížky přispějete První společnosti za práva koček na péči o opuštěné kočičky
Knížka Kočičí pověsti je určena nejen pro děti, ale i pro dospělé. Jejím přáním je nejen pobavit, ale i poučit a změnit názor na leckdy opomíjená stvořeníčka se sametově hebkou srstí a kouzelnýma očima.

Přispějete-li První společnosti za práva koček na péči o opuštěné kočky částkou od 160,- Kč na jejich konto, dostanete tuto knížku jako dárek, kterým můžete potěšit nejen sebe, ale i své blízké.
Celý Váš dar bude využit na péči o opuštěné kočky.
Konto První společnosti za práva koček:
Č.ú.: 756098001/2400, e-Banka
K.symbol: 558
V.symbol: 777

Garfield

17. června 2007 v 11:43 Ankety
Garfield 2 - pohlednice, plakáty, tapety, obrázky, fotky

Vtipy o kočkách

17. června 2007 v 11:39 Kočičí všehochuť
V jedné rodině se narodila čtyřčata. Jde kolem kočka a pod vousy pronese: "To jsem zvědavá, kolik jich utopí..."
Přijde takhle jednou jedna holka na návštěvu ke kámošce a jak tak popíjejí kafe, přijde do obýváku černá kočka a říká: "Neviděly jste tady někde dnešní noviny?"
Holka zmateně kouká, ale její kámoška ji uklidňuje: "Nenech se zmást, ona si akorát prohlíží obrázky."
Na policii řinčí telefon:
"Volám od Nováků. Prosím, okamžitě sem někoho pošlete. Právě vlezla do bytu kočka!"
"Helejte, nedělejte si z nás legraci!!!"
"Musíte sem někoho poslat. U telefonu Novákovic papoušek!"
Kocouři se domlouvaj, že půjdou večer na střechu, že si tam bezvadně zasouloží. Malej kocourek otravuje, že chce jít taky. No, nakonec je ukecá a vezmou ho taky. Na střeše je děsná kosa, prší, vítr fouká a kočky nikde. Kocouři se tam klepou a najednou ten malej říká: "Tak kluci, ještě chvíli tady s váma budu souložit a pak jdu domů, protože je mi
zima."


František PON a jeho knížky

15. června 2007 v 10:44 Knížky o kočkách

KDO JE FRANTIŠEK PON.?

František PON., celým jménem František Poněšický, je pseudonym, pod kterým společně malují obrazy a píší knihy manželé Jitka Baliharová a Oldřich Přibík. Sám František se jako pseudonym narodil počátkem devadesátých let v malé jihočeské vesničce Poněšice nedaleko Hluboké nad Vltavou a jeho obrazy pak střídavě vznikaly v Poněšicích a v Praze, to podle toho, kde se právě nacházeli oba autoři.
Jitka, původně grafička a výtvarná redaktorka, a její manžel, novinář, spolu začali v osmdesátých letech připravovat pro děti omalovánky a leporela. Časem přestalo být zřejmé, čí je nápad, obrázek nebo text. To konec konců platí i o obrazech, litografiích a knihách podepisovaných zkratkou František PON. Jitka je specialistkou na jemné detaily, jako jsou například květiny, ptáci, perské koberce, skleničky s likérem či elegantní vázanky. Olda je naopak na hrubší práci. Na něm je například vytvořit nebe, postavit dům či prkennou ohradu kolem hřiště. Oba ovšem milují kočky a ty také najdete na většině jejich obrazů i grafik. O kočkách a životě s nimi také píší ve svých knihách.
František PON. - Autoportrét

KNIHY FRANTIŠKA PONA

František PON.: Kočky to vědí líp
O tom, jak kočky člověku převrátí život na ruby.
ukázka z knihy
František PON.: Kočkám chutná kaviár
Kuchařka pro lidi a jejich kočky a něco navíc.
ukázka z knihy
František PON.: Kočky mluví ze spaní
Kniha o kočkách, cestování a kočičích obrazech.
ukázka z knihy

František PON.: Dneska výtah nejezdí
Pošťácký příběh ze Žižkova osmdesátých let minulého století.
ukázka z knihy
František PON.: Želva Marie
Básničky z pražské Zoologické zahrady.
ukázka z knihy

Jak dát kočce prášek

15. června 2007 v 10:30 Kočičí všehochuť
 1. Pevně kočku chyťte. Její hlavu si položte na loket, jako když dáváte miminku pít z láhve. Potichu říkejte: "Hodná čičinka!" Strčte tabletku do kočičí tlamičky.
 2. Sundejte kočku z lustru a vyšťárejte tabletku zpod gauče.
 3. Zopakujte bod 1, ale přidržujte levou rukou přední packy a pravým loktem zadní. Zastrčte tabletku do tlamky ukazováčkem.
 4. Vyšťárejte kočku zpod postele. Vyndejte z tuby novou tabletku. (Zapuďte myšlenku na pořízení nové kočky.)
 5. Znovu postupujte podle bodu 1. Tentokrát jakmile máte kočku v pozici pijícího dítěte, sedněte si na kraj křesla, nakloňte se co nejvíc nad kočku, přesuňte pravou ruku nad levý loket, zvedněte kočce horní čelist a rychle vhoďte tabletku. Protože vaše hlava spočívá prakticky na kolenou, nevidíte, co přesně děláte - na tom však nezáleží.
 6. Nechte kočku viset na záclonách. Nechte tabletku ve svých vlasech.
 7. Jste-li žena, poplačte si. Jste-li muž, poplačte si.
 8. Seberte se. Vezměte kočku a tabletku. V poloze 1 proneste pevným hlasem: "Tak kdo tady poroučí?!?" Otevřte kočce pusu, vezměte tabletku a... zatraceně!
 9. Tak takhle to nejde. Poddejte se zhroucení a po chvíli se zamyslete. Aha! Chaos způsobují drápy.
 10. Připlazte se ke skříni s prádlem. Vytáhněte velkou osušku a rozprostřete ji na zem.
 11. Vytáhněte kočku z kuchyňské linky a tabletu z květináče.
 12. Natáhněte kočku na osušku hlavou u delšího okraje.
 13. Připlácněte kočce nohy k tělu. (Odolejte pokušení rozplácnout celou kočku.)
 14. Zabalte kočku do osušky. Spěchejte - čas a tabletka na nikoho nečeká.
 15. Opět zaujměte polohu 1. Obtočte ruku kolem osušky s kočkou, aby dosáhla k hlavě. Stiskněte kočce čelistní klouby, jako když otvíráte okvětní plátky "zaječí hubičky".
 16. Pusťte tabletku do tlamky a zastrčte ji prstem dál. Konečně!!!
 17. Vyluxujte chlupy (kočičí). Ošetřete si šrámy (vlastní).
 18. Vezměte si dva aspiríny a lehněte si.

Koupání kočky jako bojové umění

15. června 2007 v 10:29 Kočičí všehochuť
Někteří lidé říkají, že se kočky nemusejí nikdy koupat. Že se samy olížou do čista. Že mají ve slinách jakýsi speciální enzym, který na kočku působí jako nový Cillit - rozpustí špínu a odstraní ji z kožíšku. Po většinu svého života jsem tomuto folklóru věřil. Stejně jako ostatní lidé, kteří něčemu slepě věří, jsem byl ochoten ignorovat všechna fakta, která svědčila o opaku - pach kočičiny v koutech garáže a špinavé skvrny lpící na koberci u krbu. Přijde však čas, kdy se člověk musí podívat skutečnosti tváří v tvář a přiznat si: "Tahle kočka smrdí jako latrína v cikánském táboře za parného letního odpoledne." Nastane-li takový čas u vás doma, tak jak se to stalo v mém případě, měl bych pro vás několik dobře míněných rad. Vezměte je v úvahu než chytíte kočku pod paži a zamíříte k vaně:
 1. Mějte na paměti, že ačkoli pro kočku mluví rychlost a naprostá neúcta k lidskému životu, vaší výhodou je síla. Znásobte tuto sílu vhodným výběrem bojiště.
 2. Nepokoušejte se ji koupat na otevřeném prostranství, kde vás snadno donutí, abyste ji pronásledoval. Zvolte si velmi malou koupelnu. Měří-li vaše koupelna více než půl metru čtverečního, je nejlepší vlézt do vany i s kočkou a zavřít posouvací přepážku, jako kdybyste se chtěl sprchovat. (Obyčejná igelitová plenta nestačí. Průměrná kočka nadělá i ze tří vrstev pogumovaného plátna cáry rychleji, než politik změní svou stranickou příslušnost.)
 3. Vězte, že kočka má drápy a nebude váhat odstranit vám z těla všechnu kůži. Vaší výhodou zde je chytrost, díky které víte, jak se obléci tak, abyste byli maximálně chráněni. Doporučuji kombinézu z plachtoviny zastrčenou do montérských holínek nad kolena, rukavice z ocelového pletiva, vojenskou helmu, hokejovou masku a neprůstřelnou vestu s dlouhými rukávy.
 4. Připravte si všechno předem. Až vám kočka začne prokutávat díru do neprůstřelné vesty, nebudete mít čas zaskočit si pro osušku. Napusťte předem vodu. Ujistěte se, že láhev s kočičím šamponem se nalézá za přepážkou uvnitř prostoru vany. Vyzkoušejte si, že dosáhnete na osušku, i když ležíte na zádech ve vaně.
 5. Využijte momentu překvapení. Pochovejte nenuceně kočku, jako byste ji chtěli odnést k misce s večeří. (Vašeho podivného vzezření si kočka obvykle nevšimne, kočky se zpravidla o módu vůbec nezajímají. Pokud by to přece jenom zaregistrovala, klidně ji vysvětlete, že jste se nechali najmout na laické testování výrobků firmy Adidas.)
 6. Jakmile jste jednou v koupelně, je pro přežití klíčovou otázkou rychlost. Jediným pohybem zabouchněte koupelnové dveře, vnikněte do vany, zavřete přepážku, ponořte kočku do vany a postříkejte ji šampónem. Tím začalo nejdivočejších 45 sekund ve vašem životě. Poznámka: Kočka nemá držadlo.
 7. Přidává se skutečnost, že kočičí kožich je teď plný pěny, což problém zásadně zkomplikovalo. Nepředpokládejte, že kočku udržíte na jeden zátah déle než dvě nebo tři vteřiny. Když se vám to na chvilku podaří, nezapomeňte použít další dávku šamponu a splašeně ji drhnout. Po chvilce se vám vyškubne a spadne zpátky do vody, čímž se opláchne. (Národní rekord v koupání kočky jsou tři dávky pěny, neočekávejte proto příliš mnoho.)
 8. Potom je nutno kočku usušit. Začátečníci v koupání koček vždy předpokládají, že tato fáze bude nejobtížnější, protože na tomto místě jsou lidé již unaveni a kočky dospěly k pevnému odhodlání nedat se. Ve skutečnosti je proti tomu, co jste již absolvovali, osušení jednoduché. V tomto stadiu totiž kočka pevně visí na vaší pravé noze. Vytáhnete prostě špunt z vany, sáhnete po ručníku a čekáte. (Výjimečně se ovšem kočka může vyšplhat na vaši helmu. V takovém případě je nejlepší setřást ji a přesvědčit ji, aby zase zaťala drápky v oblasti vaší nohy.) Až voda z vany odteče, sáhnete prostě s osuškou dolů a kočku vysušíte. Po několika dnech se kočka uklidní natolik, že ji budete moci z nohy sundat. Asi tři týdny s vámi potom nebude mluvit a většinu času stráví otočena k vám zády. Může se u ní vyvinout i psychóza a její pohled bude připomínat pohled sádrové sošky. Budete asi předpokládat, že se na vás zlobí. Obvykle tomu tak není. Zpravidla jenom přemýšlí, jak příště prolomit vaši obranu a přivodit vám smrtelné zranění, až se rozhodnete ji zase vykoupat. Přinejmenším však teď smrdí podstatně méně.

Stvoření kočky

15. června 2007 v 10:26 Kočičí všehochuť
Bylo prokázáno, že následující část Knihy Genesis byla objevena ve svitcích od Mrtvého moře. Pokud jsou tyto záznamy autentické, mohly by vnést světlo do odvěké otázky: "Odkud pocházejí domácí zvířata, věrní přátelé člověka?".
A Adam řekl: "Pane, když jsem byl v zahradě, procházel jsi se se mnou každý den. Nyní však Tě již nevidím. Jsem zde osamělý a je pro mne obtížné pamatovat toho, jak moc mne miluješ."
A Bůh řekl: "Nic není nemožné! Stvořím pro tebe přítele, který s tebou bude navždy a bude obrazem mé lásky k tobě, abys vždy věděl, že tě miluji, i když ty mne nevidíš. Ať už budeš jakkoliv sobecký, dětinský či neschopný milovat, tento nový přítel tě přijme takového, jaký jsi a bude tě milovat tak, jako Já miluji tebe, ať už je tvá povaha jakákoliv. "
A Bůh stvořil nové zvíře, aby bylo Adamovi přítelem. A bylo to dobré zvíře a Bůh byl potěšen.
A nové zvíře těšilo být s Adamem a vrtělo ocasem. A Adam řekl: "Ale Pane, už jsem pojmenoval všechna zvířata v Království a všechna dobrá jména už jsou použita. Neumím vymyslet jméno pro toto nové zvíře."
A Bůh řekl: "Nic není nemožné! Stvořil jsem toto zvíře, aby odráželo mou lásku k tobě. Jeho jméno bude obrazem mého vlastního jména a bude se nazývat PES." (GOD čteno pozpátku je DOG)
A Pes žil s Adamem a byl mu přítelem a miloval ho. A Adam byl spokojen. A Bůh byl potěšen. A Pes byl šťasten a vrtěl svým ocasem.
Za nějaký čas Adamův anděl strážný přistoupil k Bohu a řekl: "Pane, Adam byl zahlušen pýchou. Nosí se jako páv a věří, že je hoden obdivu. Pes Adama vskutku naučil, že je milován, ale nikdo ho nenaučil pokoře."
A Pán řekl: "Nic není nemožné! Stvořím pro něj přítele, který s ním bude navždy a který ho uvidí takového, jaký je. Tento přítel mu bude připomínat jeho nedokonalost, a tak bude vědět, že ne vždy je hoden obdivu."
A Bůh stvořil KOČKU, aby byla Adamovi přítelem. A Kočka nebude Adamovi poslušná.
A když Adam pohlédl do očí Kočky, uvědomil si, že není tím nejvyšším stvořením. A Adam se naučil pokoře.
A Bůh byl potěšen. A Adam se velmi zdokonalil.
A kočka nedbala ani jednoho ani druhého.

12.měsíc Prosinec

15. června 2007 v 10:20 Svátky koček,psů a lidí

Prosinec

DenJméno
1IvaGladysŽaky
2BlankaMaximNorik
3SvatoslavClarkCorado
4BarboraBabetaLola
5JitkaPiccoloElba
6MikulášKarinaCharley
7AmbrožRajkaGreg
8KvětoslavaSantanaOlsan
9VratislavAdonisClif
10JulieNikitaCivil
11DanaArnoldAret
12SimonaFaustGrand
13LucieDiamondKelly
14LýdieDamiánMolly
15RadanaDaisyHeron
16AlbínaOliviaJerry
17DanielPamelaKenny
18MiloslavTerrenceArna
19EsterAidaOrfeus
20DagmarMartyBlank
21NatálieFleurHardy
22ŠimonMilkyGoffy
23VlastaShirleyMoris
24Adam a EvaFionaSonny
251. svátek vánočníNeroFera
26ŠtěpánWendyConnie
27ŽanetaLeoKaro
28BohumilaForestSian
29JuditaTrampAšar
30DavidTornádoČaky
31SilvestrCassieBriny

11.měsíc Listopad

15. června 2007 v 10:19 Svátky koček,psů a lidí

Listopad

DenJméno
1FelixRitaDolly
2Památka zesnulýchKubaNiki
3HubertAragonBern
4KarelMadelaineChasan
5MiriamSuziSigi
6LiběnaScarletBrest
7SaskieOrfeusFido
8BohumírIsabellaOmar
9BohdanPipiDant
10EvženLuisaFix
11MartinSamuelYork
12BenediktAbbéClea
13TiborCipísekHera
14SávaVesnaMuf
15LeopoldKettyArmína
16OtmarČertBrixie
17MahulenaChiquitaTobi
18RomanaKristiánAsan
19AlžbětaSáraGoro
20NikolaLadyTim
21AlbertFugasCherry
22CecílieHarveyNessie
23KlementGenevieveBugsy
24EmílieIndíJimmy
25KateřinaPegasKeks
26ArturZapaSorbon
27XenieRomyJolla
28RenéFannyTracy
29ZinaNessieMína
30OndřejAmadeusRay

10. měsíc Říjen

15. června 2007 v 10:18 Svátky koček,psů a lidí

Říjen

DenJméno
1IgorFloydAli
2OlivieKulíšekKiki
3BohumilIrosMorgan
4FrantišekHarleyArina
5EliškaOrionKojak
6HanušRonaldoTina
7JustýnaAjaxHero
8VěraSueSabar
9ŠtěfanLutherAdam
10MarinaBalooLuna
11AndrejPukViki
12MarcelFelínaFox
13RenátaAramVigo
14AgátaChňapkaAxa
15TerezaGrandIsar
16HavelRáchelLojza
17HedvikaMiráklMonty
18LukášRubyDingo
19MichaelaCecilkaEros
20VendelínGitaČibi
21BrigitaOzzyDžina
22SabinaLiliBadys
23TeodorJacquelineBina
24NinaParisPussy
25BeátaMessierHex
26ErikZuleikaČiči
27ŠarlotaClaudiusAgila
28Státní svátekChristianBart
29SilviePrettyAskot
30TadeášMikyHrom
31ŠtěpánkaCindyAmanda

9.měsíc Září

15. června 2007 v 10:18 Svátky koček,psů a lidí

Září

DenJméno
1LindaKryštofBlesk
2AdélaMorgianaPluto
3BronislavPeneloppeBandy
4JindřiškaBuddyRuby
5BorisJudyTed
6BoleslavPigiBrek
7ReginaMaggieAston
8MarianaFrancesLoran
9DanielaPandoraDiky
10IrmaAtilaRolf
11DenisaDebbieWendy
12MarieOsvaldBella
13LuborBennyAlisa
14RadkaJefLasky
15JolanaLeonElla
16LudmilaZachariášBrixa
17NaděždaOtheloŠtaflík
18KryštofSmokieŠpagetka
19ZitaCorinaAuta
20OlegMínaArka
21MatoušZefírLeo
22DarinaBrendaFilla
23BertaXenieElka
24JaromírGeoffreyArči
25ZlataPriscillaaDaryk
26AndreaTiffanyBazir
27JonášGibsonDar
28VáclavAbigailDafy
29MichalUlrikaDena
30JeronýmWillyDoris

8.měsíc Srpen

15. června 2007 v 10:17 Svátky koček,psů a lidí

Srpen

DenJméno
1OskarNikyEndy
2GustavJakieTony
3MilušeMandaLesan
4DominikSimbaSir
5Kristián a MilivojÁronAlex
6OldřiškaŽofinkaČikina
7LadaKingKing
8SoběslavLambertBobina
9RomanHowardAkar
10VavřinecFrigoDamián
11ZuzanaChiccoAngela
12KláraLuciferShelia
13AlenaŤapkaBena
14Alan a SylvaČerťulaEnny
15HanaOxanaGerry
16JáchymJoyFaraon
17PetraBelindaAron
18HelenaMirandaLucky
19LudvíkSilverLisy
20BernardChipAran
21JohanaMiluškaMik
22BohuslavGábinaAzar
23SandraÁjaBruno
24BartolomějMarxEila
25RadimYorkFifi
26LuděkBéďaDafné
27OtakarBoubaEgar
28AugustýnMirabelMona
29EvelínaDášenkaBetty
30VladěnaNorikaBary
31PavlínaIrwingBax

7. měsíc Červenec

15. června 2007 v 10:17 Svátky koček,psů a lidí

Červenec

DenJméno
1JaroslavaJustýnaBeli
2PatricieZaniSany
3RadomírColomboSultán
4ProkopDitaRommy
5Cyril a MetodějKatangaArt
6Mistr Jan HusSallyAlan
7BohuslavaJulioFogy
8NoraJessieBarbie
9DrahoslavaHomerSax
10LibušeHubertAranka
11OlgaElektraRek
12BořekBrigitaBoy
13MarkétaDorisPaddy
14KarolínaEsterBon
15JindřichKasandraKim
16LubošFerdaZora
17MartinaRudyŤulda
18DrahomíraAnabelaJohny
19ČeněkMichelangeloJessie
20IljaKellyCarmen
21VítězslavDumkaLajka
22MagdalénaLeonaAdar
23LiborPaggyPad
24KristýnaDanBritt
25JakubMíšaBad
26AnnaHillaryČiko
27VěroslavCamélieDora
28ViktorLauraDina
29MartaHeroldElza
30BořivojBodieBodie
31IgnácGwendaMiky

6.měsíc Červen

15. června 2007 v 10:16 Svátky koček,psů a lidí

Červen

DenJméno
1LauraRickDeli
2JarmilArankaTesák
3TamaraAsterAr
4DaliborKrisTin
5DobroslavHamletBilly
6NorbertBaltazarAnita
7IvetaLindaAlby
8MedardDinoLex
9StanislavaElenCigy
10OttaHugoDyk
11BrunoMerrySad
12AntonieAkimGero
13AntonínJustRintintin
14RolandSylvaBuš
15VítButterflyHuč
16ZbyněkTheodorIris
17AdolfČíčaPerdita
18MilanDoloresAra
19LeošEnyaMíša
20KvětaPrinceznaLyr
21AloisLuckaAton
22PavlaFloriánBron
23ZdeňkaDarinaLaura
24JanBingoLasiie
25IvanMárinkaFerda
26AdrianaDorotheaFelix
27LadislavPusyAkita
28LubomírSindibádArny
29Petr a PavelClaudieLima
30ŠárkaAngieApollo

5.měsíc Květen

15. června 2007 v 10:15 Svátky koček,psů a lidí

Květen

DenJméno
1Svátek práceBibiJonáš
2ZikmundGuruScotty
3AlexejMatyᚊarik
4KvětoslavDominikPenny
5KlaudieJasperCindy
6RadoslavSheilaAgila
7StanislavArnoldBendži
8Státní svátekZuzanaFatima
9CtiborColetteJasper
10BlaženaBeckieZak
11SvatavaŠmudlíkArthur
12PankrácAngelaBady
13ServácGuliverAtos
14BonifácPrincAtyr
15ŽofieLizaEbony
16PřemyslElsaRiky
17AnetaPattiKarina
18NatašaZeusTara
19IvoKikinaMeggie
20ZbyšekOlivercite
21MonikaJenniferBára
22EmilMaxArina
23VladimírRozárkaBenita
24JanaGinaBonny
25ViolaAnnieArif
26FilipNikosBatien
27ValdemarAlf
28VilémRomicoDaxi
29MaxmiliánMorganRasty
30FerdinandRobinPongo
31KamilaMacíkDenis